PDA

View Full Version : Втора матура - английски език



KatherineSiachoque
04-25-2009, 17:12
Здравейте!Моят въпрос към вас е, как се подготвате за предстоящата матура на 19 май?Страх ли ви е? Добре ли сте по английски?Дали ще е по-трудна от миналата година? По принцип матурата се водимче е на ниво А2, но тя е на ниво В2, какво мислите за това? И въобще пишете всичко за тази матура.
Мен много ме е страх за нея и затова имам толкова въпроси.Предварително БЛАГОДАРЯ:)

53downfall
04-25-2009, 17:16
http://mon.bg/opencms/opencms/documents/dzi

Виж матурата по английски,елементарна е.
Успокой се,ако го знаеш нямаш проблеми.

KatherineSiachoque
04-25-2009, 19:16
Много се притеснявам даже и затова,моля за повече мнения ..

ProstoAz
04-26-2009, 15:51
Г-жата по английски в училище ни предложи една книжка на PONS - "Успех на матурата по английски" с автор Николина Цветкова. Има си и диск, така че можеш да се упражняваш и за лисънинга. Също така има и доста полезни съвети за самата матура, граматика отзад, както и Word List. Аз я имам, обаче да си призная все още не съм я отваряла, само я разглеждах да видя какво представлява... Честно казано не се притеснявам особено, все пак не ми трябва някаква висока оценка, и тройка ми стига, за да завърша... А пък и за 5 години във 2АЕГ толкова пък да не съм научила нищо... :-o

Ivalinka
05-08-2009, 12:39
остана само една седмица, но все пак и аз да си кажа---> Murphy , английското букварче. :) от друго няма нужда... е, тестове, но те са ясни .

stayhigh
05-09-2009, 19:15
Няма да си мръдна и пръста, ще понауча по БЕЛ щото там съм супер зле (както се вижда от писанията). Като видях ква пародия беше на пробната матура (ако са подобни въпросите на истинската матура) без да се напрягам мисля, че ще изкарам ~60 точки, ако не правя есето.

Единствено не са ми ясни въпросите, дето трябва да отговориш на някакъв въпрос, като първите думи са дадени.

afterforever
05-09-2009, 19:29
Кои въпроси?

WildGirl
05-09-2009, 19:36
Г-жата по английски в училище ни предложи една книжка на PONS - "Успех на матурата по английски" с автор Николина Цветкова. Има си и диск, така че можеш да се упражняваш и за лисънинга. Също така има и доста полезни съвети за самата матура, граматика отзад, както и Word List. Аз я имам, обаче да си призная все още не съм я отваряла, само я разглеждах да видя какво представлява... Честно казано не се притеснявам особено, все пак не ми трябва някаква висока оценка, и тройка ми стига, за да завърша... А пък и за 5 години във 2АЕГ толкова пък да не съм научила нищо... :-o
Една зелена ли? Вътре упражненията са сравнително лесни. Ако матурата е нещо подобно ще я вземеш :wink:

stayhigh
05-09-2009, 19:55
Кои въпроси?

Oбаче няма по спрял от мене...

Условие: complete the second sentence so that it is as close as possible in meaning to the first one:

smoking is forbidden in all parts of the college.
"students are not" - тва трябва да го довършиш. Е тия са ми трудни брат

TheBlackStranger
05-09-2009, 19:57
Students are not allowed to smoke in college

TheBlackStranger
05-09-2009, 19:58
Превеждаш си изречението, гледаш какво ти е дадено и се опитваш да го направиш възможно най-близко по смисъл. В повечето случай даже трябва само да размениш местата на думите и да добавиш някой съюз

afterforever
05-09-2009, 21:15
Кои въпроси?

Oбаче няма по спрял от мене...

Условие: complete the second sentence so that it is as close as possible in meaning to the first one:

smoking is forbidden in all parts of the college.
"students are not" - тва трябва да го довършиш. Е тия са ми трудни брат

Аз няа държа такава матура, ама като тип упражнение и на мен са ми ужасно противни. Са тоя пример е лесен, но има някви безумни просто... другого тъпо упражнение е "поставете дума в празното вмясто", имаш текст и нямаш изброени думи... обаче сеш се, че има верен и грешен отговор :lol: :lol: ужасническо

bobulka
06-08-2010, 15:32
Успех ма матурата АНГЛИЙСКИ - част 2 (книга + Audio CD) ima li q nqkoi spe6no e .... iiskam edni otgovori ,.....

blue_ice
06-08-2010, 18:07
Кои въпроси?

Oбаче няма по спрял от мене...

Условие: complete the second sentence so that it is as close as possible in meaning to the first one:

smoking is forbidden in all parts of the college.
"students are not" - тва трябва да го довършиш. Е тия са ми трудни брат

Аз няа държа такава матура, ама като тип упражнение и на мен са ми ужасно противни. Са тоя пример е лесен, но има някви безумни просто... другого тъпо упражнение е "поставете дума в празното вмясто", имаш текст и нямаш изброени думи... обаче сеш се, че има верен и грешен отговор :lol: :lol: ужасническо
тая трансформация е лесна ама наистина има някой мн ш*бани.. иначе ся съм 9 клас (езикова гимназия)напрайх частта с четенето на текста, граматическата част и трансформациите и имам няколко грешки на въпросите и 1 грешна трансформация, но като цало мисля, че теста е доста лесен.. 2-рата ми матура май ще е по английски :D