PDA

View Full Version : Проблем със зъбите



trendafil
04-29-2009, 12:16
Здравейте,

Силно се надявам да ми помогнете.
Имам проБлем със зъбите - извадиха ми един преди време. А един друг ми се счупи и сега ми е трудно да ям. Не искам да ходя на стоматолог защото винаги казват да го извадят и него. А болките са големи. Бих се радвал да ме насочите към нещо добро. Чух че изобретили някаква нова технология с която има регенерация на зъба ако е със здрав корен

clever
04-29-2009, 13:01
здравей
задължително трябва да посетиш стоматолог!
в кой град си?
отиди на зъболекар в съседния град например..
успех! :)

batkodoki
04-30-2009, 09:46
Здравейте,

Силно се надявам да ми помогнете.
Имам проБлем със зъбите - извадиха ми един преди време. А един друг ми се счупи и сега ми е трудно да ям. Не искам да ходя на стоматолог защото винаги казват да го извадят и него. А болките са големи. Бих се радвал да ме насочите към нещо добро. Чух че изобретили някаква нова технология с която има регенерация на зъба ако е със здрав корен

рентгенова снимка на зъба с център дълбоко в апекса (струва лев-два) => с нея при стоматолог-хирург, който да прецени дали има изобщо смисъл от лечение. ако да => стоматолог-ортопед, който ще ти предложи различни варианти за изграждане на зъба.
ако стоматолога-хирург прецени, че вече има фокално огнище или дефекта е много голям - зъбът ТРЯБВА да бъде изваден, в противен случай той просто бавно но системно ще те трови. рискуваш да направиш от синузит до ендокардит.
не отлагай!