PDA

View Full Version : немски език



swete
04-20-2009, 18:21
Здравейте!
Искам да помоля за помощ за превод на един текст от български език на немски.
Ето го и текста:Имало едно време едно много красиво и умно момиче.То се казвало Ребека.Тя живееше една малка къща накрая на селцето.Нейните родители починаха,когато тя беше на 7 години и сега тя трябваше да се грижи за двете си по-малки сестри-Габриела и Синди.Тя работеше много за да може сестрите и да ходят на училище и да има какво да ядът.Всичко беше прекрасно докато един ден в малкото селце,където живееха нямаше голямо земетресение.Къщата в която живееше Ребека беше стара и се срути.Трите момичета останаха без дом,храна-бяха сами.Ребека реши,че тя е длъжна да се погрижи за сестрите си.Тя седна на брега на реката,която беше близо до къщата и заплака.С какво беше заслужила това?
Тогава до нея спря един момък на кон.Той я заразпитва какво се е случило.Ребека през хълцания заразказва за злочестата си съдба.Младият мъж каза,че ще помогне на нея и на сестрите й.Двамата заедно отидоха до къщата.След като трите сестри разбраха,че Себастиан е от големия град на близо и че освен да му се доверят нямат друг избор.Събраха вещите,които им бяха останали и заминаха.
Ребека и Себастиан се омъжиха.А Габриела и Синди продължаваха да търсят своя принц на бял кон.

Ще съм много благодарна ако някой ми помогне.Текста трябва да е в претеритум.Аз съм започнала и ще съм доволна и на едно изречение помощ.Мерси предварително.

shadow4e
Грешен раздел

StRaSsenJunGe
04-20-2009, 18:29
С удоволствие бих ти го превел,но ме извини защото съм много уморен и не ми се занимава да пиша :( :( :(

swete
04-20-2009, 18:32
да няма проблем благодаря,че поне си погледнал.аз ще се помъча за утре на обяд да съм готова,но ми се струпаха много неща и не ми остана време.Мерси все пак! :)

StRaSsenJunGe
04-20-2009, 18:35
Утре сутринта ако нямам и аз много домашни,обещавам да ти го преведа,няма да ми отнеме много време :)

swete
04-20-2009, 18:43
Мерси много! :) :) :) ще съм благодарна и на други отговори :) :) :)

StRaSsenJunGe
04-20-2009, 19:38
Май само аз съм фен на преводи :razz: :razz: :razz:

smileforyou12
04-20-2009, 21:48
Ich habe ehedem ein viele h

Jack_Sparrow
04-21-2009, 09:03
Es gab einmal ein sehr h

firegirlll
04-22-2009, 12:45
[quote=Jack_Sparrow]Es gab einmal ein sehr h

swete
04-26-2009, 17:57
Много много ти благодаря :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: