PDA

View Full Version : Косата ми..



martinelka_kuklata
04-24-2009, 05:52
Здравейте. Значи аз имам много хубава коса, но като форма седи ужасно, защото е чуплива. Тук-таме къдрава, права и т.н. и седи ужасно. Видях, че на училище всички си изправят косите и започнах и аз.. Седеше много хубаво от начало, но сега стана суха, тънка и изтощена.. Пак е по-добре в сравнение като гледам съучничките ми как са си ги съсипали косите, но не искам моята да става така..Та мисля да си взема кристали за изтощена коса, да видим дали ще се оправи. Някой от вас ползвал ли ги е и да каже как му се отразяват на косата??

sladkish_14
04-24-2009, 06:28
Кристали за изтощена коса :shock: #-o ,, смисъл аз си мислех , че просто отиваш и си взимаш кристали без такива екстри за каква коса ,, Мисля , че говорим за едно и също нещо :neutral: - аз използвам кристали и на моята коса много хубаво и се отразяват .. :)

martinelka_kuklata
04-24-2009, 06:40
Хах исках да кажа, че помагат на изтощената коса, не че името им е такова. Иначе до колкото разбрах са си само кристали.. :-D Значи помагат - ами ок ще видим тия дни ще си взема. :) :)

spongkata
04-24-2009, 07:31
а колко струват тея кристали?

lolipop1
04-24-2009, 08:42
макс 10 лв ... моите ги взех за 8 ...

Nadelina
04-24-2009, 09:36
А колко пъти може да се използват?

kalpazanka
04-24-2009, 10:01
Аз ги нанасях след всяко измиване на косата.

gia_sena_mono
04-24-2009, 10:30
Най-малката опаковка е към 5 и нещо (30 мл), средната е към 8лв (50мл) и към 11 лв (100мл).А ако косата ти вече е изгоряла и, предполагам, нацъфтяла от пресата кристалите няма да я оправят.Те са за предпазване от изсушаване и изгаряне (от пресата/сешоар).

SunSmile
04-24-2009, 10:41
Кристалите ги има в две количества - малки и големи. малките са 5-6, големите -10-11 (поне в моя град са така). Аз слагам моите на мокра коса, само в краищата, защото омазнява бързо косата. Слагам повечко, защото така чувствам по-добре косата. След това си я суша със сешоар или не я суша, но ги слагам на мокра коса :)
Първо пострижи изгорелите краичета и тогава започни с кристалите, щото иначе ефект няма да забележиш

BlueCat
04-24-2009, 10:48
А защо не спреш поне за малко да я изправяш? Аз обожавам чуплива коса :wink: Просто се посъветвай с фризьорката ти как е най-добре да бъде подстригана, плюс това правите коси вече станаха банални.

kotenceto_bonbon
04-24-2009, 13:36
Az polzvam kristali sled izmivaneto na kosata posle kosata mi mirishe oste po hybavo i ne se iztoshtava tolkova mnogo ot presata :)

mimsssssss
04-24-2009, 13:54
Най-малката опаковка е към 5 и нещо (30 мл), средната е към 8лв (50мл) и към 11 лв (100мл).А ако косата ти вече е изгоряла и, предполагам, нацъфтяла от пресата кристалите няма да я оправят.Те са за предпазване от изсушаване и изгаряне (от пресата/сешоар).
+1 трябва ти и маска за подхранване и по рядко да я изправяш

TonChoY
04-24-2009, 14:41
съгласна съм с другите .. и наистина кристалите няма да ти оправят косата трябва ти някъква хубава маска и по малко да я изправяш или преди да я изправиш сложи някъв крем, който да предпазва до накъква степен. Аз имам на loreal hot liss и съм доволна от него. :)

Моите кристали са на SERI ( :razz: ) .. 125ml за 12лв. бяха май.
Слагам си след като се изкъпя или изправя с преса .

дано съм помогнала с нещо. :-) :)

martinelka_kuklata
04-24-2009, 15:05
Благодаря на всички за съветите - ами не косата ми не е изгоряла или нацъфтяла - напротив никога няма да позволя да изгори именно за това ви попитах какво да правя за да не стане. А за нацъфтялото майка ми е била фризиорка и тя ме подстригва, а ако са само краищата аз сама си ги подрязвам. :)
Ето снимки, където съм с права и чуплива коса:
Чуплива (http://www.impulse.bg/photos/by/4702750/view/15320347/)
Права (http://www.impulse.bg/photos/by/4702750/view/11846969/)


:) :)

Много ми харесва косата ми и без да я изправям, но след като се изкъпя е ужасна и трябва да мине 1 ден :(

Според вас нувно ли е да я изправям или по-добре по един ден да минава, докато се оправи, а не цял живот с изгоряла метла.. xD :-D

TonChoY
04-24-2009, 15:18
оо защо я изправяш .. много ти е хубава чуплива
не че с изправена коса не ти е

много ти е хубава косата не я превръщай в изгоряла метла :-D
просот се изправяй по рядко

както си решиш :) :-)

mimsssssss
04-24-2009, 15:42
e kосата ти е мн хубава и начупена :oops: няма смисъл от постоянно изправяне

sladkish_14
04-24-2009, 17:20
Ами и моята коса е ужасна след като се изкъпя ,, Направо вече мразя да си я мия :? , затова го правя вечер и си лягам след това и сутринта косата ми е в нормално положение :-D .. Иначе за кристалите се изяснихме 8-) мойте са 5,40 - 30мл на BioPharma в едно прозрачно шишенце , слагам ги когато се изкъпя и когато се изправям само на връхчетата ,, Просто си слагаш на ръката размазваш ги малко и нанасяш не слагай по - много за да не ти се умазни ,, Косата става по мека и хубава , а когато е преди изправяне по - лесно се изправя ,, Аз без кристали не мога да дишам и от тези който използвам съм си много доволна :-)

martinelka_kuklata
04-24-2009, 18:02
Благодаря на всички за съветите. Тези дни ще отида да си купя кристали и да видим каква работа ще вършат. А аз ако се изкъпя и легна така на сутринта от къдрици не мога да се вчеша :D :D Много е инатеста косата ми.. :P