PDA

View Full Version : Да здравствует товарищ Ленин!



kalashnik
04-22-2009, 07:53
Темата е посветена по случай 139 години от рождението му.
http://botevgrad.com/uploads/news/3750/s1_519x355.jpg


Не съм комунист, но щом като има за Хитлер, нека има и за Ленин.

kristo
04-22-2009, 10:53
Ами реално погледнато хубава или лоша, историята трябва да се помни. Не можем да я забравим или заличим, защото това не е никак правилно. Тогава има възможност да повторим грешките от нея, грешки като Ленин и Сталин, като Хитлер, като създателите и крепителите на престъпната Версайско-Ньойска "мирна" система, които имаха най-голяма вина за започването на Втората световна война. Защото точно развалините на Първата световна война и несправедливия мир родиха комунизма и националсоциализма(тоест Сталин и Хитлер).

T34
05-17-2010, 11:59
Да живее Ленин !

autista88
05-17-2010, 15:15
Да живее Ленин !

Добре че е труп!

kalashnik
05-17-2010, 15:32
Не знам от къде ми намерихте темата. Реално аз я пуснах тогава в отговор на темата пусната по случай рождения ден на Хитлер, а не с някакви други цели.

Реално, и той, и Хитлер, и Сталин и всички други тирани заслужават да бъдат заклеймени като врагове на човечеството.


ПП Моля за ключ на темата.

mitternacht
05-30-2010, 21:32
Да живее Ленин !

Добре че е труп!

:razz:

BgHtH
05-30-2010, 22:16
Не се обиждайте ,обаче да наречеш Ленин тиранин си е грубо непознаване на историята ,още повече поставянето му наравно с Хитлер и Сталин.Той е революционер,борил се е за едно по-добро бъдеще.Единствено може да бъде съден за репресията която налага върху частта от интелигенцията която му се противопоставя.Но тази репресия сравнена с Сталиновия ГУЛАГ си е направо нищожна.

ZipFail
05-30-2010, 22:34
Че той и Хитлер се е борил за по-добро бъдеще :)

Patriot
06-06-2010, 09:50
Не се обиждайте ,обаче да наречеш Ленин тиранин си е грубо непознаване на историята ,още повече поставянето му наравно с Хитлер и Сталин.Той е революционер,борил се е за едно по-добро бъдеще.Единствено може да бъде съден за репресията която налага върху частта от интелигенцията която му се противопоставя.Но тази репресия сравнена с Сталиновия ГУЛАГ си е направо нищожна.
Пълни глупости!

"Бихме попитали човека: за или против революцията? Ако е против, ще го изправим до стената"
"Ние никога не сме отричали терора, а и не можем да го отречем."
"За обновление на обществото, ще напълня цялата река с кръв и ще превърна всичко в пепел!"
"Докато не приложим терора - масов разстрел, няма да постигнем нищо"

Това са все думи на "бореца за по-добро бъдеще". Да кажеш, че Ленин не е тиранин е абсолютен цинизъм, имай поне малко уважение към паметта на тези 50 000 души, които са умрели по негова заповед.

amk933
06-06-2010, 10:01
Не знам от къде ми намерихте темата. Реално аз я пуснах тогава в отговор на темата пусната по случай рождения ден на Хитлер, а не с някакви други цели.

Реално, и той, и Хитлер, и Сталин и всички други тирани заслужават да бъдат заклеймени като врагове на човечеството.


ПП Моля за ключ на темата.

Чак сега го виждам, за което сори...

Ключ по желание на автора на темата. :)