PDA

View Full Version : злеее...



clever
04-29-2009, 17:06
много съм зле със зъбите :(
имам пломби на почти всички зъби :shock:
извадени са ми 3-4 нерва...
сега ходя през 3 месеца на контролен преглед и последния път нямах проблем;което ме радва..
какви витамини да пия против появата на кариеси
просто ми е наследствено... :(
съвети от рода-питай стоматолога си са ми излищни;защото той казва;че проблемът е наследствен и не мога да се предпазя..
но ако има някой с моето положение;който пие витамини или нещо такова-нека сподели 8)
благодаря предварително :-)

zvezdichkaaa
04-29-2009, 18:17
Ох и аз съм така писна ми!!!Зъболекарката ми се хвана за главата,като видя колко бързо се развиват пита ме дали не поливам зъбите си с киселина,едва ли не...И то на супер необичайни места абе същински ужас ):

mArMaLaDkA
04-29-2009, 23:22
Като бях малка(4-5-годишна),не си миех зъбите често,и бяха много развалени.На постоянен зъб ми вадиха нерв,имах много пломби.Като ми се смениха млечните зъби,положението се оправи.Ами,мисля,че не е много уместно да казвам някакви хапчета,понеже все пак са лекарствен медикамент,не са като бонбонки,но попитай зъболекарката си.Едно време,задължително,в чайовете на децата,сокове и т.н.,се е слагало малко хапченце,което заздравява и предпазва зъбите.Аз като бях 9 годишна някъде,тръгнах да си оправям зъбите,и въпреки,че вече един вид,беше късно за мен,пак ми предписаха въпросните хапчета.http://theodoregray.com/PeriodicTable/Samples/009.14/s12s.JPG
Аз не бях много постоянна в приема им.Та,попитай най-добре зъболекарката си дали да ги приемаш,или не,че така по форумитее..

ysmiFchiCa
04-30-2009, 08:27
Офф и аз съм така...
В момента имам пломби на 4 постоянни зъба.... :( Вадили са ми нерв.... Ужас. Всеки ден си мия зъбите,ама.... :-x :(

batkodoki
04-30-2009, 08:48
много съм зле със зъбите :(
имам пломби на почти всички зъби :shock:
извадени са ми 3-4 нерва...
сега ходя през 3 месеца на контролен преглед и последния път нямах проблем;което ме радва..
какви витамини да пия против появата на кариеси
просто ми е наследствено... :(
съвети от рода-питай стоматолога си са ми излищни;защото той казва;че проблемът е наследствен и не мога да се предпазя..
но ако има някой с моето положение;който пие витамини или нещо такова-нека сподели 8)
благодаря предварително :-)

никакви витамини и "чудодейни хапове" няма да помогнат.

в никакъв случай НЕ посягайте към приемане на флуорсъдържащи препарати, какъвто е и даденият по горе като линк!!!

навремето с лека ръка се флуорираха детските млека, на децата в детските градини се раздаваха редовно "малки бели хапченца" флуориди все с добрата идея "да имат здрави зъбки".
днес вече е известно, че флуорът има силно изразено канцерогенно действие (причинява Рак)!
може би това е и една от многото причини днес да сме в челото на тъжната класация по ракови заболявания в света.

бтв, от началото на следващата година по директива на Европейският съюз дори минералните води с високо флуорно съдържание трябва да изчезнат от пазара. такива са Девин, една от хисарските и т.н....

напишете прочие "флуор" в търсачката, прочетете и сами решете дали искате да умрете от рак, но със здрави зъбки или да доживеете до старини с поправени.

clever
05-03-2009, 17:02
много съм зле със зъбите :(
имам пломби на почти всички зъби :shock:
извадени са ми 3-4 нерва...
сега ходя през 3 месеца на контролен преглед и последния път нямах проблем;което ме радва..
какви витамини да пия против появата на кариеси
просто ми е наследствено... :(
съвети от рода-питай стоматолога си са ми излищни;защото той казва;че проблемът е наследствен и не мога да се предпазя..
но ако има някой с моето положение;който пие витамини или нещо такова-нека сподели 8)
благодаря предварително :-)

никакви витамини и "чудодейни хапове" няма да помогнат.

в никакъв случай НЕ посягайте към приемане на флуорсъдържащи препарати, какъвто е и даденият по горе като линк!!!

навремето с лека ръка се флуорираха детските млека, на децата в детските градини се раздаваха редовно "малки бели хапченца" флуориди все с добрата идея "да имат здрави зъбки".
днес вече е известно, че флуорът има силно изразено канцерогенно действие (причинява Рак)!
може би това е и една от многото причини днес да сме в челото на тъжната класация по ракови заболявания в света.

бтв, от началото на следващата година по директива на Европейският съюз дори минералните води с високо флуорно съдържание трябва да изчезнат от пазара. такива са Девин, една от хисарските и т.н....

напишете прочие "флуор" в търсачката, прочетете и сами решете дали искате да умрете от рак, но със здрави зъбки или да доживеете до старини с поправени.много благодаря за полезния съвет 8)

anyfany2
05-03-2009, 20:33
много съм зле със зъбите :(
имам пломби на почти всички зъби :shock:
извадени са ми 3-4 нерва...
сега ходя през 3 месеца на контролен преглед и последния път нямах проблем;което ме радва..
какви витамини да пия против появата на кариеси
просто ми е наследствено... :(
съвети от рода-питай стоматолога си са ми излищни;защото той казва;че проблемът е наследствен и не мога да се предпазя..
но ако има някой с моето положение;който пие витамини или нещо такова-нека сподели 8)
благодаря предварително :-)



Здравей! Калции за зъбките е добре. Папкай МНОГО сиренце и млечни продукти.. ,папкай много моркови,прави си сокче ор морковки.., http://rsi-bg.blogspot.com/2008/08/blog-post_7544.html http://rsi-store.com/index.php?productID=182 .... Калмацин са витаминки и трябва да ги взимаш,когато си се консултирала с лекар,защото ако много витамини ти отидат в организма-могат да навредят доста трайно.. Калцият е минерал и е безвреден..