PDA

View Full Version : Какво правим, когато..?



KisSsSsSs
04-24-2009, 16:31
отиваме да си вземем направление за каквото и да е било
и "любезната" лична лекарка ни казва да изчакаме до ЮЛИ..
Че аз до юли мога да умра, бе.. тея направо са ненормални
и ми го казва с едно спокойствие.. пффффффф
Ако имах възможност, при тея лекари нямаше да стъпвам,
плащам си на частник и това е, е да, ама не...
:-x :-x :-x

TheBeliever
04-24-2009, 17:00
Чакаш не до юли, а до юни и подаваш молба за смяна на личния лекар.

ThePowerOfLove
04-24-2009, 17:00
И мойта е такава. Аз отивам началото на месеца, когато със сигурност има направления, тя ми дава час за другия месец.. Много алчни станаха, чак ме е яд :x

OneGirl
04-24-2009, 17:20
И аз когато отида за направление личния ми отказва или ако ми даде преди това вдига скандал. И когато отида на лекар и му кажа, че личния не ми дава направление и те ми викат: Направления пълно, как така не дават?
Дори веднъж една лекарка ми каза, че за направленията за деца нямало ограничения :shock: .

eXpl0d3
04-24-2009, 18:08
Аз бих и се развикал, често правя скандали в такива истанции :razz:

clever
04-24-2009, 19:18
отиваме да си вземем направление за каквото и да е било
и "любезната" лична лекарка ни казва да изчакаме до ЮЛИ..
Че аз до юли мога да умра, бе.. тея направо са ненормални
и ми го казва с едно спокойствие.. пффффффф
Ако имах възможност, при тея лекари нямаше да стъпвам,
плащам си на частник и това е, е да, ама не...
:-x :-x :-x сменяш си личния лекар!
позната ми е работата и "любезните" лични лекари... такава беше и моятя
но я смених :grin: и сега имам страхотен доктор

srpsko_1988
04-25-2009, 15:09
на майка ми и дадоха за ноември 2009 :?
не живее в бг

KisSsSsSs
04-26-2009, 09:41
Не просто това е ненормална работа..
И ми показва тефтера си и как всичко й било запълнено
до юли месец..направо думи нямам.
Преди си ходех без направление, но не мога
за всеки преглед да давам 40 лв и защо
да го правя, след като може да не давам й нищо.
Просто.. пффффф :-x

kalpazanka
04-26-2009, 13:51
Чакаш не до юли, а до юни и подаваш молба за смяна на личния лекар.
Не се подава молба за смяна на ОПЛ. Отиваш при новото ти джипи със синята книжка и попълваш формата за постоянен избор.

TheBeliever
04-26-2009, 14:02
Чакаш не до юли, а до юни и подаваш молба за смяна на личния лекар.
Не се подава молба за смяна на ОПЛ. Отиваш при новото ти джипи със синята книжка и попълваш формата за постоянен избор.

Да де, идеята е същата. Просто съм написала молба вместо формуляр.

chf0
04-27-2009, 10:32
Мойта лична лекарка е много пекана винаги ми дава направление дори и да няма го пише за другия месец, че е, но ми правят изследванията веднага. Колкото до "дружелюбните" служители на общинските работи винаги ще ги има, научи се да си искаш своето иначе и да умираш няма да ти обърнат внимание. Аз лежах 2 месеца в болница и от там имам тренинг как да се справям с такива. Успех следващия път и бъди по-настоятелна.

natity91
04-27-2009, 11:49
Моя доктор е възрастен и малко... ммм.. изкуфял :-D Но има син който сега специлизира и му помага. И винаги ми дават направление. Понякога чакам.. но не цял месец. И не защото неискат да ми дадът а ако съм отишла края на месеца и са свършили. Надявам се знаете че са ограничени от няколко години вече. Миналия месец ми се наложи да обиколя доста специалисти. И да ви кажа ли.. изследванията ми бяха без пари (само таксата от 2 лв.) и прегледите също. Много съм доволна. Дори си говоря с младия доктор за нещата как вървят, интересува се винаги как върви лечението. Изобщо съм доволна ! Единственото което е че много чакам понякога пред кабинета докато вляза.

ubuntureload
04-27-2009, 20:18
Абе гледай са ... от опит знам че от направление ефект няма ... ако имаш пари въобще не се занимавай с тия глупости отивай и си плащай . Първо ще ти обърнат по голямо внимание и второ по бързо и качествено става всичко !

LadyDy
04-28-2009, 06:31
Така е, защото всяко едно дадено на пациент направление - струва 1 лв на лекаря. :-x