PDA

View Full Version : шоколада вреден ли е?



OneGirl
04-30-2009, 17:04
Значи аз много обичам шоколад и ям по мнооого, обаче се чудя дали е вреден? Защото напоследък често ме боли глава и това дали има нещо общо. Купувам си по 1кг. и го изяждам някъде за три дни, тва нормално ли е или трябва да го намаля? И да допълня шоколада е течен ако има значение.

П.П. Извинявам се ако темата ви се струва някакси глупава :-D .

mkio
04-30-2009, 17:16
Шоколада е вреден, защото той спада към така наречените бързи въглехидрати-т.е. той преминава през тялото без да му доставя необходимата енергия и вещества. Единственото, което получаваме от него е чувството за ситост, заради която пропускаме да ядем важни храни като мляко, плодове, зеленчуци, риба и т.н. Естествено, хубаво е да хапваме и по-малко шоколад, защото не трябва да забравяме, че все пак от него изват хормоните на щастието. И да, ако не се храниш здравословно и пренебрегваш плодовете, които съдържат важни минерали, като магнезия в бананите е възможно да те боли глава. :)

asi_basi
04-30-2009, 18:33
ХАХАХАХХА
Продалжавай в същия дух и ще станеш 100кг. Бати тапия въпрос- ест. че е вреден

melinor
04-30-2009, 18:39
Всичко в големи количества е вредно :)

OneGirl
04-30-2009, 18:48
ХАХАХАХХА
Продалжавай в същия дух и ще станеш 100кг. Бати тапия въпрос- ест. че е вреден
Килограмите не са ми проблем, защото съм си слаба и имам нужда от няколко килограмчета :) .
Ама наистина трябва да се огранича, защото наистина е възможно главата да ме боли заради него :) .
mkio благодаря ти за добре обяснения отговор :-) :) .

batkodoki
04-30-2009, 19:05
Шоколада е вреден, защото той спада към така наречените бързи въглехидрати-т.е. той преминава през тялото без да му доставя необходимата енергия и вещества. Единственото, което получаваме от него е чувството за ситост, заради която пропускаме да ядем важни храни като мляко, плодове, зеленчуци, риба и т.н. Естествено, хубаво е да хапваме и по-малко шоколад, защото не трябва да забравяме, че все пак от него изват хормоните на щастието. И да, ако не се храниш здравословно и пренебрегваш плодовете, които съдържат важни минерали, като магнезия в бананите е възможно да те боли глава. :)

това е компилация от открдаднати писния на популярни в нета текстове. нямат нищо общо с реалната действителност!!!

Nitroglycerin
04-30-2009, 20:07
Човека е създаден така ,че да яде толкова колкото да успее по-късно да оползотвори тази енергия ,но тъй като сме народ на умствения труд и тази енергия я използваме за мислене ,но не я израсходваме с физически упражнения и това води до най-различни поражения по тялото затова само преди тежък физически труд да се яде шоколад.

mkio
05-01-2009, 07:41
batkodoki, уверявам те, че нито една от горенаписаните от мен думи не е взета от интернет, камо ли от някой форум, в който всеки пише каквото си знае. Имам основни познания в областта на здравословното и правилно хранене, придобити след дълго четене на книги и често ходене на курсове.Не оспорвам това, което казваш, наистина това, което пише в книгите не може да съвпада 100 на 100 с действителността, но все пак имам право да те опровергая и да ти кажа да не съдиш хората затова, че са се опитали да помогнат с каквото могат. :)

slavito007
05-01-2009, 08:32
1 кило шоколад? Ма малиии :lol: Аз през седмица-две си купувам 90 грама. Препоръчвам ти силно да намалиш дозата, защото наистина не е хубаво да се яде толкова много шоколад. Купувай си повече черен шоколад. По-полезен е, а и на мене повече ми харесва от млечния.

SimonaShtonova
05-01-2009, 19:37
Всичко в големи количества е вредно :)

Bastor
05-02-2009, 12:39
Всичко в големи количества е вредно :)Така е....и всичко в прекалено ниски количества-също е вредно.....аз си ям колкото и от каквото ми се яде...до сега не съм имал ядове...то си е до организъм де, да не започнеш да се тъпчеш с шоколад сега? хех... Общо взето слагай някакви лимити...

Главоболието може да е симптом на ужасяващо много неща, ако продължава да се появява се консултирай с личният си лекар....

rauwkost
05-02-2009, 14:35
Защо всички забравихте да споменете за диабета? Боли те глава точно от шоколада, защото кръвната ти захар явно е над нормата. Ограничи се до 100-150 грама седмично и всичко ще е наред.

OneGirl
05-02-2009, 15:02
^ да наистина може да има нещо вярно, защото вчера и днес съм яла съвсем малко шоколад и глава не ме боли :grin: :grin: .
Наистина Всичко в големи количества е вредно!!!

foreverr
05-02-2009, 20:05
Ххахах, видях много мнения които казват, че шоколада е вреден, което са си глупости.Той дори си е полезен, но в малки количества и не много често.Аз например си позволявам да ям нещо сладко ии шоколад по максимум 2-3-4 пъти месечно.

sladkotykate
05-03-2009, 14:33
Ами 1 кг. за 3 дни не е нормално.Шоколадът в умерено количество е полезен,но в случай като твоя е вреден.Щом толкова много обичаш шоколад може всяка сутрин да си хапваш по едно блокче шоколад и така хем няма да ти вреди хем ще си доволна.Това с главоболието може да е от голямо напрежение и неправилно хранене.. :)

clever
05-03-2009, 14:55
ако си с ниско кръвно не намалявай шоколада
иначе-нещата в голямо количество са вредни-да
п.п.и аз много обичам шоколад :P 8-)

Boyd
05-03-2009, 14:57
Не е вреден, яж си го, но не прекалявай. Добре е също и да ядеш натурален, а не млечен.

splendour
05-03-2009, 16:55
ox golqma gad sa tiq kofi s 6okolad.az predi si zemax 5 kg kofa ot metro i postoqnno nag1vax ot neq i q yni6tojavax za minimalno vreme.no sled kato gledax dqdo mi kak my biqt insylina i se postresnax.namali go.az predi bqx vmania4ena i pristrastena k1m te4en 6okolad a tazi godina po4ti ne s1m go qla.sega se pristrastix k1m dryg boklyk ama ko da sa prai :-D :-D :-D

hisy
05-04-2009, 09:34
Шоколада е вреден и за теглото и за зъбите :D ..Щом толкова много обичаш да ядеш шоколад.. яж.. но в малки количества :wink:

OneGirl
05-04-2009, 14:25
От много шоколад може ли да се получи диабет? :-o

bubblebabe
05-04-2009, 15:03
Не, не е вреден стига да се приема в малки количества.
Стига вече, вреден бил, ама друг път. Едва ли ако си хапваш по малко шоколад ще надебелееш толкова, колкото като хапваш тестени продукти.
И пак казвам НЕ Е ВРЕДЕН СТИГА ДА СЕ ПРИЕМА В МАЛКИ КОЛИЧЕСТВА.

Rza
05-04-2009, 17:50
Шоколада е като захарта празна енергия :)е шоколада е мноогооо яко яж си моме,а и щом ти трябват няколко килца провери за кутии от 2 кг :P

clever
05-04-2009, 17:54
Шоколада е като захарта празна енергия :)е шоколада е мноогооо яко яж си моме,а и щом ти трябват няколко килца провери за кутии от 2 кг :P :grin: точно така :lol: 8-)
п.п.дояде ми се шоколад и на мен от тая тема :lol: :lol:

NaNa_SladuRana
05-04-2009, 18:09
разбирасе,вреди на нервната система,дебелееш от него,получаваш кариеси :? в малки количества е полезен,то без сладко не можи,примерно аз съм на диета и всяка сутрин като стана си хапвам едно блокче натурален шотолад,за да подтисна глада за сладко през деня :)

batkodoki
05-04-2009, 20:27
batkodoki, уверявам те, че нито една от горенаписаните от мен думи не е взета от интернет, камо ли от някой форум, в който всеки пише каквото си знае. Имам основни познания в областта на здравословното и правилно хранене, придобити след дълго четене на книги и често ходене на курсове.Не оспорвам това, което казваш, наистина това, което пише в книгите не може да съвпада 100 на 100 с действителността, но все пак имам право да те опровергая и да ти кажа да не съдиш хората затова, че са се опитали да помогнат с каквото могат. :)

очевидно не се разбираме!


Шоколада е вреден, защото той спада към така наречените бързи въглехидрати-т.е. той преминава през тялото без да му доставя необходимата енергия...

това не е вярно! :)
той енергия доставя, при това може да го прави по всички три пътища на постъпване на глюкоза в кръвта и доставката и до мозъка и вс др тъкан по различни каскадни механизми.
но не в това е проблема.
най-често този тип проблем (компулсивно влечение към "сладко") се корени в нарушен баланс на електролити контролиращи "бързите" и "бавни" йонни канали на клетката.