PDA

View Full Version : какъи документи са ми нужни за лична карта?



sweetsunshine
04-18-2009, 20:17
Януари месец направих 14 обаче все ме мързи да отида да си извадя лична карта.Сега реших да си извадя и може ли някои да ми каже къде се ходи и какви документи ще ми трябват.Разбрах,че ако имаш задграничен паспорт не е нужно да се викат свидетели да потвърдят че си дете на родителите си и подобни неща,а аз имам.Мерси предварително!

Редактирано от ProstoAz
1 точка от правилника!

Mihailova
04-18-2009, 20:23
На мен ми искаха само акта за раждане и личната карта на майка ми.

Biskfitka
04-18-2009, 20:29
И на мен личната карта на майка ми и акта за раждане :)

Boyd
04-18-2009, 21:11
Акт за раждане, снимки, родителски подпис и родителска лична карта. Подпис на родител при получаването.

sweetsunshine
04-18-2009, 23:16
А трябва ли подпис и от 2-мата родители,защтото нашите са разведени и аз живея при майка ми. :)

kasidy
04-18-2009, 23:28
Не знам дали не е по-особено при разведени родители, но иначе да - и на двамата трябва. Аз си вадих картата преди по-малко от месец ( наканих се чак на 16 , хах ) и ми искаха: акт за раждане, снимки, родителски подпис, личните карти на двамата ми родители и да не забравя: някакъв личен мой документ - аз тогава имах само ученическата си карта в себе си :D ако се сетя за още нещо - шЪ пиша :D

sweetsunshine
04-19-2009, 11:53
мерси много :-)

Swinkenhoffer
04-19-2009, 12:41
Аз си извадих първата карта на 18. :D Жената се потресе.
Ако не ми се беше наложило да кандидатствам, сигурно още нямаше да имам.
Искаха ми акт за раждане (ксерокопие), снимка и попълвах няква бланка от рода на "колко сте високи", "отличителни белези" и подобни.

Не знам дали при по-малки не изискват някви други неща. :-o