PDA

View Full Version : Свински грип



tItEufFf
04-27-2009, 22:25
Не видях тема за тази болест, а е нещо, което наистина ме вълнува..

Страх ме е, много. Майка ми постоянно разправя, че излишна паника не е от полза. Но аз съм такава. Когато имаше птичи грип...бях се срутила емоционално просто. Така ги преживявам тея неща. Все пак .. всеки един момент може да се заразиш, а аз..така искам да живея, имам толкова мечти, които искам и знам, че ще мога да осъществя.
Вчера за първи път видях по телевизията да говорят за това. Бях в шок и още съм. Отначало си викам "Е, нали мога да ям свинско...то от там не се предава", но после се замислих, че болеста е по-опасна, когато се предава по въздушно-капков път..
Аз не живея в България, във Франция съм.. Половината ми клас ще замине на екскурзия за една седмице в Испания, където вече има заразени. Ами като се върнат.. Ще ме е страх да отида на училище
Ами ако стане епидемия и затворят всичко..ако не мога да се върна лятото в България. Почивката, която чакам от вече 10 месеца..

Четох, че светът сега е добре подготвен за епидемия след птичия грип. Да чукам на дърво, разбира се.. Но аз все имам чувството, че ще бъде нещо като чумата..

Аз се побърквам. Вчера до 4 часа през нощта съм седяла будна и съм мислела, и плакала... Страшна работа са тия болести.

DimovB
04-27-2009, 22:29
лоша работа, ще се мре!

DimovB
04-27-2009, 22:37
https://www.northrup.org/Photos/pig/low/huge-pig.jpg


Свинският грип иде!

А ти, имунизира ли се?

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-28-2009, 01:18
https://www.northrup.org/Photos/pig/low/huge-pig.jpg


Свинският грип иде!

А ти, имунизира ли се?


е не!!!!! xaxaxaxaxaxa :D :razz: :grin: не се притеснявай ... сигурно и то ще отмине както птичия грип:)

KoRnFlAkE
04-28-2009, 02:47
аз помня преди няколко години, едни момичета как се бяха филмирали заради птичия грип
и не си купуваха хрупанки с вкус на пиле. 8-)
а, иначе, бъди спокойна. ще те подмине. по тая логика трябва да те е срах от всякакви други болести, когато пресичаш улицата и т.н

cherinka
04-28-2009, 06:07
Току-що по радиото споменаха симптомите........ 8-)

малко и аз се стреснах.
Все пак живота ми е една ГОЛЯМА СВИНСКА пържола....
Симптоите са ми едно към едно.
Никога не съм боледувала от грип повече от 5 дена, а от 2 седмици не мое се оздравее.

Сега ще си изпека една с подправки, та да видим. :booooomb:

Само това, което те убива, може да те излекува.. 8-) нали знаете... :D

Иначе това с колите.... всеки ден по улиците се филмирам, че ще ме сгази некоя кола , после ще изпадна в кома и като се събудя няма да знам коя съм. 8-)

(неска е последния епизод на "Буря в рая" по бтв 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)

hottie
04-28-2009, 07:10
Не се шашкай, не можеш нищо да направиш така или иначе. Няма смисъл.

cherinka
04-28-2009, 07:16
не можеш нищо да направиш така или иначе.
Може. 8-)







Да не излиза от тях. :)
И да спре контактите с родителите си. :-D


Ако е толкова панирана и се притеснява за живота си, ще предприеме некви мерки... 8-)

fuckingwhore
04-28-2009, 07:54
И мен много ме е страх.Не искам да умирам.Сакам си изживея живота,ама не...ще видим кво ще стане.Квото има да става,ще става! :booooomb: :D

5StaR
04-28-2009, 09:04
Нека, така цената на свинското ще падне 8) 8) 8) 8) .. а ти си емо, щом си изпаднала в криза заради птичия грип.

BulgariaZaBulgarite
04-28-2009, 10:42
Гоите затъпяват

PainMonopoly
04-28-2009, 11:06
Изхвърлете си телевизорите през прозорците. :)

allergic
04-28-2009, 11:31
Поне ще ти кажат името по телевизията. :booooomb:

SWASTIKA
04-28-2009, 11:43
В България пряка опасност от свински грип няма. Засегнати са страните Мексико и САЩ.

Всяка една страна в Европа е потенциална среда за развитие за новия щам на грипа, но както казах, пряка опасност за нашата страна няма.

СЗО следи състоянието на всички страни и действа на 101 %. Дори най - малкото огнище на грипа ще бъде унищожено.

Българските епидемиолози получават непрекъсната информация от СЗО и ще бъдат подготвени за появата му.

Естествено, не забравяйте, че 4 - тата власт в света са медиите.

Птични грип се оказа политическа война на определени фирми, тъй като е имало бум в цените на пилешкото месо. Не изключвам факта, че това също е една полическа война, която медиите правят начален стадии на пандемия. :)

cherinka
04-28-2009, 11:55
Ако си болен от свински грип, как би могъл да разбереш?
(принципно, де)

RichKidsOnLSD
04-28-2009, 12:05
Хипохондрици такива!

ScionOfStorm
04-28-2009, 12:23
Свашо е прав, идеята е кой се надцаква сега...пак са замесени имената на фармацевтите от La Roche (Рош), както беше и с Тамифлу преди при птичия грип, май.

Не се притеснявайте, ще се изчака масова психоза, ще се пуснат ваксини за 100 долара.

А после, от същата серия - очаквайте "рибешки грип", "грип от зеленчуково естество и т.н.". Повечето тук сме млади, до 50 години предполагам ще минем повечето плодове и зеленчуци, след като "месото" свърши.

Jesus
04-28-2009, 19:10
Според мен това е режисирано и такова чудо като свински грип, няма а всичко е да се изплаши масата народ и след това като излезе ваксината, която всъщност ще е физиологичен разтвор и ще струва маса пари :С

Joc
04-28-2009, 19:16
В България пряка опасност от свински грип няма. Засегнати са страните Мексико и САЩ.

Всяка една страна в Европа е потенциална среда за развитие за новия щам на грипа, но както казах, пряка опасност за нашата страна няма.

СЗО следи състоянието на всички страни и действа на 101 %. Дори най - малкото огнище на грипа ще бъде унищожено.

Българските епидемиолози получават непрекъсната информация от СЗО и ще бъдат подготвени за появата му.

Естествено, не забравяйте, че 4 - тата власт в света са медиите.

Птични грип се оказа политическа война на определени фирми, тъй като е имало бум в цените на пилешкото месо. Не изключвам факта, че това също е една полическа война, която медиите правят начален стадии на пандемия. :)

казаха, че и в Испания имало ...

cherinka
04-28-2009, 19:35
^ Ми тогава, тия, дето мрат, от кво мрат

OneGirl
04-28-2009, 19:55
То вече кфи ли не грипове няма: най - първо имаше луда крава (май нещо такова беше 8-) ) след тва птичи ся и свински, нз вече то по телевизията според мен малко го драматизират. Ако помните когато казаха, че има птичи грип всички спряхме да ядем пилешко и кфо... имаше един циганин в нашия клас и казваше " Ние ся вкъщи постоянно ядем пилета" :D

cherinka
04-28-2009, 19:59
^ Ми тогава, тия, дето мрат, от кво мрат
ама имали такива, дето мрат

cherinka
04-28-2009, 20:00
оф, аман...

нека си спекулират с квито искат глупости, аз зададох два ясни въпроса 8-)

Jesus
04-28-2009, 20:01
хората умират и каквото решат това ще изкарат виновно, все пак медиите са без задръжки :С

Jesus
04-28-2009, 20:05
Първи случай на свинския грип в България - в Асеновград...

това означава масова паника :С

Jesus
04-28-2009, 20:09
според мен това е само за да панират обществото :С все пак не мисля че в бг има начин толкова бързо да обработят изследванията :С

cherinka
04-28-2009, 20:10
Офф, в тоя форум никой не ме разбира. :(
Абе пич, Raybeez, нека мрат от квото си искат и нека медиите правят и го изкарват както си искат.
Трябваше да ми дадете един шибан пример като за малоумни от какво би могла да е смъртта при тия мексиканци, пък ако ще - американци, грузинци, нидерландци, ескимоси..

По друг начин ще си задам въпроса: Нима медиите лъжат, че умрелите от "свинския грип" са няколко стотин (в Мексико)?

тва питам, и просто исках някой да ми потвърди..


И крайна сметка ИМА ЛИ умрели в Мексико? Колко са? И от кво са умрели?

cherinka
04-28-2009, 20:17
Ми, хубаво.
От къде другаде да го науча, ако не от теб. :D

cherinka
04-28-2009, 20:21
:-| Добре.

DimovB
04-28-2009, 20:24
http://www.foxnews.com/images/286393/2_21_052507_MonsterPig.jpg

DimovB
04-28-2009, 20:27
LOOL :lol:

InitialD
04-28-2009, 22:07
Изхвърлете си телевизорите през прозорците. :)

:smt023


телевизия не гледам от 3год. някъде. единствено когато има мачове пускам телевизора и то ако не го гледам в некое заведение (или на стадиона)...


100% ПРОТИВ ПЕРАЛНЯТА ЗА МОЗЪЦИ!

Това го повтаряш сигурно за 10 път! Разбрахме те, че не ти промиват мозъка, не носиш комерсиални дрешки, нямаш дълга коса, не си ретард ... ае са млъквай!


100% има ваксина ... но разбира се ще се появи онази форумка да ме обори ... зле са нещата ... зле!

hardball
04-28-2009, 22:12
КОРАВА :D

InitialD
04-28-2009, 22:15
мощно СМЪРТ. искам чума да има,земетресения...

по-малко хора - по-добър свят :)Евала за тва мнение ;-)

От твойте уста,в Божиите уши !

Такива като него Бог не ги чува .. най - малкото защото го отричат!

InitialD
04-28-2009, 22:18
мощно СМЪРТ. искам чума да има,земетресения...

по-малко хора - по-добър свят :)Евала за тва мнение ;-)

От твойте уста,в Божиите уши !

Такива като него Бог не ги чува .. най - малкото защото го отричат!

Заради такива като тебе искаме Бог да ни чуе,майна :) !

Внимавай какво си пожелаваш!

InitialD
04-28-2009, 22:24
инишъла - венозен потребител.

кънтеее от теб се издържа здравната каса!

hardball
04-28-2009, 22:25
кънтеее от теб се издържа здравната каса!
Ти не умря ли? :-o

InitialD
04-28-2009, 22:27
кънтеее от теб се издържа здравната каса!
Ти не умря ли? :-o

Не! Ма на тебе май ти се иска а ?!


Кънте ... признавам си ... чеша си егото с теб !!! 8-)

hardball
04-28-2009, 22:29
Не държа да умираш, ама като не пишеше на никого не липсваше да ти кажа... :-o

InitialD
04-28-2009, 22:31
Не държа да умираш, ама като не пишеше на никого не липсваше да ти кажа... :-o

И на мен ми е гот като не разправяш постоянно Германия това, тука в Германия онова ... ама не ти се бъркам нали !?


Кънте снощи викаше друго!

hardball
04-28-2009, 22:33
Ми всъщност не разправям непрекъснато, спокойно можеш да ми прегледаш мненията, ливанецо :Р
И всъщност ти си скучен и нервещ, а аз не. Може да си ходиш вече.

InitialD
04-28-2009, 22:37
гадно ли е да се родиш арабин,да си хомо-сексуалист и ретардирал хоумлес и всички да си правят с тебе ташак? :)

Пак е по - добре от това да подражавам на чужда култура, да използвам чуждоезичен сленг вместо родният си език, да се бия в гърдите и да заявявам, че съм най - големият българин а в същото време при всяка първа възможност да се сбия с българин!

Абе да май моето си е по - добре ... поне не съм лицемер!

InitialD
04-28-2009, 23:06
ти не си човек :)

99% повече българин от теб и това ми стига!

InitialD
04-28-2009, 23:08
ПОД-човек.

Кефа за тая вечер се изчерпа ... лека нощ и нека ходжата бъде с теб !