PDA

View Full Version : ... Измислен свят ...



stefity
04-28-2009, 12:43
Нещо, измислено много набързо, но действащо ми по някакъв особен начин... :)

Последвай ме до моят свят,
необятен, пъстър и красив...
Там ще ти разкрия мисли
искрени и чисти, като утринна роса.
Там ще обрисувам обичта с ръка
върху облак, криещ се зад чудна планина...
Последвай ме до моят свят,
изящен и свободен,
притежаващ хора само с ангелска душа.
Там във този свят
обсипан с чудеса,
създаден сякаш само за игра,
мене ще намериш да стоя
върху люлка, изтъкана от тъга...
Каква тъга сега?
Питаш ме и галиш ме с ръка...
Тъга, защото всичко е лъжа.
Това, което ти описах,
мечта е просто в моята глава,
защото не съществува такава красота
в реалната, човешката душа...

jghgh
04-28-2009, 14:59
Добра идея и лоша рима.
И защо люлка от тъга точно? оО

stefity
04-28-2009, 15:13
Добра идея и лоша рима.
И защо люлка от тъга точно? оО

Толкова ли е зле римата... 8-)

А за люлката... еми не знам... някак си така ми дойде 8-)

jghgh
04-28-2009, 15:26
Мисли, когато пишеш де.
След толкова красиви епитети изведнъж люлка от тъга.. поне на мен не ми се струва уместен този контраст.

Иначе.. ддз, дразнят ме рими на -а, все едно е някоя чалга песен. А иначе замисъла е добър, но понеже мен римата ме дразни атмосферата не достига толкова до мен.

Не се отказвай да пишеш! :)

stefity
04-28-2009, 15:32
Мисли, когато пишеш де.
След толкова красиви епитети изведнъж люлка от тъга.. поне на мен не ми се струва уместен този контраст.

Иначе.. ддз, дразнят ме рими на -а, все едно е някоя чалга песен. А иначе замисъла е добър, но понеже мен римата ме дразни атмосферата не достига толкова до мен.

Не се отказвай да пишеш! :)

Хммм... мога да се опитам да го поправя по някакъв начин и може би ще се получи малко по-добре. :) Ама просто до сега бях свикнала все с такива рими някак да пиша иии... някак си ми е трудно по друг начин...

Но мерси все пак! :) Ценя мнението. :-)

_donna_
04-29-2009, 13:00
На мен пък това най-много ми хареса - люлка от тъга.
Защо да не е от тъга?Люлките трябва да са само от дърво или метал ли? :lol:

"така ми дойде" - "мисли,когато пишеш" ъ Ъ
"дразнят ме рими на а" 8-[ колко разбираемо! каква обосновка по тезата,че нямало рима.

и накрая едно наставлително "не се отказвай да пишеш" все едно тя е тръгнала да се отказва заради забавлителните ти коментарии.

После аз съм коментирала от високо. :grin:
Всичко е до това,че тайно правите лесбийски секс и затова се поддържате една друга.Кукушарниг.

Enough
04-29-2009, 13:21
... Да живее баба Цола!

Enough
04-29-2009, 13:30
Към авторката: Не се опитвай да поправяш нищо ... Следващия път ще е по-добре

stefity
04-29-2009, 16:16
Благодаря на всички коментирали. :) А относно мнението на jghgh, приемам и критики и похвали... все пак не може на всеки да му се хареса. :) Така, че ми е полезно да знам кое не се е харесало за да знам за другия път когато пиша и да се постарая да изгладя тези неща. :)

Enough
04-29-2009, 16:54
Моето мнение: Красиво е ... живо е ... идеята е оригинална ... признавам имаш необработен изказ, но това се гради с времето ... семпло е
Аз лично харесвам изчистените и опростените от излишен словоумопобъркващ опит за оригиналност ..., която остава и неразбрана и доста статична и изкуствена ...

Римата ми хареса ... защото поддържа идеята за необятно и красиво ...
отворените гласна в края на всеки стих дават този усет за необятност, който ти искаш да ни представиш .. един твой свят, неограничен, достатъчно различен и голям, за да побере твоята фантазия ... и т.н
Никаква съпоставка не може да бъде правена с чалга културата ...
Опитвай се да пишеш малко по- структурирано, видимо се целиш към това :). Успех !

Наистина свежо стихче :) изчистено от баналното ...

stefity
04-29-2009, 17:36
Enough, благодаря ти за това! :) Имах нужда от едно такова мнение, наистина... :) Знам, че всичко се гради с времето... пиша някъде от около година и половина и мисля, че имам голям напредък ако сравня първите ми написани неща. :) И съм сигурна, че след повече време ще имам по-голям успех, но всичко с времето. :) Наистина ти благодаря за мнението, накара ме да се почувствам добре. :) :-)

jghgh
04-29-2009, 17:46
На мен пък това най-много ми хареса - люлка от тъга.
Защо да не е от тъга?Люлките трябва да са само от дърво или метал ли? :lol:
Затапваш ме с конструктивност. Не съм го казала. Мда, люлките могат да са от пеперудено лилаво оакано дихание с мирис на печени чушки, разбира се, не сме против оригиналността. Лично на мен обаче люлката от тъга ми се вижда неуместна сред картината на спокойствие, красота и т.н.


"така ми дойде" - "мисли,когато пишеш" ъ Ъ
"дразнят ме рими на а" 8-[ колко разбираемо! каква обосновка по тезата,че нямало рима.

Не съм казала че няма рима. Но мен римите на "а" ме дразнят, какво мога да направя по въпроса? Елементарни и тъпи са ми.


и накрая едно наставлително "не се отказвай да пишеш" все едно тя е тръгнала да се отказва заради забавлителните ти коментарии.
Учтива съм. : )




Хайде стига си оригиналничила, както и Инаф, тъпо е. оО Тва с лесбийките е върха на мензисната ти неадекватност.

пп. Стефиту нито ми се е разсърдила, нито нищо.
Поствала е неща, които са приятни и много са ми харесвали. (например продължението на стихотворението на Пушкин)
Но тва специално не ми допада.

Да се застрелям понеже мнението ми не съвпада с твоето? Мда, приготвям си куршумите...

Enough
04-29-2009, 17:51
Мила, минаваш някой по-тънки граници ... просто спри ... не искам да те карам да мислиш ... защото съм сигурен, че ще се телепортираш в графа "Наше село" ...

stefity
04-29-2009, 17:51
Ест, че не съм се засегнала или разсърдила... всеки си има мнение и може да го изказва много ясно ;)

Enough
04-29-2009, 17:56
Давай, Мила, чакам отговора ти !!! Искам да се смея до спукване !!! Не ми го спестявай, моля те! Затапи ме със щедрите си епитети!!! Рядко се смея на форумна простотия !! Признавам твоята е качествена!!! 8-) :D:D:D:D:D:D:D:D

Колко съм неадекватен 8-) деа ...
Дано да няяам правописни грежки :lol:

ANTIHUMAN
04-29-2009, 19:11
На мен пък това най-много ми хареса - люлка от тъга.
Защо да не е от тъга?Люлките трябва да са само от дърво или метал ли? :lol:

"така ми дойде" - "мисли,когато пишеш" ъ Ъ
"дразнят ме рими на а" 8-[ колко разбираемо! каква обосновка по тезата,че нямало рима.

и накрая едно наставлително "не се отказвай да пишеш" все едно тя е тръгнала да се отказва заради забавлителните ти коментарии.

После аз съм коментирала от високо. :grin:
Всичко е до това,че тайно правите лесбийски секс и затова се поддържате една друга.Кукушарниг.

Стига си нападала jghgh ! Всеки има вкус за поезия. Това ,,Не се отказвай да пишеш'' не значи да тръгне да се отказва, а да продължава, защото се вижда, че има талант.
Заяждаш се много яко, забелязах го в няколко твои поста и не знам, дразнещо е. Това с лесбийския секс беше заради цикъла ти, нали? Или от това, че си ужасно неорентирана и с детски акъл?
П.П. Не се обиждай, но ме подразни този пост. Всичко най-хубаво _donna_!

Стихчето е страхотно.

_donna_
04-30-2009, 16:12
Естествено,че ще ви дразни - защото ви разкрих! :smt011


Мда, люлките могат да са от пеперудено лилаво оакано дихание с мирис на печени чушки :smt079

Riot
04-30-2009, 18:57
Някак си загоряло звучи.
Първо абстрахирай изкурвяващите емоции.

_donna_
05-01-2009, 10:28
..

(тези точки отбелязват,че съм видяла поста ти,
но съм преценила,че няма нужда да отговарям каквото и да е)

Riot
05-01-2009, 11:47
/care ?

_donna_
05-01-2009, 11:56
..

Riot
05-01-2009, 12:06
не те разбирам :-o

hardball
05-01-2009, 12:42
От "люлки от тъга" нататък и на мен не ми харесва, сорей...