PDA

View Full Version : Чувствам се като затворничка..



balonche
04-23-2009, 09:49
Така значи накратко нашата история:
Запознахме се това лято, харесахме се, и двамата имахме гаджета, но скъсахме с тях (причината не е от значение) и се събрахме. На 2рия месец той ме попита "Ще се омъжиш ли за мен?" (ние сме 12клас) аз му казах "Да" бяхме в еуфория и т.н., но след това решихме като завършим да заживеем заедно и след това да решим дали ще се женим. Големият ми проблем е че поне според мен той е много ревнив. Не го е изразявал по някакъв налудничев начин, просто има голям проблем когато искам да изляза с някой и не го викна и него, като проблем разбираме, че ме кара да се чувствам виновна, че го правя/не директно/, просто кара ме да се чувсвам зле, сякаш съм го наранила. Преди няколко седмици бившето ми гадже беше в града и исках да се видим ( знам, че ми в бивше и по принцип може би е проблем, но преди да тръгнем бяхме най-добри приятели, много се разбирахме и аз го чувствам само като приятел, би трябвало сегашният ми приятел да ми има доверие, не сме от малко време заедно - 8 месеца ), както и да е, трябваше да се скараме за да изляза с бившия, но в крайна сметка излязох и всичко беше на 6, нямаше никакви изпълнения и вече дори е забравено.
Аз преди година и половина се преместих в този град и нямам много приятели, разбирам се с 2-3 човека от класа ми, колеги от лятото и така, не излизам кой знае колко обаче с тях, цялото си време прекарвам с приятеля си - по минимум 7 часа всеки ден. Сега имаме събиране на класа и много ми се ходи, той каза че няма проблем да отида но му стана кофти, че не го поканих, стана малък проблем от това, нямаше караници и т.н. просто.. чувството на вина което ме кара да чувствам всеки път, когато стане нещо такова. Затова поканих го, обаче честно казано не искам да идва:( Вече се задушавам, искам малко време сама, в смисъл такъв, че искам и живот отделно от него, искам просто да се виждам и с други хора, не бих му изневерила, обичам го много, просто се депресирам все повече и повече когато съм ограничила контактите си до 1 човек. Казвала съм му го преди, но въпроса му е защо да не дойде и той.. Не знам как да му отговоря, не знам дали съм в правото си да искам това и дали това не значи, че не го обичам. Искам просто да знам като кучка ли постъпвам като искам да излизам и без него? Помагайте откъм съвети, защото вече ме хващат нервите и не зная какво да правя. :(

xpower
04-23-2009, 09:56
Опитвала ли си се да поговориш с него ? Много е глупаво , че се ограничаваш да се виждаш само с един човек , а и цялото време , което имаш изкарваш с него . Може би малко сте прибързали с решението си да заживеете заедно.Осем месеца не е малко , но не е и много време.Трябва да седнете и да си поговорите.И най-вече да му обясниш , че това че искаш да излизаш с други хора не е нещо лошо и няма защо да ти насажда индиректно чувство за вина.Успех и надявам се нещата между вас да се подредят

Gary
04-23-2009, 10:02
Ако не стане с разговор не виждам какво ще помогне. Задължително, спорд мен, е в една връзка да има лична свобода. Той явно не разбира това. Поговори с него - все пак и на него не му е леко, да се измъчва от глупост (зная от опит). Опитай се да му покажеш, че той е човекът до теб, но ти имаш нужда от собствено, лично пространство и време. Ако наистина държите един на друг и се обичате, ще се получи;)

jghgh
04-23-2009, 10:06
Ооо, минимум 7 часа?
Аз дори, дето съм няква любовчийка и лигла пълна, ще откача! :shock:

Чувстваш нещо нередно и трябва да ти кажа, че интуицията ти не греши ;)
Нормално е да искаш да си имаш социален живот - а то тва твойто никво не е - виждаш се рядко с другите хора и постоянно си с него.
Разбира се, че не е нормално. НЕ и толкова много просто... :?
Заедно, заедно, всичко точно - но това наистина е прекалено.
Не трябва да сте зависими един от друг, нито ти от него, нито той - от теб.
Не знам по какъв начин ще си говорите, но задължително трябва да се почувства поне малко досаден.
Ти имаш право, а и като едно човешко същество, ТРЯБВА да имаш и други дела в тоя живот, друга компания, разнообразен живот - а не всеки ден по "минимум 7 часа" само с един човек.. или да го мъкнеш навсякъде.
Разбирам те и ти съчувствам. Нормално е да не искаш да го водиш навсякъде, не че е проблемно, просто не може навсякъде да е теб. Не се чувствай гадно, защото не желаеш да го взимаш на срещата с класа. НОРМАЛНО Е!
Ти имаш нужда и от свой, личен си живот и някаква частичка вътре в теб го осъзнава и се бунтува. Това той малко трудно ще го разбере, защото е свързано с психологията, но се постарай да му обясниш.
И не му се пречупвай ако почне "Е, добре, защо да не идвам/ Какъв ще е проблема", etc!!

С теб съм.


Човекът е социално животно. Не се ощърбвай заради него. : )

balonche
04-23-2009, 10:16
Много благодаря на всички, ще се опитам да поговоря с него, въпреки че знам на къде ще доведе "Като не искаш да идвам защо ми каза, че искаш, вече не искаш да сме заедно, нали... " (разстроената муцунка) и аз нямам какво да направя просто. И редовната реплика "Ако обичаш някого искаш да си с него през цялото време" ..:( Специални благодарности на jghgh, че ме окуражи, почувствах се малко по-добре...

Gary
04-23-2009, 10:22
Спокойно - и аз така реагирам, но не го мисля, просто се опитвам да ядосам приятелката си. По една или друга причина той се чувства уязвим. Опитай се да разбереш защо и елиминирай проблема;)

balonche
04-23-2009, 10:26
Знам защо - защото бившата му приятелка го е наранявала страшно много, постоянно му е изневерявала явно, но той и е прощавал. Не знам как да елиминирам проблема, той дори не е свъран с мен.. Когато искам да прекарвам време без него навън имам чувството, че си мисли, че има нещо гнило, щом не искам да дойде, което си е нормално при това което е преживял, но аз съм му показала че съм сериозна и до сега не съм направила нищо с което да го нараня. Не искам да плащам за грешките на бившата му приятелка. Казвала съм му го, той твърди, че не е така... Вече не знам какво да правя, опитвала съм дори да скъсам с него заради това, просто за мен е голям проблем, ужасно много се затварям в себе си, но сякаш дори тази възможност не ми дава... ;(

Gary
04-23-2009, 10:31
Знам защо - защото бившата му приятелка го е наранявала страшно много, постоянно му е изневерявала явно, но той и е прощавал. Не знам как да елиминирам проблема, той дори не е свъран с мен.. Когато искам да прекарвам време без него навън имам чувството, че си мисли, че има нещо гнило, щом не искам да дойде, което си е нормално при това което е преживял, но аз съм му показала че съм сериозна и до сега не съм направила нищо с което да го нараня. Не искам да плащам за грешките на бившата му приятелка. Казвала съм му го, той твърди, че не е така... Вече не знам какво да правя, опитвала съм дори да скъсам с него заради това, просто за мен е голям проблем, ужасно много се затварям в себе си, но сякаш дори тази възможност не ми дава... ;(
Хахахахха - все едно описваш моята ситуация:) Не късай с него, а поговори - при мен помага:)Опитай се поговориш, показвай му, че го обичаш. Ние мъжете поняког асме големи глупаци и някой трябва да ни отвори очите.

curka87
04-23-2009, 10:38
Няма нищо лошо в това да искаш да имаш и малко време само за теб (без него). Това въобще не означава, че си кучка. Колкото и да обича човека до себе си, всеки понякога има нужда да е за малко сам или да направи нещо без половинката си.
Опитай се да му обясниш, че трябва да ти има довериеи че няма от какво да се притеснява.

jghgh
04-23-2009, 10:51
Хехе, този пич те задушава, затова дори в себе си не можеш да се затвориш. 8-)
А щом дори си се пробвала да скъсаш заради това, смятай за какво си говорим.
Разбира се, аз вярвам че се обичате много и не мисля че връзката ви виси на косъм, но този сериозен проблем трябва да се отстрани. Този пич прекалява с филмите!

Една учителка на сестра ми й беше казала:

Това че някой не ни обича както ние искаме, не означава че не ни обича с цялото си сърце

Вземи му го кажи тоя цитат и нека се позамисли и да се държи като зрял човек.

Преди бях доста нетолерантна към другите хора - не го правех с лошо чувство, разбира се, но просто отказвах да приема тяхните истини. И аз се самонавивах с фрази от рода на "Когато обичаш някого, ще искаш да си постоянно с него" и всякакви такива глупости. Садвах се заради непращане на мечки по скайп, тъжно ми ставаше че човекът отиваше да гледа филм или нещо подобно. Смятай каква лигла бях и считах че съм ужасно права с моите теории за 'голямата любов', където се разтичаме като лиги един по друг, непрекъснато сме заедно, пренебрегваме всичко заради другия, etc... което, естествено, не е нормално, добре че слезнах на земята. 8-)

Обясни му, че това си е неговия светоглед, но той не е меродавен за целия свят ;) Важи за него и само за него. Така да се каже, това е "начин" за обичане. [нека редовно си припомня цитата]
Още повече че неговото си е баш самонавиване - явно не е много толерантен към другите разбирания и светоусещания (каквато и аз бях преди). Но това ще му пречи, ще ви трови и връзката и като нищо по някое време да ти писне, да му набереш от постоянни компромиси и гадно чувство и да го разкараш.

Ми не може като мекотели да сте постоянно заедно! Не знам как не го разбира, но пък нали знам какво му е - бях нещо подобно на него преди.

По-достойно е всеки да си върши своите дела, да излиза и да води някакъв живот, различен от семейния, отколкото да сте като "удавници за сламка", вкопчени един в друг и гледащи само един към друг. Направо не разбирам как му харесва тая работа и вече не знам какво да те посъветвам. о.ОКолкото повече пиша, толкова повече осъзнавам че емалко нелепа цялата тая работа.

Но едно, че неговата истина си е неговата истина и тя не е равна на твоята, и друго че заради бившите си приятелки не трябва да те третира и теб като неверница.. Айде стига се е лигавил толкова. : )
Нека си намери занимание и нека е по-толерантен към другите гледни точки. Защо сам се филмира че не го обичаш достатъчно, защото искаш малко въздух и не приемаш любовта като обсебване и поробване с "любимия" човек?
Неговият начин не е твоят начин на обичане и трябва да се примири, че мнението му не е единна величина за обич.. :?



пп. между впрочем представям си ви някакви сладки : D

GossipGirl89
04-23-2009, 11:42
Всеки трябва да си има лична свобода. А това пък дето ти го е казал, че хората като се обичат трябва постоянно да са заедно - това за мен са пълни групости. Не може 24/24 да си само с един човек! Ти си имаш отделен живот пълен с ангажименти, които трябва да си вършиш, а дори и да ги нямаш - имаш приятели, имаш нужда понякога да се осамотяваш със себе си, понякога да бъдеш само с пирятелки... Това са съвсем нормални неща, които всеки един човек прави и той не може, а и няма правото, да те задължава навсякъде да го викаш и него... Нормално е да се страхува и съмнява във всичко заради предишната му връзка, но както каза - не трябва ти да плащаш вината за чуждите грешки... Било каквото било с бившата - свършило е вече. Ти си друг, съвсем различен от нея, човек и не е казано, че ще постъпиш по същия долен начин... Изглеждаш ми свестно и умно момиче и предполагам си го убедила в своята сериозност към нещата. Поговори с него, прополагам има приятели, които също имат гаджета - дай му ги за пример. Попитай го те постоанно и навсякъде ли ходят са гаджетата си ? Сигупна съм, че ако е разумен човек ще се разбере от дума. Но честно казано и аз съм на мнение, че малко сте избързали със съвместното съжителство, но това са вече други неща, които вие си решавате :)

MrBlinD
04-23-2009, 11:47
Според мене няма нищо лошо в това да отидеш да се повеселиш с компанията, а и още по-малко заедно с него.Ако аз бях на твое место и бях момиче бих го взел с мен защото ти сама каза че го обичаш много.

ninjadorf
04-23-2009, 12:09
мм кофти ситуация.. най - доброто решение е да си поговорите.. но не му казвай че те задушава щото е кофти тва да го чуваш от любимия човек.. кажи му това което написа тук.. че имаш нужда да излизаш и прекарваш повече време с приятели.. нормално е.. ако не е някав психопат.. ще те разбере.. иначе предполагам че щом ти не излизаш много много така и той.. той няма ли приятели.. да прекарва време с тях.. та все трябва да е с теб.. О.о

myNameIsImmortal
04-23-2009, 13:31
Той е терорист от Алкайда.. :smt070
.. обречена си да бъдеш затворничка във вражеския им лагер.. 8-) :lol:


Можеш само да направиш 1 нещо:
Да говориш с него..

balonche
04-23-2009, 14:03
Сега пък стана проблем, че никога не съм го викала с мен, от 3те пъти от както сме заедно които излизах, ще излизам някъде ( защото включвам и това с класа ), съм го викнала след като той ме е накарал и това бил проблема......... Вече започнах да изпадам в истерия, опитах се да говоря с него и нищо... Не мога вече така, колкото и да го обичам мъча се да става на неговото, но не мога повече :(

Take_That
04-23-2009, 16:50
Вече се задушавам, искам малко време сама, в смисъл такъв, че искам и живот отделно от него, искам просто да се виждам и с други хора, не бих му изневерила, обичам го много, просто се депресирам все повече и повече когато съм ограничила контактите си до 1 човек. Казвала съм му го преди, но въпроса му е защо да не дойде и той.. Не знам как да му отговоря

Напротив знаеш как да му отговориш, дори си го написала - "искам малко време сама". Обясни му, че всеки си има живот и всеки понякога се нуждае да остане сам, било то сам със себе си или просто да е с приятели и да си споделя с тях :) (но да е без партньора си)

jghgh
04-23-2009, 18:22
Сега пък стана проблем, че никога не съм го викала с мен, от 3те пъти от както сме заедно които излизах, ще излизам някъде ( защото включвам и това с класа ), съм го викнала след като той ме е накарал и това бил проблема......... Вече започнах да изпадам в истерия, опитах се да говоря с него и нищо... Не мога вече така, колкото и да го обичам мъча се да става на неговото, но не мога повече :(
Махай я тая досада бе.
Смятай за кво иде реч, щом те докарва до истерия.

Не знам как по-нормално да му го обясниш, но може да му купиш някаква психоложка книга, на тва момче нещо му куца психологията... затова не може да разбере очеИЗвадните неща...

Естествено, че като те пита "И какъв е проблема да дойда?", реално няма никакъв проблем, за който да се хванеш, но ти като едно човешко същество с нормални лимки не искаш да си нон-стоп с него, да те обсебва непрекъснато, просто чувството е тягостно и имаш нужда да си отделна социална единица, да имаш свой живот и да си ЗНАЧИМА за себе си и обществото. А като сте постоянно заедно, ти не можеш да бъдеш такава, всичко делиш с него, постоянно си с него, не си отделна единица, живееш ненормално и затворено с две думи.


Ебаси досата и ебаси чудото е твоя момък бе, чак ми е ядно докато чета.
Напомняй му цитата...
Брех, ама тоя наистина прескача границите, д'еба, вземи му разкажи играта словесно...!!
И кво се надъхва и филмира пак, тоя добре ли е бееее. оО
Защо се обижда от нещо толкова просто като "искам.сама.кафе.приятелки.с амо.ние" оО Като на малоумен ли трябва се обясняваш? /абе тоя да не е Дева?/ За кво трябва да търси обиден смисъл в това че не (се сещаш да) го каниш? Баси, НОРМАЛНО Е! Не може всеки ден, по всяко време и на всяко място бе оО Аз се чудя ти тия 7 часа не откачаш ли.. Той не откача ли? Брех, кво обсебено момче, ама.
Не стига че го вземаш изобщо, дори където той няма никаква работа, ами и сама да се сещаш все да го каниш.. :-x
Нямам думи!

Трябва да проумее, че изискванията му са ненормални, и не са меродавни.. т'ва че той вярва че трябва да сте заедно дори в кенефа, не означава че неговите представи са самата истина и всеки трябва да се води по тях...

balonche
04-24-2009, 03:17
jghgh напълно права си, но той извърта нещата сякаш аз съм нещо не с всичкия си, всички хора мислели като него, аз що ли за човек съм...
все пак се разбрахме, поне за сега, както винаги уж ги говорим нещата, уж всичко е ясно и после хайде пак за същото..., ама все пак си го обичам страшно много ии ми липсва като се скараме, а и не искам да страда... Така, че следващия път ще го мисля:) За сега се радвам, че сме си заедно и се обичкаме :grin:

П.С. Като му казвам всички тия неща, той винаги успява да извърти ситуацията, не знам и аз как, че да изглеждат неверни и смешни. В моите очи съм си права, но след като той прави така и аз се изнервям, нито има какво да му кажа, нито нищо... Просто не знам как ми влияе това момче :x

Lapin
04-24-2009, 08:26
Неможе винаги да си с приятеля си .. трябва и сама да се забавляваш понякога :)