PDA

View Full Version : Ше се готви :D



DJEB
04-26-2009, 08:24
Здрасти на всички.Моля ви да ми дадете някаква рецепта с пилешко месо .Да е с подправки и продукти , които мога да намеря в близкия маркет.Да,гледах в нета ,но не намерих т'ва което бих искала.Доверявам се на вас (мислете му ако не е вкусно :lol: )
Айде мерси предварително
П.П ястието ше ми трябва за вечеря :)

zoreto
04-26-2009, 08:45
Зависи какво по-точно е месото,но ако е с картофки на фурна :grin: (идвам :D :D :D )

DJEB
04-26-2009, 08:56
ем ако ми кажеш как се прай може и да намажеш една порция :P

fraktyra
04-26-2009, 09:12
С Маги фикс малки тайни пилето става супер!Пакетчето струва 1,80 много добре става пилето.

DJEB
04-26-2009, 09:25
мерси ,ама го прая вече три пъти 8-)
некви други идеи

zoreto
04-26-2009, 09:38
ЛС

fraktyra
04-26-2009, 09:42
Ми пиле с картофи!Вариш пилето след като се посфари го слагаш в тава с картофи!Може върху пилето да сложиш някакви подправки!

Друг вариант е да Изпечеш пилето във фолио да сложиш подправки за пиле в магазините има най различни!Като го сервираш като гарнитура сложи няква салата!Например картофена!

zoreto
04-26-2009, 09:44
Сори за писмото fraktyra :) :) :)

DJEB
04-26-2009, 10:10
айде много ви благодаря :) :smt006

fraktyra
04-26-2009, 10:49
Няма защо приятно готвене :) Зорето няма проблем

kalashnik
04-26-2009, 14:39
Ето ти вяколко неща които аз мога да готвя и знам, че са вкусни.

БИРЕНО ПИЛЕ
Необходими продукти: 1 бр. пиле (около 700 г), 125 г масло или маргарин, 250 мл бира, черен пипер, червен пипер, сол.
Начин на приготвяне: Измиваш пилето. Измитото пиле се нарязва на порции, поръсва се със сол, черен и червен пипер и се нарежда в тавичка. Върху него се слагат парченца масло и се залива с бирата. Пече се в гореща фурна до зачервяване.

БУТЧЕТА С ГЪБИ
Необходими продукти: 2 бр. пилешки бутчета, 100 г пушено топено сирене, 150 г гъби, 2 с.л. масло, брашно, сол.
Начин на приготвяне: Бутчетата се овалват в брашно и се пържат, като се обръщат и от двете страни. След това се поставят в йенска тенджера, посоляват се на вкус. Прибавят се гъбите и топеното сирене. Похлупват се с капака и се пекат на фурна при температура 220 С за 20-30 минути.

ПИЛЕ СУДУРАШКА
Необходими продукти: 1 бр. пиле, 100 г кашкавал, 100 г шам-фъстък (без черупка), 50 г сушени сини сливи, 10-12 бр. готови палачинки (или катми), 1 с.л. мед, 1 с.л. олио или мало, 1 с.л. горчица, 1 глава лук, сол.
Начин на приготвяне: Слагаш пилето на гръб. Внимателно отделяш кожата от месото, оставяш само бутчетата и крилата (срязват се по ставата). Отделяш месото от кокалите (могат да се използват за супа). Филето смилаш в месомелачка, блендер или се нарязваш на много дребно. Сливите нарязваш на дребно. Шам-фъстъка счкуваш на едро. Добавяъш към каймата сливите, шам-фъстка, кашкавала (настърган на ренде), посоляваш на вкус и добре смесваш. Върху палачинка слагаш кайма и завиваш на руло, по този начин се навиват всички палачинки. Навитите палачинки слагаш по дължина (успоредно на гръбнака) в пилето. Зашиваш гърлото и коремчето. Върху тавата за печене слагаш фолио и слагаше върху нея пилето. Смесваш меда с горчицата и олиото (може и масло) и с тази смес намазваш пилето. Завиваш във фолиото и слагаш във фурната за 1 час. След това махаш фолиото отгоре, поливаш пилето с отделения сок и слагаш да се запече отгоре за 10-15 минути - за да има коричка.

Дано да станне хубаво. Последната рецепта ми е любима.

DJEB
04-26-2009, 15:21
^ звучи ми интересно,но ше го сготвя другия път :)
а да попитам може ли направо да взема само филе от магазина, а не да взимам цяло пиле,защото надали ше се справя сама с процедурата
(става въпрос за последнта рецепта)

natity91
04-26-2009, 15:34
za pileto s kartofi koeto ti kazaha 6te dobavq da sloji6 voda da pokrie kartofite. Tova e vajno. Nz do kolko moje6 da gotvi6 zatova go spomenavam :-D a ina4e s pile6ko moje mn ne6ta da sgotvi6. moje i oriz s pile. Mn e vkusno sy6to. Tova sa si klasi4eski recepti. A i sy6to da dobavq za podpravkite... za pilenceto nai dobre e 4eren piper, 4erven piper i kyri. Uspeh :grin:

kalashnik
04-26-2009, 15:51
^ звучи ми интересно,но ше го сготвя другия път :)
а да попитам може ли направо да взема само филе от магазина, а не да взимам цяло пиле,защото надали ше се справя сама с процедурата
(става въпрос за последнта рецепта) Не знам, не съм пробвал.

DJEB
04-26-2009, 16:04
^ звучи ми интересно,но ше го сготвя другия път :)
а да попитам може ли направо да взема само филе от магазина, а не да взимам цяло пиле,защото надали ше се справя сама с процедурата
(става въпрос за последнта рецепта) Не знам, не съм пробвал.
ок.мерси за рецептите,непременно ше ги опитам :)

MetalZone
04-26-2009, 16:16
Здрасти на всички.Моля ви да ми дадете някаква рецепта с пилешко месо .Да е с подправки и продукти , които мога да намеря в близкия маркет.Да,гледах в нета ,но не намерих т'ва което бих искала.Доверявам се на вас (мислете му ако не е вкусно :lol: )
Айде мерси предварително
П.П ястието ше ми трябва за вечеря :)

Аз правих пилешко ястие преди няколко дни, направих и клипче стъпка по стъпка - http://www.vbox7.com/play:dc6e404d :-P просто и вкусно ястие :)