PDA

View Full Version : лошо ли е...



clever
04-24-2009, 20:53
здравейте!
понякога като скачам или тичам повече ми се замайва главата /особено при скачане/
това лошо ли е?? :-o
много енергичен човек съм попринцип и често тичам /ако това е от значение.../ и след самото тичане усещам това чувство макар и не за дълго време... :-o
благодаря предварително на отговорилите :grin:

аа също да добавя;че от време на време ми става малко зле-замаяно и като се раздвижа се оправям
възможно ли е да е от пуберетета или просто от недоспиване :oops:

smileforyou12
04-24-2009, 22:42
може да е заради ниско кръвно

Mi6inka
04-25-2009, 07:37
и аз мисля че кръвното е проблема... и при мен е така ,но аз съм си по принцип с доста ниско кръвно :)

Nitroglycerin
04-25-2009, 08:11
Час преди някакъв спорт яж някаква храна богата на въглехидрати за да не ти пада кръвното.

fluffka1
04-25-2009, 09:47
аз имам същия проблем, начи веднъж, като бях по-малка, може би 6 клас, денят ми беше много изморителен, а вечерта баща ми имаше иман ден, и аз по едно време отидох при празнуващите в кухнята и после като тръгнах към вратата да излизам и изведнъж почна да ми се замайва главата, всичко ми се въртеше и почнах да викам на мама, тя дойде, хвана ме и почна едва ли не да ме мъкне към хола да легна, помня че изобщо неможех да вървя, имах чувството че вървя надолу по адски стръмна пътека и виках на мама, "мамо ще падна!" и накрая тя ме замъкна на леглото, помня че ми даваха лъжички захар, беше много гадно. После на следващия ден целия ден бях замаяна, на следващият ден по-малко.... и така... Но от тогава примерно като се въртя, (нали като се завъртам просто), и много бързо ми се завива свят, немога да се въртя продължително. При бягане не ми се е случвало....Също така понякога примерно като стана сътрин и се изправя, или пък като от тъмния коридор отида в хола и ми блесне светлината и някво такова ми причернява, ама просто си разтърквам очите и се оправям. От тогава до сега не са ме водили на лекар, а и аз вече някак си свикнах с това нещо, или незнам... Баба ми казваше че може да имам амнезия, да съм я наследила от нея, апък баща ми от малък е с по-високо кръвно от нормалното, еми тва е, може да давате съветчета и на мене, а, и кажете ми, дали да ходя на лекар? то много време се мина вече ама... всъщност сега се сетих, в даскало, 7 клас мисля че пак ми се беше завило свят ама аз някак си го превъзмогнах ли, и аз незнам, просто си казах "дръж се!" и после отидох до лекарката и тя 3 дена подред ми следе6е кружното и каза 4е ми е малко по-високо,ама малко. Тва е от мене :)

Abigoria
04-25-2009, 10:35
аз имам същия проблем, начи веднъж, като бях по-малка, може би 6 клас, денят ми беше много изморителен, а вечерта баща ми имаше иман ден, и аз по едно време отидох при празнуващите в кухнята и после като тръгнах към вратата да излизам и изведнъж почна да ми се замайва главата, всичко ми се въртеше и почнах да викам на мама, тя дойде, хвана ме и почна едва ли не да ме мъкне към хола да легна, помня че изобщо неможех да вървя, имах чувството че вървя надолу по адски стръмна пътека и виках на мама, "мамо ще падна!" и накрая тя ме замъкна на леглото, помня че ми даваха лъжички захар, беше много гадно. После на следващия ден целия ден бях замаяна, на следващият ден по-малко.... и така... Но от тогава примерно като се въртя, (нали като се завъртам просто), и много бързо ми се завива свят, немога да се въртя продължително. При бягане не ми се е случвало....Също така понякога примерно като стана сътрин и се изправя, или пък като от тъмния коридор отида в хола и ми блесне светлината и някво такова ми причернява, ама просто си разтърквам очите и се оправям. От тогава до сега не са ме водили на лекар, а и аз вече някак си свикнах с това нещо, или незнам... Баба ми казваше че може да имам амнезия, да съм я наследила от нея, апък баща ми от малък е с по-високо кръвно от нормалното, еми тва е, може да давате съветчета и на мене, а, и кажете ми, дали да ходя на лекар? то много време се мина вече ама... всъщност сега се сетих, в даскало, 7 клас мисля че пак ми се беше завило свят ама аз някак си го превъзмогнах ли, и аз незнам, просто си казах "дръж се!" и после отидох до лекарката и тя 3 дена подред ми следе6е кружното и каза 4е ми е малко по-високо,ама малко. Тва е от мене :)

Спри да се изправяш рязко... Не се върти ( не че схващам за какво му е на един нормален човек да се върти на едно място)... И амнезията е частична или пълна загуба на паметта, най- често в следствие на черепно- мозъчна травма. Почни да ядеш нормално и ще видиш как ще ти мине всичко...

fluffka1
04-25-2009, 10:52
аз имам същия проблем, начи веднъж, като бях по-малка, може би 6 клас, денят ми беше много изморителен, а вечерта баща ми имаше иман ден, и аз по едно време отидох при празнуващите в кухнята и после като тръгнах към вратата да излизам и изведнъж почна да ми се замайва главата, всичко ми се въртеше и почнах да викам на мама, тя дойде, хвана ме и почна едва ли не да ме мъкне към хола да легна, помня че изобщо неможех да вървя, имах чувството че вървя надолу по адски стръмна пътека и виках на мама, "мамо ще падна!" и накрая тя ме замъкна на леглото, помня че ми даваха лъжички захар, беше много гадно. После на следващия ден целия ден бях замаяна, на следващият ден по-малко.... и така... Но от тогава примерно като се въртя, (нали като се завъртам просто), и много бързо ми се завива свят, немога да се въртя продължително. При бягане не ми се е случвало....Също така понякога примерно като стана сътрин и се изправя, или пък като от тъмния коридор отида в хола и ми блесне светлината и някво такова ми причернява, ама просто си разтърквам очите и се оправям. От тогава до сега не са ме водили на лекар, а и аз вече някак си свикнах с това нещо, или незнам... Баба ми казваше че може да имам амнезия, да съм я наследила от нея, апък баща ми от малък е с по-високо кръвно от нормалното, еми тва е, може да давате съветчета и на мене, а, и кажете ми, дали да ходя на лекар? то много време се мина вече ама... всъщност сега се сетих, в даскало, 7 клас мисля че пак ми се беше завило свят ама аз някак си го превъзмогнах ли, и аз незнам, просто си казах "дръж се!" и после отидох до лекарката и тя 3 дена подред ми следе6е кружното и каза 4е ми е малко по-високо,ама малко. Тва е от мене :)

Спри да се изправяш рязко... Не се върти ( не че схващам за какво му е на един нормален човек да се върти на едно място)... И амнезията е частична или пълна загуба на паметта, най- често в следствие на черепно- мозъчна травма. Почни да ядеш нормално и ще видиш как ще ти мине всичко...
:razz: :razz: :razz: омг, аз амнезия ли съм писала? :lol: :lol: :lol: за въртенето, :lol: еми аз съм си нормален човек, ама ходя на танци, и примерно като правим разни упражнения с въртене и.....А иначе нормално си ям, и съм си много добре, само тва е, примерно по ФИЗ като правим кълбо напред и назад пак ми се замайва главата, иии така... :)
Амнезия.... :razz: :razz: :razz: :razz: нещо друго беше ама... :oops: 8-)

clever
04-25-2009, 18:08
сигурно си искала да кажеш анемия :lol:
а такаа-и аз като се въртя на едно място... тогава ми е най-зле ама :lol: съм с луда енергия и правя какво ли не маймунджолъци :razz:
:oops: 8-)
аа както казваш-и аз така---като стана разко и като се обърна рязко ми става зле ;а понякога и като се смея много :shock:
а и аз не съм ходил на лекар :-o простоо свикнах с това :D :-o

clever
04-25-2009, 18:11
а тези неща стават по-често като ям по-малко или като спя по-малко :?
Благодаря за отговорите :-)

fluffka1
04-25-2009, 18:46
сигурно си искала да кажеш анемия :lol:
а такаа-и аз като се въртя на едно място... тогава ми е най-зле ама :lol: съм с луда енергия и правя какво ли не маймунджолъци :razz:
:oops: 8-)
аа както казваш-и аз така---като стана разко и като се обърна рязко ми става зле ;а понякога и като се смея много :shock:
а и аз не съм ходил на лекар :-o простоо свикнах с това :D :-o


\:D/ а така, аНЕМИЯ :lol: да и при мене ми се случва като адски мн се хиля :lol: ти си и ти кат мене... 8-)

Abigoria
04-25-2009, 20:11
Изброихте нещата, от които ви се вие свят, сега остава само да не ги правите... :)

Rofl4e
04-25-2009, 20:12
отиди да ти направят изследвания в болницата

clever
04-25-2009, 20:23
Изброихте нещата, от които ви се вие свят, сега остава само да не ги правите... :)
не мога да живея без маймунджолъци;хилене и тичане :cry:
не ми създава проблеми;така че ще правя тези неща :D търпи се... :lol:

clever
04-25-2009, 20:25
пак мерси за на отговорилите :-)

fluffka1
04-26-2009, 08:59
Изброихте нещата, от които ви се вие свят, сега остава само да не ги правите... :)
не мога да живея без маймунджолъци;хилене и тичане :cry:
не ми създава проблеми;така че ще правя тези неща :D търпи се... :lol:
\:D/

fraktyra
04-26-2009, 09:08
Най-добре утиди на лекар за да видиш от какво се получава прилошаването а за маймунджолъците хиленето и тичането никой неможе да живее без тях :D

colymoly
04-28-2009, 14:58
и аз съм така когато правя преси :( а през лятото сутрин когато ставам ми се вие адски много свят и имам чувството,че камион е минал през мен, въпреки,че трябва да се чувтсвам по-добре сутрин, съм замаяна