PDA

View Full Version : Спане с лещи



MrUndaztood
04-26-2009, 17:10
Здрасти!
Нося диоптрични меки лещи,с голям воден процент.Ставам слагам ги и преди да си легна ги свалям.Та искам да попитам,мога ли да спя с тях максимум 1 ден? Какви са възможните последствия?

clever
04-26-2009, 17:23
здрасти
не съм носил лещи
но ти препоръчвам да ги сваляш за нощта
защото докато спиш ти се събират гурли и мръсотийки в очите /дори да са малко/ и може да се замърси и лещата и окото
ии така сигурно могат да те заболят очите ..
не пробвай-дори и да е за 1 ден :)

MrUndaztood
04-26-2009, 18:08
О,не няма.Чувал съм,че имало вероятност да ти издерат роговицата и да не можеш да ги носиш 1 месец,докато се оправи,както и да ти се залепят под клепача и да си бъркаш там и да ги изкарваш.Но това уж е било за твърдите.За товми е интересно и да знам.
А пък и когато се върна от даскало,често следобед съм убит и ми се спи,а ме мързи да ги свалям и после пак да ги слагам,заради единият сън и или ги свалям,или пък се тормозя и не спя.

SWASTIKA
04-27-2009, 04:59
Задължително ги сваляй.

hottie
04-27-2009, 07:05
Не спи в никакъв случай с тях, защото докато спиш очите ти не се овлажняват и съответно лещите се втърдяват и не е хич хубаво.

pepitaaa
04-27-2009, 21:41
Чувството не е особено приятно. По-добре ги сваляй. Както каза някой преди мен, докато спиш лещите не се навлажняват и се втвърдяват и е малко кофти, като се събудиш..

tItEufFf
04-27-2009, 22:32
Няколко пъти ми се е случвало да заспя с лещи. Определено не е приятно. На сутринта очите ти са зачервени, сълзят, а лещите са твърди като камък.
А това за залепването на клепача - не знам. Но на мен ми се е случвало да "избягат" по ябълката на окото. Няма страшно, със сигурно на всеки, носещ лещи му се е случвало. Гадно е, щото чувстваш, че лещата е някъде там, но не я виждаш..

MrUndaztood
04-28-2009, 12:59
Ооо да,познато.Вчера като си разтърках дясното око,ми се загуби мислех,че е паднала.Но пък я усещах и не я виждах и почнах да я търся с прегънала на две,ама я измъкнах де.
Благодаря.Значи колкото и да ме мързи ще ги свалям.

Sigrina
04-28-2009, 13:33
Не се спи с лещи. Може да доведе до отлепяне на ретината, а то от своя страна до ослепяване. :)

clever
04-28-2009, 13:54
Ооо да,познато.Вчера като си разтърках дясното око,ми се загуби мислех,че е паднала.Но пък я усещах и не я виждах и почнах да я търся с прегънала на две,ама я измъкнах де.
Благодаря.Значи колкото и да ме мързи ще ги свалям.
мързелът е лошо нещо :D

MrUndaztood
04-28-2009, 15:07
Ооо да,познато.Вчера като си разтърках дясното око,ми се загуби мислех,че е паднала.Но пък я усещах и не я виждах и почнах да я търся с прегънала на две,ама я измъкнах де.
Благодаря.Значи колкото и да ме мързи ще ги свалям.
мързелът е лошо нещо :D

На мен ли го казваш.А най-лошо е и когато засяга пряко или косвено и собственото ти здраве.Но като цяло по-лошо нещо от мързела няма гррр ... :x

ivankooo
04-28-2009, 15:55
Хубаво е да ги сменяш през определено време примерно поне през 3 месеца,защото нали знаеш замърсяват се....

MrUndaztood
04-28-2009, 16:11
Хубаво е да ги сменяш през определено време примерно поне през 3 месеца,защото нали знаеш замърсяват се....

Дам,моите са тримесични,но скоро ще ги сменя,не зависимо,че почвам 2рият месец слд няколко дни.

sexyzai4e
04-29-2009, 09:37
az nosq le6ti ot 2 godini dioptri4ni :) se6tam sa 4e na nova godina bqh zaspala s tqh i ni6to en stana :)

MrUndaztood
04-29-2009, 18:04
az nosq le6ti ot 2 godini dioptri4ni :) se6tam sa 4e na nova godina bqh zaspala s tqh i ni6to en stana :)

:\\ все пак не искам да рискувам.

LifeIsGood
04-30-2009, 04:11
Аз познавам много хора които спят с лещите си и нямат проблеми. Аз самата също нося лещи но ги свалям през ноща. Първото което е, това са ти очите, нещо съвършенно важно и не бих си играла с тях..след като докторите казват че не е хубаво да спиш с тях, недей (има и такива лещи които са за през ноща, можеш да си вземеш такива ако искаш)
Второто което е, като се събудиш лещата ще е залепена за окото ти и ще е супер неприятно.

batkodoki
04-30-2009, 09:22
Здрасти!
Нося диоптрични меки лещи,с голям воден процент.Ставам слагам ги и преди да си легна ги свалям.Та искам да попитам,мога ли да спя с тях максимум 1 ден? Какви са възможните последствия?

тук пописваше едно момче (не помня ника му) на почти професионално ниво по въпросите касаещи лещите.
намери го или ползвай търсачката