PDA

View Full Version : Насилието в училището и извън него



.. DeViL mAy CrY ..
04-27-2009, 17:16
Здравейте на всички.
Преди няколко седмици ми се случи едни момичета бая да си ме бият с една моя приятелка за това,че сме в добри отношение със хората от квартала.Преди това не се бях замисляла за всичко това и всеки път си казвах това на мен няма да се случи.Разглеждах едни клипчета във Vbox-a и се натъкнах на ето това http://vbox7.com/play:ba368cd1 Замислете се трябва ли да се правим всички на големите биячи и със бой да оправяме всичко.Както момичетата от клипа където направиха на нищо момичето и другите седяха и гледаха и снимаха,така може да стане и с нас утре може да стане с сестра ни приятелката ни и ние да не можем да направим нищо.Какво се постига като хванеш и пребиеш някой.ДОбре хубаво нервно е и не момента ти иде да одариш някой,но някои боеве са прекалени.А всички тези побойща стават за абсолютните глупости.Ако това със клипа е така и боят е за прическата това в просто недопустимо.Защо преди не е било така?Каква е тази злоба,каква е тази завист и ненавист?Това сега са ни най-хубавите годинии а недай си боже при някой бой да стане нещо лошо и какво :?. Тези където се правят на интересни какво постигат като ударят един шамар,изритат някой пък и още по-зле.Всичката тази злоба откъде се взе.Представям си децата ни,те какви ще са.Леля ми каквото ми е разказвала(защото тя е по голяма от мама и татко) и по тяхното време а било съвсем различно.Темата ми нито е изчерпателна нито нищо но просто исках да напиша на бързо какво си мисля по въпроса.Ако има такива теми съжалявъм,но просто клипчето ме грабна

sexa_na_kompleksa
04-27-2009, 17:24
Не го изгледах цялото, но направо съм потресена! Не пожелавам такова нещо на никого! А ако попаднете в такава ситауция, не допускайте да се те просто едни "зяпачи" или още по-лошо - участници!

Axe_vs_Sword
04-27-2009, 17:50
Обаче много ми опъват нервите тия, които снимат.

Asatov
04-27-2009, 18:00
Ами какво да ти кажа...Това са тъпи и ограничени животни!Защо са животни а не хора?Защото хората общуват с думи,животните се бият :) Както казава един много добър мой приятел..."това са хора за който думите не означават нищо,единственото нещо което може да ги впечатли или е някоя простотия или бой..."...Гледах клипчето и през цялото време се чудя това момиче което беше бито по голямата част прекарваше под кръста на "агресора" толкова ли не може да и удари един юмрук между краката и да я нарита... :) Аз така бих направил на нейно място...

Rofl4e
04-27-2009, 18:20
тая баси комплексарката.. :o тъпа!

Направо е за ТВУ!

Jumbie483
04-27-2009, 18:48
Ами насилието в училище и извън него е едно от нещата, които мразя. Мразя насилието като цяло.
Днес например момчетата от класа (12 на брой) бяха приклещили едно друго момче в ъгъла и такъв здрав бой му хвърлиха, че просто не е истина. На всичкото от горе му разхвърляха учебниците, тетрадките, изпокъсаха ги и още куп неща.
Колкото и да не ми е приятно това момче, той не заслужаваше това.
Просто не мога да разбера какво става в днешно време...

jambo_bs
04-27-2009, 19:00
Ем аз клипа съм го гледал и няма да коментирам заради Rolf4e.Бих ви казал само ако попаднете в такава ситуация (което вече е доста срещано) НЕ СТОЙТЕ.После ще съжелявате че не сте отвърнали.И другите са хора като вас.Не си мислете че щом някой ви е казал този е някакъв си,набил еди си кой и вие веднага да прихващате страх от него.Всеки е бил бит и може да бъде набит.

LittleDude
04-27-2009, 19:17
Дам. Нищо ново под слънцето. :( За съжаление, има насилие в училище, и извен него. Просто клипа ме шокира. Все пак живеем в България! :(

ThePowerOfLove
04-27-2009, 19:18
Ужас :? То човек вече да го е страх да ходи на училище..

clever
04-27-2009, 20:04
насилието е ужасно нещо... :?

fashion4etyy
04-28-2009, 12:30
като вида момичета да се бият ме отвращават :smt078

got2Bthe1
04-28-2009, 16:33
Обаче много ми опъват нервите тия, които снимат.
И на мене...тва е супер жалко...

milan4eto
04-28-2009, 19:35
Силно потресена съм :shock: Не мисля че има какво да се коментира по въпроса...дано само по някакъв начин да се спре насилието,въпреки че се съмнявам да има такъв...

babatavuna
04-28-2009, 19:41
Аз си мисля, че и двете страни имат някаква вина за това, което става.

Аз имах една съученичка, която защитаваше един дето само го биеха и тя беше много готина и ходеше с готините. И като почна да се скарва с другите готини, за да го защити и той почна да и се подиграва после с онези, които го биеха.

Аз за това се кефя на тези групи, дето пишат тук, щото на тях се учиш как да се защитаваш от емоциите на другите и да си знаеш и твоите.

tfoitakuchka
04-28-2009, 20:00
Ужас... та те са момичета бе?! момичета.. колко е грозно да ги видиш да се бият... в случая едното да бие другото.. и напрао съм потресена и като го гледах и очите ми се насълзиха..на къде отива света ми кажете?! кой може да го спре това ако не ние?! защо не може да сме по добри?!

bebeT0091
04-29-2009, 12:51
Здравейте на всички.
Преди няколко седмици ми се случи едни момичета бая да си ме бият с една моя приятелка за това,че сме в добри отношение със хората от квартала.Преди това не се бях замисляла за всичко това и всеки път си казвах това на мен няма да се случи.Разглеждах едни клипчета във Vbox-a и се натъкнах на ето това http://vbox7.com/play:ba368cd1 Замислете се трябва ли да се правим всички на големите биячи и със бой да оправяме всичко.Както момичетата от клипа където направиха на нищо момичето и другите седяха и гледаха и снимаха,така може да стане и с нас утре може да стане с сестра ни приятелката ни и ние да не можем да направим нищо.Какво се постига като хванеш и пребиеш някой.ДОбре хубаво нервно е и не момента ти иде да одариш някой,но някои боеве са прекалени.А всички тези побойща стават за абсолютните глупости.Ако това със клипа е така и боят е за прическата това в просто недопустимо.Защо преди не е било така?Каква е тази злоба,каква е тази завист и ненавист?Това сега са ни най-хубавите годинии а недай си боже при някой бой да стане нещо лошо и какво :?. Тези където се правят на интересни какво постигат като ударят един шамар,изритат някой пък и още по-зле.Всичката тази злоба откъде се взе.Представям си децата ни,те какви ще са.Леля ми каквото ми е разказвала(защото тя е по голяма от мама и татко) и по тяхното време а било съвсем различно.Темата ми нито е изчерпателна нито нищо но просто исках да напиша на бързо какво си мисля по въпроса.Ако има такива теми съжалявъм,но просто клипчето ме грабна
Ми какво да кажа при нас имаше същия случай съвсем наскоро и никой нищо ненаправи всеки гледаще и се хилиха даже и учителите разбраха и нищо ненаправиха .Според мен всичко идва от родителите на децата ,от възпитанието ,колкото повече незаинтересувани родители има толкова повече насилие ще има !!!! Моляви родители обърнете внимание на децата си .!!!!!!!!

.. DeViL mAy CrY ..
04-29-2009, 15:40
Здравейте на всички.
Преди няколко седмици ми се случи едни момичета бая да си ме бият с една моя приятелка за това,че сме в добри отношение със хората от квартала.Преди това не се бях замисляла за всичко това и всеки път си казвах това на мен няма да се случи.Разглеждах едни клипчета във Vbox-a и се натъкнах на ето това http://vbox7.com/play:ba368cd1 Замислете се трябва ли да се правим всички на големите биячи и със бой да оправяме всичко.Както момичетата от клипа където направиха на нищо момичето и другите седяха и гледаха и снимаха,така може да стане и с нас утре може да стане с сестра ни приятелката ни и ние да не можем да направим нищо.Какво се постига като хванеш и пребиеш някой.ДОбре хубаво нервно е и не момента ти иде да одариш някой,но някои боеве са прекалени.А всички тези побойща стават за абсолютните глупости.Ако това със клипа е така и боят е за прическата това в просто недопустимо.Защо преди не е било така?Каква е тази злоба,каква е тази завист и ненавист?Това сега са ни най-хубавите годинии а недай си боже при някой бой да стане нещо лошо и какво :?. Тези където се правят на интересни какво постигат като ударят един шамар,изритат някой пък и още по-зле.Всичката тази злоба откъде се взе.Представям си децата ни,те какви ще са.Леля ми каквото ми е разказвала(защото тя е по голяма от мама и татко) и по тяхното време а било съвсем различно.Темата ми нито е изчерпателна нито нищо но просто исках да напиша на бързо какво си мисля по въпроса.Ако има такива теми съжалявъм,но просто клипчето ме грабна
Ми какво да кажа при нас имаше същия случай съвсем наскоро и никой нищо ненаправи всеки гледаще и се хилиха даже и учителите разбраха и нищо ненаправиха .Според мен всичко идва от родителите на децата ,от възпитанието ,колкото повече незаинтересувани родители има толкова повече насилие ще има !!!! Моляви родители обърнете внимание на децата си .!!!!!!!!

Напълно си права,но някой родители изобщо не ги интересува или са още по диви от децата си :?

PaMcheTy
05-02-2009, 14:16
Леле тея луди ли са??? :shock: Бият я,защото имала по-готина прическа от тях.

bubblebabe
05-02-2009, 14:35
Обаче много ми опъват нервите тия, които снимат.

Нямам думи.

GAS
05-03-2009, 10:56
Ми какво да кажа при нас имаше същия случай съвсем наскоро и никой нищо ненаправи всеки гледаще и се хилиха даже и учителите разбраха и нищо ненаправиха

Аз, мило момче или момиче, съм учител. Мога да те уверя, че няма учител, който да не вземе мерки при конфликтна ситуация. Най-малкото да разтърве двете страни. Само че учителите и училището нямат почти никакви права за по-сериозни мерки. За да се накаже един ученик, независимо какво е свършил, трябва да се мине през безброй процедури, комисии и т. н. А най-голямото наказание е преместването в друго училище. Тоест прехвърля се проблемът на други. За щастие министърът, както знаете, прокара нов закон, в който, най-общо казано", се затяга дисциплината. Той ще влезе в сила в най-скоро време. Тогава пък да не вземете да се оплаквате, че ви държат прекалено строго? Сами разбирате, че без строга дисциплина ще се изпоизбиете. Трябва да пожертвате част от навиците си и личния си комфорт просто за да оцелеете. Имало е и има далеч по-ужасни случаи от разказаните тук. Така например наскоро едно дете от 2 клас позвъни по телефона си и скоростно пристигнаха 5-6 20-годишни да бият и да се разправят със съученика му, защото се били скарали. Второкласник! Дрисльо на 8 години с манталитет на мутра! Реакции от родителите - никакви! Е, как очаквате при това положение да е нормална атмосферата в училище? Но така или иначе единственото правилно нещо е ДА СЕ ОБРЪЩАТЕ КЪМ УЧИТЕЛИТЕ СИ при подобни случаи. Имаме-нямаме възможност, няма да ви оставим беззащитни.[/code][/list]

Axe_vs_Sword
05-03-2009, 11:01
Обаче много ми опъват нервите тия, които снимат.

Нямам думи.
За кое по-точно нямаш думи.

MP
05-03-2009, 11:15
Колкото и лошо да звучи,някои неща могат да се оправят само с бой.Сега ако тръгнат да ми налитат на бой,какво да направя,да им позволя да ме смажат от бой ли?Виновни са тези,които седят и гледат,вместо да направят нещо.Колкото и дипломатично да се подхожда, винаги има идиоти,които просто искат да се бият и само търсят повод за това.