PDA

View Full Version : Лиско и Червената Шапчица(Alcohol Inside®)



CucAgMuH
05-02-2009, 06:59
Случайно се сетих че бях цитирал някъде нещо от " Приключенията на Лиско", та в момента имах време и възможност да се докосна до хартиеният екземпляр на книгата. Отгърнах на съвсем случайна страница(268-ма) и погледа ми се спря на нещо много интересно, което предизвика сложна редица размисли в съвсем друга насока.

Защо в съвсем друга насока ли? Ами съвкупност от сложни събития. Първо - полу-мъртъв съм от недоспиване, което кара мозъкът ми да действа по странен начин, определящ всяко възможно място за сън като моментен център на вселената. На второ място ще сложим алкохола - подпийнал съм 8-) Днес... всъщност вече вчера се роди племенничката - Ина. Проспал съм го момента(въпреки неистовите опити да ме събуди - мъжът на сестра ми е отнесъл пет минути теглене на майни и обяснения как ако ме притесни само още веднъж, ще го обеся със собствените му тестиси). Не вървеше да му откажа и да пием. Щеше вече сериозно да реши че не му се радвам. Та пихме. Мен пък странно ми се избистри мозъка от 70 градусовата ракия увеличавайки скоростта на индуктивните и дедуктивните заключения "поне два пъти". За сметка на това се простих с няколко стотин хиляди вкусови рецептора - в момента ям "Марс" а имам усещането че дъвча аналгин.

Може да прибавим и една странна случка към тия два фактора по-горе. Вървя си весел, с лепнато на лицето изражение "И ся що (смяташ да)ме занимаваш с глупости? Разкарай се..." - прибирам се в ранният следобед към 8 часът - да си тегля един душ преди да почна да се занимавам с поредната глупост. Срещу мен върви някакво същество, което явно няма намерение да се отмести. Аз също нямах намерение да се отместя - значи ще се блъскаме. Един бърз поглед и доволно констатирам че превъзхождам съществото по маса и мога да го прегазя спокойно, дори и с официалните обувки с които бях. А тия обувки са ужасни - можеш да разпознаеш каква стотинка си настъпил.

Двайсетина метра до сблъсъка. Решавам да поогледам кого все пак ще прегазя - от куртоазия и чисто любопитство. Някакво момиченце, на 19-20 годинки. Остават петнайсетина метра. Невероятно красиво момиченце... жалко че ще го прегазим. Около десет метра преди точката на сблъсъка. Всъщност едно от най-красивите момичета което съм виждал. Е, ще бъде и едно от най-красивите които съм прегазвал, к`во... Около пет метра преди сблъсъка. Няк`ва грешка в системите дююд. Не дишаш, забаваяш ход, отпуснал си се като плюшена играчка. Сблъсък не се прави така.... даже си спомням какво си помислих в последният момент преди да спра на място - "Kernel panic: Unable to synchronize. Requesting system reboot."

Спрях. И тя спря. Всъщност се чудех дали не халюцинирам, но помислих че няма да е много удачно да протегна ръка и да я докосна, за да се убедя че съм наред. След няколко протежни секунди се сетих да си поема въздух. Шумно, дълбоко и задържайки го, оставяйки впечатлението че ще кажа нещо. Само дето точно в този момент говорният ми апарат беше решил да отиде в обедна почивка. Дотолкова, че даже това не можех да й споделя факта. Мозъкът ми се прегрупира в дясното полукъбло и се зае да генерира решение на възникналият проблем - седим и се пулим с някакво момиче.

Първото решение беше да се усмихна малко, да издишам и да поклатя глава отрицателно, с репликата "Розовият слон който ми гледа на кафе и ми каза за теб не спомена че ще си толкова красива...". Идеално. Действаме. Издишване. Перфектно. Поклащане на глава. Идеално. Реплика. Реплика... айде реплика... рикуест тайм аут. Няма реплика. Изумих се. Някъде по това време осъзнах че ми е горещо. Тоест, най-вероятно се изчервявам. Или посинявам, понеже не дишам нормално. И двата случея едва ли качествата ми на хамелеон щяха да трогнат някого и да прикрият липсата на аудио.

Така се и оказа. Дори да бях положил усилия да позеленея или да преливам в цветовете на дъгата от най-ярката й гама - май нямаше да помогне. Момичето се усмихна, вдигна рамене, точно като тя емотиконка: :-| , заобиколи ме бавно. Естествено, аз се въртях като ветропоказател след нея...(тъпо, нали? :) ) Разменихме си местата. Тя се спря за момент, погледна ме пак. Разбира се, интелекта ми генерира решение и на тази ситуация - помахах й за довиждане. Лекичко, не съм мятал ръцете си като регулировчик. Поне това - не. Тогава тя каза "Чао". Тук вече съм сигурен за цветът си - червеното на светофара сигурно го е досрамяло и се е самообявило за светло оранжево. Усещането пък беше все едно два тира се сблъскват челно, а ти си посредата.

Толкова по фактите които тласнаха мислите ми в различна насока. Но да се върнем на самият текст от "Лиско и Червената Шапчица":



Двете челюсти - триони
а зъбите му - пирони,
с устна кухина голяма,
с гърло като цяла яма...
Търсим пън звероподобен,
за игра да е удобен,
да не хапе,
да не гони,
и реве,
с други думи:
Театрален вълк
да е!...


Смисълът в песента на Лиско е грандиозен! Нали? Ето какво търсят жените. Ето в какво сме се превърнали мъжете, за да отговорим на търсенето. Театрални вълци. А жените - театрални червени шапчици. И се движим по декор. Де факто до толкова сме се улисали в ролите си на вълци и червени шапчици, че когато се появи някаква ситуация в която не отреагираш като театрален вълк по сценарии, ами те движат инстинктите ти - блокираш. Дали разбирате какво искам да кажа - все там. Ако не ме разберете по тоя начин, значи колкото и да обеснявам ще е безсмислено.

Всъщност в моят случай нещо ми попречи да отреагирам като театрален вълк. А пък можех. И момичето щеше да е поредната червена шапчица. Такива - много. Интересно че ми се искаше тази да бъде различна. Тоест аз да не бъда вълк, тя да не бъде шапчица... Защо ми се е искало - алкохола не е достатъчен за да ми избистри мислите чак дотам. Пък и тогава не бях пил... :)

Я се замислете, вие театрален вълк ли сте? Или театрална червена шапчица? :) След като можем да сметнем квадртурата на кръг, защо изпадаме в подобно положение - да не можем да излезем от образа който играем и сами сме си създали според очакванията на другите?

ПП. [>] "Roxette - The Look" - поздрав за потенциалната не-червена шапчица която срещнах, отвори ми очите без да ми приказва и повече едва ли ще видя :)

Niakoitam
05-02-2009, 09:15
Сега разбра ли защо като преди време написа репликата


Практиката е показала че не ставам за любов, дайте да не ритаме срещу природата

това отключи в мен вълна от бурни весели емоции. :-D

Надявам се хващаш връзката между тази реплика и сегашната ти тема. :)

mitternacht
05-02-2009, 09:20
Ee... книжките за Лиско са си култови книжки бре! :) Поздравления!

CucAgMuH
05-02-2009, 23:14
Сега разбра ли защо като преди време написа репликата


Практиката е показала че не ставам за любов, дайте да не ритаме срещу природата

това отключи в мен вълна от бурни весели емоции. :-D

Надявам се хващаш връзката между тази реплика и сегашната ти тема. :)

Нещо не ми достигат ресурси да обхвана цялата ситуация. От известно време пия кафе и обмислям възможните варианти, като винаги стигам до някакво положение в което се губи смисълът или логиката. При което почвам отначало... я офертирай каква е връзката между двете :)

По принцип съм казал че не ставам за любов от гледна точка на натрупаният опит...(като театрален вълк? :) ) Фактите - или всичките жени с които съм пробвал са негодни за употреба, или аз. Нали се сещаш накъде бие логиката: проблема е някъде в мен. Тоест синтезирано - "не ставам за любов". Естествено винаги мога да обвиня останалите, но не ми се вързва нещо :?

Има и неща за които ставам. Ето например - да оправям разни неща. Племенника(поотрасналият :) ) има гъсеница - навиваш я и я пускаш на земята, тя се движи напред гърчейки се - почти като истинска. За първи път я видях на части, при това в различни стаи. За около двайсет минути човъркане успях да я сглобя - със всичките пружини, зъбни колелца и джунджурии по нея, включително и антентите които мята жизнерадостно докато се движи. Ето за това ставам. Беше ми много приятно да го правя.

Възкресеното инжинерно чудо просъществува около три минути, преди някаква приятелка на мъжът на сестра ми да го стъпче, с всичките си четирсет-петдесет килограма. Тия жени стъпват като слончета! :shock: Започнах от нулата. Всъщност далеч под нулата. Наложи се да го взема вкъщи, за да си го човъркам. Отне около седмица, може и повече. Термично лепене на пластмасата, изглаждане на повърхността след това, подсилване на конструкцията с метални пластини, после подмених всички пружини с по-силнички - и без това имам една камара безполезни такива, колелцата бяха гладки - минах ги с пиличка, 45 градуса наклон, около милиметър навътре - левите и десните в противополовни посоки - станаха с лудото сцепление :) Стигнах даже до подробности като боядисване(за което бях критукуван - нямало усмихващи се жълти гъсеници на бели точки... искал съм да въведа племенника в заблуда -.- ). Естествено, имаше някои проблеми - преди се движеше около метър и половина, вземайки разстоянието за около половин минута, с гърчове все едно се намира в матрицата. Сега направо се изстрелва и преминава цяла стая по диагонал, отнасяйки всичко което не е два пъти по-тежко от нея(спокойно събаря полупразна половинлитрова бутилка Пепси или чаша с кафе). И се гърчи страшно 8-) А ако някой я пусне срещу теб имаш чувството че това е мутирала жълта хищна гъсеница на бели точки и те напада за да те изяде, помахвайки щастливо с антенките(на които има закачени лепенки "Signal Up", останали ми от някакви лаптопи :lol: ). Това го правя с лекота. Всъщност ми доставя удоволствие :)

Де факто удоволствието което изпитвам е несравнимо. На кантара са двете неща - някаква жена да ти каже че си единствен и невероятен, или тригодишният ми племенник да е ухилен до ушите, да бута сестра ми сочейки ме с другата ръка и да казва "Уйчо Ики - агосник"("Вуйчо Ники е магьосник", и на мен ми го преведоха, спокойно :) ). Познай кое ми допада повече...

И не е ли нормално след като си преживял поредица категорични неуспехи в една област, а си се опитвал все сили - да си признаеш че не ставаш за тази работа? :) "Не ставам" в случеят означава че бих подходил крайно скептично и бих изягвал да се захващам с нещото. Отплеснах се от темата вече...

Театрален вълк - да. Ето такова съм ужким... от мен се очаква да гледам лошо - гледам лошо. Очаква се да имам остри зъби, но да не хапя, да не гоня и рева. Да си пея:

"Девойче желаех,
поднесено във сос,
крехко и сладко, и сочно,
с две звезди в очите точно,
наместо коса - комета,
две да са - дайте ги и двете,
че умирам си от глад.
Бу-ху! Бу-ху!"(Дракона от "Мери Попинз")

...но да не ям девойки по двойки. Всъщност даже и по една да не ги ям. Тоест - или да подтисна това което съм(ако съм вълчо :) ) или да се правя че съм вълк, който подтиска това което е(ако не съм вълкоподобен...). И в двата случея не съм себе си - интересно. Защо? Понеже съм срещнал червена шапчица, а тя има нужда от вълк. Театрален. Колкото по-добре го играеш, толкова повече ще ти обеснява че си незаменимият вълк, единственият - насърчава те да не бъдеш това което си. Понеже трябва да си по-страшен от другите вълци, за да не те заменят :)

И интересно - като ти писне да си вълк, ами искаш да си съществуваш спокойно като това което си всъщност излиза че не се вписваш в декора. Сценариста е пропуснал да ти напише реплики... Заставаш пред червената шапчица, тя чака да й покажеш зъбите си, ноктите - да изпадне в екстаз от театралните ти заложби... пък ти какво? Поклащаш глава и я пускаш да си ходи. Тя вероятно си е помислила "а, не е вълк, ами някакъв статист... продължаваме разходката в гората, все ще се появи някой...".

Разбира се, колко по-лесно би било да си участваме в постановката и да не задаваме въпроси, ами просто да играем. :)

Lyubeto
05-02-2009, 23:43
Само в началото би могло да има вълци и червени шапчици , после вече маските и ролите падат (ако съм разбрала добре темата) . Пък дали вълчо ще стане статист зависи от него .Някак повърхностно ми се струва , де. Ако вълчо се е самозабравил в ролята си и се е изкарал прекалено страшен , а след това като е поискал да бъде себе си е разочаровал червената шапчица , вината е негова . А ако червената шапчица очаква вълчо да е като този от мечтите си и се е оказва,че това не може да стане , разочарова вълчо . Ама и да играеш без да питаш не е оферта. Накрая може да се окаже ,че играеш чужда роля ,а твоята просто стои и чака .
:)
п.п. Поздрави за гъсеницата . :grin:

Niakoitam
05-03-2009, 08:26
CucAgMuH,казваш че не си успял да обхванеш цялата ситуация.Това ми стана малко сранно,но като прочетох какво си написал видях че все пак си успял. :)

Накратко казано и перифразирано по твоя вариянт:В днешно време е много модерно мъжът/момчето да е лошият страшен вълк,а жената/ момичето да е червената шапчица(тази,която си разтваря краката пред големият страшен вълк).Отклонението от тези норми доста често те поставя в гравата аутсайдер.
Та оттук връзката с това твое изречение,което цитирах.Ти си пробвал N брой момичета,може и тогава да си бил много щастлив с тях,но като нещата са се прецакали вече си казваш:"Писна ми,толкова усилия и в крайна сметка нищо,в мен ли е проблема или в тях?Абе всъщност я дай,аз какво ще се тормозя толкова с разни защо не се забавлявам и без това в днешно време са на мода вълците и червените шапчици.Дай да се забавлявам.Къде ще се тормозя да бъда себе си и накрая аз пак ще страдам(под различни форми).По лесно е да си вълк.Дай и аз ще стана такъв и ще го разпространявам и показвам пред другите хора.Колкото повече смачкам толкова по добре за мен.Какъв е смисълът да търся идеалната като мога просто да се забавлявам без да му мисля много много.
И във връзка с това.Аз съм казвал няколко пъти че благородно ти завиждам.Но затова този път ни най малко не ти завиждам.Щом си в добро материално положение и имаш връзки никога неможеш да си сигурен тази където е с теб в даденият момент дали ходи с теб заради парите ти,подаръците,които и правиш,заради връзките или просто заради самият теб
В този случай вече аз съм малко облагодетелстван.Ако исках да се забавлям само не съм,защото около мен не се въртят N брой момичета (даже в момента да кажем почти изобщо не се въртят),но тръгне ли някоя с мен,аз ще знам че е с мен заради самият мен,защото аз немога кой знае колко да и дам като материално,понякога дори и като нематериално.И ако някога намеря такова момиче,което е съгласно с тези условия(знае ли човек,аз може и да забогатея все още съм твърде млад,но все пак ми се иска ако погледна някое момиче като за серизона връзка отначалото да ме мисли за бедняк и да съм спокоен че е с мен заради мен самият)и още по хубаво да знае и моите недостатъци(аз не съм от перфектните мачовци,не съм вълк,изобщо даже,засега и нямам желание да се правя на такъв)и въпреки това е с мен и сме щастливи заедно ще се радвам че съм намерил това,за което съм мечтал цял живот.И не е било нужно аз да съм Вълчо и/или пък да се занимавам с разни кухи Червени шапчици.
И аз леко се отклоних ама както и да е. :)

Shia
05-03-2009, 10:53
:shock: :shock: :shock: Темата с най-големи постове.

Ivalinka
05-03-2009, 13:26
интересна темичка..

твърде обобщено---> и аз понякога пиша нещо, вярвам си, след известно време си казвам "абе ,какви са тези глупости, които съм написала " :-o ...
или може би важното е , че стигаме до някакво заключение, нова истина за живота. а колко е вярна тя , това е друг въпрос...

а сега вече наистина по темата :)

няма нищо лошо в играта.. стига ти самият да си измисляш сценария... едновременно ( 3 в едно) --->....

и да не е прекалено еднообразно. защото наистина нещата са такива, каквито сами си ги направим.

вярно е, че дали ще си еднообразен зависи от това има ли основа за нещо различно. няма ли, нищо не може да се направи. една заучена фраза винаги се разпознава като такава. ако нещо не идва естествено... то просто не идва. изсмукваме си го от пръстите
8)

по тази логика най-важното е да сме ДОБРИ СЦЕНАРИСТИ , за да водим действието в наш интерес.

НО... в крайна сметка... ако само играем.. и го правим постоянно. накрая толкова ще ни омръзне всичко, че или ще започнем да обвиняваме ""системата" или ще отидем в някой ъгъл да подремнем с надеждата да се събудим вдъхновени за следващото действие.

факт е ,обаче, че като не се замисляме... какви сме, кукли на конци ли сме, кукловоди.. дрън-дрън.... нещата вървят по-лесно и по -приятно. и ако изобщо можем да живеем като роботи :-D хич и няма да мислим за такива... хм... глупости. има ли значение, щом се случва.
странно... фактически съм точно на противоположното мнение... за себе си. защото всеки действа по различен начин и няма лошо. всеки е различен и трябва да проявява различността си , дори това да означава да е като другите..

ами това е...

hahavteen
05-03-2009, 16:56
На четни дати съм Димби, иначе съм Домби - шизофреник съм

:oops:

Аз съм ти фенка да знаеш! Като засека твой пост се радвам като малко детенце хахаха :D

Иначе какво да кажа... Мен ми писна да не намирам вълци. Тука мъжете са едни никакви! Все аз да направя първата крачка, все аз да съм активната.. Ми не обичам така! Искам поне в началото той да е Лошия Вълк а аз да съм си Червената Шапчица :? То после така и така падат маските и много често ролите се разменят но това е друг въпрос.
И въпреки всичко винаги действам според ситуацията. Ако бях на мястото на мацката сигурно щях да те заговоря...а може би нямаше... Зависи как съм станала сутринта хихи :P 8-)

Роксет са ми най-любимата група на света! :grin:


Ако не друго поне на анкетата отговорих. 8-)

CucAgMuH
05-04-2009, 04:35
Жените, парите... ;-) Това го знаем :P

Не оставай с грешното впечатление съм самоходен банкомат с вибратор отпред 8-) Все пак има капка разум в мен(лъжа! лъжа изричам! 8-) ). По принцип си проличава кога даден човек е с теб главно заради парите(тоест всички в по-малка или по-голяма степен им влияе...). Изключение са онези които имат повече пари от теб :)

Дразнещото в случеят са самите жени. Все едно магаре на мост. Минало до средата, ама после ни напред, ни назад. Решил си да речем че мацката те кефи - искаш да пръснеш малко пари за да си прекарате добре или да я зарадваш(тоест егоистично - ти да се почувстваш добре, защото останалите покрай теб са щастливи). Тя просто забива копитата на моста и почва да цвили. Налага се дълго да ги убеждаваш. Не съм попадал на чак такова магаре което да не се предава в крайна сметка(рано или късно се примиряват).

Ай. Трябва да внимавам че се разписах на тази тема. ::: Прилежно се самосезирах :)

Аааа.... бързата процедура. Днес ще гледам племенника, след малко трябва да ходя да го вземам и да го занимавам докато стане време да събираме сестра ми от болницата... Ще има пак да се уча на странен език по силовият метод. Няколко животоспасявщи съвета, може да са ви полезни - ако сте седнал, и дребната гад се е затичала към вас с репликата "ази айсиите", то той има предвид "Пази кайсийките". Това го научих какво означава по трудният начин. Предполагам баща му - също и то няколко пъти, за да седне да го научи на тая реплика. Също така, ако ви кажат "апи" - просто внимавайте. Нещо лошо е, по принцип хапещо. В моят случей натрупано статично електричество. Искрата беше ефектна, а изтръпването в ръката - десетина секунди. Според сестра ми се натрупвало малко, не било опасно. Лошо обаче че направих маса с ръка върху металната кутия на компютъра, а? Толкова по съветите - от другото само боли, няма да осакатеете 8-) (споделям знанието в случай че племенника ме бастиса днеска - да запазя опита си за поколенията...)



На четни дати съм Димби, иначе съм Домби - шизофреник съм

:oops:

Аз съм ти фенка да знаеш! Като засека твой пост се радвам като малко детенце хахаха :D


Хм :) Поправи ме ако греша, но ти си си малко детенце. Всъщност две? Бих ти предложил да те черпя сладолед, но трябва да стане в два последователни дни, иначе едното ти аз ще ми се разсърди :-D Що пък да не си почерпя първият фен със сладолед? :-|

Вече даже ми се заформи подъл план в главата - лепваме по един "Ескимо" и ще си пеем песничката на крокодила Гена. "И неясно прохожим в этот день непогожий почему я веселый такой." 8-) Аз мисля че лесно мога да докарам на външен вид Гена, ако ти се справиш да си Чебурашка - супер комбина ще направим :-P Стига с тия "Красной Шапочки" и "Театральная условность в изображении волков".

Сега усещам как ще се нароят много фенове, заради "Ескимо"-то 8-)


Иначе какво да кажа... Мен ми писна да не намирам вълци. Тука мъжете са едни никакви! Все аз да направя първата крачка, все аз да съм активната.. Ми не обичам така! Искам поне в началото той да е Лошия Вълк а аз да съм си Червената Шапчица :? То после така и така падат маските и много често ролите се разменят но това е друг въпрос.

Това ми напомни на един стар виц... Разхождал се младеж из гората, радвал се на природата и изеднъж пред него изскочила баба с пушка в ръка. Вдигнала бабата пушката рещу младежа и му казала:
- Младежо, вие искахте да ме изнасилите!
Младежа подскочил на място, шашнал се и почнал да обеснява:
- Не, бабо - нищо подобно. Аз не искам да ви изнасиля...
Бабата отвърнала ехидно:
- Ама ще се наложи... 8-)


И въпреки всичко винаги действам според ситуацията. Ако бях на мястото на мацката сигурно щях да те заговоря...а може би нямаше... Зависи как съм станала сутринта хихи :P 8-)

А, моля ти се. А пушка щеше ли да носиш? :-P

BaiToq
05-04-2009, 05:31
Много смешни неща.

hahavteen
05-04-2009, 06:17
CucAgMuH е правя 20 след 2 месеца все пак :D Ти не съди по профила ми... :-D
Ако бях наблизо щях да се съглася за сладоледа... и пушка щях да си донеса за всеки случай :P 8-)

И честита племенница! Много да те радва и внимавай колко й угаждаш че момичетата са лепки 8-)

Niakoitam
05-04-2009, 08:03
Абе какво да кажа.Май се повтарям ама жените/момичетата станаха малко като кокошките или поне сега повече се забелязва.Бягат,бягат от петела ама се пообръщат назад лееекинко да видят какво става и дали да понамалят скоростта. :D

Виб Брадър,Преслава
Не цитирам дусловно

Въпрос:
По какъв тип мъже си падаш?

Отговор:
Искам да е нахален за да мога да му подбягвам.

жена на 25 години

Обаче сигурно ако не и допадне поради каквато и да е причина и да е нахален няма да и върже.
Обаче човека си мисли че трябва да е нахален въпреки всичко понеже тя е казала че харесва нахални.
Стига се до момента,в който тя иска да се отърве,но той е нахален,защото мисли че тя само му се прави на недостъпна
Оттам натък е вече ясно.Всички мъже са свине.Мъжете са виновни за всичко,а доста често жените са ангелчета с крилца

Ето сега гледам че и slun4ice се оплаква че вече неможела да намери вълци.Да но slun4ice ако намериш и не ти допада няма да ти е особено приятно.Пък и истинските Вълчовци не обичат много много да се заседяват на едно място.А,ама ти искаш опция после да паднат маските и ролите да се разменят,а?Е от това по хубаво здраве му кажи. :-D
Само аз немога да разбера нещо.Защо е нужно отначалото да има маски и защо търсиш Вълчо с маска като очаваш и без това тези маски да паднат след това.На маскен бал ли ще си играем в крайна сметка. :D

hahavteen
05-04-2009, 08:23
Хехе Niakoitam много си прав 8-)
Мисълта ми беше че искам поне в началото да мога да се почувствам желана и "сваляна". След като вече се "зарибим" нещата така и така се порменят просто защото отношенията вече са на друго ниво. Тука обаче ти казват след много овъртания "Аха харесвам те" и после чакат момичето да кани на среща, да се обажда, даизмисля какво ще се прави.. И не е проблема в това че мене не ме харесват. Просто такъв им е манталитета. Те си чакат жените да ги свалт и това е.
С бившия ми си станаха нещата точно както си му е реда. Той ме сваляше без да ми досажда твърде много докато аз не реших че го искам и после просто си бяхме заедно и нещата се балансираха... Веднъж аз бях активната веднъж той...
Пък и да си Вълчо не значи според мен да си някой нахален навлек! Има един в моя блок лелеее! Само ме пресреща и ми говори някви неща а аз го режа по всевъзможн начини ама ефект никакъв! Даже оня ден ме засече в мола и почна да върви с мене и нарочно влязх в магазин за бижута с надеждата да се отърва но той седя повече от половин час пред вратата и ме чакаше! Аз по принцип не нося много висулки та седях вътре и се чудех какво да правя.. Ужасно тъпа ситуация ама като не разбира от намеци а аз съм твърде добра за да му кажа в прав текст да се разкара така ще е...

Niakoitam
05-04-2009, 09:22
Ще ти разкажа една история с уговорката че не знам дали момичето се е интерусало или не,но все пак ми стана леееко съмнително.На един купон с едно непознато момиче си се забавлявахме.Вторият път като пак бяхме на купон с това момиче си играехме на контри.т.е.говорехме си на въпреки.Та обаче в същото време почна да си танцува и даже да се целува с едно друго момче и аз почнах все пак да се държа малко по дистанцирано.Не искам да съм нахалитет.Не го обичам това качество.По едно време момичето отиде нанякъде,а момчето се приближи към мен и ми каза че съм му изглеждал пич ама като чели нещо съм се притеснявал да се отпусна с момичетата.То в общи линии имаше три,а аз най-много отначалото се въртях около това момиче,с което той танцуваше и даже май леко се целуваха.Аз понеже реших да карам тактично,защото не вярвам да е бил сляп да види около кое момиче се въртях най-много го попитах,защо е решил така и за кое момиче става въпрост.Въртя,въртя и в крайна сметка не ми каза.Опитах се за няколко секунди да изкопча информация,но не можах за това време и се отказах.Казах му само една реплика,ако ме е питал по иниациатива на момичето случайно,и тя я е разбрала.А репликата беше следната:Като момичетата се занимват с други,а аз не съм им интересен няма да им се натрапвам.Не обичам да съм досаден
След тази реплика той ми каза:Аз много уважавам това качество в хората.И ме остави.Та мисълта ми беше.Ако иниациативата е била негова за да разбере нещо(той беше пянско забавление за една нощ)добре.Но ако е била нейна наистина незнам какво искат някои момичета. :-D

beb4yy
05-04-2009, 09:26
Лиско. Не знам какво е ама звучи яко. Значи съм Лиско :D

TheRealisT
05-04-2009, 09:52
така е, повечето са червени шанчици, които чакат оргиналното предложение и т.н. но има и момичета които са много земни, аз самия съм имал такава случка в която цяла вечер седяхме и се гледахме в очите и все едно си говорихме, просто не бяха нужни никакви думи...

hahavteen
05-04-2009, 12:45
Оф абе в България нещата са по-други... Там момчетата/мъжете като харесат някоя мацка просто се пробват! Тука братче ти му даваш сигнали, правиш намеци, казваш му го директно и той пак ти се прави на луд и не знае как да реагира! :? А съм тука от 1 година и се запознах с доста мъже по най-различни начини и все на някакви недорасляци попадам дето трябва да ги водиш за носа :? Аз пък като видя че са такива просто се отказвам. Не искам мъж под чехъл а вълк 8-)

CucAgMuH
05-04-2009, 18:44
Хубу. Днеска inspired(вдъхновен, бел.ред.) от темата, седнах да уча племенника(nephew, бел.ред.) как да става театрален ретро вълк. И без това имахме време за убиване.

Къде да му търсим червена шапчица(Little Red Riding Hood, бел.ред.)? Странно, но те си имат сборно място. И аз го знам къде е... 8-) Екипирахме се със сапунерката на баба(някакво сдухано Golf-че две хиляди и някоя година... майка ми и кола - какво да си купи горката...), диск с анти-чалга настроеност - Гумени Глави и Ъпсурт плюс малко Контрол(племенника най-много се рaдва на Гумени Глави... Контрол много му стръжат, а Ъпсурт нещо са му безинтересни).

Стигнахме до сборният пункт на целевта аудитория почти без проблеми. Всъщност за малко да блъснем "деди", който караше на зиг-заг по 4-те платна опитвайки се да избегне дупките. Мисля че ме напсува ме на майка. :shock: Нито позна колата на майка ми, нито мен... нито внука си. Ми к`во. Адския тип. Племенника приучи "Деди е сляп" за отрицателно време. Дано да не успее да каже откъде го е чул. :-D

Паркирахме си спокойно, върху тротоара, между пешеходците, точно до заведенийцето. Трябва все пак да се покажем че сме лоши и не ни дреме къде паркираме и колко човека сме сгазили за да постигнем това, нали? :) Отнесох няколко "хвърли си книжката". Е, ако някога взема такава, ще я метна да прашасва някъде - спокойно. Ще се учидите колко са пъргави пенсионерите когато се опиташ да ги прегазиш(на викания и подмятания не отреагират, но пък звукът от форсирането и въртенето на гуми го възприемат много добре...).

Влизаме ние - като в каубойски бар - с трясък. Сме лоши, нали? :) Всичко притихва и се обръщат да видят причината за звука. а аз спокойно на висок глас: "Роси, харесай си до кои какички да седнем..." и го подбутвам напред. Оглежда се, оглежда се... показва му една блондика: "Харесва ли ти?" - такава отвртена физиономия направи, че мацката се срина със земята. Харесахме си чернокоска и червенокоска :)

Някакси бях останал с впечатлението че ще стоим на ралични места, но си отнесох поредното "ази айсийте" и тръшване отгоре ми. Рефлекса ми вече е безупречен. Остава само да спра да викам "Нееее... ххххххххффф". Поръчахме си по едно мляко с какао. Това малко не е като за вълк, но ще го отработим като четири-пет пъти по-възрастен. Започнахме да планираме атаката. Накрах го да посочи коя от двете какички му харесва повече. Естествено - не бях предвидил че ще отиде и ще я покаже отблизко. Нищо. Привиках го, а пък червените шапчици стоят, гледат и слушат как си планираме изяждането. Малко тъпо, ама... щом така им харесва.

Обясних плана на висок глас: "Сега, вуйчо Ники отива и ще държи червенокосата кака настрани, ти направи 'Пази кайсийките' на каката с черната коса." Схвана. Май. Червените шапчици - и те. Станах и доволно изражение - към червенокосата, споделяйки с бодър глас: "Ако знаеш приятелката ти какво я очаква...". Довършил недовършил чувам племенника "ази аийсийте". Сядам доволен до червенокосата. Тя ме гледа някакво втрещенено. Племенника вече се е настанил в чернокосата кака. Идеално. Привличам му вниманието и му казвам: "Буба лази". Това е сигнал за гъделичкане. Свикнал е да отвръща с гъделичкане. Честно - изкефих му се на ехидната физиономия, на учудената физиономия на чернокосата която не знаеше откъде ще й дойде и последвалото гъделичкане. Оказа се че мацката има ужасният гъдел.

Последваха две-три скучни минути в които го питаха на колко години е, как се казва и тем подобни. Разбира се, питаха го и кой съм аз - "Уйчо Ики". И двете някакво ехидно - "Вуйчо" и ме гледат. Тц. "Всъщност Уйчо...". Още смях, още "буба лази". Тъпо. Червени шапчици. Ама на племенника му е интересно. "Роси, я питай каката дали иска да я повозиш на сапунерката...". Учудени погледни. Племенника осмисля няколко скунди, после генерира "Апуерката?"(или нещ такова, много го смачка 8-) ). Почна да си дърпа чернокосата, да я води към нещастното голфче отпред. Настаних го на шофьорското място, убедих я да седне отпред до него, да се возят.

За нещастие племенника имитира. Запалвне с ключ. Хубаво, въпреки че имобилйзера е активен. Пускане на ръчната. Почти. Абе важното е че се опита да я бутне надолу. Подритна няколко пъти скоростният лост. Пак добре. Пускане на музика. Как го уцели бутона - не знам :neutral: Естествено почват Гумени глави. И то не коя да е песен, а именно "Тука е купона" (http://badmin.org/lolz-upld-archangel/Gumeni%20Glavi%20-%2010%20-%20Tuka%20E%20Kupona.mp3). Само на първото "изпотиха ми се топките от тая жена" отнесох поглед тип "терминатор търси целта си, фиксира и включва лазера... pew pew...". Племенника обаче замаза ситуацията с танцуване и отксълечно повтаряне на части от текста :)

И наистина - егати пародията. Стои прав, хванал волана, кълчи се и чат пат се обръща към чернокосата мацка на съседната седалка и повтаря части от песента... от колоните: "Тука е купонааа... да... " Племенника: "Дааа..." ... колоните: "но скъпа ще питам, защо толкова вика ма... та събуди целият блок...", племенника "Що ика? (клати глава) Тати Енко спи. Ихо!". :lol: Покъртих се от смях докато гледах отстрани... теглих им и снимки :) Първата червена шапчица на племенника.

После беше тъпо. Оставихме ги намира душичките, така и така им взехме номерата после да се уговорим за снимките - искали и те. Доизпихме си млякото скоростно... и заминахме да вземаме сестричката на племенника :) Живота за племенника - свърши. Крайно е обиден че се обръща повече внимание на сестричката му, а не на него... е, поживял си е три години - стига му толкова.

Де да знам. На племенника може да му допада да е тетрален вълк, понеже току що дебютира... но аз някакси не мога да си представя да имам нещо по-сериозно с която и да е от тия червени шапчици. :? Тъпо е някакво... безсислено. За племенника - не знам. Според вас връзката му с чернокосата мацка има ли бъдеще? Той е на 3, тя на 21... но нали - за любовта няма граници...

hahavteen
05-04-2009, 19:02
Ох шемет ХАХАХАХХАХА :razz: Убиваш ме честно :D
Смяла съм се с глас. Добре че съм сама в нас :-D

valdesbg
05-05-2009, 08:19
Нееее наистина няма друг такъв... :)

Уйчо Ики, човече оправяш ми настроението със всеки твой пост. Жив и здрав.

По темата - жените са като компютърните програми - за да се сетят трябва да им дадеш няколко команди, иначе ще седят и ще те гледат тъпо, после и сами могат да си/ти омажат положението.(неграмотно го обясних но..пуст алкохол...тц, трябва да спирам пиенето късно вечер)

Niakoitam
05-05-2009, 09:13
CucAgMuH,давай все в същият дух с разказването.Спукал съм се да се смея. :D
Затова,когато видя твой пост колкото и да е дълъг той гледам да го изчета целият. :-D
Понякога разказваш неща и ситуации,които в реалният живот не биха ми допаднали по доста комичен и интересен начин.
Всъщност замислял ли си се някога да напишеш някаква такава книга.може да се получи доста интересно нещо. :)

П.П.Както казваш за любовта няма граници. :D
Преди време 6 годишната ни тогава комшийка,подучена може би от майка си,която много,много не и пука искаше да се омъжва за 21 годишният ми братовчед,казвайки му че като стане на 18 ще сте оженят.Само да я изчака. :D
Имаше и един случай покрай нас,когато едно 3-4 годишно момче,подучено от вуйчо си хващаше за дупето и за циците една своя кака,която беше тогава на 14 години.
Ама както казваш за любовта няма граници. :D

П.П.2 Ако напишеш книга да свиркаш,предполагам че ще е доста интересна като съдя по постовете ти. :)

moneycomeme
05-05-2009, 10:10
...забавлявах се докато четох написаното от теб и в същото време си го поднесъл страхотно,за да достигнеш до дълбочината на мисълта ми,поздравления....а сега по темата...всичко е зареди торсионните полета и несъвършенството на хората...мога и за двете да говоря много...

CucAgMuH
05-08-2009, 05:55
Ще се оплача, да ми мине :-k (помогна, може и да не го четете :) )

Цяла нощ не можах да заспя... срещнах си червената шапчица :cry:

Сложно е... С една позната все се разминавахме напоследък и накрая се намерихме. Решихме да пообиколим и да се видим. Първо кафенце, после да хапнем малко, после коктейлчета... после да се поглезим - разходка и накрая още малко коктейли... и на последното място, вече попаднахме на червената ми шапчица.

Да споменем само, че и на двамата с моята позната ни беше омръзнало от глупости... тоест да сме сериозни. Понеже в началото на вечерта се случи няколко пъти да се опитват да ни занимават. Разни хора се появяват и почват "Ама ти не си ли управителката на еди-кое си..." или пък да я занимават по телефона "О, ама ти си с него сега ли, я го питай за компютрите еди-къде си..." и мацката изтрещя. Искаше да си почива... аз подкрепих. Взаимно изтрещяхме и достигнахме нива на простотия които иначе не бихме си позволили... Например - плащаме си сметката, при което мацката вади 2х50 кинта и ги бутва към сервитьорката. Аз вадя банкнота от 100, бутвам към сервитьорката, бутвам парите на мацката към нея. Тя бутва моите пари към мен, плъзва нейните към сервитьорката. И така десетина пъти ги рзменяме. Сервитьорката следи с поглед и не може да вземе решение чии пари да вземе, а пред нея се сменят 2х50, 1х100, 2х50, 1х100... Аз се обръщам към нея и казвам: "Ние ще си ги подаваме още малко, ела след пет минутки..." :lol: Връща се горката сервитьорка след пет минути и ни намира в смъртна хватка - заключили сме си всички възможни крайници в опит да си натъпчем парите един на друг по джобове, деколтета и където още може да бъдат натъпкани... 8-)

Като добавиш и как бяхме облечени - хич не се очаква несериозно поведение от подобни хора. Натопорчени сме с официални дрехи - костюми и рокли... а пък сме като детска градина. Ужас, ужас :-D След като си извиних идиотското поведение, да продължим нататък...

Заминаваме за финално коктейлче(може би), към 1-2 през нощта. Как се влиза в заведението според вас? Ми лесно, как - хващаш мацката, вдигаш я и си я внасяш в заведението. Идеята беше да шашнем сервитоьрката с нещо от сорта на "Спешно, за коктейли, къде да я оставя?", а пък тя да добави нещо от сорта на "Светлината... да отида ли към светлината?" :razz: Всичко добре. Вдигам си я, успяваме да отворим вратата, влизаме... и аз си виждам червената шапчица. Седи си кротко не една маса наблизо с някакъв ръб. Сервитьорки наблизо няма. Не са се и затичали. Мацката дето я нося ме потупа и каза: "Носи ме към най-мекото сепаре, любов моя..." :shock: Пст. Я долу. Изтрополих я като чувал с картофи, добре че е като котките да си пада на краката 8-) Естествено после можеше да не ме влачи за ревера на ризата, все едно съм куче на каишка и да казва на висок глас: "Почваш да ставаш непослушен, ще спра да те обичам вече..."

Издънка голяма... Сега да сядам да й обеснявам за червени шапчици и Лисковци - няма време, нито пък ще ме разбере в каквото е настроение. Поръчахме си без да тормозим сервитьорката. Аз нали съм си лаком - мелбичка, плюс леко коктейлче, плюс една шепа карамелени бисквитки за кафе. Съществото до мен - коктейл с повечко твърд алкохол. http://badmin.org/f/images/smilies/blink.gif Ми хубаво... Само дето аз използвам времето да си гледам червената шапчица. Тя пък ме гледа, щото аз я гледам. Оният с нея ме гледа, ама леко накриво. Добре че не съм като Монк и да отида да му изправя погледа. 8-)

Логично си отнесох лакът в ребрата и реплика с тъничък, миличък и възмутен глас: "Какво я гледаш, мене гледай". И нацупване тип: [-( . За да има мир в селото заех позиция така че да мога да си гледам червента шапчица, а пък да изглежда че гледам моята позната с която дойдох. :) Отделих няколко секунди да се възхитя от рационалното си решение на проблема. После нов проблем - донесоха си ми мелбата. Огромна. С портокали, праскови, мандарини, банани, ябълки, кивита и какво ли още не... и сладолед. Огромно. Бати кефа. Познатата ми обаче почна с "искам черешката от върха". Аааа... Значи, не някоя от по-долу... Не прасковка или киви... Ами - черешката от върха.

Първият път се направих че не я чувам. Вторият път въздъхнах. Третия път й казах да си я взема като толкова много я иска... Оп, подробности. Искала аз да й я дам, не тя да си я взема. http://badmin.org/f/images/smilies/blink.gif Уф. Ами как, като червената шапчица гледа? Изядох си още един в ребрата, придружен с репликата "Аре бе гъз(или беше "задник?"...уатевър), черешката ще се спаружи"(такава си е мацката 8-) по принцип много кефи като не нарежда теб ами някой друг...). А пък на червената шапчица явно й е интересно за какво се караме и гледа внимателно към нас(по принцип възроптавам гласно след ръчкане в ребрата).

Викам си "Ся ще метна черешката отдалече, аз съм точен... ;) ". Набучвам черешката с една сабичка, тъкмо мисля как да я изстрелям и в този момент моята позната казва "Ааа...чакай да заема позиция..."... тръшва се и ляга в мен. http://badmin.org/f/images/smilies/blink.gif Даже нямаше "Пази кайсийките". Възмутен съм! Вече някакси смисъла на "отдалеч" се губеше. Нямаше смисъл да рискувам да я уцеля по челото и после да изям още няколко в ребрата. Подадох си черешката нормално... Но едно зло никога не идва само. Трябваше после да почнем да си искаме резенчета ябълка, от ментовият сладолед, от каковият, от ягодовият, от тоя с кафето... :( Нещата си излязоха извън контрол.

Кулуминацията беше момента в който пуснаха "нашата песен" (http://www.vbox7.com/play:c8d3fb9e)(сериозно, аз даже не знаех че е наша. Предполагам съм милионер? :) ). Както и да е... наложи се да играя пилон, около който моята позната да си танцува. Нищо че никой не танцува в заведението. Мога да кажа че не бях лош пилон... 8-) Успяхме да съберем погледите на всички мъже наоколо...

Тоест съвсем си отрязах билетчето за пред червената шапчица... Не ми хрумваше какво да направя за да замажа всичко което е видяла до момента. Естествено, съзнателно търсех причини и за да не се опитвам - казах си че това там до нея не е брат й или братовчед й, ами е приятелят й. Що да му развалям на човека настроението? И най-вероятно нейното? Сигурно са си щастливи заедно. Тая мисъл ме крепеше цели 10-15 минути. В крайна сметка червената шапчица стана видимо ядосана, обърна се и се изниза бързичко. Ония дето беше с нея доста нескопосано набързо извади някакви пари за сметката и тръгна тичешком след нея... май нещо се бяха сдърпали :?

И сега ми е криво. Не спах цяла нощ и си мислех глупости... Ето, олекна ми - доспа ми се :) Мерси.

ПП. Помислих че ще е егоистично да правя цяла нова тема за да заспя. Затова - хакай в старата :) Още има капцитет да поема дълги постове :smt011

Aicken
05-08-2009, 06:14
70 градусова ? не вярвам

CucAgMuH
05-08-2009, 15:04
70 градусова ? не вярвам

Аз ракия не пия по принцип... така че не се пиша разбирач :) Падам си по нещо по-лекичко така - Балънтайнс... Мога да гаврътна голям Балънтайнс на екс и само леко да се оцъкля, докато при тая ракия ефекта беше "Я да си цъкна малко, да не ги обидя...". Глът. "Хм...". Секунда. "Ш то пари е...". Буху-буху... "Дишай, дишай..." Зяпвам. Дишам шумно. Някой подава чаша с вода. Изливам си я цялата на изгореното. Моментно облекчение... Успявам да генерирам "Ш, к`во е тва е... спирт?!?" на което ми се отговори "Ми силничка е ракийката - към 70 градуса е...". Алкохолици... :?

Може да е била и 2 градуса, ама гореше като за далеч над 40... Аз както хич не отбирам от ракия спокойно може да са ме метнали. Само че не виждам защо ще го правят... "Наш`та ракия по-силна от спирт" ?!? Де да знам :) Някак си не съм човека който ще се впечатли от ракия, пък било то и 80 или 90 градуса. Затова и не ми се вярва да е седнал мъжът на сестрата да си измисля. Друг е въпроса как я е мерил - там също не гарантирам :) При желание някой да ми помогне може да му отмъкнем една 25 литрова дамаджанка 8-) Все пак живеят в моят апартамент и имам ключове оттам. Ще издебнем като няма никой и ще си вземем малко спиртец... да си дезинфектираме гърлата 8)

mila_pila
05-08-2009, 16:18
Поредният опит да се намери отговор на "свръхземните въпроси".
Точно в момента уча за Яворов и малко като професионално изкривяване ми идва всичко.
Няма едно и за всички щастие, както често обичам да цитирам братята Стугацки. Същата максима важи с пълна сила и за смисъла на живота и т.н.
Сега като се замисля, биологичното обяснение на нещата, въпреки че е лишено от романтика, някакси е удачно в случая с червените шапчици. По принцип за женските индивиди се бият, пеят песнички, купуват подаръци, тралала, ние сме плячка, мъжете са ловци. Светът обаче се променя, еманципация, това онова, ролите се сменят, но първичният инстинкт си е останал, пък и не може да се отрече, че има някакъв чар в това да се борят за теб. За това ние си чакаме вие да нападате.
И да завърша с изкривяването: "всеки е друг и никой не е самият себе си" - Сартр