PDA

View Full Version : Вирус ?!



Sintya
04-20-2009, 13:15
От няколко седмици ми се появява вирус и ми спира звука, след което като дръпна буксата на колонките и я сложа пак се оправя... много странно.
Ето какво ми изписва:
" C:\System Volume Information\_restore{35C0A80A-A17F-4299-87B3-BA3B25CA1B0B}\RP149\A0033514.exe "
изчиствам го, но след време се появява пак... какво може да е това?

m3talmania
04-20-2009, 13:26
Папката С:\ System Volume Information е пряко свързана със System Restore.
Всяка точка на възст. която System Restore прави сама...автоматично(например при инстал. на програма) се съхранява във С:\ System Volume Information(по подразбиране,скрита системна пака)
докато вируса се намира в С:\ System Volume Information той е безобиден...безопасен
лошо става например,когато искаш да си възстановиш системата към по-задна дата и използваш тази точка на възстановяване в която се намира вируса...по този начин го "връщаш към живот"
Ако искаш да се справиш с проблема си трябва да затриеш всички точки на възст.
отиди при опциите на System Restore и изключи наблюдението на всички дялове...колкото имаш
рестартирай...след като зареди системата провери промените които са направени...влязли ли са в сила...отиди при System Restore ...трябва да нямаш нито една точка на възст.
рестарт отново...влез пак под Safe Mode и сканирай ...
всичко трябва да е ОК
след това пак включи System Restore ...да ти следи дял "С"....и си направи точка...вече на чисто...
...не скачай от един антивирус към друг...избери си един...разучи го - опции,настройки ...тогава той ще ти служи вярно
Antivir не е лош soft...оправи му настройките...ако можеш прочети Help файла към програмата и т.н
Успех...

Sintya
04-20-2009, 13:38
Ох, благодаря много, наистина ми помогна! :)