PDA

View Full Version : проблем с компа ..



danielchety
04-19-2009, 09:15
здр .... имам проблем с компа и се надявам някои да може да ми помогне ... значи включвам си компа но след 5-10 мин сам се рестартирва ... ии всеки път е така като се опитам да го включа ... включам и сам се изключва ... ако някои може да и каже какво мога да направя ще съм мн бладогарна ...

ProstoAz
04-19-2009, 09:22
Има два варианта - софтуерен или хардуерен проблем.
Ако е софтуерен - само за вирус се сещам, но едва ли.
Ако е хардуерен - най-вероятно е проблем с охлаждането. Можеш да си свалиш Everest, за да провериш температурите.

Genetix
04-19-2009, 09:25
И според мен е охлаждането...

Работи 5-10 мин (загравя) -> изключва
Като се опиташ да го включиш той още не е изстинал -> изключва

Провери си вентилаторите ,водата,фреона или живака зависи с какво си

Genetix
04-19-2009, 09:32
В България сме :D

Genetix
04-19-2009, 09:37
http://zamunda.net/details.php?id=166003&hit=1

Bitte

Genetix
04-19-2009, 10:36
благодаря за линка, ще го видя след известно време,защото съм банната от седмица и нещо вече :-o 8-)

така и така говорим за температури колко трябва да е (моята вчера беше 39 градуса, сега е 40).

50 - 90 *C мисля че са границите имаш още да грееш

clever
04-19-2009, 12:53
здр .... имам проблем с компа и се надявам някои да може да ми помогне ... значи включвам си компа но след 5-10 мин сам се рестартирва ... ии всеки път е така като се опитам да го включа ... включам и сам се изключва ... ако някои може да и каже какво мога да направя ще съм мн бладогарна ...
може да е вирус :-o
да-както казват виж температурата на процесора

ChildrenOfBodom
04-19-2009, 13:57
Такам значи 1-во не е вирус. Моя комп го имаше този проблем , само че като се включеше за 5-10 минути гаснеше , сам се рестартираше и т.н. Освен това и много бучеше . Според мен проблема е във видеокартата , сигурно е изгоряла , а може да е и във вентилатора на виедокартата . Обикновено като се претовари или изгори създава такива проблеми .

beretta92sd
04-19-2009, 17:46
Тц тц ква видеокарта ва гони ве смех направо , видеокартата да спира ПЦ то хахаха аз на старото ми ПЦ изгорих 3 видео карти и нито една не ми е спирала компа .Ако беше видео картата компа щеше да работи а монитора нямаше да се вкл.
Според мен е захранването , винаги когато има някакъв проблем с вкл или изкл на компа първо се гледа захранването след това вентилатора на процесора.
Наи лесния начин да елиминираш възможноста с вентилатора на процесора е следния .
Отваряш си компа (махаш страничния панел) пускаш ПЦ то и гледаш вентилатора на процесора дали се върти .Ако се върти но компа пак се изклиючи значи имаш проблем с захранването.
Ако захранването ти е от тия ментажните китайските за по 20 лв неса учудваи що го прави.
Моито захранване на новия ми комп е 130 лв скъпо е ама е качествено .
Другия вариант които е малко вероятен е да имаш някои кондензатор изпращял на дъното .Зада провериш нали е така отваряш компа и гледаш кондензаторите по дъното ако има някои надут значи е изгорял.

ChildrenOfBodom
04-20-2009, 10:39
То може и контакта да ти дава на късо. :д

Genetix
04-20-2009, 11:32
Може и цигани да джепсат ток от трансформатора :lol:

:grin: :D :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Това ми хареса... излез на прозореца с на татко ти пушката и проблема е решен :D

ChildrenOfBodom
04-20-2009, 11:37
Тва кат един съсед , вързал се към нас с безплатен нет :д

Samoten89
04-20-2009, 12:00
Може да е видеокартата за онзи дето ушким много разбира. Ако превиши прекалено много температурата или на процесора се изключва. Друго може да е захранването или според мен е паметта. Може слотовете да имат нужда от почистване. Харддиска може да има лоши сектори Hiren's BOOT CD запомнете този пакет със софтуер!!! Изпозлвайте го.

ChildrenOfBodom
04-20-2009, 14:16
Може да е видеокартата за онзи дето ушким много разбира. Ако превиши прекалено много температурата или на процесора се изключва. Друго може да е захранването или според мен е паметта. Може слотовете да имат нужда от почистване. Харддиска може да има лоши сектори Hiren's BOOT CD запомнете този пакет със софтуер!!! Изпозлвайте го.

Мен видеокартата ми беше първото предположение ама наистина може да бъде нещо в контактите... Абе най - хубаво да провери и после да пише резултатите :д