PDA

View Full Version : лимонтузу за обезцветяване?



Fortuna
04-21-2009, 11:47
Здавеите!Цвета на косата ми е черен (боядисвам се) и сега искам да се боядисам кестеняво,една приятелка ми каза че ако си мия косата с лимонтозу ще ми падне боята. :-o Въпросът ми е някой дали е пробвал ,има ли ефект и какви са другите начини да ми падне цвета (по безвредни) Мерси предварително :)

sweet_bubka
04-21-2009, 12:01
Аз съм чувала,че зехтинът също помага.....И аз съм кото тебе само,че съм с къна и при мене е по сложно........... :x

Mihailova
04-21-2009, 13:11
Аз мога да ти кажа как от два пъти ми падна напълно черната боя от косата и си възвърнах стария цвят - кестеняво.
Правиш си маска за коса / естествено според дължината на косата се увеличава и дозировката/ за нормална дължина на косата - 2 пръста зехтин - стопляш го и жълтък/несварен/ , разбъркваш и се получава една топла каша - много мазна. Нанасяш я като маска върху косата - първо върху корените , после върху останалата част на косата. Стоиш с нея задължително над 40 минути. Върху омазаната коса сложи шапка за бяна.Аз си я правя два пъти месечно - много добре ми се отразява на косата , но стоя с нея час и половина , понякога два - зависи от времето, с което разполагам. След като изтече желаното време си мия косата - два пъти с шампоан , хубаво премахвам изцяло маската и си подсушавам косата. Внимавай да няма остатъци от маската, ако трябва и трети път нанеси шампоан. Докато е суха косата ще ти се струва твърда, но изсъхне ли - ще видиш какво значи блясък и мекота. препоръчително е да я оставиш сама да си изсъхне.
Предупреждавам те , за да не се стреснеш - ще пада коса. Естествено не много - тази маска премахва изгорелите косъмчета, ненужните, изхабените , за да се разпределят правилно витамините измежду живите косъмчета. Не се плаши , само първият път пада коса, нормално е - третирана е.
Гарантирам ти успех. Дори след премахването на боята, продължи използването й - маската прави косата жизнена.

sweet_bubka
04-21-2009, 13:17
Mihailova,а знаеш ли дали деиства ако съм с къна.Понеже от 5 месеца я чакам да се махне,но пада много бавноо :x

Mihailova
04-21-2009, 13:20
sweet_bubka Би трябвало да подейства , но може би от втория път да се махне изцяло, защото аз преди да се боядисам чернокоса, бях руса и при правенето на тази маска ми падна и русият и черният цвят ;/
А в крайна сметка дори да не се махне бързо, а да изисква 4-5 пъти правенето на тази маска - може да се прави веднъж седмично - поне ще си подхраниш косата. ;)
А само да довабя Зехтинът да се стопли за 15 секунди в микровълнова. Не да е парещо горещ и да си попарите скалповете ;/

Fortuna
04-22-2009, 14:32
Мерси много златна си :-)

mashbg
06-25-2014, 19:14
Като професионален съвет, се обръщам към всички дами които искат да обезцветят боядисаната си коса, без грам да горят косата си.
Това могат да направят , дори и в къщи , само като използват професионалният ремулвър. Аз ползвам професионалният ремулвър на италианската марка BES. Той обезцветява косата, като бута само наслоените стари пигменти на наслоена боя ,без да изгаря косъма на косата, както правят другите препарати като супра и обезцветяващи продукти.Най - евтино този продукт може да си го закупите от този онлайн магазин. http://zakosata.com/

JuStElly
06-27-2014, 22:36
Като професионален съвет, се обръщам към всички дами които искат да обезцветят боядисаната си коса, без грам да горят косата си.
Това могат да направят , дори и в къщи , само като използват професионалният ремулвър. Аз ползвам професионалният ремулвър на италианската марка BES. Той обезцветява косата, като бута само наслоените стари пигменти на наслоена боя ,без да изгаря косъма на косата, както правят другите препарати като супра и обезцветяващи продукти.Най - евтино този продукт може да си го закупите от този онлайн магазин. http://zakosata.com/

По - очевидна реклама можете ли да си направите?

nikoleta_k
07-05-2014, 13:05
Четох, че маските с хума също свалят боята. Не съм го пробвала, но дори да не свали боята със сигурност няма да навреди на косата ти, а напротив. ;)

mashbg
12-03-2014, 12:07
Аз като професионален фризьор с дългогодишен опит, се обръщам към всички жени , които искат да се обезцветят в домашни условия качествено, без грам да изгорят косата си - могът да направят това само с един продукт.Този професионален продукт е http://zakosata.com/boq-za-kosa/bes-deco-bes-remover и действа само на старата боя наслоена в косъма, без да го изгаря.

nikoleta1
12-15-2014, 07:48
Здравейте!Искам да попитам за тази маска със зехтина дали трябва да е на мокро или суха коса

PeaceOfMe
12-16-2014, 22:48
И аз бях по същият начин. Със зехтин не съм пробвала, но мога да ти кажа как махнат черната боя.
Смесваш няколко супени лъжици дестки шампоан, колкото да покрие цялата коса, и 50-60 счукани таблетки витамин Ц.
Мивката ставаше черна направо, от боята която пада. Също така прави косата по-лъскава. Изсветлява с 2-3 тона, но можеш да си я направиш няколко пъти примерно.