PDA

View Full Version : На коклко години?



PCDfenka
04-30-2009, 17:43
Здравейте! :) Имам няколко въпроса. Тъй като много искам да си направя пиърсинг и татуировка, но мисля ,че съм още малка на (12 съм :-o ) искам малка татуировка някъде на талията или нещо такова. Немога да го обесня точно къде . :? И освен това искам и една обица на езика и пъпа.
Говорих с майка ми тя не е съгласна, но мога да я убедя... 8)
И аз не съм много сигурна в това мисля че съм още малка :( Та въпроса ми е горе-долу на колко години е нормално да си направя :?

koshtramba
04-30-2009, 17:46
Малка си още, и си с непостоянни желания.Не прави сега, защото след 1-2 години макс, ще ти хареса нещо друго.От опит ти го казвам.

safetyMode
04-30-2009, 17:51
така. аз си сложих обеца на езика на 13. Обеците винаги могат да се махат ако ти омръзне. Но татуйровката не. Мисля че още си малка и както казаха по нагоре след 2-3 години ще ти хареса нещо друго.

lolipop1
04-30-2009, 18:07
всичко си направи само без татуйровката .. или си направи времена :) след време няма да ти харесва така .. можеш да си махнеш обеците ии всичко .. и татъйровката няма да я има така4е спок

hahavteen
04-30-2009, 18:08
Според мен такива решения е най-добре да се вземат след като вече си с изграден характер или поне пълнолетна. Като бях на 14 супер много исках обица на езика но майка ми каза "Като станеш на 18 прави каквото искаш." Много й се ядосвах но сега се радвам че тогава не ми разреши защото щях супер много да съжалявам. Имам пиърс на пъпа и си го направих на 18. Вече близо 2 години го имам и адски му се радвам.
Не избързвай. Та ти още в пубертета не си! Знаеш ли още колко пъти ще си променяш мнението за разни неща.

shell
04-30-2009, 18:13
Според мен такива решения е най-добре да се вземат след като вече си с изграден характер или поне пълнолетна. Като бях на 14 супер много исках обица на езика но майка ми каза "Като станеш на 18 прави каквото искаш." Много й се ядосвах но сега се радвам че тогава не ми разреши защото щях супер много да съжалявам. Имам пиърс на пъпа и си го направих на 18. Вече близо 2 години го имам и адски му се радвам.
Не избързвай. Та ти още в пубертета не си! Знаеш ли още колко пъти ще си променяш мнението за разни неща. :smt045
и аз мисля така.знам,че може ли ти звучи гадно,но наистина е по добре да пораснеш -не след година да не ти харесва ,че имаш татос или обица просто защото в тази възраст желанията ти се променят много бързо.за две години толкова много неща ще харесва,които сега не ти допадат и обратно :) така че не бъзрай :P

eXpl0d3
04-30-2009, 19:18
Ако си направиш татуйровка сега тя ще се разтегне от разстежа и ще стна МНОГО зле.

zloto
04-30-2009, 19:29
Татуировка не си прави. Много ми е странно как толкова хора напоследък успяват да си татуират тъпи китайски йероглифи, дракончета, сърчица, мрежички и пр. глупости, само да могат да кажат след това "ни ми пукъъ за ваштуу мненйе, тва си е мойту тялу". Твоето тяло, да, но за такава грозотия, която си направил на 15-16 години, може да съжаляваш цял живот.
А за обицата - на 12 си за, за бога :О
Обиците на езика и пъпа излъчват секс, ти какво искаш да излъчваш? Смешно е, стани поне на 15-16, че да те пуснат сама в студиото. В нормално студио няма да ти разрешат да се дупчиш, ако си под 16 и нямаш разрешение от родител. Така и трябва да бъде.

Jumbie483
04-30-2009, 19:55
Татуировки не си прави.
За обеците... ми изчакай ПОНЕ още 1 година. Ако си все още сигурна, че искаш.. проучи нещата, как се пробива, грижи и т.н. и ако все още искаш - дупчи се.
А за татуировките.. След 20 мисли дали искаш.. Сега НЕ искаш.. :?

zarety
04-30-2009, 20:00
за да не правя нова тема тук искам да питам знаете ли горе долу колко струва един истински тату горе долу отколко започват и колко е най-скъпата

YourFavouriteDrug
04-30-2009, 20:40
За тату не си и помисляй! Не знаеш какво ще те кефи след 3-4 години!
Айде, пиърсинг може, ще ти писне - ще го махнеш. Тату?! Я си стой на д-то :D

vellvet
04-30-2009, 20:43
рано ти е ! татосите не са шега работа остава ти за цял живот ... вярно има оперативен метод за премахване но едва ли ще искаш да легнеш под ножа заради детинската си прищевка. обеците на пъпа, езика като цяло пиърсинга изискват желязна хигиена особенно през първите седмици ... определени храни и напитки , прмивки и т.н. , неща за които 100% не си готова на 12 .. изчакай бъди дете още малко ;)

shmurkam
04-30-2009, 21:10
Здравейте! :) Имам няколко въпроса. Тъй като много искам да си направя пиърсинг и татуировка, но мисля ,че съм още малка на (12 съм :-o ) искам малка татуировка някъде на талията или нещо такова. Немога да го обесня точно къде . :? И освен това искам и една обица на езика и пъпа.
Говорих с майка ми тя не е съгласна, но мога да я убедя... 8)
И аз не съм много сигурна в това мисля че съм още малка :( Та въпроса ми е горе-долу на колко години е нормално да си направя :?
:lol:
И каква ще е?
I love Eduard Cullen? Или ще си нарисуваш еднорог? :lol:
Изчакай да пораснеш малко или прави като мен и отиди да ти нарисуват временна татуировка, стои 6 месеца(след 6 месец, трябва да си пораснала малко и вече да си на по-тежка вълна като I love emo boys) Аз лятото ше си изрисувам кръста и глезена. Мухахахааа! :P

xXxXSweetDreamsxXxX
04-30-2009, 21:26
[quote=PCDfenka]Здравейте! :) Имам няколко въпроса. Тъй като много искам да си направя пиърсинг и татуировка, но мисля ,че съм още малка на (12 съм :-o ) искам малка татуировка някъде на талията или нещо такова. Немога да го обесня точно къде . :? И освен това искам и една обица на езика и пъпа.
Говорих с майка ми тя не е съгласна, но мога да я убедя... 8)
И аз не съм много сигурна в това мисля че съм още малка :( Та въпроса ми е горе-долу на колко години е нормално да си направя :?
:lol:
И каква ще е?
I love Eduard Cullen?

О, да представям си.. Ня'кво лапе, "влюбено" в тоя Едуард и да покаже голямата си "любов" да вземе да се татуира.. Пхах :lol: ... 3 месеца след т'ва ше се чуди как да я махне.. Порасни малко пък тогава му мисли за татуировки и пиърсинги.. На всичкото отгоре ти няма да изтърпиш и една точка да ти направят с тая игла, пък да не говорим цяла картинка или надписче, или там к'вото е..

Jamalska
04-30-2009, 22:14
Аз лятото ше си изрисувам кръста и глезена. Мухахахааа! :P
:razz:

galu6a
04-30-2009, 22:18
и аз мисля ,че си малка пак и ти сега растеш ще порастнеш и кожата ти ще се разпъни може временна да кажем :)

gabri3lla
05-01-2009, 06:51
Изчакай още малко, сигурна съм, че ще размислиш скоро.

splendour
05-01-2009, 07:30
татос се прави на окло 20 години.оставям настрана тва дали ща кефи след година.само че всяко отслабване,напълняване растеж на височина и т.н. ще я деформира.ще се полъчи същия ефект се едно да изсисуваш отдут балон и после да го надуеш,само че при балона е равномерно,а на кожата не

BlackMeow
05-01-2009, 10:50
Не искам да те обиждам, но аз ако видя детенце на 12-13 с татус и пиърсинг...
Ще си помисля че вероятно е циганче и няма родители!
То на голям човек не винаги е добре, а на дете би било направо смешно.
Има много начини да се направиш на интересна пред дружките не е нужно някой да ти остава за цял живот както татуировката.

In4iTu_
05-01-2009, 10:55
Да, определено си малка за нещо, което остава цял живот(говоря за татуса). А за обеците на езика и пъпа...е те се махат лесно, но пък, ако видя 12 годишно момиченце с пиърсинг доста ще се смея и ще си помисля: "Това дете няма ли си майка?!" Така, че се откажи, поне за сега...след 4-5 години пак може да искаш..но сега -> НЕДЕЙ! Смешно е...

sexa_na_kompleksa
05-01-2009, 10:55
Мина му модата вече. ; )

Infinity
05-01-2009, 12:14
Да, определено си малка за нещо, което остава цял живот(говоря за татуса). А за обеците на езика и пъпа...е те се махат лесно, но пък, ако видя 12 годишно момиченце с пиърсинг доста ще се смея и ще си помисля: "Това дете няма ли си майка?!" Така, че се откажи, поне за сега...след 4-5 години пак може да искаш..но сега -> НЕДЕЙ! Смешно е...

Axel_f
05-01-2009, 12:50
така. аз си сложих обеца на езика на 13. Обеците винаги могат да се махат ако ти омръзне. Но татуйровката не. Мисля че още си малка и както казаха по нагоре след 2-3 години ще ти хареса нещо друго.

Абсолютно съгласна. И аз си сложих на 13 обица на пъпа, не съжалявам, но и винаги мога да я махна. А и не знам, дали си даваш сметка, но татуировките след време избледняват и даже да и се кефиш и след 10 години (малко вероятно е), ще трябва или да я повтаряш, или да се чудиш как да я скриеш, защото няма да прилича на нищо.

happyfacex
05-01-2009, 15:41
малка си и кой знае дали няма да стане старомодно след 1-2 години и да ти омръзне ако си чак такава мераклийка пробвай с временна :D

KoRnFlAkE
05-01-2009, 16:59
на 12, аре пиърс, може да го свалиш, въпреки че е тъпо да си правиш на 12
обаче татус е просто прекалено тъпо на тая възраст и ще съжаляваш със сигурност.

justbebsi
05-01-2009, 17:28
И аз съм на мнение че ако си направиш татуировка сега , после ще съжаляваш :? И за пиърсинг си малка, но него можеш да го махнеш като ти омръзне.

anity92
05-01-2009, 18:32
тцтцт абе я се успокой малко .. на 12 си и татосчета искаш пф.. направи си пиърсинг ама не и татос щото после както казват ще поотраснеш и ще ти омръзне ;] то аз съм на 17 кажи речи и за нищо такова не съм си помисляла пък ти на 12 .. аз на 12 още с барбита играх бе и не знаех кфо е тфа татос и пиърсинг :? :lol: ..

LovEsIckk
05-01-2009, 18:47
Пф още растеш..кви татуировки , кви 5 лв..Още дори тялото ти не се е оформило
:grin: :grin:

На 12 години с пиърсинг на езика.ОМФГ! :? :?

Jesus
05-01-2009, 19:15
от това което знам на 14 става само с разрешение на родител а вече след 16 без родител :) това е за пиърса :)

xcomplicatedx
05-01-2009, 20:45
.......

POLLINA
05-01-2009, 21:22
За пиърсинга щом си решила - окей.. макар че както ти казаха по горе ' след време ще размислиш.Но това не е толкова фатално,тъй като дупката ще зарасне и готово..докато при татоса не е така..
Първо -прекалено си малка за да решиш какъв точно искаш да е татоса и къде... Аз самата съм на 17 години и единственото,което ме спира да си направя е ,че все още не зная какво да е то... Според мен трябва да е нещо което значи нещо за теб и има някакъв смисъл .. а нее няква звезда или китка лепната там........ :? :P

guinessgirl
05-05-2009, 11:58
аз пък съм решила кфа татуировка искам и кога ще си я направя.

майната ви 8)

(добре де,не съм на 12,ама не съм и на 18 8-)

Neftochimic
05-05-2009, 12:01
Здравейте! :) Имам няколко въпроса. Тъй като много искам да си направя пиърсинг и татуировка, но мисля ,че съм още малка на (12 съм :-o ) искам малка татуировка някъде на талията или нещо такова. Немога да го обесня точно къде . :? И освен това искам и една обица на езика и пъпа.
Говорих с майка ми тя не е съгласна, но мога да я убедя... 8)
И аз не съм много сигурна в това мисля че съм още малка :( Та въпроса ми е горе-долу на колко години е нормално да си направя :?

малка си още бе...
аз си пробих ухото като бях някъде на 16, а татуса си го направих 2-3 месеца след това...

Pliok0019
05-05-2009, 12:12
Пиърс - ок, обаче тату...НЕДЕЙ! (:

DiScOnEcTeD
05-05-2009, 16:32
абе пиерсинга не му трябва много мислене особено на езика много бързо зараства .... такаче там не е проблема ама татуировкатаа е преебана ... по добре не си прави за да не съжаляваш :---) :---)

djudjulinkaa
05-05-2009, 18:35
И според мен още си много малка..когато бях колкото теб и аз исках какво ли не..прибавих само по някоя друга обица на ушите..не съжалявам де :D Но иначе за обица на езика или за татос мисля, че ще размислиш .. 90% съм сигурна даже :)

heiress
05-06-2009, 07:17
Първо се научи след тоалетна да се бършеш сама и после татуса.

mimsssssss
05-06-2009, 14:43
Татуировка не си прави. Много ми е странно как толкова хора напоследък успяват да си татуират тъпи китайски йероглифи, дракончета, сърчица, мрежички и пр. глупости, само да могат да кажат след това "ни ми пукъъ за ваштуу мненйе, тва си е мойту тялу". Твоето тяло, да, но за такава грозотия, която си направил на 15-16 години, може да съжаляваш цял живот.
А за обицата - на 12 си за, за бога :О
Обиците на езика и пъпа излъчват секс, ти какво искаш да излъчваш? Смешно е, стани поне на 15-16, че да те пуснат сама в студиото. В нормално студио няма да ти разрешат да се дупчиш, ако си под 16 и нямаш разрешение от родител. Така и трябва да бъде.

+1

Joro951
05-06-2009, 14:47
За татуировка си още малка.Аз съм на 14 и също искам мн, обаче съм решил като порасна тогава да си правя, защото тва си остава за цял живот и след години може да ми се промени мисленето изцяло и ше си се чуда кви простотии съм харесвал навремето xD
Така че споко, има време.
А за пиърс - давай, тва не е страшно. :)

mArMaLaDkA
05-06-2009, 15:15
Омръзна ми да гледам разни малки пикли с обица на носа, дрънкулка на пъпа, топче на езика(нищо, че даже и не знаят с тея обици какви сигнали предават. После " ама защо ми се лепят дърти чичковци ") .Ужасно грозно е, бе, осъзнайте се! На много малко хора им ходи пиърсинг, пък на дете...? :? Ако си мислиш, че ще си много яка и известна с тея обицища в училище и квартала-е, права си. Лапетиите с още непрокаран мозък много се кефят на такива идиотщини, ама струва ли си, заради едната мода, така да си прецакваш детското излъчване? Казаха ти го вече-изисква се изключителна хигиена,когато ти пробият някоя част на тялото,а надали една 12-годишна може да я спазва.Пък за татуировката-какво ще ти нарисуват,слънчице мамино ненагледно? " H2О е върха! ", " УбИчЪм тЪъ МиЛуУу " и разбито сърчице отдолу или пък.. сетих се! Образ на Леонардо Ди Каприо! На родителите ти трябва да им бъдат отнети родителските права, ако ти позволят да се окепазитиш така брутално! Залепяй си от онея неща, които се лепят по блузите, на носа, на пъпа, в ухото, ако щеш, рисувай си сърчица, звездички и цветенца с черен молив или си лепи ваденки, само си стой на гъза и изчакай този период да отмине.

Carmen_Kass
05-06-2009, 15:29
Да, определено си малка за нещо, което остава цял живот(говоря за татуса). А за обеците на езика и пъпа...е те се махат лесно, но пък, ако видя 12 годишно момиченце с пиърсинг доста ще се смея и ще си помисля: "Това дете няма ли си майка?!" Така, че се откажи, поне за сега...след 4-5 години пак може да искаш..но сега -> НЕДЕЙ! Смешно е...

+1