PDA

View Full Version : Кои напитки могат да повлиаят на Теста за бременост?



smallbab
04-28-2009, 13:00
на опаковката пише да не си го правя ако съм изпила много течност...направих си го отрицателен е но все пак съм пила предимно вода дали влияе толкова да си направя ли още 1?

Rofl4e
04-28-2009, 13:48
м не мисля че има напитка която да влия най много

HichNeMiPuka
04-28-2009, 13:51
само някои медикаменти, доколкото знам, оказват влияние

pisentseto
04-28-2009, 14:17
Според мен няма напитки който да влият да не забременеш,само от медикаменти като хормони и разни такива

Sissy90
04-28-2009, 19:07
Всички напитки влияят, включително водата, защото разреждат урината и съответно концентрацията на хормона, който теста отчита, намалява и може да се отчете погрешно отрицателен резултат. Аз например пия по около 2 литра вода на ден, но като си правих веднъж тест за бременност, един ден преди това бях свела до минимум течностите - мисля, че това е достатъчно.

smallbab
04-29-2009, 12:20
е тоест има процент за грешен резултат така ли?

key_of_hell
04-29-2009, 17:02
Всички напитки влияят, включително водата, защото разреждат урината и съответно концентрацията на хормона, който теста отчита, намалява и може да се отчете погрешно отрицателен резултат. Аз например пия по около 2 литра вода на ден, но като си правих веднъж тест за бременност, един ден преди това бях свела до минимум течностите - мисля, че това е достатъчно.

Виж сега за причината поради която течностите влияят си абсолютно права, но под това което пише за течностите се има предвид да не се пият в количества по-големи от нормалните дневни или с цел да се предизвика ориниране по-бързо. Идеята не е да се лишаваш.

Sissy90
04-29-2009, 17:24
е тоест има процент за грешен резултат така ли?
Да, има 1-3% възможност за грешка ако не се лъжа, но провери в листовката за по-сигурно.

Виж сега за причината поради която течностите влияят си абсолютно права, но под това което пише за течностите се има предвид да не се пият в количества по-големи от нормалните дневни или с цел да се предизвика ориниране по-бързо. Идеята не е да се лишаваш.
Възможно е, но аз все пак реших да не си правя експерименти - все пак и като се правят други изследвания на урината, лекарите предупреждават предния ден след 5 да се ограничат течностите.

NeZaPoznat
04-30-2009, 12:50
По думите на сестра ми най-добре е да се прави сутрин с първата урина.

smallbab
05-01-2009, 08:15
добре значи не съм пила нищо от което да ми се пишка и пак е отррицателен но беше на обяд иии м/у незнам дали да се притенсявам но веднага след като поставя урината през въпросното прозорче през което се показват чертичките цялото се оцветявя в червено нещо се разтича явно от самата урина ии ме е страх да не би това да е попречило на правилно отчитане но пък чертичката -С си светна (това е знак че тетса работи) но незнам аз съм гоолямо притеснение искам съвети от хора правили вече тест Шуар Чек! :)

key_of_hell
05-01-2009, 15:20
добре значи не съм пила нищо от което да ми се пишка и пак е отррицателен но беше на обяд иии м/у незнам дали да се притенсявам но веднага след като поставя урината през въпросното прозорче през което се показват чертичките цялото се оцветявя в червено нещо се разтича явно от самата урина ии ме е страх да не би това да е попречило на правилно отчитане но пък чертичката -С си светна (това е знак че тетса работи) но незнам аз съм гоолямо притеснение искам съвети от хора правили вече тест Шуар Чек! :)

Abe devoiko ti kolko testa smqta6 da napravi6 predi da mirqsa6?!? Ne ti li stana qsno 4e ne si bremenna, tova koeto pravi6 e da dava6 gre6ni pari.
Spri se ili davai da vidime ot 100 testa dali nqma edin da e polojitelen...