PDA

View Full Version : Коса



InnchetO
04-16-2009, 20:10
Искам да ви попитам нещо..

Косата ми си я изправям вече.. към 2-3 години и си правя вафлички за обем от една година.. Косата ми е изгоряла ужасно много :shock: Наистина шокиращо много. Едно, че не расте изобщо. Друго, че имам едни адски къси кичури дълги 10тина-15 сантиметра, на фона на дълга (преди и хубава) коса.
В началото, като почнах да използвам вафлички, косата ми беше уникална. Имам предвид наистина уникална. Растеше бързо, имаше обем (и без вафличките), беше гъста и хубава. Всички ми завиждаха.
Сега никой не завижда... (добре, че позамазвам положението с прически..)
Сега, нямам никакъв обем (косата ми се е лепнала за главата), расте с по 1 сантиметър на месец-два, от едната страна е почти къса ( :shock: ), и навсякъде имам къси кичури..

Моля, някой ако може да ме посъветва как да си я възтановя, да споделя, че положението е ... :?

*Слагам термолосиони,маски за коса, хининова вода и кристали.

Мерси предварително :-)

kasidy
04-16-2009, 20:12
Спираш да си я изправяш, сушиш и тн, постригваш се малко, взимаш някакви витамини ии продължаваш с кристалите, маските и тн ... ама гледай пък да не я отровиш от толкова много продукти : )

taNcheto93
04-16-2009, 20:14
Ще следя темата. Аз съм в горе-долу същото положение :(

InnchetO
04-16-2009, 20:14
Спираш да си я изправяш, сушиш и тн

Невъзможно :shock: Косата ми е адски безформена и ако не я суша съвсем... :shock: Друг начин няма ли :(

TheNewReligion
04-16-2009, 20:18
Подстрижи се...късо. Виждала съм твои снимки и смятам, че доста ще ти отива.

kasidy
04-16-2009, 20:22
Еми каквото и да правиш, ако продължиш да я гориш, няма как да се оправи :? Кофти, ама е истина ... пък ако хептем не може без да я оформиш ползвай сешоара - със студен въздух по възможност, а за обем се суши с надолу главата.

kapinka
04-16-2009, 20:48
Къдри я на плитки или с ролки, за да имаш обем и да не я гориш..Замисли се какво предпочиташ - като ходиш на училище всички да ти се 'възхищават', колко си красива и уникална с обем или да ходиш в период от 1 - 2 месеца вързана и косата да ти се възстанови ? Сега кой толко те гледа в училище...и изобщо мислиш ли, че на някой много много му пука дали ще отидеш вързана или с прическа тип поп фолк тупалка? Ако има повод - ОК направи си готина прическа, но те съветвам през останалото време да и правиш повечко домашни маски и да махаш връхчетата на всеки 3 - 4 седмици:)

TheNewReligion
04-16-2009, 21:03
^ Един- два месеца? Четеш ли какво пишеш? :shock: Невъзможно е за толкова кратко време косата й да се възстанови напълно!

kasidy
04-16-2009, 21:10
Е да, ама може да има подобрение. Дали косата въобще някога ще се възстанови напълно, никой не може да каже. Но пак е по-добре от метла, нали?

В друг форум четох за Тривматиенол ( или нещо такова беше )Някакво мазило, някои много го хвалеха, нз , ако те интересува ще потърся ( даже май и тук бях мяркала за него )

MDG
04-16-2009, 21:23
Мазилото се казва ТРИВИТАМИНОЛ (или АД3Е) и може да се намери във ветеринарна аптека, но не съм сигурна дали не е спрян от производство. Чела съм много позитивни мнения относно него, но все още не съм се наканила да си купя.

kasidy
04-16-2009, 21:25
А да така беше :oops: А иначе май се води за овце :D ( да не те стряска това, сигурно повече от 1000 жени го ползват ахах )

MDG
04-16-2009, 21:29
Наистина е за офце :D Ако някой е заинтересуван мога да пусна няколко маски с него ;)

sweet_bubka
04-16-2009, 21:58
ТРИВИТАМИНОЛА е във вид на олио и струва от 5 до 7 лв.(незнам точно всеки път е с различна цена понеже доста хора започнаха да го търсят :-o ), която доза стига за около 10 намазвания - зависи от дължината на косата
Ето рецепта за маската с тривитаминол
Маската е следната:
2 суп.л. тривитаминол
1 суп.л мас
1 суп.л ракия
1 суп.л оцет
2-3 капки газ.
Към тази маска в зависимост от вида на косата може да се прибави кисело мляко, мед или жълтък
Действа,но иска постоянство.Стои се 2 часа с маската аз се мажа по 2 пъти в седмицата,понякога ако нямам много време слагам само тривитаминол,но по добре е ако е смесен с другите продукти,които съм посочила по горе.Блясъка на косата се постига още след първото мазане.

InnchetO
04-17-2009, 06:29
Знам за тривитаминола - исках да си купя, но го няма никъде :(
Сега ползвам едно ГериКапс, което фармацевтката е казала, че било същото.. ефект - няма.

А иначе.. мен ми отива вързана и нямам против да ходя така. Обаче късите кичури просто НЯМА как да се вържат и стърчат настрани. Дори да ги хвана с фиба те се подвиват и пак стърчат... :(

Мисля да пробвам да не се правя с преса. Но не мога да не се суша. Ще се суша със сешоара пуснат на студено и толкова.
Сешоара ми е със приставки за изправяне и обем и що годе пооформя.
За допълнителния обем, който искам, ще пробвам с големи ролки.

Дано стане.. :o


вързана или с прическа тип поп фолк тупалка?
:shock: Далеч съм от всякакви критерии за "тип поп фолк тупалка" :shock: /сериозно, обиди ме с това.../