PDA

View Full Version : Проблем с нервите или нещо от сорта



-/-
04-20-2009, 23:26
Здравейте.
Преди месец, или два, а може и повече се почувства в долуописаното състояние за пръв път. По-късно отмина, на на скоро пак започнах да съм със същите `симптоми` дори в момента на писането на поста.
Проблемът е, че когато съм седнал, за повече от 10 минути, да ям, да съм пред РС, в училище или нещо от сорта, започвам да пощурявам, да се припотявам /не винаги/, да шавам нервно, да получавам болка в краката, като "изгниване" все ендо са се простудили до кристализиране и костта им вътре се чупи. Избива ме на агресия. На няколко пъти мис е случва да огъвам лъжици докато ям, или да тряскам каливатурата от бюрото, докато съм на РС. Докато съм в час, в училище се опитвам да се сдържам, тъй като е доста налудничево пред 25 човека да почва да чупя химикали, линии, да късам листи и т.н. Но по-късно ме избива на по-голяма агресия и едва ли не ми се иска да пребия някой от обкръжаващити ме.
Знам, че тук във форума не сте много сериозни, и аз самия нмого теми съм приемал не на сериозно, но все пак търся компетентно мнение.
Какво според вас ет ова състояние. Как се лекува. Може ли без посещение при лекар-специалист?

Lysit0
04-21-2009, 06:07
Психолог e най-доброто решениe.Там пред него/нея се отпускаш и всичко си казваш що те мъчи......много помага.

clever
04-21-2009, 14:27
Здравейте.
Преди месец, или два, а може и повече се почувства в долуописаното състояние за пръв път. По-късно отмина, на на скоро пак започнах да съм със същите `симптоми` дори в момента на писането на поста.
Проблемът е, че когато съм седнал, за повече от 10 минути, да ям, да съм пред РС, в училище или нещо от сорта, започвам да пощурявам, да се припотявам /не винаги/, да шавам нервно, да получавам болка в краката, като "изгниване" все ендо са се простудили до кристализиране и костта им вътре се чупи. Избива ме на агресия. На няколко пъти мис е случва да огъвам лъжици докато ям, или да тряскам каливатурата от бюрото, докато съм на РС. Докато съм в час, в училище се опитвам да се сдържам, тъй като е доста налудничево пред 25 човека да почва да чупя химикали, линии, да късам листи и т.н. Но по-късно ме избива на по-голяма агресия и едва ли не ми се иска да пребия някой от обкръжаващити ме.
Знам, че тук във форума не сте много сериозни, и аз самия нмого теми съм приемал не на сериозно, но все пак търся компетентно мнение.
Какво според вас ет ова състояние. Как се лекува. Може ли без посещение при лекар-специалист?
хубаво е ; че осъзнаваш;че ти има нещо;защото повечето хора не го правят
наистина ние не можем да кажем какво ти е
може просто да е от възрастта :)
но няма да ти навреди да се поуспокоиш и да попиташ лекар
успех

balon4eee
04-21-2009, 17:20
Оо точно преди нящолко дена пътувах в трамвая и до мен стоеше едно момче , което постоя малко време и сякаш по едно време му стана нещо и беше хванал една дръжка и се виждаше с какво сила я стиска та чак се чуваше пукотта на кастите му 8-) и изглеждаше много нервен сякаш започна да издава и нервни звуци просто беше като полудял и после слезе и сякаш му мина :lol: Нещо такова ли ти е и на теб ?

-/-
04-21-2009, 18:11
Оо точно преди нящолко дена пътувах в трамвая и до мен стоеше едно момче , което постоя малко време и сякаш по едно време му стана нещо и беше хванал една дръжка и се виждаше с какво сила я стиска та чак се чуваше пукотта на кастите му 8-) и изглеждаше много нервен сякаш започна да издава и нервни звуци просто беше като полудял и после слезе и сякаш му мина :lol: Нещо такова ли ти е и на теб ?

Да, и аз съм бил така в автобусите. Слизам, раздвиждам се и започвам да мисля за нещо друго. Психическа + фицическа разсеяност и се пооправям. Посел обаче отивам примерно на даскало, сядам и започвам след 10тата минута да дишам тежко, за да не се нервирам, след още 5 мин вече почва да ми става изкуствено горещо, и да се потя. Мърдам си ръцете т.е. пръстите в какви ли не форми, огъвам палтилеи на химикали ... виждам че ен помага и си лягам на ръката и се опитвам да спя... в час !!!! Часът свършва, избивам си агресията върху чина с 2-3 удара, и съм малко по-добре, но след 20тина минути всичко почва от начало... истински АД са ми 8те часа на училище !
Вкъщи ... сядам да хапна нещо, но примерно яденето е горещо и се налага да го изчакам... чакам ог, минута, две... на третата вече взимам прибора и го огъвам ако мога... ако не, просто се мъча да го направя или да удрям по масата.
Сядам на РС. Играя някяква игра, по принцип съм спокоен, но когато това състояние настъпи, при най-малката неволя почвам да удрям мишката в бюрото и клавиатурата също. Като пиша тук във форума няма проблем, ама като видя някоя правописна грешка вече не я оправям, тъй като настъпва поредната агония, в редактирането 2ри, 3ти, пети път. Опитвам се да минавам през просото.

smeshnik
04-21-2009, 19:12
Запиши се на бокс и млати чували ;) една здрава тренировка и няма да имаш силички и да се нервираш ;)

GabisiTa
04-21-2009, 19:42
Върви на невролог... :-o

SimonaShtonova
04-21-2009, 20:13
Върви на невролог... :-o

да, може би на невролог трябва да отидеш... или се консултирай първо с личния си лекар, той да те насочи някъде :(
Успех!

FiRe_LaDy
04-22-2009, 15:32
Преди известно време почти постоянно бях изнервена.От най-малкото и ми идеше да счупя нещо или да ударя някого.Не можех да седя на едно място и в час се тресях цялата от нерви и броях минутите докато бие звънеца,ама този период си мина без да разбера даже кога.Въпреки,че докато мине - беше ужас.Майка ми ме караше да пия някакви хапчета,когато ме видеше,че чак почвам да не мога да се контролирам.Може и от възрастта да е всичко това и при двама ни ... ако продължи по дълго при теб - отиди на лекар.

balon4eee
04-22-2009, 18:38
аз викам да си хванеш да спортуваш накъв спорт където да си изхвърляш всичката енергия и верви обзалагам се че ще ти е супер яко 8-)

-/-
04-22-2009, 22:10
Преди известно време почти постоянно бях изнервена.От най-малкото и ми идеше да счупя нещо или да ударя някого.Не можех да седя на едно място и в час се тресях цялата от нерви и броях минутите докато бие звънеца,ама този период си мина без да разбера даже кога.Въпреки,че докато мине - беше ужас.Майка ми ме караше да пия някакви хапчета,когато ме видеше,че чак почвам да не мога да се контролирам.Може и от възрастта да е всичко това и при двама ни ... ако продължи по дълго при теб - отиди на лекар.

Аз подобно състояние имах предин яколко месеца - и отмина от самосебе си. Но както казах, сега - отново :(
Нашите не го взимат на сериозно. Било от прекалено седене на РС, бла бла... казвам им, че на всякъде е така, ама нейсе. А сам да ходя на невролози и психолози няма да го бъде, като че ли.

Нямам време за спортуване, съвсем претоварено ще ми стане :)

Vanio22
04-23-2009, 12:37
Аз съм същия нервак.. Според мен е от ежедневието. На даскало, у нас , уча, на компа и т.н. Едно и също всеки ден.. Примерно кат' изляза ваканция или нещо такова съм много спокоен щот има разнообразие. Примерно в училище ми се е случвало да бия някой, само щото съм нервен. Т'ва няма да го направа в нормални условия, и различно стечение на обстоятелствата през дните. 8)