PDA

View Full Version : Закъсняване на месечния цикъл



lusciousboy
04-19-2009, 17:57
Здравейте!Месечният цикъл на приятелката ми, която е на 16, закъснява.За последно и е дошло на 7 март и е свършило на 12-13 март и ако следим 28-дневния период, би трябвало следващият и път да е около 10 април.Само, че днес сме 19 април и на нея не и е дошло още
Не сме правили секс през този период и следователно причината сигурно е на хормонална основа или е свързана с метеорологичната обстановка или пък се е притеснила, защото тя е притеснителна и след 14-дневна ваканция , тръгна на училище.
Преди също се е случвало да и закъснява, миналото лято като беше много горещо и като бяхме на море, може би от студената вода?
Моля за отговор, защото е разтревожена и аз също!пък и като не и идва става доста изнервена и раздразнителна

clever
04-19-2009, 18:07
по-добре приятелката ти да се консултира с лекар
успех :)

m3talmania
04-19-2009, 18:09
Аааа викаш раздразнителна..горкия :D
Спокойно. Щом не сте правили секс, значи отхвърляме една възможност. Да спре да мисли за това и ще и дойде - толкова притеснение се отразява. Още не и редовен цикъла и може да има разминавания. Зависи кога и е дошло за пръв път, де - то може и да прескочи месец даже. :) Преди редовен ли и е бил? Времето само се сменя - това също може да е причина... просто я накарй да спре да мисли за това и следователно притиснението ще и мине. :)
Ако е пила лекарства може да и се разбрицал малко цикъла - нормално. То и витамини да е пила, пак същото.

lusciousboy
04-20-2009, 07:56
Благодаря за отговорите :-D Предполагам, че се дължи на смяната на сезоните и от притеснението.Освен това майка и имаше здравословни проблеми, важна операция и това също...Иначе много се обичаме, даже сега ми разказа един много хубав сън, който е сънувала за нас двамата :)