PDA

View Full Version : дълголетие... Възможно ли е??



clever
04-16-2009, 17:08
Здравейте!
Моята мечта от доста време е да помогна в развитието на науката до такава степен ;че след години хората да могат да си извършват терапия за дълголетие;демек процедура за запазване на младостта и следователно по-дълъг живот.Дали наистина може с някакви химични елементи например да се подхранят човешките клетки;така че да са по-здрави;жизнени и да не остаряват... Много се интересувам от медицина;ама съм малък и имам доста малко знания;за да разбера дали е възможно такова нещо. :-o
Кажете си мнението :)

clever
04-16-2009, 17:16
И също така какво мислите за това->>>
http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=1883
:)

Genetix
04-16-2009, 17:42
Не съм съгласен с тази идея за дълголетие (безсмъртие) :P

Mоже да се осъществи чрез нанотехнологиите иначе казано микроскопични робори в организма които поправят или заменят клетки.

clever
04-16-2009, 19:35
Ако тръгнем само да се раждаме, а да не умираме, не мислите ли, че ще се пренасели меко казано ?
Оставете живота да вземе слабите и да пусне силните. :)
о :D вярно.напълно си прав
ама аз си мислех;че ще е най-добре ако това нещо е възможно да се осъществи точно по това време да се осъществи и астрономията;демек хората да почнат да се заселват и на други планети с подходящи условия :D или да се създадат такива условия.Това си го мислих;незнам дали го пишеше в статията ама този учен смята;че след толкова години можело да има живот на хора и на луната :D
Ммм... забравих да кажа за това от линка;който ви дадох-безсмъртие е доста силно казано според мен;ама поне дълголетие...
:-D

clever
04-16-2009, 19:41
Може да ви прозвучат лудо тези неща;които си мисля;ама ми се живее дълго и то много дълго :lol:

Genetix
04-16-2009, 20:45
За какво ще живееш толкова дълго ?

clever
04-16-2009, 20:49
За да бъде интересно 8) като умре човек... нищо интересно няма... :-D

Genetix
04-16-2009, 20:51
Но и в безсмъртието няма хляб :P

Darkkiss
04-22-2009, 03:35
в момента в който хората станат безсмъртни, земята е умряла

TeenSpirit
04-30-2009, 07:18
Водете по-муден живот и ще живеете по-дълго :-o

molika
04-30-2009, 13:48
Не съм съгласен с тази идея за дълголетие (безсмъртие) :P

Mоже да се осъществи чрез нанотехнологиите иначе казано микроскопични робори в организма които поправят или заменят клетки.И аз не съм съгласна с това да живеем вечно :smt017Предположих,че е възможно чрез създаване на нови клетки тоест заместители.И все пак дано никога не се случи,защото така и така се множим прекалено бързо 8-)

Genetix
04-30-2009, 14:28
Не съм съгласен с тази идея за дълголетие (безсмъртие) :P

Mоже да се осъществи чрез нанотехнологиите иначе казано микроскопични робори в организма които поправят или заменят клетки.И аз не съм съгласна с това да живеем вечно :smt017Предположих,че е възможно чрез създаване на нови клетки тоест заместители.И все пак дано никога не се случи,защото така и така се множим прекалено бързо 8-)

Не само това проблемите мога да ти изброя поне 10 :D

molika
04-30-2009, 14:39
Не съм съгласен с тази идея за дълголетие (безсмъртие) :P

Mоже да се осъществи чрез нанотехнологиите иначе казано микроскопични робори в организма които поправят или заменят клетки.И аз не съм съгласна с това да живеем вечно :smt017Предположих,че е възможно чрез създаване на нови клетки тоест заместители.И все пак дано никога не се случи,защото така и така се множим прекалено бързо 8-)

Не само това проблемите мога да ти изброя поне 10 :DЕее да,разбира се ;-) но това за мен е най големия

Genetix
04-30-2009, 14:40
Повечето от останалите произлизат то този :P