PDA

View Full Version : Анти-религия



NoExcuses
04-30-2009, 12:12
Religion SUX. Вие как мислите?

ZipFail
04-30-2009, 12:38
Яко е зациклила и статична..иначе кефи 8-)

SWASTIKA
04-30-2009, 12:58
Мисля, че прекалихте с неморалните си отвратителни теми и мисли.

Всеки има право на избор, всеки прави това, което намери за добре.
Никой не е дошъл у вас за да ти казва колко хубаво е да вярваш и как после ти олеква.

Никой не ви казва: "ВЯРВАЙТЕ"!!!

Защо някой трябва да ми казва: "НЕ ВЯРВАЙ"???

Защо някой си хлапак с основно образование трябва да влезне във форума и да разправя колко глупава е религията, колко скапана е тя, колко измислена била? Защо?

Вече ми писна от псевдо - имбецилни изказвания на пикльовците.
Хора, осъзнайте се малко, вчера пика прав под масата, днес казваш, че който вярва е малоумен! Малоумен ли е? Дали той е малоумен, че вярва или ти си малоумен, че не вярваш? Отворковци ограничени, знаете ли колко сложно нещо е философията? Изобщо знаете ли какво е философия?

Честно казано, ПИСНА МИ!!!


Скоро не ми е било такова...



Вчерашно бебе, чуло от някъде, че някой си е казал, че религията е измислена, започва да ръси на ляво и на дясно простотиите на някой друг. Много интересни станахте, нямам думи...


Онзи пък Kman... Толкова е зле момчето, че от това повече няма начин. Просто това е предела на глупостта.

10000000000000000000000000000000 ПЪТИ му казах да пише грамотно на неграмотника, но той се прави на интересен. Важен бил смисъла, нищо друго.


Ненормалник, всеки ден сядаш и си пръсваш стомашната празнина от тъпчене на храна, нали? Въпроса ми е: ЗАЩО??? Защо ядеш, след като можеш само да пиеш? Напълно възможно е! При това няма да имаш запек ЦЯЛ ЖИВОТ! Но не, ти си решил да направиш кефа на червата, на стомаха и на тоалетната.


Раздела тук е Философия и Религия, не Философия и Атеизъм.


Слабо информиран си, не говориш с факти, а с разсъжедения, които от своя страна могат да подразнят някой, разбираш ли?

Смешко, можеш да кажеш: "Аз мисля, че няма Бог, но не съм сигурен", но не, ти си убеден... Някакъв си измислен човечец със средно образование, (може и основно) даващ на показ своите собствени разсъждения като факти, мислещ, че БОГ няма, е тръгнал да казва кое какво е и защо е. Ей от такива като теб няма нужда.

И малоумник, дори да даваш отговор на всяко мое изречение, няма да станеш интересен, защото това всеки може да го направи! Така правят децата в 5 клас, като трябва да анализират текст. Това твоето си е чист СОФИЗЪМ!

NoExcuses
04-30-2009, 13:19
Мда, иначе кефи. Господ натрупа много фенове :)

Kman
04-30-2009, 13:35
Хахахахах....чек ми прави пофта :grin:

Втори абзац.....но религиозните фанатици постоянно се месят в личния живот на хората и казват "вярвай щото...еди кво си и еди кво си" и дори в училище искат да ги вмъкват от първи клас,за да могат да хакват младите умове,докато са още пресни.....изобщо не е лоша тактиката...

Защото...както има хора които казват вярвай в бог и ще си спасиш душата така има и хора,които да твърдят обратното...на теб може да не ти е неприятно,но светът е така устроен(следва сарказъм),но ако не си съгласен със сътвореното от бог,ходи му го кажи!Той е виновния че е създал мене по този начин и че винаги има хора,които да са в опозиция....е естествено обсотятелствата се променят...преди не е било религия-"анти"религия,а след бъдеще ще е нещо съвсем различно.

"Скоро не ми е било такова"....ми значи време ти е било!

Да пиша грамотно...щото ти си безгрешник нали!?



Ненормалник, всеки ден сядаш и си пръсваш стомашната празнина от тъпчене на храна, нали? Въпроса ми е: ЗАЩО??? Защо ядеш, след като можеш само да пиеш? Напълно възможно е! При това няма да имаш запек ЦЯЛ ЖИВОТ! Но не, ти си решил да направиш кефа на червата, на стомаха и на тоалетната.
Това просто няма как да не го изцитирам....сарказмът не е лош,но някак си не е на мястото си!За твое сведение и най-вероятно и съжаление,се храня нормално!

Ахам...значи философията и атеизма,не са част от раздела философия и религия така ли!?

Слабо информиран ли....знам необходимото,но ти и толкова не знаеш!

Факти факти...факт ли е хелиоцентризма,факт ли е гравитацията...тогава защо са били изгорени и изтребвани хора за дето са твърдели че това са факти.Ето за това никога няма да спра да критикувам религията,защото не се е признала за виновна за смъртта на трилиони хора по целия свят.Да не говорим за кръстоносните походи и за многото други "вреди"(леко казано),нанесени от религията върху човечеството,които и дори Хитлер не е успял да достигне!
Трябва да те е изсрам за дето защитаваш такова оръжие,отнело живота на всички тези хора!


"Аз мисля, че няма Бог, но не съм сигурен"
Сори пич...не съм от онея дето и тако и вако....не съм някв (да това е правописна грешка и я правя нарочно!) пръдливец дето си мени мнението,когато ножа опре!

Докато ги има такива като тебе,ще ги има и такива като мене....Проблема ти е,че неможеш да понесеш критиката,неможеш да търпиш някой да не е твоето мнение!

О какъв гневен християнин....още малко ще тръгне да избива неверниците...

DimovB
04-30-2009, 14:08
Мисля, че прекалихте с неморалните си отвратителни теми и мисли.

Всеки има право на избор, всеки прави това, което намери за добре.
Никой не е дошъл у вас за да ти казва колко хубаво е да вярваш и как после ти олеква.

Никой не ви казва: "ВЯРВАЙТЕ"!!!

Защо някой трябва да ми казва: "НЕ ВЯРВАЙ"???

Защо някой си хлапак с основно образование трябва да влезне във форума и да разправя колко глупава е религията, колко скапана е тя, колко измислена била? Защо?

Вече ми писна от псевдо - имбецилни изказвания на пикльовците.
Хора, осъзнайте се малко, вчера пика прав под масата, днес казваш, че който вярва е малоумен! Малоумен ли е? Дали той е малоумен, че вярва или ти си малоумен, че не вярваш? Отворковци ограничени, знаете ли колко сложно нещо е философията? Изобщо знаете ли какво е философия?

Честно казано, ПИСНА МИ!!!


Скоро не ми е било такова...



Вчерашно бебе, чуло от някъде, че някой си е казал, че религията е измислена, започва да ръси на ляво и на дясно простотиите на някой друг. Много интересни станахте, нямам думи...


Онзи пък Kman... Толкова е зле момчето, че от това повече няма начин. Просто това е предела на глупостта.

10000000000000000000000000000000 ПЪТИ му казах да пише грамотно на неграмотника, но той се прави на интересен. Важен бил смисъла, нищо друго.


Ненормалник, всеки ден сядаш и си пръсваш стомашната празнина от тъпчене на храна, нали? Въпроса ми е: ЗАЩО??? Защо ядеш, след като можеш само да пиеш? Напълно възможно е! При това няма да имаш запек ЦЯЛ ЖИВОТ! Но не, ти си решил да направиш кефа на червата, на стомаха и на тоалетната.


Раздела тук е Философия и Религия, не Философия и Атеизъм.


Слабо информиран си, не говориш с факти, а с разсъжедения, които от своя страна могат да подразнят някой, разбираш ли?

Смешко, можеш да кажеш: "Аз мисля, че няма Бог, но не съм сигурен", но не, ти си убеден... Някакъв си измислен човечец със средно образование, (може и основно) даващ на показ своите собствени разсъждения като факти, мислещ, че БОГ няма, е тръгнал да казва кое какво е и защо е. Ей от такива като теб няма нужда.

И малоумник, дори да даваш отговор на всяко мое изречение, няма да станеш интересен, защото това всеки може да го направи! Така правят децата в 5 клас, като трябва да анализират текст. Това твоето си е чист СОФИЗЪМ!

Щом вие може да си натрисате Религията, ние също можем да си натрисаме Анти-религията.

kael
04-30-2009, 15:02
:D :D :D проблема на всичкиви е не "религия" или "не на нея" проблема е че всичките сляпо вярвате или в едната крайност или другата. на мен чесно казано и 2те ми изглеждат еднакво грешно. имайки предвид че сегашните религии са в резултат от политически изкривявания с цел контролиране на населението .... знаете ли кое е смешното физиката може да обясни религията

got2Bthe1
04-30-2009, 17:10
SWASTIKA дете мое тотално се изгубих като стигнах до тва с хранителния режим на Kman.Та къв е проблема ако хората са атеисти дори да е дете на 13 може да си вярва в квото му е кеф.Аиде стига си мразил моля те...

Надевам са правуписните ме грески да та дразнат мноу!!! (Не сме в час по български език така че не се впрягай чак толкова...)

ZipFail
04-30-2009, 18:42
+1 за свасти :)

NoExcuses
04-30-2009, 20:01
Стига с тая вражда, не коментираме вярата, а религията. Иначе темата си е екстра, атеизма е схващане, може и към философията да се отнесе. Ако на модовете не им хареса, нека я махнат, ще се съглася. Keep Hatin'! 8)

ZipFail
04-30-2009, 21:32
Религията е вяра, сеш ли се ?

53downfall
04-30-2009, 21:45
Наистина сте ограничени хора.
Най-смешното е,че си мислите,че като използвате сложни думички от гугъл или сте чули някаде "хелиоцентризъм" сте умни...
Деца простички,хора на светлинни години от вас по знания не отричат Бог.
Никой не е излязал пред целия свят да каже еволюция ли е,извънземни ли са или Бог (пише се с главна буква).
За извращенията които пишете че е вършила църквата няма спор.
Истинското християнство е от 1 век,а сега се е запазила много малка част от него.

woshata
04-30-2009, 21:57
Свасто .. ама той човека пита "какво мислите" .. не натриса нищо :-o

kael
04-30-2009, 22:00
религията като вяра за душата е доказуема научно но не и "бог" ...

lsd43
04-30-2009, 22:03
Малка подробност за "истинско" християнство може да претендират доста произведения освен до болка познатата Библия ,а ако сте толкова християни няма да спорите или примирението вече не е добродетел ? Църквата е спирала човешкото развитие в продължение не на години ,а на векове ,само заради този факт би трябвало да се замислите ,дали религията не забавя развитието на човека и не се ли явява поредната бариера пред него ? Знаете ли какво ,какъв е смисъла да се спори ,когато нито аз ще ви докажа, че го няма ,нито вие ,че го има ,за мен няма ,за 53downfall има и точка по въпроса ,няма смисъл от 50 теми за Бог ,няма смисъл от страници с еднотипни спорове ,от типажа: "Има,няма",наистина целия раздел се осра с тематиката за Бог.Освен това религията не се ограничава с Исус,Йехова и чичко Сатана ,има още много вярвания , това тук се превърна не в анти-религиозен спор ,а в анти-християно спор.

Мисля ,че има повече от една религия на света и не всичко се изчерпва с Исус и Библията ,наистина тези спорове станаха толкова еднообразни ,а това е поредната тема и едва ли ще е последната.

kael
04-30-2009, 22:10
ми ае за будизма хубава "религия" ... малко повлияна от други вярвания но все пак хубав а... сикхизъм anyone ?

53downfall
04-30-2009, 22:13
Еми знам че не е спор,нали мнозинството са на едно мнение.
И все пак нали знаете,никой не ви кара да правите нещо или да вярвате в някой. :)
Айде със здраве и любов да се обичаме и подкрепяме,защото най-вече на това ни учи от морална гледна точка християнството което толкова много плюете.

kael
04-30-2009, 22:20
аз лично не плюя. да -мразя католиците ама православните са ми сладички ..... any way религията е хубаво нещо дава надежда на тези които не могат да се примирят с факта- че съдбата им е в техните ръце ( което даже и в библията го пише ) :lol:

Kman
05-01-2009, 10:51
Надеждата може да се намери и без релириозната помощ!(тук няма нужда да се аргументирам,но за всеки случай - "Който търси,намира"!)

got2Bthe1
05-01-2009, 14:52
Надеждата може да се намери и без релириозната помощ!(тук няма нужда да се аргументирам,но за всеки случай - "Който търси,намира"!)
+1

Liar
05-01-2009, 20:51

kael
05-01-2009, 21:43
единната религия с ясни уклони като православието е катализатор за други неща научете се да я приемате щото тфа е основата на която се е издигнала българската цивилизация ( и не само ) научете се на религиозно толерантство - който иска да вярва

Shelcha
05-02-2009, 17:53
Мисля, че сте ограничени тинейджъри.
Това мисля. :)

Shelcha
05-02-2009, 18:39
Мисля, че сте ограничени тинейджъри.
Това мисля. :) Мисля, че пишеш тук, за да си вдигнеш броя на мненията. :)
Отчасти.
Искам да кометирам снимки, а не мога да използвам линкове в постовете си.
Другото е, против такива теми съм.
Питат ме какво мисля за някаква простотия.
Всеки сам решава каква религия ще изповядва.
Против такива йезуитски работи съм. Най-добра религия, ала бала, общество, маси, цел, средства. Осъзнайте се.
Оговарям само на лични коментари във форума. На темите само загатвам.
Особена когато са поставени толкова глупаво.

SolusChristus
05-03-2009, 05:26
Hate the playa' not the game.

fire_magic
05-03-2009, 11:55
Мъжки полов за нея ;-)
+1 :razz:

Kman
05-03-2009, 12:51
Hate the playa' not the game.

Ами ако играта е бъгава или е заразена от вирус или е направена от хакери с цел да манипулират десткото съзнание!?

got2Bthe1
05-03-2009, 20:33
Hate the playa' not the game.

защо цитираш "рап поговорка" в тема за религията???

InitialD
05-04-2009, 06:02
И на мен ми писна от тия теми!!!

Много сте ограничени .. да хейтваш Християнството да не е неква нова мания като покемоните ?!?!

Я се вземете в ръце защото се излагате яко !

Поповете, Свастика или аз не ходим по домовете ви да ви натрисаме религията си ... сектите го правят!

Така, че ако обичате спрете с тези откровено подтикващи към омраза теми!

Kman
05-04-2009, 10:30
Значи на теб не ти пука че някви ходят и промиват мозъците на малките деца!?!?!?!?!

Samoten89
05-07-2009, 10:15
Наистина сте ограничени хора.
Най-смешното е,че си мислите,че като използвате сложни думички от гугъл или сте чули някаде "хелиоцентризъм" сте умни...
Деца простички,хора на светлинни години от вас по знания не отричат Бог.
Никой не е излязал пред целия свят да каже еволюция ли е,извънземни ли са или Бог (пише се с главна буква).
За извращенията които пишете че е вършила църквата няма спор.
Истинското християнство е от 1 век,а сега се е запазила много малка част от него.Явно не са достатъчно разумни тези хора. Дори всичко да знаеш какво пречи да вярваш в Бог. Освен знанията е важен и разумът разбираш ли? ТО може всичко да знаеш ама, ако вярваш в нещо дето не виждаш какъв е смисъла да вярваш в него?

53downfall
05-07-2009, 13:22
Наистина сте ограничени хора.
Най-смешното е,че си мислите,че като използвате сложни думички от гугъл или сте чули някаде "хелиоцентризъм" сте умни...
Деца простички,хора на светлинни години от вас по знания не отричат Бог.
Никой не е излязал пред целия свят да каже еволюция ли е,извънземни ли са или Бог (пише се с главна буква).
За извращенията които пишете че е вършила църквата няма спор.
Истинското християнство е от 1 век,а сега се е запазила много малка част от него.Явно не са достатъчно разумни тези хора. Дори всичко да знаеш какво пречи да вярваш в Бог. Освен знанията е важен и разумът разбираш ли? ТО може всичко да знаеш ама, ако вярваш в нещо дето не виждаш какъв е смисъла да вярваш в него?

Ами тук вече се разминаваме защото аз нямам нужда да видя за да поярвам а повечето хора и да видят пак няма да повярват така че...
Аз не се имам за много знаещ,пък и според мен Бог е разум и за мен е и напълно логичко да съществува(освен това че вярвам).

Kman
05-07-2009, 14:21
Ами гравитацията или пък Китай...това че съм ги виждал не означава че несъществуват,но за тях има доказателства,които не се оповават на няква съмнителна,абсурдна книга обработена от брадати старци с цел да контролират по лесно масите!
Атеизма не е вяра!
Бог и разум....бълха и комета!

53downfall
05-07-2009, 19:28
Ами гравитацията или пък Китай...това че съм ги виждал не означава че несъществуват,но за тях има доказателства,които не се оповават на няква съмнителна,абсурдна книга обработена от брадати старци с цел да контролират по лесно масите!
Атеизма не е вяра!
Бог и разум....бълха и комета!

Колко бързо успя да я докажеш като "абсурдна книга обработена от брадати старци с цел да контролират по лесно масите" .
Има гравитация защото падам,има Китай... защото си писах с китайка и го има на картата.
За мен има Бог защото всичко е невероятно и не е плод на случайност.

Kman
05-09-2009, 10:48
всичко е невероятно

Дори и екзекутираните хиляди жени,обвинени във вещерство....дори кръстоносните походи с цел да се отркие граала и да се избият неверниците...колко мирна религия само.


не е плод на случайност.

Ти май незнаеш дефиницията на думата "случайност"!

Хайде отоговори ми на въпроса тогава.....ЗАЩО бог създаде този свят и човекът!?
Искам отговор състоящ се от логически свързани думи,изречения,теория и доказателства!

Naman07
05-09-2009, 11:10
^^Глупак. На скоро гледах новия филм на Никълъс Кейдж, там с извънземните. Та за моя изненада, той каза една доста позната ми фраза "Глупаво е да живееш логически в свят изпълнен с мистерии и парадокси".
Религията, драги ми глупецо, е мистерия...пардон, вярата е мистерия, религията е точно това, което описваш - манипулационна система (спрямо църквата като институция). "Неведоми са пътищата Господни"...мдааа, чакай неочакваното :lol: . А иначе защо Бог е създал човека, в Библията пише, понеже му било самотно. За света..., а защо един инжинер създава сграда, защо един художник рисува картина, защо един скулптор моделира скулптури...примерите може да не са много уместни, но ми следиш мисълта?

Искам отговор състоящ се от безупречно написани думи, без грешки и със запетаи :lol: .

Kman
05-09-2009, 14:55
Искам отговор състоящ се от безупречно написани думи, без грешки и със запетаи

Няма да ти доставя това удоволствие да видиш такъв пост и всъщност специално в този пост ще пиша без каквито и да е запетаи понеже така искам.

Мистерия та мистерия....те преди смятаха звездите за мистерия и вълните за мистерия обаче днес знаем че не са никаква мистерия! "Историята се повтаря" и сега за това което не познаваме го мислим за голяма мистерия но като погледнеш историята и ще видиш колко много подобни положения е имало когато хората са си мислели че нещо е магично и мистерия което ние днес знаем какво е като грамотевиците например.....имаш още мнохо зелева чорбичка да ядеш докато започнеш да мислиш трезво!

Naman07
05-09-2009, 19:45
Съмнявам се, че "искаш" да пишеш така :lol: . Мда, зеленце е добре..., но все пак говорим за вяра, която се е запазила и до днес. Ще разкриеш мистерията й, едва когато го поискаш, не когато някой друг го направи вместо теб, както предполагам си свикнал да става. Това е нещо, което не се обяснява с 2-3 изречения и *хоп*, вече си вярващ...
Аз дали мисля трезво..., едва ли, но не си ти този, който да го каже :lol: .

П.П.
Не мое, а твое удоволствие би трябвало да е... :?

vuryss
05-09-2009, 22:08
И нема много смисъл от целия този спор...

Naman07
05-09-2009, 23:28
Еми ,няма смисъл и от тази тема, но... А и повечето хора тук пишат просто за да има някакъв коментар след твоя, да се наложат :lol: . Опасна работа :-D .

Kaley
01-23-2010, 16:08
Мисля, че прекалихте с неморалните си отвратителни теми и мисли.

Всеки има право на избор, всеки прави това, което намери за добре.
Никой не е дошъл у вас за да ти казва колко хубаво е да вярваш и как после ти олеква.

Никой не ви казва: "ВЯРВАЙТЕ"!!!

Защо някой трябва да ми казва: "НЕ ВЯРВАЙ"???

Защо някой си хлапак с основно образование трябва да влезне във форума и да разправя колко глупава е религията, колко скапана е тя, колко измислена била? Защо?

Вече ми писна от псевдо - имбецилни изказвания на пикльовците.
Хора, осъзнайте се малко, вчера пика прав под масата, днес казваш, че който вярва е малоумен! Малоумен ли е? Дали той е малоумен, че вярва или ти си малоумен, че не вярваш? Отворковци ограничени, знаете ли колко сложно нещо е философията? Изобщо знаете ли какво е философия?

Честно казано, ПИСНА МИ!!!


Скоро не ми е било такова...



Вчерашно бебе, чуло от някъде, че някой си е казал, че религията е измислена, започва да ръси на ляво и на дясно простотиите на някой друг. Много интересни станахте, нямам думи...


Онзи пък Kman... Толкова е зле момчето, че от това повече няма начин. Просто това е предела на глупостта.

10000000000000000000000000000000 ПЪТИ му казах да пише грамотно на неграмотника, но той се прави на интересен. Важен бил смисъла, нищо друго.


Ненормалник, всеки ден сядаш и си пръсваш стомашната празнина от тъпчене на храна, нали? Въпроса ми е: ЗАЩО??? Защо ядеш, след като можеш само да пиеш? Напълно възможно е! При това няма да имаш запек ЦЯЛ ЖИВОТ! Но не, ти си решил да направиш кефа на червата, на стомаха и на тоалетната.


Раздела тук е Философия и Религия, не Философия и Атеизъм.


Слабо информиран си, не говориш с факти, а с разсъжедения, които от своя страна могат да подразнят някой, разбираш ли?

Смешко, можеш да кажеш: "Аз мисля, че няма Бог, но не съм сигурен", но не, ти си убеден... Някакъв си измислен човечец със средно образование, (може и основно) даващ на показ своите собствени разсъждения като факти, мислещ, че БОГ няма, е тръгнал да казва кое какво е и защо е. Ей от такива като теб няма нужда.

И малоумник, дори да даваш отговор на всяко мое изречение, няма да станеш интересен, защото това всеки може да го направи! Така правят децата в 5 клас, като трябва да анализират текст. Това твоето си е чист СОФИЗЪМ!

аааааааахахахах full respect!!!!!!! 8)

gret4ety
01-24-2010, 08:54
Религията е начин да подчиниш група от хора чрез внушаване на несъществуващи неща. За по простите ще го кажа по просто. Говориш на хората за някакви глупости които изобщо никога не са се случили и няма доказателства за тях и те започват да ти вярват и да ти се подчиняват :-|

Kaley
01-24-2010, 19:41
епа шо пък не 8-) просто ме изкефи как си изля душата :D

onestar
01-24-2010, 20:26
Значи на теб не ти пука че някви ходят и промиват мозъците на малките деца!?!?!?!?!
Като гледам има. И малките момиченца нали си нямат собствено мнение, пък да не говорим за разсъждение над тези неща, и вярват сляпо на всяко изречение, което са прочели :? ``

Li0nesS
01-25-2010, 07:24
.... знаете ли кое е смешното физиката може да обясни религията
\:D/ И по-точно квантовата.

SolusChristus
01-31-2010, 12:27
Значи на теб не ти пука че някви ходят и промиват мозъците на малките деца!?!?!?!?!

Всъщност, пука ми. Разни "сектанти" учат децата или на грешно християнство, или на някаква друга "религия".

Чистото християнство е безопасно, но когато започнеш да изкривяваш нещата за своя облага, тогава "shit hits the fan".




.... знаете ли кое е смешното физиката може да обясни религията
\:D/ И по-точно квантовата.

Я обясни "по-точно" как. ;)