PDA

View Full Version : Последствията от любовта! Съвет.



nothingSpecials
04-29-2009, 17:16
Здравейте!
Това е моята история за първата ми любов и последствията от нея.

Всичко започна много отдавна. Тогава бях съвсем мъничка и се чудех какво пък толкова е любовта, че влюбените във филмите немогат да живеят един без друг. Но ето че и аз съвсем рано срещах любовта. Бях прекарала 3 години с това момче в постоянни караници и обиди. Ненавиждах го! За жалост както казват хората „Една крачка те дели от омразата към любовта” - започнах да го харесвам, но не беше само това. След години осъзнах че не само съм го харесвала , но и го обичам! Опитахме се да „ходим”. Два пъти ми предлага, но не се получаваше. Две години сълзи за 2 седмици щастие. Така на два периода, които бяха ужасни за мен. И все още не мога да осъзная къде са били грешките ни. Просто не сме били един за друг.
Още го обичам и не мога да го забравя, макар че той е влюбен в друга и те са щастливи.
Не мога да престана да мисля за това момче и не мога да спра да се измъчвам. За съжаление след тази невъзможна по незнайни причини любов, аз се затворих в себе си. Не мога да харесвам. Не съм ходила с момче от година, въпреки че има кандидати. Просто не се чуствам готова, страх ме е! Искам да обичам пак, не искам от късотрайните връзки на моите връстници, защото ми е дошло до гуша от тях . Трябва ми помощ! Немога сама да си помогна! Искам съвет, но такъв сигурно неможе никой да ми даде.

Благодаря, че прочетохте моята историйка!

Hilary_
04-29-2009, 18:20
Амм опитай се да опознаеш твоите кандидати.... може сред тях да има сериозни момчета... :wink: Не се връщай в миналото!!! 8)

Take_That
04-29-2009, 18:32
не мога да спра да се измъчвам. Просто не се чуствам готова, страх ме е!

Измъчваш се заради какво? Страх те е и не си готова за връзка, не защото не можеш отново да харесаш или пък, защото не искаш отново да обичаш, а защото те е страх някой да не те нарани. Твърде дълго си страдала и си била сама - мисля че е време да отвориш нова страница в живота си, както казаха по-горе престани да се връщаш в миналото :) Дай шанс на тези твои "кандидати", опознай ги, току виж някой може да ти допадне :) Успех

ifkataAa
04-29-2009, 18:35
Твоята история много прилича на моята .. виж я "дълга темичка" просто му теглиш една българска и .. :]

cinderella_gugutka
04-29-2009, 19:25
1-о той оби4а друга
2-о дори да иска теб вашата връзка е невъзможна
3-о ти си невероятно моми4е което заслужава да бъде щастливо затова се огледай наоколо-сигурна съм 4е има някое мом4е което да те привле4е с нещо
4-о не живей нито с миналото нито с бъдещето,живей в настоящето защото само то ти принадлежи
Тези при4ини биха били напълно достатъ4ни за мен за да забравя въпросния 4овек.Осъзнай се малко-иска се и воля,не само желание за да забравиш някого

curka87
04-30-2009, 06:47
Това, че веднъж не се е получило не означава, че и с другите ще е така. Не бива да се затваряш за любовта. Опитай се да погледнеш на кандидатите ти не като на "заплаха" , а като на възможност отново да намериш щастието....Може пък именно един от тях да е този, който ще ти помогне да продължиш напред.

Gary
04-30-2009, 07:18
Първо, да продължи да живееш. Да живееш наистина, да усетиш топлината на слънцето, режещия студ на вятъра, вкусовете, ароматите, цветовете. Да, любовта си е тръгнала, но животът продължава.
Приятелите - малко или много си ги загърбила, погледни ги, приеми ги, покажи им че още значат много за теб - те едва ли ще ви отхвърлят. Същото се отнася и за близките ти, отдели малко повече време за тях.
Отдели време и за себе си - смени си прическата или гардероба, научи нещо, което дълго си отлагала, да направите нещо, за което винаги си мечтали? Направи го за себе си.
Не си се хвърлила с главата напред в нова връзка - добре е , че си отделила време за емоционална почивка. Изчакай, твоето време ще дойде, ще се появи твоята нова любов. Тогава просто я вземи и бъди щастлива:)

Aicken
04-30-2009, 07:22
и на каква възраст са твоите връстници ?

soul1199
04-30-2009, 07:26
Това, че веднъж не се е получило не означава, че и с другите ще е така. Не бива да се затваряш за любовта. Опитай се да погледнеш на кандидатите ти не като на "заплаха" , а като на възможност отново да намериш щастието....Може пък именно един от тях да е този, който ще ти помогне да продължиш напред.

nothingSpecials
04-30-2009, 11:48
Благодаря на всички! :) На 16 са връсниците ми :]