PDA

View Full Version : windows???



zesoares
04-19-2009, 18:02
em xora mislq da preinstaliram pc i se 4udq kva operaciona da sloja?vista home premium ili windows 7 ??vie kvo predlagate???nqkoi koito ima windows 7 moje li da spodeli nqkoe mnenie :) za sedmorkata ?dobra li .....ma4i li kompa kato vistata ima li nqkvi problemi s windows 7 ?i vie kvo predlagae vista ili 7 ?

sori nqmam bg na kalviaturata 6toto ne jiveq v bg :)

adrenal1n
04-19-2009, 18:13
Windows 7
При включен само Winamp - ~ 1 GB RAM...
При включен само Pro Evolution Soccer 2009 на MAX детайли - ~ 1.5 GB RAM...
Иначе е бая стабилен, въпреки че е БЕТА. И аз се чудех дали да го слагам, но един вирус за XP направо ми разеба XP-то и само Vista и 7 бяха спасението за Windows. Аз съм с build 7000, официалния от Microsoft, досега не съм имал каквито и да е гадни проблеми (може би само в началото със свързването към Интернет, но се оправи с махане на отметката на Internet Protocol Version 6 - TCP/IPv6 в Properties на мрежовата карта, което се препоръчва на всеки да го стори), а колкото до драйвъри - сложих само тези на мишката (Razer), клавиатурата (понеже си има специални копчета) и на видео картата (въпреки че нямаше нужда, но да към up-to-date), другите сам си ги разпозна (звук, видео, дъно) и не ми се наложи инсталирането йм.
Единственият ми проблем беше с Internet Explorer 8, който сдаде багажа заради грешка в скрипта му и сега която и страница да искам да отворя, излиза само "Internet Explorer cannot display the webpage" и това е ;) За интернет браузър си ползвам Google Chrome и Mozilla FireFox и може би Flock-а (подобен на FireFox-а). Не може да се ползват, обаче, Daemon Tools и Alcohol 120%, но вместо тях употребявам UltraISO ;)
Едит: Дори и видео кодеци не ми се наложи да слагам :)

m3talmania
04-19-2009, 18:20
Седмицата е по-лек от Виста и това дали ще "мъчи" зависи от компютъра. В сравнение с Виста седмицата е по-добре.

zesoares
04-19-2009, 18:53
em da katy cqlo sedmicata e po dobra ....no tq ne spirali da raboti ne 1 avgust 2009???


i az iskam da imam ili samo vista ili samo 7 ne i dvete :)

LittleDude
04-20-2009, 14:31
Абе вие не схфанахте ли че седмицата още не е излязла?! :D Тия билдове и бети в замундата са по-бъгави от S.T.A.L.K.E.R. SHadow of CHernobyl. Като излезе FInal версията догодина, тогава ще умуваме. И какъв е проблема, че заема рам? Аз имам 3GB рам, с Vista x64 Съм и нормално ми заема към 1.40GB а при игри най много 2.50(GTA IV, Crysis, Far Cry 2). Вече при над 3GB почва лагването. А ако имаш над 4-5GB ко ти пука колко рам заема? Ако си със 6GB да ти заема 5GB няма да осетиш нищо. Затова си сменяйте старите кошници от Windows XP и минавайте на Vista и скоро на Win 7.

adrenal1n
04-20-2009, 15:26
Абе вие не схфанахте ли че седмицата още не е излязла?! :D Тия билдове и бети в замундата са по-бъгави от S.T.A.L.K.E.R. SHadow of CHernobyl. Като излезе FInal версията догодина, тогава ще умуваме. И какъв е проблема, че заема рам? Аз имам 3GB рам, с Vista x64 Съм и нормално ми заема към 1.40GB а при игри най много 2.50(GTA IV, Crysis, Far Cry 2). Вече при над 3GB почва лагването. А ако имаш над 4-5GB ко ти пука колко рам заема? Ако си със 6GB да ти заема 5GB няма да осетиш нищо. Затова си сменяйте старите кошници от Windows XP и минавайте на Vista и скоро на Win 7.
4 ГБ рам съм :D Мисля скоро да сменям процесора и видеото, не са ми достатъчни 8-)

shadow4e
04-21-2009, 11:37
Кирилица. На ЛС получи разяснения.