PDA

View Full Version : Целулит



ChOcOlaTEsTar
04-16-2009, 15:59
Днес с фр-тата си говорихме и се повдигна темата за целулита.Аз съм мн слаба и нямам,но те имат и питат как могат да се отърват от него..Та ако има някой преборил се или пък знае нещо ефикасно да сподели :)

galu6a
04-16-2009, 16:05
аз знам ,че с мн вода и бягане ,но не се маха напълно :)

CryForMe
04-16-2009, 16:15
пиене на много вода, много спорт, а ако бързаш - антицелулитни масажи при професионалист

LovelyGirl
04-16-2009, 19:30
Как да се избавим от целулита?

Храна
Тук не е толкова важно да ограничите приема на храна, а по-скоро да редуцирате богатите на мазнини храни. Приемайте храни, богати на витамин С и Е, лецитин, незаменими мастни киселини, аминокиселини и антиоксиданти. Увеличете употребата на плодове и зеленчуци.

Напитки
Старайте се да поемате повече течности - 2 л. на ден е достатъчно количество. Избягвайте приема на чай, кафе, газирани напитки и алкохол. Подходящи напитки са минералната вода, като е препоръчително да сменяте вида през седмица; млякото; прясно изцеден сок от ябълка, морков, цитрусови плодове.

Спорт
Препоръчително е да спортувате поне два пъти в седмицата. Физическото натоварване подобрява кожната циркулация и спомага за разграждането на мастните натрупвания.


Кремове
Този метод е подходящ за целулит от първа степен, мек. Подходящи са кремове със съдържание на метилксантин, тяхното действие се състои в издърпване на секретите от пространствата между клетките и изгаряне на мазнините в слоя непосредствено под повърхността на кожата.

Масажи
На кожата се въздейства чрез дълбоко механично масажиране, обикновено на проблемните зони. Масажът помага за подобряване на кръвообръщението, лимфния дренаж и за по-лесното разграждане на мастните образувания. Ако вече имате целулит - направете няколко процедури последователно в рамките на една седмица, след което поддържайте кожата си с периодични масажи.

Лазер
Лазерът действа като охлажда кожата и прониква в дълбочина, разтопява мазнините, които впоследствие се изхвърлят от организма. Друго преимущество е възможността да се атакуват с абсолютна точност проблемните зони.

За да получите желаните резултати, трябва да бъдете упорити и да съчетаете хранителния режим със системно спортуване и използване на антицелулитни кремове; при по-изразен целулит масажите и лазерът са препоръчителни.

kasidy
04-16-2009, 19:33
Днес с фр-тата си говорихме и се повдигна темата за целулита.Аз съм мн слаба и нямам,но те имат и питат как могат да се отърват от него..Та ако има някой преборил се или пък знае нещо ефикасно да сподели :)

Не е нужно да си дебел , за да имаш целулит ( друг е въпроса че най-вече е така ) Имам приятелка, която тежи 46 кила ( 170 висока ) и има целулит :-o