PDA

View Full Version : Несам наясно...



fire_magic
04-23-2009, 18:11
Абе хора тука в нас имам едно малко бойлерче то даже не е бойлерче ами как да ви обясня..Като една пластмасова чашка(която изолира дане те фане тока) е в която има жици по които директно тече тока и така загрява водата от чешмата моментално още докато тече.Нали тока е свободно движение на електрони...та незнам тази топлата вода вредна ли е според вас за човешкото здраве?Намагнитва ли се тая вода кво става с нея?
П.С.Несам много наясно с тея токове...А в големите бойлери как се згрява водата? Surprised

Genetix
04-23-2009, 18:19
При движението на електроните по проводниците се удрят в частиците на проводника и отделят енергия под формата на топлина. Според мен водата не е вредна за здравето. В противен случай нямаше да се продава и щеше да нарушава ISO. Само при евентуална оголена жица и прекалено йонизирана вода или солтизирана може да стане проводник на ел.

fire_magic
04-23-2009, 18:55
При движението на електроните по проводниците се удрят в частиците на проводника и отделят енергия под формата на топлина. Според мен водата не е вредна за здравето. В противен случай нямаше да се продава и щеше да нарушава ISO. Само при евентуална оголена жица и прекалено йонизирана вода или солтизирана може да стане проводник на ел.

тва не6то го е правил дядо ми и мисля че всички жица е оголена и по водата демек си тече ток но отпласмасата се изолира и демек затва не хваща ток,но имам предвид тази вода дали е вредна..

Genetix
04-23-2009, 19:25
Едвали не мисля, че е вредна щом до сега нищо ти няма :D

fire_magic
04-24-2009, 14:27
Едвали не мисля, че е вредна щом до сега нищо ти няма :D
бтв бях чел че от бързоварите водата е вредна и затова си мислих и затова /./

fire_magic
04-24-2009, 14:41
няма ли някой научен да каже неостават ли някакви електрони в водата и дали са вредли или нещо такова(ако водата еза пиене)