PDA

View Full Version : Проблеми в Рая



Ledenata
04-26-2009, 12:53
Такам, темата ми се очертава да не е от най - късите, за това ще съм благодарна на тези, които се наемат да я прочетат и ми дадат съвет.
Като начало, всичко започна преди 7 месеца, когато на един купон се запознах с Него. След това започнах да се събирам с компанията му, и след няма и месец тръгнахме. От начало всичко си беше просто супер - бяхме неразделни. Връзката ни се градеше на много любов, доверие и щастие.
Минаха 4 месеца, през които аз се влюбвах все по - повече и повече, и вече можех с ръка на сърцето да си призная, че го обичам. Той казваше, че също ме обича и че би направил всичко за мен.
Дойде и Свети Валентин. Бяхме на рожден ден на една наша обща приятелка, но за мое нещастие там беше и бившата му. Имах странното предчувствие, че ще стане нещо лошо, но въпреки това се съгласих да отидем. Прекарвахме си страхотно, по едно време той отиде да пуши на терасата (където по - късно разбрах, че се е прегръщал с бившата си). Предната вечер се бяхме скарали за нещо, и той реши едва ли не да ми го върне - започнаха се едни танци и прегръдки с бившата му, и то пред мен. Имах чувството, че се наслаждава на всичко това.
Тогава се скарахме жестоко, бях готова да сложа край на всичко, защото по принцип не прощавам такива неща. Той ми се молеше да продължим, казваше, че повече няма да се повтори и всичко само и само да не се разделяме. Простих му - дали от глупост, или от това, че твърде много го обичах и държах на него ...
След това всичко си беше пак наред, той ми беше казал че повече няма да се занимава с нея - абе, общо взето никакъв контакт. Ок, разбрахме се ...
И аз сляпо му вярвах, че не поддържа никакъв контакт с бившата си, до преди няколко дена, когато видях хронологията му в скайп. Най - отдавнашните разговори бяха отпреди два месеца - точно когато ми каза, че нямат никакъв контакт. Тези разговори бяха доста интересни - докато ми е казвал, че ме обича и държи на мен, го е казвал и на нея. Говорили са си как искат да пробват какво би могло да се случи между тях, на рд-то му било много хубаво – можел поне за миг да си представи, че е необвързан и да им се наслади. Следваха много разговори колко много си липсват, колко много държат един на друг – имало е много телефонни разговори, срещи и т. н.
В него момент се чувствах предадена, наранена и единствената ми мисъл беше, че повече не искам да го виждам, но уви не е така.
Сега, 6 месеца по – късно, пак съм пред дилемата дали да продължим или не. Иска ми се да продължим, но не мога току така да му простя всичко, което ми причини – лъжите, предателствата и всичко. Колкото и да съм наранена, го обичам и не съм готова да го загубя.
Писах тук, само да ви питам вие какво бихте направили на мое място и да ми дадете някакъв съвет. Благодаря на тези, които ще ми го дадат.

Punisherrr
04-26-2009, 12:57
Тва не е обич за мене. Далеч е от там. За какво ти е някой,който му е през кура за теб?
Той изобщо има ли мераци да продължава с теб?

FiRe_LaDy
04-26-2009, 12:59
Няма да му простя!Най-много мразя да ме лъжат!Бих го накарала да излезем и да му кажа,че знам всичко и просто да го зарежа....без дор ида му дам да ми обесни ...

ELiTyYy
04-26-2009, 13:02
не се занимавай повече с него...
щом толкова "държи" на бившата си да бъде с нея..
Няма какво да му мислиш толкова...щом те е лъгал така нагло..
и въпреки,че го обичаш ..продължи напред. . . без него!..
времето лекува.. :)

myNameIsImmortal
04-26-2009, 13:04
Така..
Всеки понякога бърка, и прави грешки и заслужава 2ри шанс - ти си му го дала и добре си направила но до момента в който се разбира, че когато той ти е казвал, че обича теб го е казвал, че обича и друга..
Това става така защото не си му достатъчна, защото е от момчетата за които въжи правилото: С една е добре, а с две - още по добре.. е той е избрал да му е "още по-добре"..
Сама можеш да си представиш какво е правил с нея когато ти е казвал: С приятели съм.. у нас съм и спя.. и прочие..

Затова 3ти шанс - НЕ, защото пак ще стане така..
Трябвало е да я остави когато пак си му дала 2ри шанс, но е сметнал че трябва да ви върти и 2те..

Точно заради това трябва да си силна и да се откажеш.. Защото ще ти донесе още повече болка и мъка и ще бъдеш още по-наранена когато за пореден път те нарани..

Това бих направил на мое място и когато той ме пита: "Искаш ли да сме заедно" бих казъл:
Да, искам.. искам да се махнеш.. искам да се разкараш от живота ми..
...

Избери това, което ще е най-добре за теб.
Успех! :)

ukrotitelkataaa
04-26-2009, 13:06
Никога не бих простила такова нещо. Та той се подиграва с теб. :( Как може пред очите ти да танцува и да се прегръща с бившата си за да ти прави на яд и ти след това да му простиш. Казвал ти , е че не потдържа никакви контакти с нея а какво-писали са си колко много си липсват и т.н. ... Не знам аз ако съм на твое място никога не бих му простила колкото и да го обичам.

MoHuTo
04-26-2009, 13:25
Няма смисъл да прощаваш на някого, след като този някой не оценява прошлата ти и се подиграва с чувствата ти. Няма смисъл да се самоизмъчваш, по-добре прекрати тази безмислена връзка...на твое място бих постъпила така :)

nAnIi
04-26-2009, 13:47
аз ако бях на твое място 6тях да уговоря една сре6та кат доиде да му лепна един як 6амар и да го ЗАРЕЖА !!!! :o :o :D :D

TooLittelTooLate
04-26-2009, 14:04
Може да му простиш до една степен. Всмисъл такъв, че му прощаваш и си оставате приятели (примерно), но не и да му простиш и да останете заедно. Няма смисъл да продължаваш да си с него, щом на него не му пука за теб. А дори и да продължите да сте заедно, ще можеш ли да му имаш същото доверие както досега? Е, според мен - не. А какво е една връзка без доверие- нищо. Ще има постоянно да се чудиш къде, да си мислиш, че е с бившата си и т.н. По-добре го остави и давай напред. :)

ThePowerOfLove
04-26-2009, 14:05
Не се занимавай повече, видяла си що за стока е. Веднъж щом те е излъгал, няма да се колебае пак да го стори..

Take_That
04-26-2009, 14:21
Не бих му простила този път, а бих сложила края на този фарс.....

Ledenata
04-26-2009, 15:09
Благодаря на всички за отговорите. Всички сте прави, така е. Но когато го разбрах и му вдигнах жесток скандал, в който му казах абсолютно всичко, което мисля, той ми призна че всички разговори за него са били на шега. Каза ми колко много ме обича и държи на мен, и на връзката ни - в този момент можех да видя в очите му, че е истина. Може и да са истина, но аз никога няма да му вярвам както преди - това е ясно, и доверието няма да го има от моя страна, и това е вярно.
Но въпреки всичко, знам че наистина съжалява за постъпките си и че няма да се повторят, независимо дали продължим или не.
В този момент само това ме кара да се замисля над бъдещето ни заедно, само искреността мъ когато ми го казвам, и колкото и да не ми се вярвам, съм напълно убедена, че няма да се повтори.
Все пак оценяваме нещата, чак когато ги загубим. Вече ме оценява както трябваше да бъде преди много време, но по - добре късно от колкото никога, нали.

antonia93
04-26-2009, 17:44
Щом така си решила,само дано пак да не те лъже,че аз ще го нашамаря накрая :P
Успех и само ако кръшне от правия път не му прощавай,направо го зарежи щом се прави на толкова велик.

Take_That
04-26-2009, 17:47
Благодаря на всички за отговорите. Всички сте прави, така е. Но когато го разбрах и му вдигнах жесток скандал, в който му казах абсолютно всичко, което мисля, той ми призна че всички разговори за него са били на шега. Каза ми колко много ме обича и държи на мен, и на връзката ни - в този момент можех да видя в очите му, че е истина. Може и да са истина, но аз никога няма да му вярвам както преди - това е ясно, и доверието няма да го има от моя страна, и това е вярно.
Но въпреки всичко, знам че наистина съжалява за постъпките си и че няма да се повторят, независимо дали продължим или не.
В този момент само това ме кара да се замисля над бъдещето ни заедно, само искреността мъ когато ми го казвам, и колкото и да не ми се вярвам, съм напълно убедена, че няма да се повтори.
Все пак оценяваме нещата, чак когато ги загубим. Вече ме оценява както трябваше да бъде преди много време, но по - добре късно от колкото никога, нали.


Да права си, оценяваме нещо, едва когато го загубим :) ТИ решаваш дали ще му простиш или не, явно си решила да му простиш, за което те поздравявам. Не е лесно да преглътнеш такава обида :) Само да не стане навик да те лъже, а ти да му прощаваш.... Желая ви успех :)

Kostadin_682
04-26-2009, 17:48
Ако бях на твое място го режа моментално... дала си му шанс, но той го е пропилял... ами.. са да му мисли...