PDA

View Full Version : Преборване с умората?



Samoten89
04-23-2009, 10:37
Моля кажете как да се преборя с физическата и умствената умора. Ако чета 30-60 минути и ми се доспива. Имам воля за четене, но ако продължа започва да ме боли главата дори. Ранобуден съм и нямам пробелм със събуждането. Не е само в това проблема. От бездействие понякога ми се доспива. По-принцип пия по 2 кафета на ден. Пробвам и с 20 минутни дрямки, но ефекта е много слаб. Имам намалено ниво на хемоглобин, но приемам допълнително желязо и не виждам особен ефект. Интересува ме метод, който да е продължителен/постоянен. Не искам всеки ден да пия ампули Сарженор примерно или по 3-4 кафета ами да съм си по-бодър. Какво може толкова лесно да предизвиква умората? 192 см съм 60 кг приблизително. Дори при редовно хранене и с белтъчини/въглехидрати пак имам умора дадения ден. Има много кратковременни методи, но пак казвам по-продължителен ме интересува, че да не е скъпо. Високо ниво на желязо няма да е скъпо, а и няма от самосебе си да се махне, но струва ли си се чудя. Правени са ми изследвания, но нищо друго няма, което да не е в норма освен хемоглобина.

kalpazanka
04-23-2009, 10:45
От колко време е умората? Посещавал ли си офталмолог? Главоболието може да е сигнал на проблем със зрението.
На първо време се сещам за витамини, които биха могли да ти помогнат /в случай че се касае за пролетна умора/.

Samoten89
04-23-2009, 11:49
От колко време е умората? Посещавал ли си офталмолог? Главоболието може да е сигнал на проблем със зрението.
На първо време се сещам за витамини, които биха могли да ти помогнат /в случай че се касае за пролетна умора/.Ами винаги съм се чувствал уморен. Като съм пред компа нямам такъв проблем. По цял ден мога да стоя пред него. Но, ако върша друга дейност започва уморяването. Не е пролетна, защото и зимата я има. Главоболието става не от многото четене, а от продължителната умора и е нормално мисля. Един вид знак да спра и да си почина.

Vanio22
04-23-2009, 12:42
Еми брато поспивай по повече.. Незнам по друг начин как да стане..

clever
04-23-2009, 13:42
е... наистина ли има пролетна умора... на мен никога не са ми влиали сезоните;но от няколко седмици забелязвам замаяност и умора

аа за теб-може да е като при мен-недоспиване
яж шоколад и се опитвай да лягаш по-рано
действа :)
успех

kalpazanka
04-23-2009, 13:45
Хубаво е на всеки 45 минути четене да правиш 15 мин почивка. Рових в интернет за едни материали за по-лесно запомняне /Мистерията на паметта/, но за съжаление не ги намерих. Ако спазваш някои от тях, ще учиш по-качествено и по-бързо.

Когато намеря време, ще ровя пак за въпросните материали, а ако не ги открия, ще ги препиша тук.

Nitroglycerin
04-23-2009, 14:05
Много си слаб за твоя ръст ,спи по 8 часа не повече или по-малко и си качи килограмите.