PDA

View Full Version : Проблем с уеб камерата



magneziq
04-23-2009, 14:25
Здравейте!
Преди 2 дни си купих уеб камера "Neo NCP 1003". Инсталирах драйвърите от диска и включих камерата към лаптопа. Имах малко проблеми, понеже лаптопа не разпознаваше диска и камерата, но това го оправих след като настоях по-продължително. Проблемът е, че не мога да ползвам камерата си в Скайп. На опаковката изрично пише, че работи със Скайп. Влизам в настройките, избирам "PC Camera" и ми излиза от сиво, черно екранче и нищо не се вижда. Пробвах да видя дали камерата ще работи с програмата и от диска" AMCap". Включих я и ми изезе малко бяло екранче. След известно време програмата зареди и ми даде "Error: 8007045a Cannot create video capture filter." Каквото и да натискам камерата не ще да работи :-x , а ако се ровичкам в настройките на камерата в Скайп компютърът ми крашва, дава ми ерор и мещо за Ц-то и рестартира....Как да си оправя камерата така, че да работи?

Genetix
04-23-2009, 17:00
За 10 лева ли е взе тази камера :-D :-D

Пробвай да инсталираш драйверите отново. В какъв смисъл не ти разпознаваше диска ?

magneziq
04-23-2009, 17:32
Не е за 10!
Отностно втория въпрос:В какъв смисъл не ти разпознаваше диска ?-Ми случва се да не отчита, че има диск вътре, но след няколко вадения и пъхане обратно се оправя.
Иначето драйвърите ги преинсталирах и пак нищо не стана.

Genetix
04-23-2009, 17:33
Настина странно за сега съм пас но ако измисля нещо веднага ще пиша.

ChildrenOfBodom
04-23-2009, 18:50
Ако при повторна инсталация пак не стане пробвай да си дръпнеш от нета нови драйвъри. А иначе Нео-то доста дават проблеми. независимо каква джаджа ще е. Иначе като дадеш на онова прозорчето , където трябва да ти е видеото , пробвай там в настойките. Може нещо там да не е наред.

magneziq
04-24-2009, 18:00
Като вляза в настройките и компютъра ми крашва.

Genetix
04-24-2009, 20:51
"Error: 8007045a Cannot create video capture filter."

Кодеци имаш ли ?

ПП. Не знам що кодеци ама да си питам :d

darkdayster
06-07-2009, 08:13
az puk si zagubih diska s draiverite
molq ako nqkoi ima takava kamera
da mi prati draiverite na skype:darkday2640
ili na e-mail:darkday@abv.bg

viksit0y
06-08-2009, 08:48
И аз имах такъв проблем със старата ми камера. Първоначално си работеше супер, ама точно на рождения ми ден реши да спре да работи. Опитвах да правя какво ли не, имах си драйверите даже пробвах да си изтегля от нета ама пак не искаше да работи. И до днес незнам какъв е проблема и си купих нова камера, която изобщо не ми прави проблеми :)

doomkillerr
06-08-2009, 09:32
И аз имам подобен проблем! След като инсталирам камерата и сложа драйверите си тръгва всичко нормално, както си пише по книгите! Но след време или по скоро след няколко спирания на компютъра почва да е е*ава и да не иска да тръгне - Лампичката на камерата свети постоянно, а на екрана излиза само черен екран без образ от камерата. Какво ли не правих и как ли не я мъчих да тръгне и не иска да заработи. След още малко време пък си работи... и още не съм установил от какво е! По нови драйвери в интернет за камерата ми няма, а само тези които имам и аз. Направо загатка си остава защо прави така... :x

darkdayster
06-09-2009, 19:51
какво става сега никои ли не може да ми ги прати тия драйвери

naimalkatavampirka
11-06-2010, 16:16
имам камера на лаптопа но в скайп не се включва?Дайте съвет

taskata
11-15-2010, 16:06
имам камера на лаптопа но в скайп не се включва?Дайте съвет

Провери си настройките в скайпа ;)
Инструменти -> Настройки -> Общи -> Видео и следователно си виж настройките за камерата ;)