PDA

View Full Version : КЪРЛЕЖ



house_mania4ka
04-27-2009, 10:53
здравейте значи много съм уплашена преди малко се върнах от даскало и нали починах си малко и реших да хапна приготвих всичко и един фр ме извика от долу пред блока и аз му свирнах с пръсти и после като си извадих ръката имаше кръв огледах се нямаше нищо нито рана нещо за да потече кръв огледах стаята и намерих кърлеж на земята уплаших се тази кръв да не е от кърлежа незнам какво да правя не помна дали като свирнах имах кръв или след това :cry: :cry: :cry: :cry: :smt089

gia_sena_mono
04-27-2009, 10:59
Звънни на вашите най-добре.И къде е бил кърлежа, да не е останало нещо от него по теб и дали изобщо е бил на теб.

house_mania4ka
04-27-2009, 11:04
не имам куче може и да е от него целия беше паднал и настъпан но като свирих не помна да е имало кръв по ръката ми офффффффффф

natity91
04-27-2009, 11:34
наистина кажи на вашите и върни за всеки случай или на доктор или в бърза помощ да ти ударят една инжекция да няма някоя инфекция после. Няма страшно. Без паника, действай отговорно и зряло :) Хайде успех :-)

clever
04-27-2009, 13:05
здравейте значи много съм уплашена преди малко се върнах от даскало и нали починах си малко и реших да хапна приготвих всичко и един фр ме извика от долу пред блока и аз му свирнах с пръсти и после като си извадих ръката имаше кръв огледах се нямаше нищо нито рана нещо за да потече кръв огледах стаята и намерих кърлеж на земята уплаших се тази кръв да не е от кърлежа незнам какво да правя не помна дали като свирнах имах кръв или след това :cry: :cry: :cry: :cry: :smt089
отиди на лекар

natity91
04-27-2009, 13:33
абе мила спокойно дори да е било кърлеж.. Аз лично съм имала много пъти.. по едно време дори сама ги вадех :D просто върви за една инжекция за всеки случай и си ОК :)

house_mania4ka
04-27-2009, 13:36
ми не съм казала наще 6тот 6е ми ихвърлят кучето ама сега нищо ми няма може би и като съм свирила да не е имало кръв :D налииии съм жива :Д

clever
04-27-2009, 13:40
ми не съм казала наще 6тот 6е ми ихвърлят кучето ама сега нищо ми няма може би и като съм свирила да не е имало кръв :D налииии съм жива :Д
мии отиди на лекар без вашите :D
или можеш да кажеш;че си напипала кърлежа като си се разхождала на тревата без кучето :)
така няма да ти изхвърлят кучето
ако не.. :D по-добре отиди на лекар сама;защото може да се получи нещо сериозно от кърлежа
самото ухапване не е проблем;обаче след него могат да те сполетят проблеми :-o
успех! :)

house_mania4ka
04-27-2009, 13:44
ама кърлежа не ме е ухапал сигурно е паднал от кучето и аз съм го настъпила 6тот после видях по дънките долу че имаше размазано кръв аз се притеснявам тая кръв да не ме зарази нещо ама хааа не помня дали имах кръв по пръстите като свирих или не тва е проблема

Gyzibarka
04-27-2009, 17:48
абе мила спокойно дори да е било кърлеж.. Аз лично съм имала много пъти.. по едно време дори сама ги вадех :D просто върви за една инжекция за всеки случай и си ОК :)
вие животни ли сте?

Gyzibarka
04-27-2009, 17:50
ама кърлежа не ме е ухапал сигурно е паднал от кучето и аз съм го настъпила 6тот после видях по дънките долу че имаше размазано кръв аз се притеснявам тая кръв да не ме зарази нещо ама хааа не помня дали имах кръв по пръстите като свирих или не тва е проблема
спокойно,бактериите в слюнката ти са убили тези в кръвта :smt067 :smt059

golfabitch
04-27-2009, 18:50
Пламенчеее,Пламенче

natity91
04-27-2009, 19:53
абе мила спокойно дори да е било кърлеж.. Аз лично съм имала много пъти.. по едно време дори сама ги вадех :D просто върви за една инжекция за всеки случай и си ОК :)
вие животни ли сте?

Не просто имам малко обща култура и нз тва онова и как да се грижа за себе си. Има си чалъм да се задуши кърлежа и той сам се пуска. И има и друго. Лесно се разпознават двата вида. Човешките са по малки и по чернички.. а животинските са светли и големи. Ти добре ли го видя кърлежа ?

natity91
04-28-2009, 13:09
оооо тези ходят само по животните... и са ужасно гнусни :? Радвам се че си се справила. :) :-)

house_mania4ka
04-28-2009, 13:14
дамм питах във сайта пулс и там една докторка ми отговори


п.п: Спокойно, няма страшно дори кръвта да е от кърлежа. За да се заразиш би трябвало да има кърлеж да е смукал от твоята кръв и да има смесване на течности. Лигавицата на устата е достатъчна бариера, особено ако няма никакви наранявания, освен това в устата има и ензими с ефект да обеззаразяват, не случайно когато животно се нарани облизва раната си ...