PDA

View Full Version : Проблем с лявата страна на лицето



Kocha
04-19-2009, 09:13
Здравейте имам проблем значи имам чуството че мусколите в лявата страна на лицето ми са отпуснати и немога да ги стегна като казвам лявата страна говоря буквално че лицето ми сега е разделено на 2 колкото и да е смешно немога да си стисна лявата страна на устата ;( подяволите аз съм гайдар днес се опитах да свиря и все едно не влизаше грам въздух в гайдата всичко излизаше през лявата страна на устата неможах да я свия...всичко почна с лявото око от начало почна да трепти,трепери както и да е ама трепереше много по 3 4 мин.на другия ден почна проблема с устата ако някой знае какво е да драсне защото много се притеснявам
П.П когато не го пипам няма болка когато се опитвам да го стегна няма болка когато се ущипя има болка така,че незнам какво ми става но нали е велик ден и личната ми лекарка я няма и няма с кого да приказвам за това благодаря в аванс

MrUndaztood
04-19-2009, 09:25
100% Нерв.Отивай на невролог.

Kocha
04-19-2009, 09:47
ем от какво да се е засегнал този нерв и как ще го оправят?щото нито съм падал нито съм правил нещо необичаино ;( :S

Boyd
04-19-2009, 09:55
Има ти нещо.. няма да казвам предположения да не те плаша, но отиди на лекар задължително. Не е нещо, което ще мине от самосебе си, ако изобщо мине..

Kocha
04-19-2009, 10:18
е как така няма да ми кажете кажете защото още повече се притеснявам

Едит:току що намерих един сайт ;( и прочетох всичко за тази лицева парализа и в вторник ще ходя на лекар ама се надявам да е парализа на Бел пише,че тя идва спонтано и си отива спонтано а при мене дойде за 2 дена 1-во окото после устата и четох,че ако е така има упражнения които могат да помогнат някак ето направо сайт-а
http://www.puls.bg/illnes/issue_332/print.html

2-ри едит:ся като го прочетох пак и видях,че парализата на Бел се появява след настинка простуда и мисля,че е уместно да кажа,че наскоро боледувах много лошо и бях на антибиотици и накрая искам да кажа,че не пия не пуша и да хвана тумор е просто тъпа гавра на някои с мене ;(

clever
04-19-2009, 11:37
Здравейте имам проблем значи имам чуството че мусколите в лявата страна на лицето ми са отпуснати и немога да ги стегна като казвам лявата страна говоря буквално че лицето ми сега е разделено на 2 колкото и да е смешно немога да си стисна лявата страна на устата ;( подяволите аз съм гайдар днес се опитах да свиря и все едно не влизаше грам въздух в гайдата всичко излизаше през лявата страна на устата неможах да я свия...всичко почна с лявото око от начало почна да трепти,трепери както и да е ама трепереше много по 3 4 мин.на другия ден почна проблема с устата ако някой знае какво е да драсне защото много се притеснявам
П.П когато не го пипам няма болка когато се опитвам да го стегна няма болка когато се ущипя има болка така,че незнам какво ми става но нали е велик ден и личната ми лекарка я няма и няма с кого да приказвам за това благодаря в аванс
консултирай се с невролог колкото се може по-скоро! :!:
успех

Boyd
04-19-2009, 16:10
Kocha,
ако съм на твое място, и не знам какво ми е, ще отида веднага на доктор, за да разбера възможно най-бързо. Веднага в Пирогов и все ще намерят малко време да ме изгледат докторите..
Точно същото имах предвид и аз. Някакъв вид парализа, или засегнат от нещо десен дял на мозъка..

Kocha
04-19-2009, 17:06
нещо десен дял на мозъка.. ама аз имам проблем с лявата част не с дясната

melinor
04-19-2009, 17:13
нещо десен дял на мозъка.. ама аз имам проблем с лявата част не с дясната

Дясната част на мозъка управлява лявата страна на тялото и обратното

Kocha
04-19-2009, 18:03
ами все пак ако ми има нещо на мозъка разбрах,че няма да мога да пазя равновесие а аз просто не мога да си повдигна до край частите на лявата страна на лицето чело,вежда,буза а тази вечер почнах да губя усещане на сладко и солено до колкото четох в сайта който съм дал по горе такава парализа която се появява спонтано е от настинка

clever
04-19-2009, 18:10
ами все пак ако ми има нещо на мозъка разбрах,че няма да мога да пазя равновесие а аз просто не мога да си повдигна до край частите на лявата страна на лицето чело,вежда,буза а тази вечер почнах да губя усещане на сладко и солено до колкото четох в сайта който съм дал по горе такава парализа която се появява спонтано е от настинка
по-добре отиди на лекар по-скоро;а не се рови в сайтовете да си поставяш диагноза... :?

Kocha
04-19-2009, 18:30
хора велик ден е каде да ида?утре ще ходя в спешното или незнам вече то не се трае тоя гадния вкус в устата или това,че едвам се намръщвам на нещо(забележете едвам все още мога да мърдам някой друг мускол)ама като си знам късмета по хубаво да се захващам с завещание пффф лайф съкс

clever
04-19-2009, 18:43
хора велик ден е каде да ида?утре ще ходя в спешното или незнам вече то не се трае тоя гадния вкус в устата или това,че едвам се намръщвам на нещо(забележете едвам все още мога да мърдам някой друг мускол)ама като си знам късмета по хубаво да се захващам с завещание пффф лайф съкс
откъде си
спешното и болниците би трябвало да работят и във великден
:-o

Kocha
04-19-2009, 22:04
ами питах един приятел чиято майка работи в спешното и ми каза,че имало дижурни и по празниците така,че утре съм там и съм от гр.Търговище

Eдит:ходих при лекар и се оказа парализа на Бел и сега ще отидат поне няколко седмици докато се по оправя пак съм го хванал рано : ) малко повече за лечението...ами на системи бях и още съм с абокат само че ме пуснаха да си ходя (парти) и 5 дена ще ми вливат по 2 банки с нещо си : ) също така масажи и упражнения които опхващат опити за движене на мусколите в лявата страна на лицето ми така,че ако някой получи нещо такова на лекар щото ако се забави и реши,че може да мине от самосебе си ще остана с перманентна парализа!!!;(

Kocha
04-24-2009, 13:26
лол хора ся чух за некви инжекции за 3 месеца заради парализата на Бел вярно ли е това нещо Т_T ако има някои които я е прекарвал да каже за колко време му е минала

clever
04-24-2009, 13:31
на теб ти желая успех в лечението :)