PDA

View Full Version : 40 кучета избити и пъхнати в контейнер



mimenceto666
05-01-2009, 16:06
40 кучета избити и пъхнати в контейнер, двама австрийски еколози в полицията

40 трупа на убити кучета, някои от които вече разложени, извадиха от контейнер за боклук в хасковския зоопарк представители на австрийска природозащитна организация. Потресените европейци се свързали с д-р Светлана Петрова, отговорник на кучешкия изолатор в Димитровград, която пристигна на място,за да се увери с очите си в думите на австрийците.

Сред труповете на животните има и на няколкомесечни кутрета. Животните са били убити с евтаназин и Т61 – изключително силна отрова, подобна на кураре, обясни д-р Петрова (на горната снимка). Полупразните флакони с препаратите също бяха изхвърлени в контейнера. Според нея кучетата са били умъртвявани в продължение на десетина дни, съдийки по степента на разложение на някои от телата.

Междувременно шефът на зоопарка д-р Ясен Стайков се обадил в полицията, че австрийците са счупили стъкла на помещението с маймуните. Отвътре се дочуваше кучешки лай, увери се репортер на Haskovo.net. Двама от европейците бяха отведени в хасковското районно управление и задържани, казаха сънародниците им.

Тук се вършат ужасни престъпления, потресени бяха австрийците. Те допълниха, че очевидно няма смисъл да се обаждат в полицията, която също върши престъпления. Но добавиха, че ще направят достояние на целия цивилизован свят варварството, което са видели в Хасково.

Само преди месец Общинския съвет в Хасково прие стратегия за ограничаване на популацията на бездомните кучета. В нея на думи се изпълняват императивите на Закона за защита на животните, който категорично забранява убийството на кучета, с изключение на доказано агресивни животни.

По думите на д-р Петрова варварското умъртвяване на кучетата се прави за пари. Тя обясни, че за изолатора в Димитровград месечно общината отделя около 1800 лева за храна, препарати и лекарства на животните и предположи, че сумата за Хасково е в пъти по-голяма. Избивайки кучатата, някой прибира парите, категорична бе д-р Петрова.



Б. а. След публикуването на този материал се обади говорителката на МВР Хасково Нина Николова и уточни, че двамата австрийци не са били задържани. Те наистина били отведени в РПУ-то, но представителят на районна прокуратура отказал да одобри задържането им. Двамата чужденци писали жалба срещу безчовечното отношение към животните и по-късно били освободени.


Тодор Кръшков

статията със снимки и коментари можете да намерите на http://www.haskovo.net/index.php?MODULE=2&catid=18&newsid=49311

gPa3HuTeJl
05-01-2009, 16:09
Да мр1т деба техната майка... е заради такива помяри бях у болница на системи...
СМЪРТ, деба техната майка..

Не е ли си от малко да си го 'фанеш да си го отгледаш ти да си знаеш, че си е твое, че си те слуша, че няма никви болести... НЕ, ДА УМИРАТ И Т'ВА Е... Знаеш ли го болно ли е от бяс или не е... и кутретата к'во от т'ва като са малки... улични помяри.. ш'е станат с1щите като родителите си... ПОМЯРИ !!!!
Знаеш ли го за в б1деще колко хора ш'е нахапе и т.н... ДА УМИРАТ БЕ !!!!

Canis_Dirus
05-01-2009, 16:19
А австрийците държат дъщерите си по 17 години заключени в мазета и системно ги изнасилват и имат от тях деца, които изгарят.

А да си гледат собствената кочина!

XceSS
05-01-2009, 16:31
А австрийците държат дъщерите си по 17 години заключени в мазета и системно ги изнасилват и имат от тях деца, които изгарят.

А да си гледат собствената кочина!

НА САПУН !

babity
05-01-2009, 16:54
Хах, нямало да се избиват кучета, освен доказано агресивните такива. Агресия на куче се доказва само и единствено от квалифициран етолог. А колко такива има в нашата държавица? Броят им е точно... ъм.. 0! А защо има бездомни кучета? Да... те кучетата са лошите. Хората, които дават луди пари на нелигитимни зооборси и зоомагазини за "помияри" и след това ги захвърлят на улицата нямат ааабсолютно никаква вина. Кучетата са виновни!!! Не тези, които прибират парите от жалките подобия на приюти и не си вършат работата. Кучетата са виновни!!! Не скъпите ни управници, които нямат изгода от създаване на зоополиция или инкриминиране на жестокостта към животни. Не забравяйте, кучетата са виновни!!!

hardball
05-01-2009, 17:34
Олеле, ужас :shock:

Bellatrix
05-01-2009, 17:45
Това е гадно и жалко.
Но след като мен цял първи срок ме гонеше всяка божа сутрин една глутница, решила, че територия и е улицата пред блока ми, майната им на кучетата! Не мразя самите животни. Знам, че главно някои хора са виновни. НО АЗ НЕ СЪМ ВИНОВНА та да нося всяка сутрин гигантска отвертка само и само да стигна до даскало цяла!

Jumbie483
05-01-2009, 18:48
Ужасно :shock:

chelsea
05-01-2009, 18:54
и на мен ми е мъчно за горките животинки. виж ако ми изядат детето вече няма да ми е толкова мъчно.

BulgariaZaBulgarite
05-01-2009, 19:16
Браво, браво! И аз мога да се похваля, че съм избил немалко улични помияри.

cMon
05-01-2009, 19:34
хм..куче като куче.Дали ще си вземеш помияр или мопс няма разлика.Освен предразсъдъците на обществото де.И изглежда , че щом някой няма дом не заслужава да живее и по-добре да го убият.

Хаха кое е по-добре да те нападне , глутница кучета или глутница хора?

Светът ви е или прекалено наивен или натъпкан с хейтвани предрасъдъци.Природата си намира начини да елиминира прекалено многото индивиди.Я болест , я война , я човек.

machoka
05-02-2009, 07:55
Е такива ако ги видя около контейнера, директно с колата минавам през тях (да, за хората говоря)... дееба нещастниците прости.

Diam0nD
05-02-2009, 09:26
уличните кучета или да се пребират всички в кучкарници или да се премахнат ... не смятам че един пес е по-важен от човек 8)

babity
05-02-2009, 12:50
СМЪРТ за уличните песове!

много ми е интересно тия,които ги защитавате,ако след време некъв помияр ухапе детето ви и го вкара в болница (а ако е по-малко детето като нищо и в гроба) дали ще ги защитавате пак?

смешници. хора умират,за некви кучета сте се загрижили.


К*Р за фалшивия "морал"...

Твоя па' 'щото е от най - истинския...

mulgore
05-02-2009, 12:54
К** за хората...


кучетата хапят, ако са провокирани...

а и трябва да си ебаси изверга, за да оставиш кучетата да се разлагат в контейнер, какви зарази могат да плъзнат... ама то се иска някаква средна интелигентност...

HexGirl
05-02-2009, 14:22
Помня преди години имаше един тип тука в Хасково дет вечер той и неговите приятели ходеха на хаики по улиците и мога да ви кажа че от тогава града се прочисти а тея кучета в зоупарка наи вероятно са там за да хранят животните 8-) Аз съм виждала с кво хранят лъвовете и да ви кажа бяха доволни 8-)
Мен ако питате стратегията е добра хем животните са нахранени хем и хората са спокоини :) колкото и извратено да звучи но те така или иначе имат нужда от месо

girl4eety
05-02-2009, 15:01
АКО ВИДЯ НЯКОЙ ЧЕ БИЕ КУЧЕ ИЛИ КОТКА ИЛИ КАКВОТО И ДА БИЛО ЖИВОТНО Е ПОД НОЖА!!!!!!
СМЪРТ ЗА ТИЯ ХОРА ДЕТО УБИВАТ ЖИВОТИНКИТЕ!!!!!!!!! :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x МРЕТЕ БЕ ГАДОВЕ

Bianca
05-02-2009, 15:14
Мнението ми е особено противоречиво.
Определено не обичам помияри, но пък това е "леко" жестоко.

Enough
05-02-2009, 15:20
Идва момент, в който на човека му писва от дрямката на институциите.
И след поредния инцидент със уличен помиар води до драстични мерки и с право ... Не веднъж съм бил свидетел как глутница прегладнели през зимата кучета нападат някого ... което е ужасно :/ като преживяване. Преди години една възрастна жена беше убита от такава глутница. Жалко е, че никой не съобщава статистика на ухапаните ... предполагам е плашеща ... Не може на 1 площадка да има 10 деца и 15 мършави мелеза ... Постъпката е нехуманна, но не мисля, че е безпричинна :)

Dundy
05-02-2009, 15:38
ооо тия кучета са опасни.Аз пре блока само имам едно 5-6 кучета.И тъй като не се вземат нужните мерки се случват такиа работи

Bianca
05-02-2009, 15:49
^ Не мисля, че има разлика в това, дали нападнатият е бебе, старец или човек на средна възраст, когато е изправен пред такова нещо. Глутницата приравнява. ;-)

Enough
05-02-2009, 15:55
Идва момент, в който на човека му писва от дрямката на институциите.
И след поредния инцидент със уличен помиар води до драстични мерки и с право ... Не веднъж съм бил свидетел как глутница прегладнели през зимата кучета нападат някого ... което е ужасно :/ като преживяване. Преди години една възрастна жена беше убита от такава глутница. Жалко е, че никой не съобщава статистика на ухапаните ... предполагам е плашеща ... Не може на 1 площадка да има 10 деца и 15 мършави мелеза ... Постъпката е нехуманна, но не мисля, че е безпричинна :)

Т.е. неведнъж си ставал свидетел на какво?

Как насираш гащите, докато мнимата освирепяла глутница от полукучета-полувълци разкъсва беззащитни старци и бебета в колички?

или

Неведнъж са ти разправяли за подобни случки, дядо Коледа, Торбалан и т.н.?

Пример : 6 сутринта ... се сабуждам от зверски викове и кучешки лай ? Жена тича зад блока гонена от 7-8 помията ... Мисля, че я ухапаха дори ..

Bianca
05-02-2009, 15:56
Бих ти опонирала, защото преди няколко години майка ми едва ли е подсвирквала на кучетата и ги е провокирала по някакъв начин, когато те едва не я умъртвиха.

woshata
05-02-2009, 15:57
Тва е варварско. Не ги заитавам че и мен ме е бъзе от кучета.. пък и да опасни са си. Животни са все пак.. но определно не звучи особено яко да са заебани в контейнер. Определно някой велик мозък го измислил тва. Знам ли .. просто не е това начина да се отървем от кучетата из улиците. И моето мнение е доста противоречиво въпреки че ме вълнува и съм била засегната пряко от този проблем не веднъж и два пъти.

Bianca
05-02-2009, 16:10
Пример : 6 сутринта ... се сабуждам от зверски викове и кучешки лай ? Жена тича зад блока гонена от 7-8 помията ... Мисля, че я ухапаха дори ..


Ужас, сигурно ей така си е вървяла и те са я подгонили?
Направо те кара да се замислиш, че ти може да си бил на тяхно място... колко ужасно


бианка,
когато се опитваш да даваш подобни примери ги давай коректно, убеден съм, че кучетата, които едва не са я "умъртвили" са били провокирани ;)
Ми, да, с минаването си, предполагам.

woshata
05-02-2009, 16:13
А,не,не. И мен са ме погвали само докато си минавам. Май искаха да си играят с палтото ми докато го дърпат 3 кучета от 3 страни. Едното даже реши, че май му е по-интересно да ме гризне и за ръкава. Има и такива случаи.. без да са провокирани.

Enough
05-02-2009, 16:17
Пример : 6 сутринта ... се сабуждам от зверски викове и кучешки лай ? Жена тича зад блока гонена от 7-8 помията ... Мисля, че я ухапаха дори ..


Ужас, сигурно ей така си е вървяла и те са я подгонили?
Направо те кара да се замислиш, че ти може да си бил на тяхно място... колко ужасно


бианка,
когато се опитваш да даваш подобни примери ги давай коректно, убеден съм, че кучетата, които едва не са я "умъртвили" са били провокирани ;)

Брато? ти къф си е ??? ти етолог ли си ???? явно не знаеш, че изглъдняла глутница ... събрала се около разгонена женска ... е доста непрдвидима и свръх агресивна ???? Женицата в 6 часа се прибира прибита от нощна смяна ... и я нападат шибаните пимияри !!!! Как да ги провокира ????? С какво ги е провокирала ??? С умората си ??? С тва, че бърза да се прибере, защото навън е -10 градуса ... Вече се дразня да ти чета глупостите ... Взми си осинови всички помияри като толкова го обичаш. Аз съм човек, който през 15 години от 18 годишния си живот е имал куче ... обичам животните ... но когато се стига до реална заплаха и едно пълно безхаберие ... аз лично бих хванал пушката и бих ги изгърмял или отровил ...

babity
05-02-2009, 16:29
Проблема е в отношението. Защото е лесно да убиеш една животина. Да, обикновено умират онази част от бездомниците, които са беззащитни и напълно НЕагресивни, защото на пичОвете с големите усти не ви стистка да посегнете на агресивно куче, защото не можете да се справите с него. Знаете да говорите за политика, много сте големи, а не си решавате проблемите с тези, с които трябва да се решат, а "героите" кучетата ще преследват и изтребват...

Enough
05-02-2009, 16:33
Радвам се, че е тук ...

През зимата квартала ми беше кучкарник ... глутница от около 10-12 животни ... 2 от тях свръх големи, видимо без страх от хората ... всяка вечер наоколо кънти кучешки лай ... Мен сам ме нападали късно вечер (към 1) ... без причина ... просто минавам ... дори те не бяха на обичайното си място... аз нямам особен страх от тях и реагирах правилно и ги отказах бързо ... Не вярвам и жената да е направила нещо друго ... Тя се е изплашила и сигурно е ускорила крачка ( да това провокира кучетата), но те са направили първата крачка ... => вината е в тях ... Наблюдавайки целия инцидент ... все едно гледах ловна сцена от Анимал планет ... те я наобиколиха ... и я хапеха ... така ми се стори под оскъдното осветление на уличната лампа ...
Не знам защо спрягаш глагола "провокирам", когато го няма глагола "регулирам".

ScionOfStorm
05-02-2009, 16:38
абе кучетата са доста ситуативна тема;

мен са ме гонили, но съм и гледал ебаси зверското отношение към тях. сега...не може да се заблуждаваме, че ако риташ едно куче, то няма да стане озлобено и няма да налита на всичко, кръжащо около него - жени, деца, мъже, все едно.

до някаква степен за част от случаите са виновни и гражданите.

Enough
05-02-2009, 16:41
1-2 кучета няма да нападнат ...
Глутниците нападат ...
Лошото отношение на човек към куче рядко ескалира до инциденти.. пак е форма на провокация, кучето може да таи някаква омраза в себе си ... но като приемем факта, че няма особен разсъдък и се води единствено от инстинкти и 90% от тези помияри биват хранени от хората ...
Вината е:
1во в институциите
2ро в хората
3то в кучетата

Всеки знае, че трябва да се затегнат мерките за притежание на домашен любимец.
Да се отпуснат средства за кастрация и обезпаразитяване на уличните кучета.
Да се създат кучкарници и т.н ... но това няма да стане, защото сме в България ...
Хората ще трепят кучета безнаказано, а кучетата ще хапят хората пак безнаказано ... И се получава един омагьосън кръг от оплаквания ...

Celence
05-02-2009, 17:19
хм.. мен дори са ме хапали няколко пъти улични кучета. Първият път бях на 6-7 г. на село един пес ме ухапа за крака, не намразих помярите; вторият път отивах на училище и едно куче, което се правеше, че спи скочи, зала ме и ми задърпа крачола. И отново не се озлобих към тях. И глутница ме е гонила, но пак не съм озлобена към тях. Хапали са и моето (тогава) кученце-помярче, НО ПАК не съм озлобена към тях. А пък какви белези имам от моето, да не ви показвам...
Не мога да ви разбера логиката да мразите същество, което не може да разсъждава (като човек). Кучетата НЕ са виновни заради отношението на хората към тях. Не можете да очаквате от някой, към когото се отнасят лошо, да бъде добър. Същото е и при кучетата. Не може да го риташ, да го гониш и да го използваш за мишена с въздушната пушка и да очакваш да те гледа с мили очички. И това не се отнася само за кучетата.
Нямам думи за стореното срещу тези кучета. А пък за човека, който го е сторил още по-малко. Явно толкова му стига пипито. То по-добре да ги беше нат'варил и да ги занесе някъде извън населено място и да ги остави там да се оправят, от колкото тоя абсурд. А и щом го е сторил с животно, защо да не го стори и с човек?!
ии.. това ми е мнението по въпроса..

Spider4eto
05-02-2009, 17:22
Всяка сутрин като ходя на училище минавам покрай едно място, което е обитавано от глутница и за малко не си изпускам трамвая щото като ме наобиколят почва едно галене едно лигавене, така че не можеш да кажеш, че кучетата като са в глутница са агресивни :)

Та въпроса тук не е дали трябва да се избиват уличните кучета, а че парите за прибирането им явно потъват някъде. Беше започнала една доста добра кампания в София ако не се лъжа, в която прибираха кучетата кастрираха ги и пак ги връщаха там откъдето са ги взели. Това според мен е най-доброто, което може да се направи, защото като няма как да се размножават, ще изчезнат с времето. Ест по-агресивните трябва да се умъртвят, а не като повечето, които имат зъб на уличните кучета и избиват, което им падне.

Spider4eto
05-02-2009, 17:24
И ми стана интересно някъде някой в предишните постове беше споменал "ами ако ви ухапят детето". А онази майка, на която убиха сина й при сбиване, тя какво да тръгне да избива всички хора, които види :-o

cMon
05-02-2009, 17:36
Кучетата усещат нагласата ти към тях и настроението ти.

Сякаш хората не се сбиват и не се убиват.За мене е по-удобно да те нападне глутница кучета, отколкото хора.С нагласата за сила над тях, за сила над цяла глутница след лека(или не толкова лека) схватка можеш да ги избуташ.

И ако не друго, то самата ти нагласа провокира кучетата.Примерно надушат ли страх, веднага атакуват, но ако усетят сигурност, решителност,непоколебимос няма да се хвърлят, освен ако ти не ги провокираш.

stefity
05-02-2009, 17:48
Както винаги ще има злобни хора, престъпници, убийци и т.н. по същия начин винаги ще има и злобни и агресивни кучета. Но винаги има и друга страна, както и при хората освен престъпници има и добри и мили хора, които на никой не са виновни за нищо... Така съответно има и такива кучета. Недопостимо е да слагате под общ знаменател всички хора, както е невъзможно да го правите и с кучетата. Не мога да разбера, как може да обвинявате кучетата за нещо?! Нима кучетата трябва да оправят нещата, а?! Та те са едни животни... Трябва да се обвиняват именно хората, защото точно те са с повече мозък и разум и точно те би трябвало да оправят тая помия, а те вместо да го правят, тръгват да обвиняват кучетата за всичко...

Jesus
05-02-2009, 18:06
абе и при квартирата ми има 1 куче дето като ме види се спуска на 5 см от мен, ама само толкова аз бавничко се отдалечавам от него и не ми прави нищо а иначе изглежда много злобно и понякога ми идва да го пребия :С иначе наобикаляли са ме 4-5 кучета ама домашни и нахранени и само спрях, подушиха ме и ме заебаха :) иначе мен кучето във двора на игра ме е хващало за гърлото, много е страшно :С

Blab
05-02-2009, 18:09
И ми стана интересно някъде някой в предишните постове беше споменал "ами ако ви ухапят детето". А онази майка, на която убиха сина й при сбиване, тя какво да тръгне да избива всички хора, които види :-o
Предполага се, че тези... "хора" се държат под отговорност, а с кучетата май не е точно така, а?

Shelcha
05-02-2009, 18:09
За добавянето на правата на животните в българската конституция.

Spider4eto
05-02-2009, 18:15
И ми стана интересно някъде някой в предишните постове беше споменал "ами ако ви ухапят детето". А онази майка, на която убиха сина й при сбиване, тя какво да тръгне да избива всички хора, които види :-o
Предполага се, че тези... "хора" се държат под отговорност, а с кучетата май не е точно така, а? Да, но хората могат да разсъждават нали? А кучетата не могат.

Идеята ми беше, че както хората не са виновни за това, че Драган убил Петкан, така и останалите кучета не са виновни, че има агресивни индивиди сред тях. Лошите хора влизат в затвора, агресивните кучета се умъртвяват хуманно и туй то. Не можеш да хванеш 40 хора и да ги избиеш, защото някой човек е убил детето ти. Така и не можеш да хванеш и да избиеш ей така 40 кучета без нищо.

Blab
05-02-2009, 18:21
Тогава не сравнявай животните с хората.)
Агресивните кучетата се умъртвяват толкова често, колкото и убийците си получават заслуженото. Всеки може да развива теории, практиката е съвсем друго нещо.

Spider4eto
05-02-2009, 18:22
Добре, с какво едномесечните кученца от снимката са проявили агресивност за да бъдат умъртвени?

Blab
05-02-2009, 18:25
Някъде да съм писала по този въпрос?
Просто отговорих на мнението ти, защото ми се струва смешно да се приравняват хора и животни. Толкова.)

Spider4eto
05-02-2009, 18:29
Охх идеята на поста ми беше друга, явно не съм я изразила както трябва. Имах в предвид, че не могат да се обвиняват едни за вината на други- било то хора, кучета, котки и т.н.

Diam0nD
05-02-2009, 18:29
това че бягам до магазина провокира един песче да тръгне да ме лае и да се пробва да ме захапе ?!?! Ебати провокацията ... нз аз как го провокирах ,но тоя пес определено ми провокира волето .

XY
05-02-2009, 18:39
Тея да си гледат Йозеф Фрицл и да не ровят по наште контейнери...

cMon
05-02-2009, 18:46
това че бягам до магазина провокира един песче да тръгне да ме лае и да се пробва да ме захапе ?!?! Ебати провокацията ... нз аз как го провокирах ,но тоя пес определено ми провокира волето .
хахах като бягаш много ясну, че го провокираш , защото на него още от прадедите му е заложената идеята , че то е ловеца, а ти жертвата.И когато тичаш за него ти ставаш заека, подгонен от вълка.
И точно поради тази причина когато те нападне куче не бягаш.

babity
05-02-2009, 19:56
1-2 кучета няма да нападнат ...
Глутниците нападат ...
Лошото отношение на човек към куче рядко ескалира до инциденти.. пак е форма на провокация, кучето може да таи някаква омраза в себе си ... но като приемем факта, че няма особен разсъдък и се води единствено от инстинкти и 90% от тези помияри биват хранени от хората ...
Вината е:
1во в институциите
2ро в хората
3то в кучетата

Всеки знае, че трябва да се затегнат мерките за притежание на домашен любимец.
Да се отпуснат средства за кастрация и обезпаразитяване на уличните кучета.
Да се създат кучкарници и т.н ... но това няма да стане, защото сме в България ...
Хората ще трепят кучета безнаказано, а кучетата ще хапят хората пак безнаказано ... И се получава един омагьосън кръг от оплаквания ...

Ооо, ше се сетиииш! Можело значи. Ама в крайна сметка не отиваш да риташ институциите, ами пак почупения помияр пред блока, нали? То трябвало закони да има... Ми плякайте се се ся отзад. Когато се събираха подписи за инкриминирането кучетата ви бяха маловажни. С'а като се прие тая гавра или т.нар. Закон за етажната собственост се хващам на бас, че популацията на бездомните ще се увеличи, защото малко хора ще поемат риск да задомяват/приютяват/кастрират/каквото и да е за да не ги изгонят от жилището им. И с право.