PDA

View Full Version : Не ме упреквайте,а ми дайте съвет... ;(



krasitoOoO
04-19-2009, 19:09
Значи ето го и моя проблем..вече един месец как вървим с едно момче и мн го обичам!!Досега така не съм се влюбвала..проблемът самоче е че той веднъж е пробвал джойнт и майка ми мисли че е наркоман..затова не ми дава да се срещам с него..а аз наистина го обичам и досега не съм била така с момче,нз какво ми става..Моляви кажете ми какво да правя да го скъсам ли заради майка ми и любовта ми да е несподелена или да се виждам с него тайно,защото наистина незнам как ще съм без него!! ;(;(;( дайте ми съвет моляви..не си представам това да скъсам с него ;(;(

Crazy_sunchO
04-19-2009, 19:21
Ще ти кажа само 2 неща:
1. Ти за един месец не можеш да го заобичаш, явно още не знаеш значението на глагола. Та вие сте ходили 1 месец, бе хора...
2. Майка ти никога не би ти дала погрешен съвет. Остави го момчето, не го знаеш дали не се друса. Нямай вяра на никого. Имай си едно на ум за всеки, независимо колко го познаваш.

titinkaa
04-19-2009, 19:24
нормално е майка ти да ти мисли само доброто,затова не ти разрешава да си с него,говори с нея обясни й всичко и да но да те разбере и да ти повярва че не е наркоман,пък ако не ти повярва просто намери начин да се виждате без тя да знае,все пак ходите,пък даже ако искаш го заведи у вас и нека той да говори с нея може пък да стане нещо :)

ifkataAa
04-19-2009, 19:26
Обясни на майка ти, че обичаш това момче и ако иска само доброто ти, да не се противопоставя на връзката ви с него.Все пак от веднъж не се става наркоман .. късмет ;)

tfoitakuchka
04-19-2009, 19:27
направи така че всички да са доволни .. говори с майка си .. обясни и ..по един или друг начин .... апък за момчето .. успех!

Crazy_sunchO
04-19-2009, 19:32
Идея е да си направи тест пред майка ти и теб

tuzaro
04-19-2009, 19:36
бати проблема... :lol:

moon_flower
04-19-2009, 19:36
Не мисля да ти казвам дали го обичаш или не.Това ти си го усещаш най-добре и сама можеш да прецениш.Но на твое място ако съм сигурна,че не се друса бих излизала с него тайно,без майка ми да знае.Просто казваш,че си с някоя приятелка и готово. :) Но ако се е забъркал с някакви наркотици и такива неща по-добре недей и ти да тръгваш по този път,защото зле ще завършиш.

chaos_
04-19-2009, 19:38
Майко колко сте зле Всички
Първо майка ти.веднъж пробвал джойнт и е наркоман wtf !!!
,то тоз джойнт сигурно не го и хванал...
Второ ти.1 месец и се заричаш в огромна любов,абе слез на земята малко.
Всъщност предполагам не сте на повече от 14-15.

Обясн ина майка си,че от едното пробване нищо не може да стане и че той не е наркоман и че тя не може да ти попречи да се виждаш с него.
Помоли момчето да говори с майка ти,но то едвали ще се надъха...

Ако ли пък не , тегли една майна на майка ти,срещай си се тайно с твойто 'момче-мечта'
пушете си джойнчето ии АЙЛЯК

Hilary_
04-19-2009, 22:01
Интересно как се влюбваш за 1 месец...тряа да ми покажеш... :lol:
Иначе обясни на майка си, че ако пие на празниците по - малко не значи, че е пияница...камо л иза опитване само веднъж... :?

cinderella_gugutka
04-19-2009, 22:08
ти да не си на 3 годинки 4е майка ти да ти казва кво да правиш,кога да си лягаш и какво да ядеш ???? бъди си с него

smileforyou12
04-19-2009, 22:09
и на мен ми е чудно за 1 месец а вече :-o

umri
04-19-2009, 23:22
Ако съм на мястото на това момче ще отида и ще говоря с майка ти за да я убедя, че няма нужда от притеснения.

oasis
04-19-2009, 23:49
Влюбена си... бля бля бля !
: )))))))

fc
04-19-2009, 23:55
Кое не разбрахте от "Не ме упреквайте, дайте ми съвет"

Защо майка ти трябва да знае, че приятеля ти е пушил джойнт? Можеше да пропуснеш този факт, ако тя не го е виждала нямаш проблеми, кажи и, че сте скъсали и след 1 седмица кажи, че се виждаш с друг.

Traveller
04-19-2009, 23:59
Това е глупаво. Много е лошо когато пренебрегваш съвет/мнение на родител. Най-малкото не е на възраст, на която вече има собствено виждане за нещата и всичко й е ясно. Мнението на майка й й е нужно. Доколко го разбира или се съгласява с това мнение е друг въпрос. Ако не й е ясно и предлагам да седне и да поговори с майка си, а не да лъже. Тогава ще изложи своите аргументи, а майка й ще и каже защо не й харесва това и ще се разберат.
Въпроса с влюбването наистина е странен, защото не доумявам как човек може да се влюби в някой, който няма нищо против да пробва и е пробвал наркотици ( говоря истинско влюбване, а не просто физическо). Според мен трябва да послуша майка си.

purple4o
04-20-2009, 01:30
Abe vie v red li ste we?! ;D
Kvo, che se e vlubila za 1 mesec, to veche horata i za 1 den se vlubvat i kvo ot tova?!
A pyk i tova, che qvno si se vlubila bi trqbvalo da te vodi do izvoda, che ne traa ti puka ot mnenieto na okolnite i osobeno na maika ti... Estestveno, tq naistina ti misli dobroto, ama ponqkoga si e prekaleno .
Prosto i kazvash, che shte se vijdash s nego ili ako ne mojesh se vijdaite taino .. : )
i kvo te gree, che e pushil joint .. pochti vsichki go pravat : )

ef4etyYy
04-20-2009, 10:18
бе и мойта на моменти се праи на тъпа :? той бил най-лошия избор , той бил нз си къф ... вика ми щом ш хоиш с тоя келеш приятна ваканция в софия :o (понеже той не е от тука) ... абе нали се сеш колко я слушам .. редовното оправдание е ОКЕЙ МАМО НЯА ХОА С ТОЯ :-x и дотам .. сеш се че майка ти няа хои навсякъде с тебе да те проверява с кой си кфо праиш и тн ..
успех :-)

soul1199
04-20-2009, 10:20
Ще ти кажа само 2 неща:
1. Ти за един месец не можеш да го заобичаш, явно още не знаеш значението на глагола. Та вие сте ходили 1 месец, бе хора...
2. Майка ти никога не би ти дала погрешен съвет. Остави го момчето, не го знаеш дали не се друса. Нямай вяра на никого. Имай си едно на ум за всеки, независимо колко го познаваш.

krasitoOoO
04-20-2009, 10:44
бе и мойта на моменти се праи на тъпа :? той бил най-лошия избор , той бил нз си къф ... вика ми щом ш хоиш с тоя келеш приятна ваканция в софия :o (понеже той не е от тука) ... абе нали се сеш колко я слушам .. редовното оправдание е ОКЕЙ МАМО НЯА ХОА С ТОЯ :-x и дотам .. сеш се че майка ти няа хои навсякъде с тебе да те проверява с кой си кфо праиш и тн ..
успех :-)
e tfa e savet..mersi :-)

sextazy_baby
04-20-2009, 13:07
Абе как започвате да обичате някого за 1 месец?!?Не го разбирам това...А за майка ти - тя ти мисли най-доброто и просто дава съвети,оттам нататък ти решаваш

Traveller
04-20-2009, 13:34
Abe vie v red li ste we?! ;D
Kvo, che se e vlubila za 1 mesec, to veche horata i za 1 den se vlubvat i kvo ot tova?!
A pyk i tova, che qvno si se vlubila bi trqbvalo da te vodi do izvoda, che ne traa ti puka ot mnenieto na okolnite i osobeno na maika ti... Estestveno, tq naistina ti misli dobroto, ama ponqkoga si e prekaleno .
Prosto i kazvash, che shte se vijdash s nego ili ako ne mojesh se vijdaite taino .. : )
i kvo te gree, che e pushil joint .. pochti vsichki go pravat : )
Това, че почти всички го правят не би трябвало да я интересува, ако е разумно момиче. Важно е за нея кое е правилно и кое не е.

Bamb0la
04-20-2009, 14:24
щом е пробвал джоинт,от къде знаеш че само веднъж го е правил?Ако беше добро и свястно момче за какво му е да се дрогирва...Според мен е добре да го опознаеш и ако се окаже такъв за какъвто го мисли майка ти го остави

sweet_bebok
04-20-2009, 17:21
Майка ти как е разбрала? А и ако наистина си ''влюбена'' в него,едва ли ще послушаш майка си.. :)

DevilWish
04-20-2009, 17:29
нормално е майка ти да ти мисли само доброто,затова не ти разрешава да си с него,говори с нея обясни й всичко и да но да те разбере и да ти повярва че не е наркоман,пък ако не ти повярва просто намери начин да се виждате без тя да знае,все пак ходите,пък даже ако искаш го заведи у вас и нека той да говори с нея може пък да стане нещо :)
Съгласна съм.Но обеди моля те момчето си, да спре с всичко, не че тревата е проблем, но ако мине на по-тежки неща ще стане голям проблем, а не бих искала някой да изживее това ,което аз изживявам :(( Пази се и пази момчето, щом имаш такива симпатии към него.А за обич, наистина ми се струва твърде рано все още

Traveller
04-20-2009, 17:52
Майка ти как е разбрала? А и ако наистина си ''влюбена'' в него,едва ли ще послушаш майка си.. :)

Тя може да си е влюбена в него, но в момента се допитва до нас, тоест слуша разума си, което според мен е по-важното в ситуацията. Любовта може много глупости да я накара да прави.

kobrichka
04-20-2009, 17:58
Майко колко сте зле Всички
Първо майка ти.веднъж пробвал джойнт и е наркоман wtf !!!
,то тоз джойнт сигурно не го и хванал...
Второ ти.1 месец и се заричаш в огромна любов,абе слез на земята малко.
Всъщност предполагам не сте на повече от 14-15.

Обясн ина майка си,че от едното пробване нищо не може да стане и че той не е наркоман и че тя не може да ти попречи да се виждаш с него.
Помоли момчето да говори с майка ти,но то едвали ще се надъха...

Ако ли пък не , тегли една майна на майка ти,срещай си се тайно с твойто 'момче-мечта'
пушете си джойнчето ии АЙЛЯК

Напълно съгласна съм с това мнение!

smileforyou12
04-20-2009, 18:00
ами щом казваш че го обичаш нали е казано за любовта граници няма такаче....

productivesoul
04-20-2009, 18:53
Ами аз честно да ти кажа мисля, че е нормално майка ти да не иска да се срещаш с него- повечето найки са така. От друга страна обаче, ако наистина го обичаш нито майка ти, нито това че е пушил (или пък пуши) джойнт не трябва да ти пречи. Аз например имам приятели, които си пушат; дори и най- добрия ми приятел беше се напушил няколко пъти, ама това не ми променя отношението. Разбираш ли... според мен е най- добре да останете заедно, ако държиш на него, а пък майка ти като види, че си добре и че си щастлива няма да има нищо против. Само недей да я лъжеш... от опит знам, че майките не са никак глупави.... ииии УСПЕХ :) :) :)

Traveller
04-20-2009, 22:19
Ами аз честно да ти кажа мисля, че е нормално майка ти да не иска да се срещаш с него- повечето найки са така. От друга страна обаче, ако наистина го обичаш нито майка ти, нито това че е пушил (или пък пуши) джойнт не трябва да ти пречи. Аз например имам приятели, които си пушат; дори и най- добрия ми приятел беше се напушил няколко пъти, ама това не ми променя отношението. Разбираш ли... според мен е най- добре да останете заедно, ако държиш на него, а пък майка ти като види, че си добре и че си щастлива няма да има нищо против. Само недей да я лъжеш... от опит знам, че майките не са никак глупави.... ииии УСПЕХ :) :) :)

Много вярно :) Според мен майката е имала предвид, че фактът, че пуши би й попречило по някакъв начин, но стига пушенето да не афектира начина на мислене и действията на момчето няма проблем, в противен случай е много лошо.

nymphadora
04-21-2009, 05:23
то с джойнт се почва.. :?

dimitar_ak
04-21-2009, 07:03
Кое не разбрахте от "Не ме упреквайте, дайте ми съвет"

Защо майка ти трябва да знае, че приятеля ти е пушил джойнт? Можеше да пропуснеш този факт, ако тя не го е виждала нямаш проблеми, кажи и, че сте скъсали и след 1 седмица кажи, че се виждаш с друг.

Ако пак го видиш да дърпа джойнт го остави сам да си проваля живота. Майка ти е права.

lifelesscorpse
04-21-2009, 07:21
зарежи го.всеки,който е пробвал пробва пак рано или късно.по-добре го остави няма смисъл.макар,че все пак ти си преценяваш де...аз на твое място бих се борила да съм с него,независимо какво казва майка ми,но ако го видя пак да пуши ще го зарежа на секундата...
p.p. "мн го обичам!" "заедно сме от 1 месец" ...абе както и да е ...

slun4ice_90
04-21-2009, 07:47
Не се занимавай. :)

Bellatrix
04-21-2009, 07:50
ОМг, не искам да те упреквам, но:
1. ИЗЛЕЗ ОТ ФИЛМА! Ква е тая любов за 1 месец, кви са тия драми... сега ще умреш, ако се разделите... Само като за сапунка. Аз с моя приятел като сме от година заедно, трябва да се отровим заедно и да умрем гушнати, защото майка ми не ми дава да преспивам у тях, примерно...

2. А защо за момент не си помислиш, че майка ти може и да е права? Било само веднъж, не знам си какво.... а ти откъде си 100% сигурна, че е само веднъж? Или, че няма да има втори, трети и тн?

3. Ако толкова вярваш, че младежът е свестен, заведи го на гости и го запознай с майка ти. Така ще види, че е добро момче и ще ти разреши да си с него.

Aicken
04-21-2009, 08:03
деЦка радоС

KathieXx
04-21-2009, 11:00
съвета 2 лева и 60 стотинки

krasitoOoO
04-21-2009, 16:15
ОМг, не искам да те упреквам, но:
1. ИЗЛЕЗ ОТ ФИЛМА! Ква е тая любов за 1 месец, кви са тия драми... сега ще умреш, ако се разделите... Само като за сапунка. Аз с моя приятел като сме от година заедно, трябва да се отровим заедно и да умрем гушнати, защото майка ми не ми дава да преспивам у тях, примерно...

2. А защо за момент не си помислиш, че майка ти може и да е права? Било само веднъж, не знам си какво.... а ти откъде си 100% сигурна, че е само веднъж? Или, че няма да има втори, трети и тн?

3. Ако толкова вярваш, че младежът е свестен, заведи го на гости и го запознай с майка ти. Така ще види, че е добро момче и ще ти разреши да си с него.
stiga s tfa bee...nqkoi se vlubvat za sekundi a viee... :-x

MimOSiNitY
04-21-2009, 16:26
Що пък да не може да се влюби за 1 месец ?! :?
На мен ми се е случвало от един поглед да се влюбя,тийнейджъри сме повечето все пак и като ни тресне яко хормона ... 8-) 8-) 8-)

MaRtYty
04-28-2009, 08:09
хора които смятат че човек не може да се влюби за 1 месец много ама МНОГО ме дразнят .. кви сте вие бе .. кой ви дава правото да съдите хората че се влюбват ???? .. кой ви дава право да ги съдите че не са като вас ?????? .. много зрелите .. :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x има ли значение от кога е влюбена ?? само тя знае какво чувства и какво иска .. вие не можете да и заповядвате да не се влюбва !!!!!!! .. щом се случи нищо не може да се направи ... или пък вие не сте били влюбени ?? съмнявам се да е така но щом имате такова мислене няма да се учудя ако сте некои "гъзарчета" дето си мислят че са върха и че могат да управляват живота на хората :-x

aka6a_vamp
04-28-2009, 16:24
Майко колко сте зле Всички
Първо майка ти.веднъж пробвал джойнт и е наркоман wtf !!!
,то тоз джойнт сигурно не го и хванал...
Второ ти.1 месец и се заричаш в огромна любов,абе слез на земята малко.
Всъщност предполагам не сте на повече от 14-15.

Обясн ина майка си,че от едното пробване нищо не може да стане и че той не е наркоман и че тя не може да ти попречи да се виждаш с него.
Помоли момчето да говори с майка ти,но то едвали ще се надъха...

Ако ли пък не , тегли една майна на майка ти,срещай си се тайно с твойто 'момче-мечта'
пушете си джойнчето ии АЙЛЯК
Съгласна съм!Първия път обикновено дори не те хваща,пробвал е,какво толкова :? Ти пък,защо си казала на майка си,тва е супер дребно нещо...
Само с едно не съм съгласна с всички и това е,че не е възможно да го обича-според мен може!...смисъл първо,че всеки си има различно разбиране за обич,а тва,че са заедно от един месец,не значи,че тя от толкова време има чувства към него...и при мен е така-от скоро сме заедно,ама от кога имам чувства към него,не е истина и нз,но мисля,че мога да говоря за обич,поне от моя страна...та така.Не се притеснявай,щом само е пробвал,няма опасност :)

doodle
05-02-2009, 14:08
Това че е пробвал или че пуши джоинт незначи нищо . Според мен това не би трябвало да пречи... Другото което е маика ти иска наи доброто за теб , да така е , но не винаги трябва да слушаш маика си ...Какви ги говорите пък вие , и какво като ходят от месец , нека си живеят и си се обичат . Според мен Не трябва да го късаш :) :)

Bellatrix
05-02-2009, 18:12
ОМг, не искам да те упреквам, но:
1. ИЗЛЕЗ ОТ ФИЛМА! Ква е тая любов за 1 месец, кви са тия драми... сега ще умреш, ако се разделите... Само като за сапунка. Аз с моя приятел като сме от година заедно, трябва да се отровим заедно и да умрем гушнати, защото майка ми не ми дава да преспивам у тях, примерно...

2. А защо за момент не си помислиш, че майка ти може и да е права? Било само веднъж, не знам си какво.... а ти откъде си 100% сигурна, че е само веднъж? Или, че няма да има втори, трети и тн?

3. Ако толкова вярваш, че младежът е свестен, заведи го на гости и го запознай с майка ти. Така ще види, че е добро момче и ще ти разреши да си с него.
stiga s tfa bee...nqkoi se vlubvat za sekundi a viee... :-x
Огромна част от любовта е привързаността. За един месец страшна привързаност няма що. И аз на първия месец мислех, че се влюбвам, но чак като останахме заедно, открих, че истински, ама както се казва съвсем реално съм го обикнала едва на 4я някъде.
Като порастнеш, ще разбереш.

Darkkiss
05-03-2009, 04:16
дръпни си и ти бе...
така ще сте квит

veshtichka
05-05-2009, 20:17
за един месец няма как да го заобичаш бе..пф..стига с тея глупости..ии както казаха преди мене..майка ти никога не би ти дала лош съвет..или пък да ти мисли лошото..по добре се заслушай в съветите на майка си и се замисли..защото една майка гледа само детето и да бъде добре.. :)

ionicle
05-06-2009, 10:57
Ще ти кажа само 2 неща:
1. Ти за един месец не можеш да го заобичаш, явно още не знаеш значението на глагола. Та вие сте ходили 1 месец, бе хора...
2. Майка ти никога не би ти дала погрешен съвет. Остави го момчето, не го знаеш дали не се друса. Нямай вяра на никого. Имай си едно на ум за всеки, независимо колко го познаваш.

brofl, глупости. първо:

1. Ако приемем че майката е безгрешна ( тоест не греши никога ), за нея е невъзможно да даде погрешен съвет. Тогава за нея това не би било въпрос на избор а на неумение да даде погрешен съвет. Както знаем, майката е човешко същество, следователно греши ( грешките са в основата на човешката природа, именно заради тях и заради умението си да се учим от тях сме "венеца на природата" и най-интелигентните същества на планетата ).

2. От горното следва че щом майката може да греши и да дава грешни съвети, е много по-добре за детето и да даде съвет, които тя СЪЗНАТЕЛНО знае че е грешен ( според нейната гледна точка ). Защото едно дете трябва да прави грешки за да може да израсне и да разбере за СЕБЕ си дали съответния избор е бил правилен или не. Както и да осъзнае разликата между майка си и себе си, да осъзнае че нейния съвет е бил ГРЕШЕН, и да успее да обособи себе си като личност, като Аз.

3. Като цяло правилно и погрешно не съществуват. Всичко е въпрос на гледна точка и начин на изразяване. Дори това в което вярваме най-изконно и първично, следователно вътре в себе си сме убедени в правотата му, не може да се окачестви като правилно. Просто някои неща ни карат да се чувстваме добре, други не. Толкоз.


Да се опитваш да забраняваш неща на детето си, или да подтискаш желанията му, са най-лесния и сигурен начин да провокираш чиста и неподправена омраза. Това при положение че детето има добре обособена представа за себе си и вътрешня си свят, и воля да го брани от посегателства.
Ако се пречупи, значи съответния индивид няма значение.

И най важното - това че си родител по НИКАКЪВ начин не ти подсигурява безрезервна любов от страна на детето ти. Противно на малоумното общоприето мнение, което е така разпространено, сякаш е морален закон. Нито пък детето трябва да се чувства зле, ако не обича родителите си.

Или както казва Ницше: Вашата любов към ближния е ваша лоша любов към самите вас.

Всичко трябва да е стремеж към осъзнаване и хармония с Аз-а. Не неговото пренебрегване за сметка на други индивиди.

aka6a_vamp
05-06-2009, 11:05
Омг...защо всички сте толкова тесногръди?!Както казах в предишния пост,това че ходиш с някого от месец,не значи,че чувствата ти не са от повече време и е напълно възможно да го обича!Все едно не знаете какво е да се влюбиш в някого много преди да тръгнете :?

moneycomeme
05-06-2009, 11:52
Майка ти се грижи просто за теб,но е добре да знаеш,че ти вземаш решенията....В живота ти винаги ще се намери някой,който да иска да те разубеди в каквото и да е(дали от добро,дали от лошо,просто всеки си има своята истина) дали за момче,дали за нещо друго...Не се поддавай,особено когато чувстваш,че не трябва...по-добре да сбъркаш САМА от колкото,защото си послушала някой друг....мисълта ми е че ако на теб не ти пречи,че е взимал,не му мисли...остани си с момчето,но не прави нищо само защото така някой ти е казал.......и умната ;]

krasitoOoO
05-06-2009, 12:12
хора които смятат че човек не може да се влюби за 1 месец много ама МНОГО ме дразнят .. кви сте вие бе .. кой ви дава правото да съдите хората че се влюбват ???? .. кой ви дава право да ги съдите че не са като вас ?????? .. много зрелите .. :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x има ли значение от кога е влюбена ?? само тя знае какво чувства и какво иска .. вие не можете да и заповядвате да не се влюбва !!!!!!! .. щом се случи нищо не може да се направи ... или пък вие не сте били влюбени ?? съмнявам се да е така но щом имате такова мислене няма да се учудя ако сте некои "гъзарчета" дето си мислят че са върха и че могат да управляват живота на хората :-x
е това мнение поткрепям.. :-)

krasitoOoO
05-06-2009, 12:20
Ще ти кажа само 2 неща:
1. Ти за един месец не можеш да го заобичаш, явно още не знаеш значението на глагола. Та вие сте ходили 1 месец, бе хора...
2. Майка ти никога не би ти дала погрешен съвет. Остави го момчето, не го знаеш дали не се друса. Нямай вяра на никого. Имай си едно на ум за всеки, независимо колко го познаваш.

brofl, глупости. първо:

1. Ако приемем че майката е безгрешна ( тоест не греши никога ), за нея е невъзможно да даде погрешен съвет. Тогава за нея това не би било въпрос на избор а на неумение да даде погрешен съвет. Както знаем, майката е човешко същество, следователно греши ( грешките са в основата на човешката природа, именно заради тях и заради умението си да се учим от тях сме "венеца на природата" и най-интелигентните същества на планетата ).

2. От горното следва че щом майката може да греши и да дава грешни съвети, е много по-добре за детето и да даде съвет, които тя СЪЗНАТЕЛНО знае че е грешен ( според нейната гледна точка ). Защото едно дете трябва да прави грешки за да може да израсне и да разбере за СЕБЕ си дали съответния избор е бил правилен или не. Както и да осъзнае разликата между майка си и себе си, да осъзнае че нейния съвет е бил ГРЕШЕН, и да успее да обособи себе си като личност, като Аз.

3. Като цяло правилно и погрешно не съществуват. Всичко е въпрос на гледна точка и начин на изразяване. Дори това в което вярваме най-изконно и първично, следователно вътре в себе си сме убедени в правотата му, не може да се окачестви като правилно. Просто някои неща ни карат да се чувстваме добре, други не. Толкоз.


Да се опитваш да забраняваш неща на детето си, или да подтискаш желанията му, са най-лесния и сигурен начин да провокираш чиста и неподправена омраза. Това при положение че детето има добре обособена представа за себе си и вътрешня си свят, и воля да го брани от посегателства.
Ако се пречупи, значи съответния индивид няма значение.

И най важното - това че си родител по НИКАКЪВ начин не ти подсигурява безрезервна любов от страна на детето ти. Противно на малоумното общоприето мнение, което е така разпространено, сякаш е морален закон. Нито пък детето трябва да се чувства зле, ако не обича родителите си.

Или както казва Ницше: Вашата любов към ближния е ваша лоша любов към самите вас.

Всичко трябва да е стремеж към осъзнаване и хармония с Аз-а. Не неговото пренебрегване за сметка на други индивиди.
мерси :-)

CheriHool
05-06-2009, 12:27
бати проблема... :lol:
да, бе, целия свят са наркомани, са тука, че пича веднъж пушил тревица... еееееееееее голяма чудо.
Поне почерпи ли те?

krasitoOoO
05-06-2009, 13:41
бати проблема... :lol:
да, бе, целия свят са наркомани, са тука, че пича веднъж пушил тревица... еееееееееее голяма чудо.
Поне почерпи ли те?
не :cry:

Sweetytoo
05-07-2009, 16:18
Спрете да я упреквате!Тя има нужда от СЪВЕТ!!!
Това,което мога да ти кажа-първо се увери,че наистина не е наркоман.След това се увери,че може да му се довериш и че наистина го обичаш!Едно е да обичаш,съвсем друго е да си влюбиш.Когато разбереш,че всичко е наред отиди и поговори с майка си,да се опита да те разбере!Но както всички казват майките имат шесто чувство,особено когато се отнася за собствените им деца!Помисли и реши!

smileforyou12
05-07-2009, 16:46
защо отваряте вече стара тема

Kukumqvka
05-08-2009, 10:58
тва не е любов а глупаво увличане :D
както казаха някой за един месец не можеш да го заобичаш! :?
за тва по добре да го зарежеш хем така няма риск ако наистина се друса :-o и хем огаждаш на майка си! и повярвай ми родителите винаги имат право! :grin:

puhi14
05-08-2009, 12:29
Ми..ситуацияна е доста сложна..голямо напрежение..пак трябва да пиша цял роман... :-x
Момичеее осъзнай се!ЗА един месец не можеш да се влюбиш бее! :x Вие още не знаете значението на тази дума а тръгвате да се еб*те,да се лижете,да се целувате...!Майка ти никога не би те накарала зарежеш едва ли не "любовта на живота си"... :smt017 За един месец аз не мога да се доверя даже на определен човек ,а ти?? Добре де...това не беше точен пример,аз трудно допускам хора до себе си,ама...наивна си бе... :( остави го... :smt039

dar4encetooo
05-08-2009, 12:45
Ако наистина го обичаш не го оставяй... послушай сърцето си. И това че е пушил един път джойнт не значи че е наркоман. Опитай се да обесниш на майка си. Късмет!!! :) :)

Dollystar
05-09-2009, 07:47
Защо не го поканиш у вас, докато майка ти си е вкъщи. Тя ще види, че е свестен и се държи добре с теб и ще си промени мнението 8)