PDA

View Full Version : Апандисит



iwsyY
04-25-2009, 17:37
Значи днеска се прибрах от болницата,направиха ми операция във вторник,махнаха ми апендисита :o
Та искам да ви попитам какви храни мога да ям,тя майка ми ми пасира по малко супа,банани и киви,също пасирани,булъони и пр..Пия чайчета и мляко,ама съм сууупер гладна,не съм яла от понеделник :D
отслабнах с 3 кг ииии ми се яде тортаааа :D
И след колко време няма да усещам болка г/д?-във вторник беше операцията
Общо взето,можете да ми дадете някакви съвети как да ми мине по-бъро :booooomb: :-)

clever
04-25-2009, 17:55
здрасти
ами за това какви храни можеш да ядеш питай лекаря :)
пък иначее смятам;че 3 месеца не трябва да спортуваш :-o
и така-като не се напрягаш няма да те боли много
около 10 дена сигурно ще усещаш некомфортно-все пак е операция :)
и поне 10 дена след операцията сигурно не трябва да се къпеш ;за да ти зарасне по-бързо раната :)
питай лекаря си за тези неща :) успех!

iwsyY
04-25-2009, 18:13
здрасти
ами за това какви храни можеш да ядеш питай лекаря :)
пък иначее смятам;че 3 месеца не трябва да спортуваш :-o
и така-като не се напрягаш няма да те боли много
около 10 дена сигурно ще усещаш некомфортно-все пак е операция :)
и поне 10 дена след операцията сигурно не трябва да се къпеш ;за да ти зарасне по-бързо раната :)
питай лекаря си за тези неща :) успех!
ама аз го питах,той е голям тъпак! :-x :D
и нищо не каза :-x
а за спортуването...6 месеца ми казаха на мен :-o
то ми опъват конците и си мисля,че до другата седмица към края ще съм значително по-добре,то във вторник ще ми махат конците :P
а за къпането нищо не казаха,ама не я мокря :)
мерси много :)

emily33
04-25-2009, 19:25
Оперираха ме преди 3 години, ограничавах се от почти всички храни и напитки само първите два-три дни в болницата (по лекарски указания)!
В началото приемай по-течни храни! Първите 2-3 седмици избягвай силно дразнещите храни (люто, кисело, ядки... както и газирани напитки)!

Rofl4e
04-25-2009, 20:11
лекаря не ти ли каза :(

afterforever
04-26-2009, 07:01
ох като почнете да питате след апендектомия какво може да се яде, какво не може, дали можеш да скачаш или не... ТУКА НЯМА ЛЕКАРИ!
ебати... форумът е за тийнове, не за лекари.

Mihailova
04-26-2009, 07:10
Хубаво е, като Ви правят операция на нещо, поне да знаете названието му : апендицит
Иначе пий повече течности - вода. И внимавай със скачането, бягането, разтягането.