PDA

View Full Version : НЕ МИ СЕ ЗАДЪРЖА ОБЕМА!



lolipop1
04-29-2009, 16:23
проблема е следния ... значии когато си напрая вафлички ии си тупирам косата ии нали си слагам лак .. ии като излезна нажънка след 5 мин кат се погледна на некое огледало косата ми или е некфа рошава въпреки че я тъпирвам от долната страна ....ии и е спаднал обема .. както обиновена си е ... не е от лака .. ползвала съм най различни лакове за коса с различни фиксации ... преди бях с черния на тафт сега съм с вела флекс ...ама нещо нестаа .. ако може съветче .. шото не виждам изход .. а отговори от сорта че "що не си останеш така" илии подобнии не се приемат :)

lolipop1
04-29-2009, 16:46
малко повече лак?

емии слагала съм няколко пъти ужасно много лак .. не става .. понякога съм слагала ии по малко .. пак нестава :shock:

LittlePrincess
04-29-2009, 16:51
Кога слагаш лака? Преди или след да се топираш?

Аз топирвам един кичур -> пръскам лак и така колкото кичурчета коса съм си отделила за топиране, след това го подреждам както искам да застане и слагам още малко лак от по далече. И ми се задържа перфектно.. Зеления на Тафт ми е лака, ако се интересуваш.

s1NNer
04-29-2009, 16:51
А лака кога го пръскаш? Преди да направиш вафличките или след това?

sandalki_ot_mola
04-29-2009, 18:47
Мила,сигурно косата ти е много тежка и затова обемът ти не се задържа.Поне аз си мисля,че е от това :)

lolipop1
04-29-2009, 19:00
първо правя вафлите след това си тупирвам целата коса .. ама в корените по скоро защото искам отгоре да е обемна ... след това я напръсквам с лак за коса .... аа иначе косата ми не е тежка с тънък косъм е ии не е мн гъста ии няма много обем ...

lolipop1
04-29-2009, 19:11
виж сега..
първо слагаш лак на един кичур
след това правиш вафлички..
и така със всеки кичур ПООТДЕЛНО
и накрая одормяш нали и може пак да анапръскаш с лак
за повече издръжливост :)

аха ще пробвам така аа топирането кога? шото нз ама само с вафлички не ми стаа такаа обемна косата каквато я искам .. :oops: значии последно първо слагам лак .. после правя вафличките след това топирвам нали секи кичур поотделно .. ии пак пръскам лак? др мнения да има ...?

s1NNer
04-29-2009, 19:50
Точно!
Пръскаш с лак, правиш вафлички, и тупираш!

lolipop1
04-29-2009, 20:10
Точно!
Пръскаш с лак, правиш вафлички, и тупираш!

благодаря ви много :) утре ще пробвам ии ще ви кажа резултатите .. а други начини има ли? смисал освен този ... как по друг начин може косата ми да е обемна .. междо другото бробвах на леко влажна коса сложих пяна намачках в косерите ии се изсуших .. ноо не даде резултат пак ли не правя нещо както трябва как да я използвам пълноцено ии правилно тази пяна .. не очаквам от нея големи резултати ноо .. :)

Darkkiss
04-30-2009, 04:16
глей кви ретардед теми пускаш
после как няма да те тъпчат...

Liar
05-01-2009, 19:54
Слагането на стилизанти преди изправяне ще ти повреди покритието на пресата,вероято ще почне да се бели.

LovEsIckk
05-01-2009, 20:01
Проблема не е нито в лака нито в пресата нито в косата
просто не можеш да се топирваш ;)

TheNewReligion
05-01-2009, 20:01
Слагането на стилизанти преди изправяне ще ти повреди покритието на пресата,
Taка е!

П.П.: След около година ще очаквам тема, в която ще мрънкаш и ще се чудиш защо косата ти прилича на парцал. :)

kapinka
05-02-2009, 08:16
Слагането на стилизанти преди изправяне ще ти повреди покритието на пресата,
Taка е!

..Ето защо моята се обели, поне е повод за нова и по-хубава:)


Суши си косата надолу, като в корените струята да бъде по-силна и по-гореща, за да може да я 'изпечеш' един вид, както и при изправянето със сешуар.(доколкото знам, то е по-безвредно от пресата)

POLLINA
05-02-2009, 08:47
за да получиш обема ,който искаш значи.. първо изправяш хубаво цялата коса.. след това правиш вафлите като на всеки кичур който правиш пръскаш лак. Лакът също е от значение.. прочетох,че използваш лак на Вела.. недей прекалено е мек или не зная и аз как да го нарека точно и няма никаква фиксация... Тафт също не е добър вариант.Черния тафт с фиксация 5 и другият Титан 5+ са прекалено силни и слепват само косата...Зеления е горе долъ добре...,но аз ще ти препоръчам да си поръчаш професионален лак за коса от някой фр.салон или си купи лак на Seri.
и такаа.. след като направиш вафлите , тупираш с ХУБАВ ГРЕБЕН (той също е от значение) и след това отново фиксираш с лак :-P

xXxScreamxXx
05-02-2009, 10:08
Точно!
Пръскаш с лак, правиш вафлички, и тупираш!

ИИИ НАЙ - ВАЖНОТО = СЛЕД ЦЯЛАТА ТАЯ ПРОЦЕДУРА МИНАВАШ СЪС СЕШОАР ОТ ДОЛНАТА СТРАНА .. ;)
в началото когато започнах да си правя и на мен ми спадаше нооо откакто ползвам и сешоап след това обема си ми кара по цял ден ;)

bloodyF
05-02-2009, 10:51
да да...пръскаш с лак и хващаш с пресата..мойта на нищо не прилича от тва :o :?

навеждаш си главата и с кръгла четка и сешоар я правиш по-обемна,после топираш и пръскаш с черния тафт и става хубава ;) аз си правех така и ми се получаваше въпреки че косата ми е адски тежка..

POLLINA
05-02-2009, 10:54
еми за това може би пресата се почиства... :D
пък покритието е ясно че малко или много ще се похаби...но ,който иска обем така е :-P

lolipop1
05-02-2009, 18:13
да да...пръскаш с лак и хващаш с пресата..мойта на нищо не прилича от тва :o :?

навеждаш си главата и с кръгла четка и сешоар я правиш по-обемна,после топираш и пръскаш с черния тафт и става хубава ;) аз си правех така и ми се получаваше въпреки че косата ми е адски тежка..

а как да я направя обемна с кръгла четка и сешуар .. ? може ли подробно описано ... или клип .. знам че е елементарно ама .. немога :-D

blondit0
05-02-2009, 20:32
на мен ми се задържа така както ти правиш .. незнам може би .. различни типове коса?!

SuperBadSuperFresh
05-03-2009, 15:29
Различни типове коса.И моята не издържа много,а на една приятелка 5 минути са си рекорд (след фризьор :!: )Тежка коса с твърд косъм,може би,поне нашите присъди са такива :lol:

happyfacex
05-03-2009, 17:06
^
сигурна ли си че можеш да се топираш? 8-)

hardball
05-03-2009, 17:43
Интересно под "обемна коса" к'во имате в предвид 0.0

lolipop1
05-03-2009, 18:07
Интересно под "обемна коса" к'во имате в предвид 0.0

ами аз лично искам доста обемна коса или ако не чак толкова .. то поне малко обем защото нямам никакъв а косата ми не е тежка ... изобюо .. и е с тънък косъм ии е леко рядка .. всъщност не е мн рядка но не е и много гъста .. средна работа .. проблема е че след като сложа пяна за коса направя я на вафлички .. сложа лак .. ми се задържа обема максимум 5 мин .. сиг не правя нещо кактио трябва но хайде моля ви поне някой да обясни как да си направя обемна косата с помоща на кръгла четка и сешуар ..? иначе някой ми казаха че не тъпурам като хората .. ами значи от долната страна на кичура вчесвам по обратната посока на разтежа ... със гребен с чести зебци ... нещо има ли което греша :o

bloodyF
05-03-2009, 20:43
да да...пръскаш с лак и хващаш с пресата..мойта на нищо не прилича от тва :o :?

навеждаш си главата и с кръгла четка и сешоар я правиш по-обемна,после топираш и пръскаш с черния тафт и става хубава ;) аз си правех така и ми се получаваше въпреки че косата ми е адски тежка..

а как да я направя обемна с кръгла четка и сешуар .. ? може ли подробно описано ... или клип .. знам че е елементарно ама .. немога :-D



амиии бързо минаваш с четката през косата,разроши я с пръсти и става,... за клипове не знам 8-) просто...правиш я като кошница...като я обърнеш после да се изплашиш ( :razz: :razz: ) ии така ...пробвай и кажи ;)

heiress
05-04-2009, 08:16
Ако косата продължително време е обърната в една посока, тя свиква с нея и ляга плоско в това място на главата. Обърнu косата си в друга посока, и тя отново ще изглежда обемна.

lolipop1
05-04-2009, 09:23
нзз ама нещо изобщо не ми се получава :? отчаяна съм вече .. незнам какво да опитам ... :?

lolipop1
05-04-2009, 15:48
хайде де някой няма лии да помогне :shock:

Addicted77
05-05-2009, 11:07
И моята коса не се задържа много , просто защото е дълга пък и е тежка ... Пробвала съм много лакове за коса и не става ... :D

bloodyF
05-05-2009, 11:13
направи си я на вафлички,става мека и обемна...друго нз :?

BigFakeSmile
05-05-2009, 11:30
оф кога ше спрета с тея вафлички и топиране.....сички изглеждате по един и същи начин...''яки'' :(

POLLINA
05-05-2009, 11:46
ем да няма да ходим все едно крава на е лизала... :D

lolipop1
05-05-2009, 15:27
айй де хелп как да си задържа шибания обем .. той ми се получава ама за 5 мин .. без лак няя ли др начин?

lolipop1
05-06-2009, 08:46
да съживя малко темата че се забравиии :D

heiress
05-06-2009, 08:54
Добре, вместо да пишеш по 23423 мнения "Моля за помощ", "Помогнете ми", виж какво сме ти писали...

blondit0
08-22-2009, 14:28
еми незнам как да ти помогна бе момиче .. само недей да слагаш лак преди вафличките миличка ...щото пресата ти ще станее на лайна ... :)

DimovB
08-22-2009, 14:37
проблема е следния ... значии когато си напрая вафлички(?!) ии си тупирам косата ии нали си слагам лак .. ии като излезна нажънка след 5 мин кат се погледна на некое огледало косата ми или е некфа рошава въпреки че я тъпирВам от долната страна ....ии и е спаднал обема .. както обиновена си е ... не е от лака .. ползвала съм най различни лакове за коса с различни фиксации ... преди бях с черния на тафт сега съм с вела флекс ...ама нещо нестаа .. ако може съветче .. шото не виждам изход .. а отговори от сорта че "що не си останеш така" илии подобнии не се приемат :)

:lol: :lol: :lol:

не бях чел толкова отвратителен пост от доста време.

GreenMimss
08-22-2009, 14:37
Едно момиче от моя клас се плетеше на много ситни плитки и косата и ставаше уникална , но то си зависи и от косата де :-D

btw: според мен за да искаш да имаш ефект трябва да имаш коса на пластове като горният да е доста къс ^^

g1rl4eto_
08-22-2009, 14:42
И аз имах този проблем преди време,защото косата ми е тежка и по-дълга, а и гъста.Сега ползвам спрей за обем и си правя вафлички и всичко е Ок :)

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
08-22-2009, 14:50
виж сега..
първо слагаш лак на един кичур
след това правиш вафлички..
и така със всеки кичур ПООТДЕЛНО
и накрая одормяш нали и може пак да анапръскаш с лак
за повече издръжливост :)

аха ще пробвам така аа топирането кога? шото нз ама само с вафлички не ми стаа такаа обемна косата каквато я искам .. :oops: значии последно първо слагам лак .. после правя вафличките след това топирвам нали секи кичур поотделно .. ии пак пръскам лак? др мнения да има ...?

Обаче преди това си сложи нещо за предпазване на косата от горене, защото Лак + Преса = Самоубийство за косата!!! И то в корените... Ще я унищожиш за нула време ако го правиш всеки ден!

elena_k
08-22-2009, 15:15
http://www.youtube.com/watch?v=Xjshf2rFXLI&feature=channel

falshiwata
08-22-2009, 18:15
Значи аз първо изправям косата.. след това пръскам всеки кицхур с лак и го правя с вафлички.. ;) след това я топирам и пак всеки кичур с лак.. и косата ми седи така докато не я излъпя.. ;)

Dollystar
08-23-2009, 06:41
Както каза ти косата ти е много тънка, това също пречи да седи.

sanna
08-23-2009, 10:29
лак за коса за обем :-D

Dollystar
08-23-2009, 12:20
Абе ако толко държиш да ти се препоръча лак за коса си вземи на фруктис, той е нов аз си купих със оранжевото и мога да ти кажа, че съм много доволна, той е спец. за обем и мирише яко хубаво + тва не ти слепва косата и не стават бели петна.

blondit0
08-23-2009, 15:44
според мене не се топирваш кат хората .. наи добре парво изправяш цялата коса .. след това взима6 ма6ата с най-голямата приставка ии праиш нещо като на по горе посочения клип .. само че при него ефекта е постигнат с ролки .. с машата по-добре мисля че става .. защото вафличките поне при мен .. ми правят мн рошава косата .. ии след цялата процедура напръскваш с лак .. топираш ии праскаш с лак ... ее ся ак0 имаш пр . нзз :D

pepita87
08-23-2009, 15:59
И аз поддържам мнението,4е косата ти е прекалено "тежка".Пробвай следва6тиq път,след като си измие6 косата да сложи6 пqна в корените.След това продължи с оби4айните процедури.

SuperBadSuperFresh
08-23-2009, 19:37
В тая тема не видях повече от 2 мнения написани с по-малко от 10 грешки.Ти се научи авторке да пишеш,пък после мисли за косата.
Няма дума топирВаш/топирВам.Просто няма.
То не бяха следва6тиq,взима6 ма6ата, кицхур... (само от последната страница)Убивате собствения си език...
Сега можете да ме напсувате. :)

blondit0
08-23-2009, 20:12
В тая тема не видях повече от 2 мнения написани с по-малко от 10 грешки.Ти се научи авторке да пишеш,пък после мисли за косата.
Няма дума топирВаш/топирВам.Просто няма.
То не бяха следва6тиq,взима6 ма6ата, кицхур... (само от последната страница)Убивате собствения си език...
Сега можете да ме напсувате. :)

о0о я престанете да се филмирате хора .. който както иска ще си пише ../ мн се нервя като ми правят проблем за това как сам писала ... ии че сам била неграмотна ... ай ве моля вии се незнам каде си начукайте шибаните мнения..

Zaharinka
08-23-2009, 20:41
С толкова много третиране ще останеш без коса...
Защо не я оставиш малко да си почине и след това да я вафльосваш,пръскаш,мъчиш,г риш?

sweet_bubka
08-23-2009, 21:24
С толкова много третиране ще останеш без коса...
Защо не я оставиш малко да си почине и след това да я вафльосваш,пръскаш,мъчиш,г риш?
+1 горката косичка :-o

SuperBadSuperFresh
08-23-2009, 21:29
В тая тема не видях повече от 2 мнения написани с по-малко от 10 грешки.Ти се научи авторке да пишеш,пък после мисли за косата.
Няма дума топирВаш/топирВам.Просто няма.
То не бяха следва6тиq,взима6 ма6ата, кицхур... (само от последната страница)Убивате собствения си език...
Сега можете да ме напсувате. :)

о0о я престанете да се филмирате хора .. който както иска ще си пише ../ мн се нервя като ми правят проблем за това как сам писала ... ии че сам била неграмотна ... ай ве моля вии се незнам каде си начукайте шибаните мнения..

За съжаление е чистата реалност,моето момиче.Оставям те да разбереш как да се топирВаш както трябва.Не искам да си развалям вечерта.

thirteen
08-24-2009, 02:58
И аз да дам едно мнение.
Това може да стане и без "вафличките" стига да имаш подходящият гребен за тупиране. Марката на лака също е от значение, но най-важното е да не прекаляваш с него. Това утежнява допълнително косъма и косата се отпуска. Същото става и с малкото количество лак - не се фиксира достатъчно и се отпуска. Трябва да уцелиш средата. Аз лично си правя обема по друг начин - хващам си кичура и го тупирам, след което го пръскам с лак и слагам самият лак(флакон) като ролка под кичура докато исъхне.Това без да навивам косата на флакона, а просто да добие извитата му форма. Опитай това без да правиш вафличките. И щом става въпрос за корени пяна и лак е прекалено. И впръсквай лака поне от 2 педи растояние. Ако се сетя още нещо ще пиша.

portokalka1994
08-24-2009, 15:59
kak vi se zanimava be hora?mene tei me marzi 4e lak 4e vafli4ki ki4yr po ki4yr 4e i topirane ki4yr po ki4yr....golqma tapnq...4e i posle laka po4va da lepne i na sytrinta kosata e... :D

mystericalkid
08-26-2009, 09:55
Каза , че косата ти не е тежка , не е и много гъста ... Моята също е такава и онзи ден фризьорката ми каза , че косъма ми е прекалено мек и каквото и да правя ,обемът ми няма да се задържи повече от 5-10 до 15 минути :D .. Надявам се да съм помогнала .. Колкото до лака .. Черния на Тафт и другия ..5+..наистина слепват косата ,а на Wella не върши никаква работа .. Ако след всички тези мнения и съвети все още не се получава ,не се мъчи .. или е от косата ти или неможеш да се топирваш :)