PDA

View Full Version : Ромен Ролан



istinska95
04-17-2009, 12:26
Значи тази година кандидатствам и адски много се чудя дали да кандидатствам там.По принцип искам френски ама някои казват че тези парелеки не са много добри.В смисал децата излизат разхайтени.Аи да питам дали учителите по френски са добри и дали в началото трябва много да се учи.Дали има само зубари?Моля ви да ми кажете повече за училището и вашето мнение за там?

fen4e123
04-17-2009, 17:33
И аз искам там, но вси(ки казват, че оттам излизаш или наркоман, или зубър. Който е кандидатствал миналата година, ако може да каже с какви оценки горе-долу приемат при момичетата, както и балът, защото навсякъде казват, че той е паднал, а и нивото на обучение куцало...

melinor
04-17-2009, 17:44
Виж в темата за 7 клас. Там има таблица с баловете от миналата година ;]

fen4e123
04-17-2009, 18:15
да, но са за само за София, а Ромен Ролан е в Стара Загора.

BladeDancer
04-17-2009, 19:35
и на мен са ми казвали много неща ама докато не се уверя сам няма да повярвам така че опитват се да те плашат в Езиковата в стз е много яко и особенно в френската така че go for it :) !

kasidy
04-17-2009, 19:40
Ромен Ролан май беше най-добрата ( или пък единствена ) езикова в Стз нали? Тъй че, ако ти се учи френски - давай смело :D

fen4e123
04-17-2009, 19:41
и на мен са ми казвали много неща ама докато не се уверя сам няма да повярвам така че опитват се да те плашат в Езиковата в стз е много яко и особенно в френската така че go for it :) !

Ти там ли учиш? Ако да, с какви оценки и влезна и колко ти беше балът?

LovelyGirl
04-17-2009, 19:56
Ромен Ролан май беше най-добрата ( или пък единствена ) езикова в Стз нали? Тъй че, ако ти се учи френски - давай смело :D

Не е единствената в града ;)
А за най-добра, всеки си преценя.

kasidy
04-17-2009, 19:58
Ами аз просто съм живяла отдавна там ( до 2 клас ) и вече не помня :D Но като че ли , всичките ми познати , учещи език , са там ... не знам :)

alexandarchy
05-23-2009, 16:12
Значи тази година кандидатствам и адски много се чудя дали да кандидатствам там.По принцип искам френски ама някои казват че тези парелеки не са много добри.В смисАл децата излизат разхайтени.Аи да питам дали учителите по френски са добри и дали в началото трябва много да се учи.Дали има само зубАри?Моля ви да ми кажете повече за училището и вашето мнение за там?

Не знам, но ако правописът ти е такъв и да кандидатстваш няма да те приемат. ;) Иначе успех на изпитите ! :)

POLLINA
05-24-2009, 15:44
ромен ролан ----> зубър мания :lol: :lol: :lol: :lol: :D

make_me_love_you
05-24-2009, 16:30
Ами до колкото знам в Езиковата доста се учи - особено първата година. Няма смени, а си цял ден, защото имаш задължителна занималня с езика, който си избрал, в 9 клас учиш разказвателните предмети за 8 клас, защото в 8 няма разказвателни, а език. И аз съм чувала , че там повечето са наркомани и зубари. Имам познати, които не се оплакват, но и не отричат, че се учи много.. Аз мисля, че няма смисъл да ходиш в езиковата.. какъв/каква ще излезеш от там ?? Само с един език ще си останеш (това е мое мнение). А и имам братовчедка, която завърши Ромен Ролан и каза , че нямало никакъв смисъл от това, че е завършила в езикова гимназия, защото след това продължи с икономика. Но както си решиш ти все пак незнаеш какво ще ти дойде на акъла като дойде време да следваш. :)

iwhswgrs
05-24-2009, 18:12
Ами до колкото знам в Езиковата доста се учи - особено първата година. Няма смени, а си цял ден, защото имаш задължителна занималня с езика, който си избрал, в 9 клас учиш разказвателните предмети за 8 клас, защото в 8 няма разказвателни, а език. И аз съм чувала , че там повечето са наркомани и зубари. Имам познати, които не се оплакват, но и не отричат, че се учи много.. Аз мисля, че няма смисъл да ходиш в езиковата.. какъв/каква ще излезеш от там ?? Само с един език ще си останеш (това е мое мнение). А и имам братовчедка, която завърши Ромен Ролан и каза , че нямало никакъв смисъл от това, че е завършила в езикова гимназия, защото след това продължи с икономика. Но както си решиш ти все пак незнаеш какво ще ти дойде на акъла като дойде време да следваш. :)

90% от нещата са глупости..и там се учат 2 езика не 1 ..

make_me_love_you
05-24-2009, 19:01
Ами до колкото знам в Езиковата доста се учи - особено първата година. Няма смени, а си цял ден, защото имаш задължителна занималня с езика, който си избрал, в 9 клас учиш разказвателните предмети за 8 клас, защото в 8 няма разказвателни, а език. И аз съм чувала , че там повечето са наркомани и зубари. Имам познати, които не се оплакват, но и не отричат, че се учи много.. Аз мисля, че няма смисъл да ходиш в езиковата.. какъв/каква ще излезеш от там ?? Само с един език ще си останеш (това е мое мнение). А и имам братовчедка, която завърши Ромен Ролан и каза , че нямало никакъв смисъл от това, че е завършила в езикова гимназия, защото след това продължи с икономика. Но както си решиш ти все пак незнаеш какво ще ти дойде на акъла като дойде време да следваш. :)

90% от нещата са глупости..и там се учат 2 езика не 1 ..
е щом казваш може да си по запознат/а от мен, все пак аз не уча там и казвам това което съм чувала и си изказвам мнението. Знам, че се учат 2 езика, но се набляга повече на единия. Например както авторката казва, че иска да учи Френски естествено, че ще има доста повече часове Френски от колкото втория език. :)

Cathylicious
05-24-2009, 19:09
Винаги вторият език остава на заден план,в която и да е гимназия .. В твоя случай това ще е английския,ако си държиш за френски първи език .. Съветвам те,ако те влече математика и т.н. .. Пиши Търговската,в момента са по-напред от РР и преспективите за реализация след това са по-големи ..

faststep
05-25-2009, 07:06
Винаги вторият език остава на заден план,в която и да е гимназия .. В твоя случай това ще е английския,ако си държиш за френски първи език .. Съветвам те,ако те влече математика и т.н. .. Пиши Търговската,в момента са по-напред от РР и преспективите за реализация след това са по-големи ..
А ти откъде се извъди такава разбирачка? РР беше на трето място в България, а тя ми говори, че Търговската имала по-големи перспективи. :lol:

Hayashi
06-23-2009, 13:04
Аз, аз, аз съм там, че и с френски. Не е вярно това за парелките, даже гордо мога да заявя, че тези с английски учат много по-малко от нас. Ако искаш да учиш френски в РР са най-добрите учители, просто няма база за сравнение с никое друго училище.