PDA

View Full Version : Проект на тема "Двигатели с автомобилни газови уредби&q



mirolubka
04-28-2009, 13:21
здрасти...имам нужда от малко помощ.възложиха ми проект на тема двигатели с автомобилни газови уредби но в интернет има повече обяви за купувам и продавам отколкото какво точно са вапросните газови уредби.Ще ми бъде много полена мъничко помощ-ако някой има подходяща информация.Благодаря предварително!

Редактирано от ProstoAz
1 и 7 точка от правилника!

kalashnik
04-28-2009, 15:23
Агу (автомобилна газова уредба) е горивна система за двигатели с вътрешно горене модифицирана за употреба като гориво на газ под налягане. Основните и плюсове са малкия размер на газовата бутика, която обезпечава големия запас от гориво, въпреки малкото заето място; удължава работния ресурс на двигателите (газът не размива маслото от цилиндрите, а се смесва с въздуха и по този начин способства за по-доброто изгаряне на горивото; маслото може да се сменя по-рядко, защото не променя толкова бързо своите свойства; по-малко образуване на нагар; има по-малко вредни газове; при правилен режим на работа на двигателя намалява нивото на шума с 2-3 децибела; двигателя работи по-меко, няма детонации и прескачания, зпоради причината, че октановото число на газа 120, при бензина то е само 95; и накрая, но не и на последно място по значение, газа е по-евтин от дизела и бензина. Състои се от:
1. Бутилка за съхранение на газа.
2. Мултиклапан.
3. Тръби за високо налягане.
4. Допълнително устройство за зареждане.
5. Газов електро-магнитен клапан-филтър, служи за пречистване на газа от различни отлагания и прекратява подаването на газ при преминаване на бензин.
6. Редуктор - изпарител, предназначен за понижаване налягането на газа до близко на това на атмосферата.
7. Дозатор.
8. Смесител на въздуха и газа.
9. Превключвател на вида гориво, стои на таблото на автомобила.
10. Бензинов клапан за предотвратяване всмукването на гориво по време на режим на газ.