PDA

View Full Version : Не умея да общувам с връстниците си



rebelGIRL
04-27-2009, 09:43
Когато се запознавам с хора на моята възраст незнам какво да кажа... след " прятно ми е .."
Просто млъквам и чакам някой да ме пита нещо , за да се включа в разговора.. освен ако не е върос от типа- "кажи нещо"
Като чуя тези думи и мозъка ми блокира...напълно :-o
Може би се дължи на факта , че в повечето случай хората , с които съм се запознала не говорят по определена тема , а за неща свързани с моменти преди запознаването ни ... в смисъл какво са правели преди или нещо подобно :o
Ужасно е :( Иска ми се да мога да захвана някаква тема , но се стъписвам , а и ме е страх от факта , че няма да ме харесат .
Дайте ми съвет как да преоделя това зацепване, вцепенение , блокиране и т.н. Споделете вие как се справяте в такива ситуации..
Благодаря ви предварително и се извинявам ако вече има такава тема

SWASTIKA
04-27-2009, 09:45
No f*cking way.

PainMonopoly
04-27-2009, 09:54
Има хора, които просто не се чувстват в свои води в големи компании и предимно мълчат. Ако си такава, няма смисъл да се насилваш.

Колкото до запознаването и общуването с отделни хора... всяко нещо може да стане повод за разговор. Обстановката в която сте се запознали, общ интерес и т.н. Като не те бива да говориш, можеш да задаваш въпроси към това, което той/тя говори и разговора ще върви.

rebelGIRL
04-27-2009, 10:00
Добре де,кажи първо на колко си.
почти на 17

DimovB
04-27-2009, 10:45
Добре де, приятелите ти не те ли предразполагат да говориш? В смисъл не стоите некви сериозни и вдървени, като на изпит, нали? Лигавите се, лафите си просто.. К'во значение има дали ще изтърсиш някоя глупост в динамиката на разговора.. Най-вероятно да я подминат с усмивка, освен ако не искат да ти направят тъпо и да се изкарат по-важни пред останалите.. Ако не става работата, намери си компания, в която се чувстваш в свои води и говориш свободно, както с вашите например без да се притесняваш какво ще кажеш.

Blab
04-27-2009, 13:58
Просто не си приказлива. Голяма работа.
И, моля те, не се съмнявай в себе си. Това е най-голямата възможна глупост. По същата логика, ако не говориш и не те харесат? Не го мисли много, не е като да трябва да се докажеш пред отсрещния, нали?

Joc
04-27-2009, 14:00
гадже имаш ли ?

HeartOfRaven
04-27-2009, 14:36
Зависи от хората, с които общуваш. Има такива, които и за първи път да видиш започват да говорят с теб и питат, интересуват се. Може да ти приказват пълните глупости, за да се включиш и ти в разговора. Докато някои други просто си стоят и си гледат и не ги интересуваш. Проблема не е само в теб.

zero
04-27-2009, 15:23
Еххх ...
То треа отвътре да ти идва е момиче :lol:
Аз ся съм момче и ми мяза да фърлям лафове наляво надясно :D
Мааа за момичета незнам :lol:
Не съм момиче да ти кажа, но ако се поставя на мястото ти
бих се държал прилично и ще подпитам за интересите (devil)
и като му разбереш интересите работата ясна :)
темата ще е за неговите интереси :Р
После ще те пита той нещо и ти "Уж без да искаш"
ще се изтървеш какво обичаш да правиш :P
и той би трябвало да прояви интерес към това
(дори и да не проявява трябва поне да се направи, че го прави :D)
И така провеждате един много интересен разговор ...
Ако интересите ви съвпаднат берекет :-P

//За момиче не е много лошо да е мълчалива !
Но за момче - ебало си е майката човек :-o
Кат неможеш да развиеш 1 разговор с момиче направо
треа се откажеш от всякъкви свалки :-D

PainMonopoly
04-27-2009, 15:35
//За момиче не е много лошо да е мълчалива !
Но за момче - ебало си е майката човек :-o
Кат неможеш да развиеш 1 разговор с момиче направо
треа се откажеш от всякъкви свалки :-D

Мм не. Точно жените трябва да са приказливите. Ние сме хора на действието, не на думите. 8)

Joc
04-27-2009, 16:09
Добре де,кажи първо на колко си.
почти на 17 :D

Според мен хвани някой урок по химия или физика научи го и започни да говориш, ще бъдеш слушана с голям интерес. Аз като няма какво да правя и говоря за астрономия на приятелката ми. Гледам ме физиономия :shock: 8-)
сигурно това на аватара е приятелката ти ?

zero
04-27-2009, 16:34
//За момиче не е много лошо да е мълчалива !
Но за момче - ебало си е майката човек :-o
Кат неможеш да развиеш 1 разговор с момиче направо
треа се откажеш от всякъкви свалки :-D

Мм не. Точно жените трябва да са приказливите. Ние сме хора на действието, не на думите. 8)
Така си мислиш, защото си жена 8-)

Axe_vs_Sword
04-27-2009, 16:42
Да не е защото наоколо има хора?

zero
04-27-2009, 16:51
//За момиче не е много лошо да е мълчалива !
Но за момче - ебало си е майката човек :-o
Кат неможеш да развиеш 1 разговор с момиче направо
треа се откажеш от всякъкви свалки :-D

Мм не. Точно жените трябва да са приказливите. Ние сме хора на действието, не на думите. 8)
Така си мислиш, защото си жена 8-)
По-скоро ти си жена и само мелиш без какъвто и да е смисъл, едно от най-популярните женски качества.
Виж приятел .. тук не става въпрос за женски разговор
и оправяне на клюки :shock:
Говорим за общуване между мъж и жена.
Обикновенно етикета изисква мъжът да пристъпи
към разговор и постоянно да го подържа.
За какво иначе като искаме да се харесаме на дадено момиче
вадим лафове от "торбата с илюзийте" и ръсим където дойде :)
Така можеш да се харесаш най-добре на едно момиче :)
Като и се сториш "отворен човек" ;)
Човек с който тя може да общува и има за какво да общува :)

w0sh
04-27-2009, 16:58
браво бе поддържай статуквото

Bianca
04-27-2009, 17:07
Аз мълча първите пет минути. :-o Не знам как, но почти винаги успявам да намеря някакви общи теми с хората, с които общувам. Зависи от човека, де. Ако е някой темерут... Може пък да нямаш късмет и да попадаш само в темерутски компании. 8-)
Поне след известно време не се ли отпускаш? :-o

PainMonopoly
04-27-2009, 17:39
//За момиче не е много лошо да е мълчалива !
Но за момче - ебало си е майката човек :-o
Кат неможеш да развиеш 1 разговор с момиче направо
треа се откажеш от всякъкви свалки :-D

Мм не. Точно жените трябва да са приказливите. Ние сме хора на действието, не на думите. 8)
Така си мислиш, защото си жена 8-)
По-скоро ти си жена и само мелиш без какъвто и да е смисъл, едно от най-популярните женски качества.
Виж приятел .. тук не става въпрос за женски разговор
и оправяне на клюки :shock:
Говорим за общуване между мъж и жена.
Обикновенно етикета изисква мъжът да пристъпи
към разговор и постоянно да го подържа.
За какво иначе като искаме да се харесаме на дадено момиче
вадим лафове от "торбата с илюзийте" и ръсим където дойде :)
Така можеш да се харесаш най-добре на едно момиче :)
Като и се сториш "отворен човек" ;)
Човек с който тя може да общува и има за какво да общува :)Първо, не съм жена.

Второ, след като ръсиш специални лафове, с които да и се харесаш, представям си какви кифли ти връзват.

5StaR
04-27-2009, 17:42
общо взето - да не ти пука, говори си квото искаш

zero
04-27-2009, 17:53
Имах предвид авторката е бот ...
Иииии да .. намират се още кифли които
искат да яхнат дивия Жоро :oops:

woshata
04-27-2009, 18:10
Ми човек .. адскии лесно е.
Като си говорят за нещо си там .. коментирай .. изказвай мнение.. определено като си мълчиш няма да те харесат повече.. най-много да забравят че си там. Тема за разговор може да бъде всичко.. абсолютно всичко. Случвало ми се е да излизам със суууупер зациклящите хора и няма какво да си кажем .. тогава просто се оглеждам и подхващам тема за първото нещо което видя :D абе просто трябва маалко въображение и да не си толкова притеснителна .. само в твой минус е..

PainMonopoly
04-27-2009, 18:45
и да не си толкова притеснителна .. само в твой минус е..Стига я сдухва, не е минус. И аз съм горе-долу като нея. В компания от повече от 6-7 души не си отварям устата. Ама нямам проблеми, нали?

woshata
04-27-2009, 18:50
и да не си толкова притеснителна .. само в твой минус е..Стига я сдухва, не е минус. И аз съм горе-долу като нея. В компания от повече от 6-7 души не си отварям устата. Ама нямам проблеми, нали?Ми тогава къв е смисъла да излизаш с тях като ше мълчиш. Аз лично като искам да мълча си стоя в нас пред компа и играя не се сърди човече. :-o

PainMonopoly
04-27-2009, 18:52
и да не си толкова притеснителна .. само в твой минус е..Стига я сдухва, не е минус. И аз съм горе-долу като нея. В компания от повече от 6-7 души не си отварям устата. Ама нямам проблеми, нали?Ми тогава къв е смисъла да излизаш с тях като ше мълчиш. Аз лично като искам да мълча си стоя в нас пред компа и играя не се сърди човече. :-o1. Слушам
2. Гледам циркове
3. Не е съвсем да не си отварям устата, говоря, но с отделни индивиди, а не с компанията като цяло.

Bianca
04-27-2009, 18:54
^ Не обичам да се движа в компании, включващи повече от 3-4 човека. Като теб съм, кажи-речи.

woshata
04-27-2009, 18:57
и да не си толкова притеснителна .. само в твой минус е..Стига я сдухва, не е минус. И аз съм горе-долу като нея. В компания от повече от 6-7 души не си отварям устата. Ама нямам проблеми, нали?Ми тогава къв е смисъла да излизаш с тях като ше мълчиш. Аз лично като искам да мълча си стоя в нас пред компа и играя не се сърди човече. :-o1. Слушам
2. Гледам циркове
3. Не е съвсем да не си отварям устата, говоря, но с отделни индивиди, а не с компанията като цяло.Е тва е по-различно от "не си отварям устата". Пък то и да искаш няма как да говориш с всички накуп. Най-малкото се насочваш към хората с които имаш общи интереси.. и когато намериш да си лафиш с някой от тях .. с другите става ненужно да се мъчиш да подхващаш ако и без тва не почвата не е податлива 8-)

PainMonopoly
04-27-2009, 19:01
и да не си толкова притеснителна .. само в твой минус е..Стига я сдухва, не е минус. И аз съм горе-долу като нея. В компания от повече от 6-7 души не си отварям устата. Ама нямам проблеми, нали?Ми тогава къв е смисъла да излизаш с тях като ше мълчиш. Аз лично като искам да мълча си стоя в нас пред компа и играя не се сърди човече. :-o1. Слушам
2. Гледам циркове
3. Не е съвсем да не си отварям устата, говоря, но с отделни индивиди, а не с компанията като цяло.Е тва е по-различно от "не си отварям устата". Пък то и да искаш няма как да говориш с всички накуп. Най-малкото се насочваш към хората с които имаш общи интереси.. и когато намериш да си лафиш с някой от тях .. с другите става ненужно да се мъчиш да подхващаш ако и без тва не почвата не е податлива 8-)Еми има и такива, които говорят постоянно и всички тях слушат. Определено не съм от тях, защото да ме слушат 15 човека някакси ме превръща в център на внимание, а аз не обичам да бъда център на внимание. Някакси натоварващо е.

Авторката вероятно е по същият начин, не може и да се очаква да стане душата на компанията.

woshata
04-27-2009, 19:04
Е има .. една от по-близките ми приятелки е такова кречетало .. на нея и доставя удоволствие но не с всички е така. Аз принципно също не обичам всички да ме слушат .. говоря достатъчно за да се впиша в компанията .. разговора ии да си пусна тъпите лафове които ми хрумват 8-)
2 пъти само съм мълчала като пън .. но определено си беше тегаво и нямаше как да обсъждам квото и да е около нас :(

ScionOfStorm
04-27-2009, 19:11
монополи е прав...

аз в предишни години се радвах повече на по-големите компании, сега най-много предпочитам нещо от типа на 5-6, максимум 9-10 души, дали ще бъде събиране в някого или навън - едно и също.

сега, то зависи от компанията, но действително ако са над 6-7 души и аз не говоря особено..

PainMonopoly
04-27-2009, 19:20
монополи е прав...

аз в предишни години се радвах повече на по-големите компании, сега най-много предпочитам нещо от типа на 5-6, максимум 9-10 души, дали ще бъде събиране в някого или навън - едно и също.

сега, то зависи от компанията, но действително ако са над 6-7 души и аз не говоря особено..В 9-10 клас и аз бях в няква компания от 15-16 души и се влачехме заедно като детската градина. :lol:

После се изпокарахме, защото имаше много жени в нея и оттогава предпочитам по-интимната обстановка. :-D

woshata
04-27-2009, 19:27
се жените са ви виновни :-x

PainMonopoly
04-27-2009, 19:28
се жените са ви виновни :-xНали се сещаш, че като се правиш на феминистка ще те дразня още повече?

И да, жените са виновни ВИНАГИ.

woshata
04-27-2009, 19:31
Ми не се правя .. убивам си времето преди излизане и си чешам пръстите от клавиатурата .. и не ме дразниш 8)

И не е вярно .. аз не съм виновна винаги ..

сега ше излезе че съм момче нали :-o

ScionOfStorm
04-27-2009, 19:33
почти* винаги

ама то събереш ли повече от двама души (понякога даже само двама да са), интригите така се заплитат, че е само въпрос на време разпада. понякога все пак се преодоляват нещата и връзките се заздравяват, но това много зависи от морала на хорицата от компанията...сегашната ми се държи, макар и тресена понякога доста яко. само че като им казвам директно някои неща ме хранят :Д

techCandy
04-27-2009, 19:37
Здрасти, аз съм ......... приятно ми е.
Леле какъв студ, това време се е сбъркало! или
Леле каква жега, едвам издрапах до тука!
Много готина шнолка имаш! (примерно)
Лесно е, когато хората няма за какво да си говорят, най- лесно е да почнеш от времето, после той/ тя ще ти разкаже как жегата/ студа сутринта са го изненадали (примерно) и т.н. и става на лафче. А когато направиш комплимент на някого за нещо, без да е подмазване, а просто искрено, почти със сигурност поне първото му впечатление ще е добро...

PainMonopoly
04-27-2009, 19:38
Виновни са! Веднъж се прибирах с нощният влак от Варна и ми се допърдя и излязох в коридора. Викам си сега ще го пусна по терлички, а то се чу супер мощно ПРРРРРРРР и един човечец ме изгледа с погнуса. И пак момиче беше виновно! За всичко са виновни тия гадини. 8-)

woshata
04-27-2009, 19:39
Виновни са! Веднъж се прибирах с нощният влак от Варна и ми се допърдя и излязох в коридора. Викам си сега ще го пусна по терлички, а то се чу супер мощно ПРРРРРРРР и един човечец ме изгледа с погнуса. И пак момиче беше виновно! За всичко са виновни тия гадини. 8-) :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

тва ше го запомня :razz: :razz: :razz:

rebelGIRL
04-27-2009, 19:56
Проблема ми не е , когато съм в компания само с момичета - тогава винаги се намира тема, не е и когато общувам само с 1 или 2 момчета, проблема е когато съм в компания , в която преобладават момчетата - тогава е прекалено шумно и когато имам да кажа нещо ... няма да има кой да ме чуе :? А до момента на фразата " Кажи нещо " вече съм се сдухала :x

rebelGIRL
04-27-2009, 19:57
Проблема ми не е , когато съм в компания само с момичета - тогава винаги се намира тема, не е и когато общувам само с 1 или 2 момчета, проблема е когато съм в компания , в която преобладават момчетата - тогава е прекалено шумно и когато имам да кажа нещо ... няма да има кой да ме чуе :? А до момента на фразата " Кажи нещо " вече съм се сдухала :x

PainMonopoly
04-27-2009, 19:59
В коч компании ще ти е тегаво. Не на всяко момиче й понася неподправената простотия, която се шири там. :lol:

rebelGIRL
04-27-2009, 20:10
не ми е чак толкова тягаво, защото понякога простотията е забавна , нооо явно е проблем просто да стоя и да се "наслаждавам " :D

woshata
04-27-2009, 20:14
аз всеки ден го преживявам тва с коч компанията .. свиква се .. пък и винаги е по-интересно от скуууууучните ми приятелчици които си говорят за ейвън мейвън и ахкат по каталозите :-x

rebelGIRL
04-27-2009, 20:19
за ейвън меъвън и аз не обичам да говоря, но по принцип темите за гримове и други женски работи са ми приятни :)

woshata
04-27-2009, 20:20
ами говори за това тогава ..
доколкото се започвам да схаващам ти е трудно да говориш в компания на "кочове" така ли :-o

rebelGIRL
04-27-2009, 20:32
:lol: ами да правилно схващате :}

woshata
04-27-2009, 21:03
ми не знам ..
тва идва от вътре 8-)
понякога просто ТЕ са твърде шумни и блаа блаа за да можеш да вземеш думата и да кажеш каквото и да е ..
ето още един случай когато НЕ ВИНАГИ момичетата сме виновни :D

PainMonopoly
04-27-2009, 21:06
Виновни сте, защото не ви бива да говорите и вършите простотии като нас. 8)

woshata
04-27-2009, 21:08
Мен ме бива да говоря даже понякога твърде много .. но в един от 2та случая когато мълчах като пън бяха виновни именно ТЕ защото не млъкнаха дори за стотна от секундата за да кажа нещо и АЗ :-x
пък да се надвиквам в кафе щеше да е селско 8-)


айде де за кво съм виновна тука :x

PainMonopoly
04-27-2009, 21:11
Виновна си, че си излязла с тях. 8-)

woshata
04-27-2009, 21:13
Не съм .. не знаех че ще излизам с ТЯХ :x

PainMonopoly
04-27-2009, 21:42
Тогава си виновна, че си излязла с този, който те е завел. :-|

ScionOfStorm
04-27-2009, 21:44
еми виновна си, че не си знаела, ахах

woshata
04-27-2009, 21:45
Не трябваше да ти казвам Драго .. :lol:
и не съм виновна че нямам свърх способности пък :shock:


и не съм виновна че съм излязла с този.. той е виновен че съществува .. 8-)

PainMonopoly
04-27-2009, 21:52
Не, не е виновен. След като е замесена жена (в случая ти), няма как да бъде виновен, защото вината автоматично се прехвърля върху нея. Или с други думи - ТИ си виновна, че съществуваш. Ако не съществуваше, нямаше да излезеш с тях. Също както ако ****** не съществуваше, нямаше да се налага да пърдя по влакове. :smt023

ZipFail
04-27-2009, 21:53
Темата се изврати 8-)

woshata
04-27-2009, 22:22
Ако не съществувах нямаше кой да излезе с тях .. сигурно и после за кого говорят 8-)
Ако не съществувах нямаше да се запознае с мен и да ми се радва :-)
Ако не съществувах нямаше да ми натякваш че съм виновна че същестувам :lol: и нямаше да го натякваш точно на мен 8)
Жените не сме виновни за НИ ЩО освен че не можете без нас 8-) въпреки че и това не е вина .. а биологически заложено :-o

тук не броя тъпите педали 8-)

ZipFail
04-27-2009, 22:24
Ако не са виновни жените са евреите, многократно математически и практически доказано 8-)

PainMonopoly
04-27-2009, 22:25
В момента например си виновна, че осра темата. :booooomb: :-P

woshata
04-27-2009, 22:27
В момента например си виновна, че осра темата. :booooomb: :-PОтново не съм виновна че ти си подъл и ме придизвика да изпадна в този спор 8)

woshata
04-27-2009, 22:27
Ако не са виновни жените са евреите, многократно математически и практически доказано 8-)това е друг задълбочен спор ... :lol:

ZipFail
04-27-2009, 22:29
а най-готиното е че не се ебавам ^ : :D

woshata
04-27-2009, 22:30
Няма да се поддам и ще си замълча 8)

не за друго ма след малко ще спЪ 8-)

PainMonopoly
04-27-2009, 22:32
В момента например си виновна, че осра темата. :booooomb: :-PОтново не съм виновна че ти си подъл и ме придизвика да изпадна в този спор 8)Виновна си, че допусна да те изманипулирам да осереш темата, след като знаеш, че мога. :D

За евреите съм съгласен. :D

woshata
04-27-2009, 22:36
В момента например си виновна, че осра темата. :booooomb: :-PОтново не съм виновна че ти си подъл и ме придизвика да изпадна в този спор 8)Виновна си, че допусна да те изманипулирам да осереш темата, след като знаеш, че мога. :D

За евреите съм съгласен. :DНе съм виновна тъй като го допуснах умишлено и можех да спра когато поискам 8) Ти си си виновен че си зъл и ме изработи 8-)

DimovB
04-27-2009, 23:11
блаблаблаблаблаба

стфу н лок :D

rebelGIRL
04-28-2009, 14:25
вече може да слагате ключ на темата ...