PDA

View Full Version : теми за изпитите



bad95girl
04-20-2009, 20:23
Здравейте , аз съм седми клас и тази година ще кандидатствам във Велико Търново (хуманитарната гимназия , да бъда по-точна) и ако някой има някаква представа какви ще са темите за изпитите по БЕЛ да пише .. :!: :( И ВИ МОЛЯ АКО ЩЕ ПИШЕТЕ НЕЩО ОТ СОРТА - ОФФ НЯМА ЛИ КЪДЕ ДА ГО НАМЕРИШ , ТОВА НЕ Е МЯСТОТО И Т.Н. , ПИЩЕТЕ ГО НЯКЪДЕ ДРУГАДЕ , ТУК СЪМ ЗА ДА МИ ПОМОГНЕТЕ (АКО МОЖЕТЕ ЕСТЕСТВЕНО) ИИ БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ! :)

harry777
04-20-2009, 20:36
За кои теми? За тези за трансформиращиат преразказ ли?

bad95girl
04-20-2009, 20:42
Ами изобщо имаш ли някаква представа какви ще са темите , за да мога да се подготвя :(

harry777
04-20-2009, 20:51
Значи темите всяка година са различни. На мен миналата година ми се падна някакъв разказ за едно селско семейство и трябваше да го преразкажа от името на един от геройте. Първо най-важно е да знаеж всичко за трансформиращиа преразказ, защото винаги се пада такъв. Когато отидеш на испита ти се дава двайсет минути да прочетеш дадената тема и след това да направиш трансформиращ преразказ от името на герой или случаен минувач. Теста ще е с 50 въпроса, като някой от тях със свободен отговор. Един въпрос венаги е да довършиш стихотворението На прощаване или Опълченците на шипка, така че ги научи. Другите въпроси са свързани с материала по български и лителатура от седми клас. Това е всичко най-важно. Ако не съм помогнал кажи.

bad95girl
04-20-2009, 20:56
Оле ... благодаря ти много ... стихотворенията ги знам , а с трансформиращия преразказ мога да се оправя .. МЕРСИ :-)