PDA

View Full Version : Чоплене на пръсти



MrUndaztood
04-26-2009, 16:06
Значи имам един навик от малък при нервност и скука да си натискам ноктите към пръстите,се едно се бода.На пример нокътя на палеца на дясната ръка го натискам към някаква месеста част от показалеца,или пък средният върху горната част на показалеца.От 5-6 години ми се появи навик,когато усетя,че мога да се боцкам почвам да си чопля ноктите,един вид да режа нокътя с нокът.Рядко ги изчоплям до месо,но пак.После пък като се прибера ги оформям с нокторезачката.Още повече ако видя някаква мръсотия под нокътя,меко казано издивявам,не спирам да ръчкам докато се изчисти това "черното".Просто по гнусно за мен от мръсотия под ноктите няма.
Много ме дразни това и не знам как да се "излекувам",защото си харесвам прътите,а така не че стават грозни...абе не искам да го правя.
Искам да подчертая,че не си ги гризя.Обикновено се "натискам с нокътя" на ставите - десният палец натиска долната става на десният показалец-там ми са нервните точки,ако мога да се нарече така.В смисъл,че там като се натисна,някак си ми олеква ли,не знам...просто като индикатор,когато съм нервен едно такова като го натисна гадно сърби,а когато съ спокоен,никакво чувство няма.
Та ако може да дадете някакви съвети,как да се от уча

Имам същият навик от бебе да си хапя бузите от вътре и дори зъболекарката ми е казвала,че съм имал и белези вече там където се гризя.Но това не ми е кой знае какъв проблем.

_princess_
04-26-2009, 16:33
Въпрос на воля е :(

Snuffles
04-26-2009, 16:44
Да, много кофти. Аз като съм нервна, си гриза кожичките на ноктите. :-x Ужасно е, сега тука то няколко дена се опитвам да не го правя, ама е трудно. Както каза princess - въпрос на воля.

Joro951
04-26-2009, 17:19
На мен кожичките на пръстите на нищо не ми приличат от тва гризене..ноктите не ги ям, но кожичкитее .. *-*
Нз, просто е въпрос на воля ..

mimsssssss
04-26-2009, 17:56
намали нервите,или намери друг начин да ги изразходваш...

clever
04-26-2009, 17:59
изрежи си ноктите;че да няма какво да чоплиш 8-)
не се изнервяй
а когато се изнервиш-изтичай няколко километра;за да изразходиш енергията
действа-от личен опит знам 8)
успех! :P

MrUndaztood
04-26-2009, 18:11
изрежи си ноктите;че да няма какво да чоплиш 8-)
не се изнервяй
а когато се изнервиш-изтичай няколко километра;за да изразходиш енергията
действа-от личен опит знам 8)
успех! :P


Аз ги чопля до там или пък още ако не съм го направил,ги режа,въпреки че сега като се замисля има май ефект,пък и по-хубаво ми стои де.

galu6a
04-26-2009, 18:46
повече инат

CaribbeanGirl
04-26-2009, 19:31
Аз пък имам навик като ми се появи кожичка отдясно или отляво на самия нокът, точно до него да си я натискам ей така в другите пръсти! Примерно ако ми е на дясната ръка на безименния си я натискам в палеца на дясната :D ама кво от тва, като започне да ме боли я махам и готово :D а тва с гризането на нокти и кожички ми е мн гнусно.... #-o

CaribbeanGirl
04-26-2009, 19:33
Забравих да пиша по самата тема :-D Таааа напомняй си го всеки път, че не е хубавом, че другите може да се гнусят, или че момичетата няма да те харесват ии дано да го преодолееш! Успех! :)

MrUndaztood
04-27-2009, 12:10
Забравих да пиша по самата тема :-D Таааа напомняй си го всеки път, че не е хубавом, че другите може да се гнусят, или че момичетата няма да те харесват ии дано да го преодолееш! Успех! :)

Хах,такива страхове никога не ме вълнуват :lol:

LittlePrincess
04-27-2009, 12:16
Въпрос на воля е. Аз като се изнервя много спокойно мога да си ревна, защото не ми е присъщо да крещя по хората (ако не е заради брат ми). Просто не мисли за това, а като тръгнеш пак да ги чопкаш си казвай, че не искаш и хвани някакъв предмет да се занимаваш.

exclusive__16
04-27-2009, 12:33
На мен кожичките на пръстите на нищо не ми приличат от тва гризене..ноктите не ги ям, но кожичкитее .. *-*
Нз, просто е въпрос на воля ..


+1 i az sym taka :D

clever
04-27-2009, 14:10
чопли семки :lol:

misheety
07-24-2012, 10:14
хех не знам при вас дали е така, но при мен положението е зле.. в смисъл , че аз си чопля възглавни4ките на пръстите на краката, заприли4али са на нищо и съшо до петата има една възглавни4ка и там чопля, а за ноктите да не казвам- на 14 години съм и имам нокти като на 8 годишно моми4е :(