PDA

View Full Version : Сега е така.. ами като съм на 40.. ?!!



natity91
04-24-2009, 20:29
Здрвейте. Пиша не защото имам проблем който немога да реша. Знам си проблемите. Като ми има нещо ходя на лекар. Искам да ви споделя този абсурд който ми се случва. На 18 години съм а имам деформирани сливици от многобройните гнойни ангини, нервен стомах който се подува мн често и мн боли, колена който понякога ме болят зверски, нередовен цикъл ( а вече 5 год имам) и наскоро ми откриха пясък в бъбреците като ми казаха че това не се лекува. Дори като ги изхвърлиш нещата се повтарят. Изобщо немога да си обесня как младо момиче може да има толкова повреден организъм... Обеснявам си го с тежко прекараните ангини. Казват че увреждат... Нз хора.. но е ужасно кофти :(

natity91
04-24-2009, 20:29
И ако някой може да даде съвет за някой от болежките нека каже. 6те бъда много благодарна :-)

one_teen
04-25-2009, 04:37
Аз съм на 17 години и преди 3 години ме оперираха и ми ги махнаха.Просто защото беше нещо ужасно.Да не кажа всеки месец...ама през месец бях с гнойна ангина...Казаха, че сливиците ми са станали като орехи...на дупки,дрформирани и т.н. Попринцип сливиците пазят...но в такива случаи просто се налага операция.Това те съветвам.И...още нещо...Ако все пак се решиш на операция!ИСКАЙ ПЪЛНА УПОЙКА!Аз минах с местна...и всичко си усещах. :-x Така че, успех. :)

colymoly
04-25-2009, 07:26
и моите имат една дупка и бяха вечно възпалени, но ходих на унг и ми изписа да пия гело миртол форте, пръсках се с някакъв аерозол от морска пяна, капки за очи в ушите :D кремче за носа и от тогава сливиците ми спаднаха значително, бяха подути и много често ме задушаваха, получавах и алергии през пролетта и лятото, беше кошмар, по принцип моя проблем беше, че точно където имам дупка в сливицата се появяваше едно топче и доктора ми каза,че било от някаква си храна :shock: не ми се вярваше и сега през пролетта пак се появи 1/2 пъти но после се маха и като цяло съм по-добре, а ти твоите ги извади, за да не ти навредят още :o

Nitroglycerin
04-25-2009, 08:20
Нищо чудно проблемите със стомаха да са свързани със сливиците ти ,един приятел си докара бъбречна криза тозно заради една гнойна ангина и в последствие му откриха песачинки в бъбреците ,но не се е оплаквал от тогава ,ако ти дават някакви лекарства да подтискаш възспалението на сливиците виж дали лекарствата не влиаят върху цикала ти ,и си измери плътността на капачките на колената.

MrUndaztood
04-25-2009, 10:14
Аз съм с песачинки от 5 години някъде.Преди 2 месеца ме изджаска втора бъбречна криза и тогава ми казаха,че бъбреците и уретрите ми са пълни с пясък (от там пикаех и кръв).Но за 1 седмица минаха болкивте в бъбреците.Сега последно време усещам,че пак съм пелн с пясък и яко ме боли когато пикая,а и бъбреците ми от време на време ме наболяват.
А иначе първата криза ми беше преди няколко месец в даскало,прото все едно някой ме промушваше,отзад ме боляха и отделно долу около оная работа така ме болеше и извднъж спираше и почваше,че ме прегъваше на две автоматично и ту се изправя,ту ме прегъне от болка на 90градуса.Кошмар.
Ама нищо не можеш да направиш.Освен хапчета,които според мен са пълна измишльотина.
Иначе и аз 90% от всичките ми заболявания са гнойна ангина през цлият ми живот,само 1 път вирусна пневмония хванах,после само пневмония,3 бронхита,2 леки грипа и 1 грип с 41,3 градуса температура.


Заключение:Живота е борба :D

colymoly
04-25-2009, 15:06
както винаги съм казвала и ще продължавам да казвам, такъв е живота, трябва постоянно да си на тръни и да се чувстваш кофти защото имаш някакво заболяване, недъг, че си дебел, че носът ти е голям и така нататък, но няма перфектни хора такива сме и такива ще бъдем, трябва да се примирим и да не обръщаме внимание на такива неща, колкото повече ги мислим, толкова по-лошо става :-|

pifiella
04-25-2009, 17:02
Аз съм на 17 години и преди 3 години ме оперираха и ми ги махнаха.Просто защото беше нещо ужасно.Да не кажа всеки месец...ама през месец бях с гнойна ангина...Казаха, че сливиците ми са станали като орехи...на дупки,дрформирани и т.н. Попринцип сливиците пазят...но в такива случаи просто се налага операция.Това те съветвам.И...още нещо...Ако все пак се решиш на операция!ИСКАЙ ПЪЛНА УПОЙКА!Аз минах с местна...и всичко си усещах. :-x Така че, успех. :)
И аз съм така.Всеки месец съм на антибиотик и искам да ги извадя,но лекарите ми казват те предпазват,неслучайно са там............... :shock: ама как така трябва да ми седят,докато не ми се увреди напълно сурцето ли,незнам........Толкова са зле,а аз всеки месец съм с гнойна ангина.Заради сливиците съм прекарала към 30 гнойни ангини,4 пневмонии и последното нещо беше Магарешка кашлица :o едвам останах жива.През ноща се задушавах в продължение на 1месец не съм спала и то пак от сливиците...........3 сливица ми я извадиха в 1 клас и тя пак порасно и понякога хъркам от нея.........абе изобщо е ужас.........на 14 съм :(

Boyd
04-25-2009, 18:23
Сливиците - вади ги, ако нямаш други проблеми..
Бъбреците - пий по-често бира, за да излиза пясъка и да не му позволяваш да се появява толкова често..
Стомаха - не яж простотии, а само неща, които са с доказан произход и без прекалено много консерванти. Ограничи МакДоналдса, бургерите навън и всевъзможните боклуци, които ядеш, за да не те боли стомах и да не се подува.
Колената - не мога да си обясня от какво те болят, може да е от претоварване? Може да имаш нещо, от което да те болят..знам ли
Цикъла - за него нямам никакво обяснение...

eXpl0d3
04-25-2009, 20:44
Сливици и аз нямам от преди 2 години ...
всеки човек си има дефекти ;)

natity91
04-26-2009, 14:47
Сливиците - вади ги, ако нямаш други проблеми..
Бъбреците - пий по-често бира, за да излиза пясъка и да не му позволяваш да се появява толкова често..
Стомаха - не яж простотии, а само неща, които са с доказан произход и без прекалено много консерванти. Ограничи МакДоналдса, бургерите навън и всевъзможните боклуци, които ядеш, за да не те боли стомах и да не се подува.
Колената - не мога да си обясня от какво те болят, може да е от претоварване? Може да имаш нещо, от което да те болят..знам ли
Цикъла - за него нямам никакво обяснение...

сливиците вече не праят проблем. Само са си деформирани.
Бибреците ме болят от бирата.
Стомаха.. не ям простотии. Изоб6то не ги ям тия хамбургери. Мазно не ям и т.н.. защото ми тежи от това.
Колената.. не се претоварвам.
а цикъла.. пия сега това витамин Е . трябва да се оправи.

natity91
04-27-2009, 11:56
Аз съм с песачинки от 5 години някъде.Преди 2 месеца ме изджаска втора бъбречна криза и тогава ми казаха,че бъбреците и уретрите ми са пълни с пясък (от там пикаех и кръв).Но за 1 седмица минаха болкивте в бъбреците.Сега последно време усещам,че пак съм пелн с пясък и яко ме боли когато пикая,а и бъбреците ми от време на време ме наболяват.
А иначе първата криза ми беше преди няколко месец в даскало,прото все едно някой ме промушваше,отзад ме боляха и отделно долу около оная работа така ме болеше и извднъж спираше и почваше,че ме прегъваше на две автоматично и ту се изправя,ту ме прегъне от болка на 90градуса.Кошмар.
Ама нищо не можеш да направиш.Освен хапчета,които според мен са пълна измишльотина.
Иначе и аз 90% от всичките ми заболявания са гнойна ангина през цлият ми живот,само 1 път вирусна пневмония хванах,после само пневмония,3 бронхита,2 леки грипа и 1 грип с 41,3 градуса температура.


Заключение:Живота е борба :D


И аз така съм направила криза без дори да разбера че е това. Едни силни болки около оная ми работа ниско долу.. лелее много болеше. И така половин час.разплаках се, те се уплашиха, помислиха че е апандицит... след няколко часа ме срязаха и бъбреците силно. И след един месец тъпаците разбраха че е пясък в бъбреците. През колко глупости трябваше да мина за да ме пратят на екограф и да се види.. ужас...