PDA

View Full Version : Мноого неприятно изпотяване.



terro5
04-22-2009, 19:19
Накратко - потя се като луд независимо дали топло или студено.
Дори докато стигна до училище вече съм изпотен.
Страшно неприятно е какво за мен и за околните.Проблема въобще не е в личната ми хигиена - каквото и да правя,колкото и да се къпя (да подчертая,че не съм някакъв мърльо.Задължително се къпя всеки ден,а някога и по 2 пъти на ден.Тоест нормално.) все се изпотявам и миришъъъъъ :?
Гадно е,че хем на мен не ми е приятно,хем и околните ме мислят за някакъв,който не се къпе. :(
Чувал съм за Одорекс,но доколкото знам той запушва порите,което е доста вредно.Все пак човек не се поти за кеф,а защото тялото му има нужда.И "Използвай дезодорант!" няма да ми свърши работа.Използвам.

Някой има ли подобен пробелем? Приемам предложения и съвети.

П.П. Налага ми се от дълго време да пия медикаменти.Възможно ли е проблема да е в лекарството?Изчетох упътването му и малко информация от интернет,но никъде не се споменава подобен страничен ефект.

Моля,без безполезни коментари.Никой не е задължен да чете темата или да отговаря.

clever
04-22-2009, 19:30
здравей
искаш мнението на човек с подобен проблем-насреща съм :(
аз се потя понякога доста обилничко и дори САМО да седя на стола :shock:
незнам защо става така... неприятно е.... не ми мирише потта-поне това ми е късметът
незнам дали е нормално... много активни потни жлези сигурно... незнам
дано не е проблем

terro5
04-22-2009, 19:54
Мерси за отговора.

Може да не е някакъв сериозен проблем,но е много неприятно и убидно като някой те попита "В кой ден от седмицата или от годината......Ти въобще къпеш ли се?!" Потънах в земята от срам :-k

clever
04-22-2009, 20:05
Мерси за отговора.

Може да не е някакъв сериозен проблем,но е много неприятно и убидно като някой те попита "В кой ден от седмицата или от годината......Ти въобще къпеш ли се?!" Потънах в земята от срам :-k
не се притеснявай за това
или кажи на човека;който ти казва това;че е заради лекарствата които пиеш.Просто като кажеш на хората ;че имаш здравословен проблем;ако са разумни ще спрат да те обиждат :) Може и да е от лекарствата-незнам.Питай лекаря;който ги е предписал :wink:
Успех!

П.П.И в момента се потя малко... :-o

terro5
04-23-2009, 09:15
Някой друг може да предложи нещо? :)

Samoten89
04-23-2009, 10:32
Някой друг може да предложи нещо? :)Имам същият проблем! Потя се много дори при вървене един, два часа якето ми става мокро! Отиди на личен лекър и поискай да ти направят ПЪЛНИ кръвни изследвания за нивото на хемоглобина и хормоните. При мен две нива изследваха на хормоните. Съвсем на скоро си правих. Може проблема да е и в някоя от жлезите. Може да е инфекция. Ниско или високо ниво на кръвната захар или нивото на кръвното също ;).

ViciouSs
04-23-2009, 12:44
Имаш ли проблем с наднорменото тегло?
И най-малкото използвах сух ролон, който не спира потта, а просто неутрализира миризмата.

Boyd
04-23-2009, 12:46
Обръсни се под мишниците и използвай ПАРФЮМ, а не дезодорант!

clever
04-23-2009, 13:55
Някой друг може да предложи нещо? :)Имам същият проблем! Потя се много дори при вървене един, два часа якето ми става мокро! Отиди на личен лекър и поискай да ти направят ПЪЛНИ кръвни изследвания за нивото на хемоглобина и хормоните. При мен две нива изследваха на хормоните. Съвсем на скоро си правих. Може проблема да е и в някоя от жлезите. Може да е инфекция. Ниско или високо ниво на кръвната захар или нивото на кръвното също ;).
леле ... както казах имам същия проблем ...
наистина ли е толкова сериозно :shock: че трябва да си направя изледвания? ..
:( :shock: :shock:

Nitroglycerin
04-23-2009, 15:07
Предполагам ти си на 12 или 13 и сега навлизаш в пубертета и хормоните са полудели ,спокойно след година ще отмине всичко.

hottie
04-23-2009, 15:22
отиди на ендокринолог

ThePowerOfLove
04-23-2009, 18:28
И аз имам подобен проблем. Ся и без това ме пратиха на ендокринолог по една друга причина и ще ми правят изследвания, та ще отворя и дума за това, наистина не е много приятно. Аз обаче съм забелязала, че при мен се получава примерно от притеснение, не просто като си седя.Ами примерно ако ме изпитват нещо и се притеснявам :-D и чак ръцете ми стават влажни :-D Иначе и аз за одорекс съм чувала, но ще го пробвам в краен случай, разбрах, че не е за всекидневна употреба ;)

clever
04-23-2009, 18:59
И аз имам подобен проблем. Ся и без това ме пратиха на ендокринолог по една друга причина и ще ми правят изследвания, та ще отворя и дума за това, наистина не е много приятно. Аз обаче съм забелязала, че при мен се получава примерно от притеснение, не просто като си седя.Ами примерно ако ме изпитват нещо и се притеснявам :-D и чак ръцете ми стават влажни :-D Иначе и аз за одорекс съм чувала, но ще го пробвам в краен случай, разбрах, че не е за всекидневна употреба ;)
ее успех :)
ии кажи като ти минат изследванията дали това е проблем
защотоо не ми се ходи на лекар за такова нещо... :?
сподели после 8)

terro5
04-23-2009, 19:36
Първо благодаря за отговорите.
На 16 години съм и нямам никакви проблеми с наднормено тегло,а точно обратното - доста слаб съм.

redbul2
04-24-2009, 19:29
не си писал какво лекарство вземаш и за какво.Най-общо се обличай по-леко да не прегряваш.И някакви обувки,плетена кожа с дупки да не се спарваш.Не върви дълго пеш,метаболизма и кръвообращението се засилват много.Когато ходиш,върви бавно едва-едва.Отделената топлина се отстранява по-лесно.Като се потиш и ти е топло,сядаш неподвижно на пейка,на леглото,на чина.След 10-15 минути потенето ще спре.Измери си температура и се прегледай при ендокринолог за повишена обмяна на веществата.Пий охладени сокове от цитрусови плодове.Избягвай мазните храни,силните подправки,кафето,шоколада, ока-кола,много сладките неща,люто,солено,кисело.И за да няма потта неприятна миризма трябва редовно ходене по голяма във WC-то и лечение на стомашни,чревни и други заболявания,ако има такива.Избягвай преумората и голямото нервно напрежение.

bbbsheva
04-27-2009, 10:12
Човек , аз не се потя много но когато не съм се обръснал от 1 седмица и смърди , спокойно.Обръсни се отдолу и под мишниците и ползвай дезодорант да неотрализира и парфиум и ще е наред пробвай ми съвета и ще видиш че има резолтат и другото което е важно ходи с качествени дрехи от към материя или с други думи не се навличай с изкуствени неща и също много важно е да си с хубави чорапи , гащи и потник (ПОТНИК)
чакам да кажеш дали си пробвали дали действа

Balmy_I
05-06-2009, 10:19
отиди в някоя аптека и си вземи градински чай и го пий всеки ден...ама забраех по колко пъти беше,ама то пише :)

1n5ub0rd1na73
05-06-2009, 10:22
Какво ядеш?

Joro951
05-06-2009, 10:24
И аз се потя много, на 14 съм ии..постоянно се потя!Одорекс намали до някаква степен изпотяването, но пак го има.Понякога като се събудя и блузата ми е чисто мокра, всеки денс е къпя, хигиената ми е перфектна, но пак и пак се получава тая гадна миризма и ми е мн неудобно... :/