PDA

View Full Version : [Дълга темa ]Помогнете ...



Oxygen
04-17-2009, 20:18
Здравейте напоследък при мен нещата се объркаха страшно много и просто незнам от къде да започна от сега казвам на тези от вас които ги мързи да четат дълги темички предполагам ,че тази ще е една от тях :-D :-D :-D :-D Та значи ще започна от самото начало, преди почни година бях с едно момче с което щяхме да направим 1 година от както сме заедно , но той( замина 3-4 дена преди да направим година) на състезание извън България та лошо няма :) :) :) :) там се запознал с едно момиче, което много го харесало и му се хвърлила на врата та точно тогава нещата не вървяха много между нас и той веднага щом видя новата възможност и се възползва :( :( :( когато се прибра пак в България се разделихме и той тръгна с това момиче . На мен ми беше много кофти и имаше едно момче, което ме хаесваше та тръгнах с него за да забравя бившия си приятел, но не се получи :( :( :( Ходихме 3 месеца и нещо ,и аз се повече разбирах колко много обичам бившия си и затова скусах с момчето с което ходех за да не страда поне той от цялата тая работа :( :( :( и така измина половин година ,аз бях сам и страдах по бившия си проятел , който разбирасе беше с онова момиче и на мен ми беше много гадно от всичко това и се държах доста тъпо . Та може да се каже че аз и бившото ми гадже се държахме доста зле един с друг . Преди 2-3 месеча започнахме отново да си пишем с момчето ,с което скъсах и така той наскоро преди половин месец ми каза, че иска да се съберем отново и че ме обича и не е спирал да чувства това през цялото време през което бяхме разделени Аз не отговорих нищо само му казах че ми трябва време да си подредя малко живота . Та преди сняколко седмици трябваше да ходим на едно обучение (по едни проекти от даскало )извън града за няколко дни . Точно ден преди заминаването аз и 2ма мои добри приятели (момче и момиче )бяхме навън на една площадка и там се появи момчето което обичам(бившия ми ) тогава моята приятелка започна да ме убеждава да му каза всичко да приключа с миналото си и да започна на чисто . Но аз нямах смелоста да отида при него и затова тя му каза че го чакам да говорим и да дойде , но той не дойде разбира се аз се чувствах много гадно и много жалка :shock: :shock: :shock: и си тръгнах . Когато се прибрах той ми писа по skype и така от дума на дума та взех че ми написах всичко( имам предвид за това 1е все още го обичам , че мисля за него , че ми липсва , казах му колко много страдах за него и как продължавам да страдам за него и други подобни неща) той прочете това и първоначално се държеше ужасно с мен предлагаше ми да се видим и да правим секс , постояно се държеше зле с мен и донякаде ссе подигравяше мен, но аз не съм такова момиче и естествено се подразних от това и го отрязах доста здраво> След извесно врем той спря да се държи така и стана сериозен и ми каза че и той мислел за мен и искал да се съберем и ако си нямал проятелка би искал да е смен прави ми намеци яе мойе да съм му не само бъвша , но и бъдеща прятелка . И това беше в общи линий после на хийата доста мислих и реших да дам шамс на момчето ,което ме обича . И така аз и той започнахме да излизаме и да се опитваме да подновим тръпката която имахем :) :) :) :) И измина така извесно врме бившия ми ме потърси няколко пъти да излезем понеже нямало с кой да излезе аз пжа1е му отказах Та сега наскоро преди ден - 2 ми писа по skype и започнахме да си пишем и от дума на дума той поиска да се видим понеже искал да му казай всичко което му бях написала по skype лично Аз се съгласих и Излязохме ние седнахме на една пейка и през цялото врем докато аз се опитвах да говоря (понеже се притвеснявамх доста от него ) той се заяждаше с мен и се държеше доста гадно с мен :x :x :x :x После тръгнахме към моя блок и той каза че му е студено и влязохме във входа седнахме на стълбите и продължихме да говорим той изведнъж ми каза че съм се изцапала на лицето и се пресегана да го махне и ме хвана здраво в прегрътките си и ме целина аз се дърпах мъчех се да се измъкна но той не ме пускаше . Накрая му отвърнах и след извесно врем след като поосвободи "примката" около мен аз се измъкнах попитах го защо ? А той отговори че напоселдък мисли много за мен , че ме сънува, че желае да целуне усните ми , да осети аромаа ми от доста врме . Каза ми че има много силни чувства към мен че ме иска със сърцето си (или поне това разбрах от думите му, е не каза че ме обича но каза че ме искам и най-много ме иска съ сърцето си )Аз се разплаках защото бях много объркана и ми беше доста гадно защото той си има приятелка , а пък и аз си имах най-гадното беше , че точно няколко часа преди да стане това бях казала на момчето с което скъсах че съм сагласна да се съберем :( :( :( :( :( И на висчкото отгоре момчето в което съм влюбена и момчето което иска отновода се съберем се познават и момчето което обичам знаеше че съм приела да се съберем и все пак го направи и то не веднъж или 2 пъти а доста пъти ме целуваше. Опитвах се да се измъкна от него но той ме стискаше здраво и не ме пускаше :( :( :( :( После вечерата си писахме по skype и той каза че не съжелява и ми каза че ако скъса с пеиятелката си ще ме потърси ако искам да се съберем .... Най- интересното е че по -принцип той се промени много ,стна надут прави се на големия тежкар и женкар , а преди беше мил добър , прекрасен човек беше много земен и добронамерен . И когато стан това, когато той ме целуна сякаш за няколко се секунди оня надут пуяк и тежкар изчезна и се появи старото момче което обичам . Сега съм много обърката и просто незнам нито какво да правя нито какво да си мисля вече :( :( :( :( :( Благодаря много на тези от вас които са прочели темта до край ако някои мойюже да ми помогне някак нека пише ще съм му много благодарна и моля ви без заядливи коментари наистина много ми се насъбра и не ми е и до това .... ](*,) :cry: :cry: :cry: благодаря ви :)

emily_1234
04-17-2009, 20:42
Моето мнение е че твоето момче (тва което си мислиш че обичаш) се е качило в облаците ако сега го удостоиш с вниманието и с всички екстри които си мисли че му се полагат ще стане много зле за теб. Той се е превърнал в друг човек и помисли в/у това- искаш ли да бъдеш с човек който САМО си мислиш че познаваш. Можеш много да страдаш ако се окажа права-. От друга страна ако не реагираш по очаквания за него начин ще приковеш интереса му и гарантирам че ще те "сънува" повече от сега. В момента това което прави е да си играе с теб. Бъди разУМНА. Направи това което ти казва мозъка а не сърцето защото това ще ти изиграе лоша шега.
А новото момче което те харесва - той си заслужава защото е искрен.
Така разбирам аз ситуацията.
Успех от мен. И най-вече направи това което мислиш че ще те направи щастлива. :)

ThePhilosopher
04-17-2009, 21:29
Здравей. Може да съм момче, но съм бил влюбен (сега и аз не знам дали съм влюбен), даже заради момичето, което обичах... Прибягвал съм до такива крайности, лишавал съм се от неща, за които толкова силно съм копнял (и все още копнея), но в крайна сметка мислех само за нея. Историята ми е тъжна, но извадих много поуки от нея. Та, стига за мен.

Относно този, в който си се влюбила - той не се е промелил заради теб, ами защото на една възраст при момчетата си има много промени - от увеличаването на тестостерона - като цяло ставаме по-"мъжествени" от това. И като гледам как стоят нещата, предполагам, че може и да не те обича, а просто да иска да прави секс с теб. Но може и да те обича. Ако предпочетеш него ще страдаш още.

Съветвам те да предпочетеш другото момче - разкажи му всичко как стои и му кажи, че все пак си предпочела него. Мисля, че той ще те разбере. Даже предполагам, че е възможно да се влюбиш в него, но не съм сигурен. И все пак, с него може и да си нещастна, но с другия ще си по-нещастна.

Една от най-важните поуки, която съм добил от времето, през което си мислех, че не пречи да ме видят даже целият ми клас (хора, които не я познават) да плача, стига да плача за нея (тази мисъл е много грешна) е това, че любовта е само едно чувство, както и, че всички чувства ни съветват да правим напълно ненужни неща. Затова, преди да направиш решение не се допитвай до чувствата си, а до разума си. Помисли си "защо да го правя това?" "как стоят нещата реално", ако се замислиш ще видиш, че си се лъгала за много неща относно него и че той далеч не е толкова съвършен за колкото си го мислила. Дори и да те обича, той сигурно ще ти изневери, или ще предпочете нещо по-маловажно за него от теб пред теб. Ако беше един свестен човек, той нямаше да е с друга заради мисълта, че ти може да разбереш за това и че може да те загуби. Също така, нямаше да е груб. Не се заблуждавай, че можеш да го промениш. Той просто е станал мъж.

Абсолютно грешно е да се живее ден за ден, защото хората, които се стремят право към щастието го постигат по-трудно отколкото тези, които мислят. Както тези, които не си учат уроците си мислят, че са по-щастливи от това, но в крайна сметка като порастнат се реализирват и са по-щастливи. Така и ти трябва да направиш компромис със сърцето си - може да е по-трудно, но ще си по-щастлива. Директния стремеж към щастието носи нещастие, а не щастие. Късмет!

got2Bthe1
04-17-2009, 21:36
Лично според мен отношенията ти с тези момци са твърде сложни...според мен трябва всичко да е много ама много по просто...не знам какво да те посъветвам освен да забравиш цялата история и да продължиш напред. :)

ToniStoraro
04-18-2009, 06:39
Прочетох цялата тема и забелязах 2 основни момента - този, в който ТОЙ те е зарязал и този, в който ти е казал, че АКО скъса с гаджето си, то той би могъл да се върне при теб. Разбирам, че сигурно го обичаш, но мога да ти кажа, че той едва ли чувства същото. Най - добре си намери някой, който наистина да отвръща на чувствата ти, това ще те посъветвам.

Take_That
04-18-2009, 15:28
Според мен да оставиш миналото и бившия си приятел зад гърба си и да си с момчето, което наистина има чувства към теб (но ако ти нямаш просто не го наранявай, по думите ти не го заслужава)
П.П - силно се съмнявам, че бившия ти приятел те обича...

TeenHelper
04-18-2009, 16:52
Изцяло подкрепям ThePhilosopher! :)

beiho
04-18-2009, 17:06
Ще се влюбиш в момчето, което иска да е с теб, защото все пак нямате големи спомени предполагам с момчето, което обичаш.Сърцето ти все още е свободно , 1 година не стига за нищо!Обичаш истински, когато наистина се привържеш и във всяка частица от всекидневието виждаш този човек пред себе си, дори и облаците, звездите ти напомнят за него-само тогава ще кажеш "аз обичам"! :)

Dollystar
04-18-2009, 17:50
Аз съм била в подобно положение. Моля те просто не се занимавай с този идиот, който те използва когато му е скучно, а ти го обичаш и само страдаш. Започни наново и не му давай да те доближава. Ако пак те награби вземи крайни мерки за да му покажеш, че си друга класа и не те заслужава. Това е твоето спасение :-)

Bimmer
04-18-2009, 18:16
Не съм чел другите мнения. Рядко плюя момчета. НО този...Твоя.. Бившия, направо ме спечели... Е*ати чекиджията. Ку*вар. Чеши го п*шока здраво. За*би го. Кратко, точно ясно. Извинявай, ако нещо те обиждам, ама направо ми се ***** докато чета това... Голем мъжкар. Направо нямам думи

malka_sladkka
04-18-2009, 19:40
Не съм чел другите мнения. Рядко плюя момчета. НО този...Твоя.. Бившия, направо ме спечели... Е*ати чекиджията. Ку*вар. Чеши го п*шока здраво. За*би го. Кратко, точно ясно. Извинявай, ако нещо те обиждам, ама направо ми се ***** докато чета това... Голем мъжкар. Направо нямам думи

много добре казано :)

Oxygen
04-18-2009, 20:32
eiho
Ще се влюбиш в момчето, което иска да е с теб, защото все пак нямате големи спомени предполагам с момчето, което обичаш.Сърцето ти все още е свободно , 1 година не стига за нищо!Обичаш истински, когато наистина се привържеш и във всяка частица от всекидневието виждаш този човек пред себе си, дори и облаците, звездите ти напомнят за него-само тогава ще кажеш "аз обичам"! Smile Там е проблема :( :( :( :( имаме толкова много спомени заедно и след толкова време те са все още толкова ясни за мен и си ги спомням сякаш е станало вчера :( :( :( :( :( :( всичко ми напомня за него всяко място , всеки ден дори полъхат на пролетния вятър ,аромата на разцъфналите цветя ми напомня за него и за нашата връзка и за тазаи една година която прекарахме заедно и най-лошото е че тои ми пише по skype доста често напоследък дори ме покани да излезем , но аз му отказах и незнам просто .......това, че поне си говорим толкова много ме радва и не искам пак да се скараме и да спрем да си говорим :? :? :? :? , а не искам да излеза с него ,тоест искам го много ,но .... знам че не трябва и че така ще се скарам с момчето което ме обича а аз не искам да става и все пак не мога да го отржа не мога да му кажа да напусне живота ми да не ми пише и да не ме търси защото не мога не искам него да го няма .... Знам че съм глупачка да искам да е част от живота ми и да ме търси след всичко това , но просто не мога да го изгоня от живота си сякаш ако не го виждам ще съм просто тяло без душа ...... ](*,) ](*,) толкова ми е гадно от вичко това че вече и аз незнам :cry: :cry: :cry: ](*,) ](*,)

cinderella_gugutka
04-18-2009, 22:28
моя съвет е да си останеш с мом4ето което те оби4а (и с което си) а на мом4ето което ти оби4аш да кажеш 4е докато си има гадже да не се занимава с теб защото независимо от 4увствата не се занимаваш с обвързани

Take_That
04-18-2009, 23:06
eiho
Ще се влюбиш в момчето, което иска да е с теб, защото все пак нямате големи спомени предполагам с момчето, което обичаш.Сърцето ти все още е свободно , 1 година не стига за нищо!Обичаш истински, когато наистина се привържеш и във всяка частица от всекидневието виждаш този човек пред себе си, дори и облаците, звездите ти напомнят за него-само тогава ще кажеш "аз обичам"! Smile Там е проблема :( :( :( :( имаме толкова много спомени заедно и след толкова време те са все още толкова ясни за мен и си ги спомням сякаш е станало вчера :( :( :( :( :( :( всичко ми напомня за него всяко място , всеки ден дори полъхат на пролетния вятър ,аромата на разцъфналите цветя ми напомня за него и за нашата връзка и за тазаи една година която прекарахме заедно и най-лошото е че тои ми пише по skype доста често напоследък дори ме покани да излезем , но аз му отказах и незнам просто .......това, че поне си говорим толкова много ме радва и не искам пак да се скараме и да спрем да си говорим :? :? :? :? , а не искам да излеза с него ,тоест искам го много ,но .... знам че не трябва и че така ще се скарам с момчето което ме обича а аз не искам да става и все пак не мога да го отржа не мога да му кажа да напусне живота ми да не ми пише и да не ме търси защото не мога не искам него да го няма .... Знам че съм глупачка да искам да е част от живота ми и да ме търси след всичко това , но просто не мога да го изгоня от живота си сякаш ако не го виждам ще съм просто тяло без душа ...... ](*,) ](*,) толкова ми е гадно от вичко това че вече и аз незнам :cry: :cry: :cry: ](*,) ](*,)

Иска се ВОЛЯ! Само това мога да ти кажа.... Воля, Воля и пак Воля! Ако искаш да го забравиш, то ще го направиш! Вместо да мислиш за спомените си с бившия си, мисли за това, което ти се е случило със сегашното момче :) Ти си силно момиче, пък и мисля, че заслужаваш да бъдеш обичана, а не някакъв си, който не знае какво иска да те тормози (без да се обиждаш)

sweetsacrifice93
04-19-2009, 19:04
Има една поговорка:"Често става така: да обичаш този който бяга от теб, а да бягяш от този който те обича" Замисли се и може и сама да разбереш какво трябва да направиш :wink:

tfoitakuchka
04-19-2009, 19:19
Не Не Не и пак Не! Ще се опитам да съм по мила .. та .. това момче което обичаш си играе с теб .. надут бил .. незнам къф бил .. а като те целунал станал както преди .. няма ги тея .. разбираш ли .. ако те "искаше със сърцето си" щеше на секундата да скуса с приятелката си и да е с теб .. направил го е само за да ти врътне главичката .. и да ти стопли сърчицето .. ти сама каза че е женкар .. просто иска да направи поредната бройка .. моя съвет е Забрави го! .. а за другото момче ..ти си знаеш .. ако искаш бъди с него .. ако не искаш - недей .. обаче другото момче просто си играе ... не очаквай да е сериозен .. знам че ти звуча грубо и гадно .. ама ако не беше на мястото си, на което си сега, щеше да знаеш защо ти ги казвам тес неща..айде успех :)