PDA

View Full Version : Някой с добри познания по английски език :)



DonDio
04-26-2009, 23:12
Здравейте!Дадоха ми като за последно да напиша нещо като есе по английски на тема "Мнението ми за моето училище".Тъй като знанията ми не са много големи много бих се радвал, ако някой може да ми помогне и да ми преведе на английски текста отдолу.Благодаря Ви предварително

Въпросът относно моето училище е сложен и многоаспектен.Да се говори положително за едно място, където са минали 4 години от твоя живот е много трудно.Всъщност, дните в това училище минаха много еднообразно и скучно.В хода на учебната година имах чувството, че живея един и същи ден десетки пъти.Всичко се повтаряше и затова сега като погледна назад във времето не мога да си спомня нищо конкретно.Може би само едно или две събития, но и те са без особено значение. Без значение беше например и изучаването на руски език.Учихме го първите две години по 3 часа седмично, но това разбира се не е достатъчно дори и за формиране на основни знания.Следващите две години изобщо нямахме руски език като учебен предмет и съответно забравихме и малкото, което бяхме научили.В групите по английски език пък бяхме събрани на едно място хора, които никога не са учили английски, такива които са знаят само най-елементарните неща и такива, които горе -долу имат някакви основни знания.Всичко това разбира се беше сигурно условие за бездействие в тези часове.В други часове пък имаше преподаватели, които много обичаха да се гаврят с нас и това допълнително влоши и без това неприятната среда, в която бяхме поставени.Но всичко това си има и хубава страна.За да успея да оцелея в това училище аз се научих много ефективно да си изключвам мозъка и да я карам на автопилот.Това откритие много ми помогна и дори го използвам в реалния живот, когато стане напечено.От цялата тази работа разбрах едно: в училище човек не се научава на нищо полезно(това се отнася за моето училище, но знам, че и за много други училища това е така), което да му помогне в реалния живот.Точно затова на много хора живота им се струва много тежък като напуснат училище, а това далеч не е така.Всичко на което те учат в училище е да запаметяваш, понякога напълно ненужна информация.Карат те да учиш неща, които изобщо не те интересуват и които знаеш, че няма да ти потрябват.В училище не се обръща достатъчно внимание на човешката индивидуалност и всички ученици се поставят под общ знаменател.Но за това не е виновно само моето училище, а цялата образователна система, която се нуждае от сериозни реформи.Казвам всичко това, защото всичко важно, което съм научил не са ми го преподавали в училище.Учил съм се сам и още продължавам да го правя.И именно от гледна точка на това, което знам, мога да забележа колко ненужни са били повечето неща, които са ни преподавани в това училище.Повече няма смисъл да пиша, защото не искам да се задълбавам навътре в този въпрос…за мен всичко това вече няма значение.

harry777
04-27-2009, 06:50
Question about my school is a complex and wide range. To speak positively to a place where the past 4 years of your life is very difficult. Indeed, the days passed in a school uniform and boring. During the school year I felt that I live the same day dozens of times. Everything is repetition, and so now looked back in time I can not remember anything specific. Maybe only one or two events, but they have no particular significance. No matter for example, was studying Russian. We learned it the first two years at 3 hours per week, but it certainly is not enough even for the formation of basic knowledge. The next two years no Russian language as the subject and forgot and the little that we nauchili.V groups were English were collected in one place people who have never studied English, those who know only the most basic things They roughly have some basic knowledge. All this of course was probably a condition of inactivity in these classes. In other classes I had teachers who loved to be very Gavril us and further deteriorate the already unpleasant environment in which we were placed. But all this has its good side. To be able to survive in this school I learned very effectively to exclude the brain and to drive on autopilot. This discovery helped me a lot and even use it in real life when it napecheno. From all this I got a job: the school is not a man learns nothing useful (this applies to my school, but I know that many other schools so) to help him in real life. That's why many people their life seems very hard as leaving school and this is far from true. All they learn in school is to save, sometimes completely unnecessary information. Makes you learn things that they did not care and know that you will not need them. In the school does not pay sufficient attention to human personality and all pupils are placed under the common denominator. But this is not only guilty of my school, and the whole education system that needs serious reformi.Kazvam all this, because everything important that I learned were not taught it at school. I taught myself and still keep it. And particularly in terms of what I may see how unnecessary most were things that we taught in this school. No more sense to write because I do not want to zadalbavam deeper into this issue ... for me it is no longer important

Дано да съм помогнал. Успех.[/i]

DonDio
04-27-2009, 11:07
Супер си човече!Мерси много за помощта.Ако някога мога да ти помогна с нещо само кажи :)

harry777
04-27-2009, 17:47
Няма проблеми