PDA

View Full Version : Орден „Стара планина” стана сувенир в ръцете на Президента



kristo
04-25-2009, 11:59
Да се сещате за „изключителните заслуги на Яп де Хоп Схефер към Република България”!? Е аз не се сещам. Но пък точно за тях е удостоен от президента Първанов с орден "Стара планина" първа степен.
Христо МАРКОВ
Всичко щеше да е много забавно, ако държавния глава не си играе с държавните символи по недопустим начин, за който в нормална страна щяха да го разчекнат, меко казано. А става дума за национално достойнство - за много, много евтино търгуване със звания и отличия на суверенна страна.
Запознати разкриват, че в края на комунизма в България имало около 150 различни „държавни отличия” връчвани, включително от заводски колективи и първични – партийни организации /ППО/. При едно от посещенията си в Пловдивски окръг Тодор Живков и Дража Вълчева били удостоени за два дни с... 48 ордени и медали, включително от ТКЗС-та и „трудови колективи”.
В края на живота си незабравимия съветски ръководител Леонид Илич Брежнев бе заприличал на коледна елха с разните там „звезди, ордени, значки и медали”, даже бе цели четири пъти „Герой на Народна Република България” и още толкова лауреат на „Димитровска награда”.
http://plovdivmedia.com/9793.html

mitternacht
04-25-2009, 12:22
http://lidis.blog.bg/viewpost.php?id=326526

Постинг със снимки по въпроса.

Diam0nD
04-25-2009, 13:18
за медиците ,доган,сакса ,желев и други такива няма смисъл от такива ордени ... но за Саркози и други държавни глави сигурно има защо. Може би е политика на държавата да се поизмазним на някой друг ,да погалим нечия чест ,а той да изпълни някое наше желание . Да ви кажа честно бих раздал на всичко от европейския парламент ,стига да отворят пак 3,4 блок на АЕЦ :)

CucAgMuH
04-25-2009, 13:52
Мда, това с медалите и тем подобни неща се обезсмисли от количеството им. А и има такива хора носители на орден "Стара Планина", че да те е срам да кажеш че и ти имаш(ако имаш такъв :) ).

boog
04-25-2009, 14:05
Верно тоя орден незнам на кого още не сме го давали пълна пародия даже го дадохме на онази чернилка Конделиза Раис. :smt076

BulgariaZaBulgarite
04-25-2009, 15:08
Май само аз нямам орден :(

InitialD
04-26-2009, 14:18
СЪГЛАСЕН!

kristo
04-26-2009, 17:49
за медиците ,доган,сакса ,желев и други такива няма смисъл от такива ордени ... но за Саркози и други държавни глави сигурно има защо. Може би е политика на държавата да се поизмазним на някой друг ,да погалим нечия чест ,а той да изпълни някое наше желание . Да ви кажа честно бих раздал на всичко от европейския парламент ,стига да отворят пак 3,4 блок на АЕЦ :)
Поизмазним е меко казано бате, то това правителство е по-мазно и от Костовото и на Кобурга даже, какво ли не дадохме на САЩ, Турция и ЕС до го е.а, бази, предприятия, фирми, всичко :?

Единствения случай в който имахме полза е верно случая с медиците и решаващата роля на Саркози. Но оттам насетне се изредиха хиляди евро и американо-анонимници, на които им подариха ордена за големи "заслуги" за "благото" на България и българския народ, които странно защо никой не е виждал(заслугите им имам в предвид) :x

InitialD
04-26-2009, 23:54
Поизмазним е меко казано бате, то това правителство е по-мазно и от Костовото и на Кобурга даже, какво ли не дадохме на САЩ, Турция и ЕС до го е.а, бази, предприятия, фирми, всичко :?

Единствения случай в който имахме полза е верно случая с медиците и решаващата роля на Саркози. Но оттам насетне се изредиха хиляди евро и американо-анонимници, на които им подариха ордена за големи "заслуги" за "благото" на България и българския народ, които странно защо никой не е виждал(заслугите им имам в предвид) :x

Кристо ... не забравяй, че основната заслуга беше на Емира на Катар Шейх бин Халифа ал Тани и най - вече на съпругата му Шейха Моза!!!

psychopath
04-30-2009, 00:12
Ако не се лъжа и тодор баткофф има :D

Sevt
04-30-2009, 08:43
Мда един от главните олигарски на турския ни президент, както и негов най - голям дарител през последната му кампания Тодор Батков бе награден за особени заслуги към първанов и плана му за завземане на България с орден Стара Планина. Боли ме като си представя ако беше дал тези десетки милиони за Левски къде можеше да е отбора сега. Колкото до подаряване на ордена за заслуги към личността на обичния ни президент представян като България няма какво да си говорим. Просто след отличаването на Ахмед Демир Доган вече нищо не може да ме изненада. Но наистина изненадващо е как българският народ си мълчи и даже има малоумни олигофрени които подкрепят мазненето към Доган например защото без него щяло да е ад :shock: